Tipy a triky

Alnag
23.3.2007 16:33
Drak? DRAK??? DRAK!!!! Utíkejtééééé.
Tak tohle je to, čeho chceme dosáhnout.
Autorská citace #61
31.1.2017 13:36 - sirien
Log 1=0 píše:
Vyhubení draků ovšem není nic snadného

partička tří démonů, jeden silnější wizard, pár cheerleadingujících duší starejch warlocků a jedno seslání Familicide to jistí...
Autorská citace #62
31.1.2017 14:12 - Naoki
takhle ale vyhubíš pouze pětinu :P ;-)
Autorská citace #63
31.1.2017 14:23 - LokiB
Naoki: 1/4, ne? a ještě jen jedné barvy ...
Autorská citace #64
31.1.2017 14:52 - Merlin
myslím, že Asmodeus a ta jeho sebranka by taky pomohli...za pár kapek krve
Autorská citace #65
31.1.2017 18:40 - LZJ
Co se týká ochrany před dračím ohněm: Nebyly ve starověku města spíš kamenný (Řecko) a cihelný (Babylon) a dřevěný až později ve středověku? Jestli to nebylo i tím, že draci už zbyly spíš v pověstech, než v reálu.
Autorská citace #66
31.1.2017 18:45 - sirien
No nevim, ale co sem já slyšel, tak draci nemaj moc problém dobíjet podzemní komplexy. Sice na to nejsem úplně expert, ale tuhle sem v hospodě potkal bandu asi tak třinácti zahradních ozdob, co se tam přivožrali a pak zpívali o tom, jak jim jedna taková přerostlá ještěrka zrušila sídliště pod celou jednou horou.
Autorská citace #67
1.2.2017 09:45 - Pjotr
Sirien:
Na velikosti (chodeb) proste zalezi.
Autorská citace #68
1.2.2017 09:48 - Merlin
Pjotr píše:
Na velikosti (chodeb) proste zalezi.


tak nevím co si tím chtěly zahradní sádrové ozdoby kompenzovat (těmi velkými chodbami)
Autorská citace #69
1.2.2017 09:50 - LokiB
Merlin: svoje mnozstvi ... asi je pak uz nebavilo se v tech uzkych tlacit, jak mestani na starem meste prazskem ;)
Autorská citace #70
2.3.2017 02:02 - Šaman
Nekromanti tahají ze skříně kostlivce, já rovnou kostlivého draka :D

Alnag píše:
Při téhle příležitosti mne napadá otázka... jak často vlastně používáte draky ve hře? Já co si vzpomínám jsem ho v DrD za sedm let nepoužil nikdy a v DnD blahé paměti dvakrát. Z toho jednou dostali hráči úžasný nápad, že se kolem spícího draka, který jim překážel v cestě, proplíží.

Souhlasím, že čím méně draků, tím jsou legendárnější.
Za nějakých patnáct let hraní si vzpomínám na tyto (napříč družinami, ale ve stejném oDrD světě):
  • Modrý drak, ztvárněný spíš jako čínský vodní drak - občas ho vídali rybáři jednoho jezerního města. S družinou nakonec dokonce mluvil, tabulkově byl zmateně dobrý.
  • Žlutý drak - družina ho v poušti několikrát viděla přelétat, ale nikdy si postav nevšiml. Družina ale měla docela bobky, protože kdyby si všiml, byl by to TPK.
  • Ledový drak - družina bojovala proti ledové královně (čarodějnici), která kouzelm uvěznila ledobou dračici a její vejce používala při rituálech. Po smrti čarodějnice si dračice přilétla pro vejce a družinu nechala jít, dokonce jí slíbila pomoc, pokud by se dostala na dálný sever.
  • Červený drak - okolo něho se točila jedna kampaň. Podle pověstí žije v sopce a chrání jeden důležitý artefakt (k výpravě pro něj ale nikdy nedošlo). V následující kampani si pro onen artefakt došel nový záporák a dokonce získal dračí vejce. Ono vejce dostala družina za úkol získat, což se jí povedlo a odevzdala ho svému zaměstnavateli. Po mnoha dalších událostech se z majitele vejce vyklubal ještě horší záporák, kterému se draka podařilo vychovat. V epickém boji armád dobra a zla se družina poprvé a naposled postavila drakovi. Ještě nebyl dospělý, ale než byl zabit, nadělal v královské armádě velké ztráty.
  • Několik draků je v erbech významných rodů, ale o jejich původu se nikdy nemluvilo.
  • Dva prastaří draci jsou dokonce pravděpodobnými stvořiteli světa a učitelé bohů, ale o tom postavy (ani většina hráčů) nic neví.
=> zmínka o draku tak jednou ročně, setkání jednou za tři roky a bitva s drakem jedinkrát za 15 let hraní :)


