Tipy a triky

Alnag
23.3.2007 16:33
Drak? DRAK??? DRAK!!!! Utíkejtééééé.
Tak tohle je to, čeho chceme dosáhnout.
Autorská citace #1
23.3.2007 16:33 - Argonantus
Procházeje okolo, souhlasím. Drak je netušený zdroj zábavy, pokud se s ním zachází odpovědně, jak s trumfovým esem. Setkání s drakem nikdy neselhalo, i když mají hrdinové těch setkání za léta za sebou hodně. Při setkání nemusí dojít na boj, a nemusí téct krev (u setkání hrdinů nízkého levelu by ostatně byla s jistotou jejich...), ale přesto to musí být vždy prvotřídní drama.
Autorská citace #2
23.3.2007 18:41 - Alnag
Ahoj Argonante, ač jen procházíš, tvá pověst tě předchází. Souhlasím, že při setkání s drakem nemusí téct krev, ale ač nechápu proč, obvykle na to nakonec dojde a DM stojí před nelehkým dilematem hrát draka jak se sluší a patří a neudělat z toho masovou vraždu.
Při téhle příležitosti mne napadá otázka... jak často vlastně používáte draky ve hře? Já co si vzpomínám jsem ho v DrD za sedm let nepoužil nikdy a v DnD blahé paměti dvakrát. Z toho jednou dostali hráči úžasný nápad, že se kolem spícího draka, který jim překážel v cestě, proplíží.
Autorská citace #3
23.3.2007 18:49 - Aeris
Hmm, pokiaľ ma pamäť neklame, za sedem rokov P&P RPG som stretol maximalne tucet az tucet a pol drakov, z toho vsak bojoval len s troma az piatimi. Väčšinou boli draci skôr sprostredkovatelia niečoho, alebo kľúčom vo výprave, ktorý pomohol družine uspieť. A čo sa týka už tých bojov s nimi, boli to (ak ma pamäť neklame) všetko mladé draky, takže sme ich napokon udolali, proti starším sme to radšej neskúšali a stavili na diplomaciu + nejaké poistky v podobe darov atď.
Autorská citace #4
23.3.2007 19:31 - Argonantus
Nevím, jak pověst; ale myslím, že na můj post na jiném konci je těžko k přehlédnutí....
Četnost draků v mých hrách je dvojznačná - na jednu stranu asi jako u Aerise (Aerida?), při asi dvojnásobné délce hraní asi dvojnásobek draků; řekl bych, že bojová/jednací setkání jsou asi tak 1:1, a napínavá jsou skoro stejně. Vzhledem ke značnému významu mých postav, vymakaných po mnoha letech hraní, dochází občas i k zabití velmi mocného draka, ale je to vždy akce s mnoha přípravami a s adrenalinem na maximu, protože nikdo nikdy neví, jak to dopadne (ani já coby GM). To lze říci asi tak o čtyřech případech za tuto dobu. Párkrát také došlo k dračí bitvě s několika draky na obou stranách, kde postavy hrály jednu z vedlejších rolí.
Na druhou stranu jsem si kdysi stanovil, že nemůže to být dračí doupě, když tam není alespoň jeden drak.
Což zase nic moc neznamená při délce hry několik let...
Autorská citace #5
23.3.2007 19:59 - Fibriso
v mém dobrodružství je taky drak, ale na rovinu, jakékoli setkání s ním se rovná stoprocentní smrti :)
Autorská citace #6
24.3.2007 10:23 - Rytíř
S postavou jsem moc draků nepotkal, dejme tomu tak pět.. no za ty roky hraní jich asi nebylo víc jak 10. A dva z nich byli navíc nějaký dracolichové, tak nevim, jestli se počítají :))
Jako DM je mám rád :) Na Ardě už potkali ty mí hrdinové draka dvakrát, tuším... oba mi zabili :( Byli to mladý draci, nezkušení a relativně hloupí. I když boj s tim druhým byl opravdu drsný, zůstala po něm stát (a to jen taktak) jedna postava z grupy 5 lidí... Taky jsem nevěděl, jak to dopadne a nešetřil jsem je! :)
Staré a mocné draky ještě nepotkali. Šmak dosud nevzlétl a nepřepadl Osamělou horu. Ale už se to blíží.. ;)
A je pravda co říká Argonantus, taky jsem kdysi dal párkrát draka hlavně proto, že sme přece hráli "Dračí" doupě! :))
Autorská citace #7
25.3.2007 14:08 - Alnag
Teď mně napadla taková legrační otázka... ale představte si, že jste drak, bydlíte v jeskyni, ale časem se vám stává malá, chcete se přestěhovat do jeskyně 2+1 nebo co já vím. A musíte nějak přemístit svůj poklad. Tu velkou hromadu. Jak to uděláte?
