Tipy a triky

Ebon Hand
18.5.2007 13:58
Styl hraní AD&D
Pro tento dotaz mě inspirovala mailová korespondence s Alnagem.

Zde jej cituji:

"No, měj se fajn a za nějaké budoucí pokračování trpaslických eskapád taky nezlobil. Vždycky mne překvapí jak odlišně se (A)DnDčko dá hrát. ;-)"

A vytanula mi otázka, jak hrajete a čím se postavy zabívají během dobrodružství, jak čistě dějově (boj, vyjednávání, cestování) tak vnitřně (deprese, pocit zodpovědnosti atd.)?

Jak jste si někteří všimli, u nás se hraje celkem odpodlahy. Postavy putují za svým cílem, který si vybrali z vnitřních pohnutek (jež příliš nesdělují DůMovi), často se motají do bojových scén, občas skutečně velkých rozměrů a stále je žene vpřed jakýsi temný vnitřní žár, jež také hráči moc neodkrývají, ale sami se o něm navzájem ujistili (čímž se u obou potvrdila jeho existence) a pomalu prosakuje z herních zápisů, kde se občas objevují i vnitřní pocity postav.

Ty vlastně dlouhou dobu v našem pojetí neexistovali a až během posledního půl roku se začali vkrádat, jak temný stín, do hry. A neustále vzbuzovat v hrdinech otázky a pochybnosti o jejich konání..
Pro informaci toto "naše pojetí" je ze hry dvou trpaslíků. :-)
Autorská citace #21
10.3.2008 08:10 - Jerson
Když jsem četl Ebonovův pohled, tak mi přišlo, že přesně to samé se dělo v mé družině. Dobrá hra začala tehdy, když hráči vzali záchranu světa osobně a ne proto, že jsem jim to nařídil z pozice CPčka, a ještě se vylepšila, když postavy začali jednat jako postavy - tedy obvykle spolupracují, ale když se jeden z nich rozhodne přestat s kouřením a chlastem, tak ho všichni tři lákají na alkohol a Freya mu kouří pod nosem. Případně se dohadují, zda jít do kavárny na čaj (jeden z nich je Angličan) nebo do hospody na pivo.
A pokud jde o příběh nebo vyšší cíle, když jsem bez milosti zabil dva agenty, kteří je přijeli vytáhnout z bryndy, tak si usmysleli, že na koci světa pro ně musí něco udělat - ostastně musí něco udělat i pro všechny ty lidi, kteří jim celou dobu pomáhali (tedy to si myslí dva z nich, Freya chce oživit svého milovaného nácka).
Ze zdejší skupiny jde třeba o Ebonovu postavu - ale jak to celé dopadne, to nevím.
(Jen nevím, zda nejsem OT, když nehraju ADnD)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.069424152374268 secREMOTE_IP: 18.208.172.3