Plus dvě konfrontace se sáňkama. Obě byly založené na brutální a násobné saní schizofrenii, takže jednou hlavy hlasovaly, zda nechají družinu projít (každá hlava měla jiné požadavky). Podruhé došlo k boji a saň byla nechána naživu, když jí zbyla jediná, poměrně kladně smýšlející, hlava.
(Osobně považuji saň za jednu z nejzajímavějších potvor celého DrD bestiáře.)
Autorská citace #71
2.3.2017 02:42 - sirien
Někdy mi přijde, že se s draky šetří až příliš - GMové se tak bojí dát je do hry aby je nedevalvovali, že je pak nedají do hry vůbec. To je pak jako šetřit si luxusní čokoládu ve skříni tak dlouho, až se zkazí.

Na druhou stranu problém je, že DrD bylo tak levelově roztahané, že hráče prakticky nepouštělo do high level - skupiny o kterých sem jen slyšel že vůbec kdy hráli 16+ level bych spočítal na jedné ruce. To se pak člověk těžko potká s ikonickými protivníky jako sou draci.

Co sme minulej rok hráli ten high-level DnD one-shot tak sme na královském bále na narazili na draka (zrovna metamorfovaného do lidského těla) a s těma high-level postavama to najednou byl docela jinej feeling - musim říct, že scéna kdy sme si nejdřív s Babajem vyjasňovali, že ano, skutečně, v sále je opravdu drak a následně sme diskutovali, co s tim teda sakra jako budeme dělat, abysme došli k závěru, že nejlepší asi bude jít jej taktně diplomaticky pozdravit a tvářit se, že samozřejmě že poznáme draka, když ho vidíme (bez ohledu na to, že sme si ho všimli prakticky náhodou - long story), byla fakt hezká. Zvlášť ta ironie, jak tam stojí těch pět 16th level charů s drakem uprostřed davu nic netušících šlechticů a baví se o tom, jak zrovna omylem poslali celej kontinent na hranu války a že maj asi tak zbytek večera na to, aby to zase zvrátili, měl něco do sebe :) Teda, že zrovna odhalili strašlivou hrozící válku a mají zbytek večera na to aby jí odvrátili, chtěl sem samozřejmě napsat...
Autorská citace #72
2.3.2017 08:04 - Tarfill
Je pravda, že i já jakožto GM s draky fakt šetřím a ani si už nepamatuju příběh, kde jsem draka měl...

Na druhou stranu se mi ale zdá, že Wizardi se těch draků naopak nebojí vůbec a cpou je ve svých modulech možná až moc často... nebo jsem jen zrovna pročítal ty moduly, ve kterých náhodou byli...


sirien píše:
Co sme minulej rok hráli ten high-level DnD one-shot

Jo, to byla pěkná hra. Ačkoli jen jako pouhý divák, rád si na to vždy vzpomenu...
Autorská citace #73
2.3.2017 08:18 - Tadeas
Tarfill píše:
Na druhou stranu se mi ale zdá, že Wizardi se těch draků naopak nebojí vůbec a cpou je ve svých modulech možná až moc často... nebo jsem jen zrovna pročítal ty moduly, ve kterých náhodou byli...