Autorská citace #8
25.3.2007 14:35 - thief
Alnag: Vyberuze svých zotročených trollů toho nejsilnějšího a nejhloupějšího, aby to všechno přenesl. Pak ho sežeru. :-)
Autorská citace #9
25.3.2007 14:55 - Alnag
:-)) No nevím... co když je to drak samotář. Třeba ledový drak by to mohl hodit do jezírka, dechem to zmrazit, popadnout a letět, ale jinak. Nevím, nevím...
Autorská citace #10
25.3.2007 15:35 - Aeris
Alnag: Draci, ktorí majú Alternate Form schopnosť sa môžu zmeniť na bytosť, ktorá by to bola schopná prenášať, síce by to šlo pomalšie, ale predsa.
Autorská citace #11
25.3.2007 16:06 - Argonantus
U mně je hodně draků skupinových; osaměle žijí jenom hodně velcí a staří draci. Ti divocí se stěhovat mohou, ale jejich majetek má konečné a zvládnutelné množství(řádově několik vozů materiálu; s tím se dá na několikrát letět).
Ti velcí se už asi moc stěhovat nebudou... ale zase mají více schopností a možností. Dračí Bytost je skoro všemocná.
Autorská citace #12
25.3.2007 16:06 - thief
Alnag: Drak samotář moc pokladů mít nebude. Navíc draci chtějí vládnout!! Ten ledový drak je možnost, ale ten si to asi opravdu přenese sám. Nebo si udělá sáně. :-))
Autorská citace #13
25.3.2007 16:09 - thief
Teď si vzpomínám na ledového draka se kterým bojoval Drizzt dUrden. Ten dobrovolně i s pokladem zamrzl v kusu ledovce, aby se nemusel stěhovat.:-))
Autorská citace #14
25.3.2007 18:22 - Rytíř
Alnag: No jestli dá DM velkého draka do malé jeskyně a ještě k tomu s pokladem.. tak je to s odpuštěnim pitomec :)) Co chudák dráček udělá, když ho přepadnou nějaký dobrodruhové a on se nebude moc ani otočit? Do malý jeskyně prostě žádnej nezaleze.. leda že by se nažral a na 100 let usnul a pak se probral a zjistil, že moc vyrost :)) tyjo ale to by nebylo špatný dobrodružství.
Vesničani maj strach a najmou si dobrodruhy, protože se jim z ničeho nic už pár dnů klepou hrnky v kredenci a dobytek se plaší. Zemětřesení tu neznaj, tak co se děje?? A postavy po chvíli pátrání zjistí, že to vychází od nedaleké skalky.. kde je (na lidi) velká chodba vedoucí do nitra země.. a tam najdou draka, jak s probourává ven :)) Nemá poklad, ale postavám ho za pomoc slíbí. A včil mudruj, co s ním? ;)
Autorská citace #15
25.3.2007 18:45 - Alnag
Thief - Proč by drak samotář neměl moc pohladů? Singles mají vyšší životní úroveň, to je známá věc :o)
Argonantus - Mně spíš zajímalo jak to popadne do toho pařátu. Myslíš, že prostě popadne celý vůz? Nebo se změní v člověka, nasedne a bude kočírovat vagón plný zlata, šperků a drahokamů?
Rytíř - DM dá malého draka do přiměřené jeskyně, ale drak roste a roste...
Na tvůj problém s drakem probourávajícím se ven mám elegantní řešení zvané cech gnómských alchymistů a jejich nejnovnější smrduté a třaskavé vynálezy :-))
Autorská citace #16
25.3.2007 19:40 - Fibriso
drak se nestěhuje, drak si prostě zvětší jeskyni (90% starších draků ovládá kopuzla a není problém si přetvořit jeskyni podle svých představ...)
Autorská citace #17
25.3.2007 20:50 - thief
Alnag: Pokud to ovšem nejsou poustevníci, což draci většinou bývají. Ono, když nic v okolí není, tak není co sebrat.
Autorská citace #18
25.3.2007 23:54 - Argonantus
Ten vůz je u mne jednotka hmotnosti (asi tak tuna) - nemusí to vozit, může to odtahat v ranečkách. Na křídlech má drápy. Méně šikovné, než ruce, ale pokud se má brát do spárů koruna v ceně hradu a magické síle středního čaroděje, pak si drak určitě tu práci dá...
Autorská citace #19
26.3.2007 00:17 - unknown
a myslím, že se dá předpokládat že ve svém masivním Hoardu bude mít i pár Bag of Holding, čímž má z poloviny "jak to přestěhovat" vystaráno...
Autorská citace #20
26.3.2007 08:25 - wraiths
a nebo si udela portal a zkrz nej to hazi lopatou :-)). dle mne urcime ma kazdy stary drak ve vybave nejaky kouzlo, neco jako "prenes poklad" a nebo "mezidimensionalni draci(klokani) kapsa".

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089716911315918 secREMOTE_IP: 18.208.172.3