Jak ze se ta Wizardi hra vlastne jmenuje? Dungeons & co?
Autorská citace #74
2.3.2017 08:43 - LokiB
Tadeas: Dungeons & Drontes

sirien: s ikonickým protivníkem se může potkat i low-level char ... ale neměl by s ním bojovat :).
V DrD to holt trochu pomotali tím, že chtěli mít draky v prvních pravidlech pro začátečníky, takže tam původně dali takové jako Životaschopnost 5, OČ: 10 ... atd. rozumím tomu, ovšem s příchodem PPP a PPE to jaksi ztratilo smysl. Proto to v dalších vydáních PPZ předělali na vyšší levely.
DnD to má vychytanější v tom, že má různé věkové levely rovnou popsané, a tak vlastně máš draka pro každou úroveň. od Wyrmlinga po Great Wyrma. Si GM může vybrat co se mu zrovna hodí.

Popravdě to u sebe mám spíš podle settingu ... v skoro-středověku se mi draci nehoděj, jestli někdy někdo, nevím. V fantasy elfové-mágové-pegasové ... tam prostě draci patřej a nemám problém s tím, že jich v každé kampani postavy několik potkají, některé zabijí, jiné opatrně obejdou, nebo si s nimi vyjasní životní prostor, či snad přímo spřátelí ...
Autorská citace #75
2.3.2017 08:48 - Merlin
Draky si šetřím, nicméně teď jsem jako hřebíček jedné části kampaně dal zombii z mladého černého draka (jako vrchol nekromantova snažení o oživení zombíků...a poslední počin)
Autorská citace #76
2.3.2017 14:44 - Tarfill
Tadeas píše:
Jak ze se ta Wizardi hra vlastne jmenuje? Dungeons & co?


Ne Tadeáši, Dungeons & co se to nejmenuje. Chceš nápovědu? :-D
Autorská citace #77
3.3.2017 12:17 - Tadeas
Tarfill píše:

"Ze by to byl tygl?" :)
Popravde ja uz draky pouzivam pouze jako NPC, ale kdyz uz, tak zcela klicove. Muj posledni drak byl navigatorem, lepe receno navigatorkou, vesmirneho cechu ktera ztroskotala na planete. Bezna atmosfera byla pro ni toxicka, tak zustavala v hybernaci. Nanestesti to byla tak mocna psionicka, ze i ve spanku dokazala ovlivnovat myslenky a sny lidi, kteri ji tak postupne zacali uctivat jako bohyni.
Samozrejme tohle byl metapribeh, kampan to byla ryze fantasy (az na jednu pusku, kevlarku, vetrelce a podivny dungeon). Dracice se v epickem finale rozhodla obetovat svuj zivot a pomoct druzine ve finalnim souboji s Nicitelkou svetu a jeji armadou mutantu ktera oblehla prastare trpaslici mesto.

Edit: za tenhle napad vdecim Quentinovy myslim. Az si nekdy zlomim nohu a tim padem budu mit dost casu, tak to sepisu jako sandbox :)
Autorská citace #78
7.8.2017 23:19 - sirien
well, well, well...

Respekt těm vojákům. Jako vážně, docela awesome morálka zůstat tam stát a dál bojovat...

(plus dohra celé věci s balistou - nejlepším nástrojem pro nasrání draka a obrácení jeho pozornosti k vaší osobě)

Jako už když si tam podali tu flotilu tak to bylo moc hezký, ale tohle je fakt hezká ukázka síly. (A Daenerisiny demence - srsly, nějakej armor a přilba proti šípům? Ne? Cool koženej obleček stačí? Armor class: ego too much?)
Autorská citace #79
8.8.2017 01:05 - LokiB
ono se o moc snáz zůstává stát a dál bojovat, když ti to napíše scénárista do scénáře, než když to máš fakt udělat.
Proti šípům by to chtělo brnění, ve kterém by zas byla dost neobratná a na létající potvoře ... no, je to asi na zvážení každého. mně přijde, že šance ji trefit, je mizivá ... tedy, pokud to nenapíše scénárista do scénáře
Autorská citace #80
8.8.2017 10:24 - Vaarsuvis
sirien píše:
(A Daenerisiny demence - srsly, nějakej armor a přilba proti šípům? Ne? Cool koženej obleček stačí? Armor class: ego too much?)


Ramsay Bolton taky žádnou helmu neměl a proč? Protože helmy nejsou pro
hrdiny.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083544015884399 secREMOTE_IP: 18.118.184.237