Tipy a triky

Autorská citace #1
3.8.2022 09:21 - LokiB
Hezké
Autorská citace #2
3.8.2022 19:01 - Gediman
Zrovna na letošním FFku byla přednáška o různých hlediscích, podle kterých lze rozdělit lidskou osobnost. Tohle tam nikoho nenapadlo :)

PS: Ty jo, to kolo barev znám už nějaký čas, ale teprve teď jsem si všiml, že tam mají překlep.
Autorská citace #3
3.8.2022 19:15 - shari
Gediman píše:
PS: Ty jo, to kolo barev znám už nějaký čas, ale teprve teď jsem si všiml, že tam mají překlep.

NE! Toho jsem si nikdy nevšimla!
Autorská citace #4
13.9.2022 12:23 - Quasit
vyborny podrobny clanek na tohle tema (anglicky) https://humanparts.medium.com/the-mtg-color-wheel-c9700a7cf36d
Autorská citace #5
3.1.2023 13:22 - sirien
Hraju si s nějakým world-buildingem a průběžně se k myšlence tohodle článku vracim. A mám z toho rozporuplné dojmy.


Na jedné straně to má rozhodně svojí eleganci - je tam určitá symetrie, cyklická návaznost, jednoznačná charakterizace a archetypálnost. Zejména když se člověk podívá na celý ten rozepsaný cyklus tak tam jsou dobré možnosti prokreslení a stylizace postav, skupin, i celých světů, oblastí, říší...

Na straně druhé... to je děsně plochý (což, ok, se dá čekat vzhledem k původu v kartičkovce, ale zároveň pro RPG mi to přijde jako naprosto relevantní výtka) a přijde mi že aby tu bylo nějaké použitelné prokreslení, tak by bylo potřeba vytvořit nějakou pomocnou strukturu (návody, příklady...) toho jak ty barvy živelně kombinovat. Avatar RPG s jeho systémem konfliktních, ale neprotikladných ideálů by mohl být docela dobrou inspirací v tomhle.

Když mám nějaký world-building high-concept, tak přiřazení celkové stylizace k barvě pomáhá dotáhnout věci do úplnosti a vykreslit detaily - a zároveň to barevné kolo pomáhá dotvořit kontrastní prvky toho světa. V tom je to určitě užitečný. Nicméně jako nástroj mi přijde že to funguje až v druhé instanci - asi to není něco, od čeho bych chtěl tvorbu začínat nebo to používat v jejích úvodních fázích - na to mi to přijde příliš... povrchní? Mělký? Rigidní? Nevim moc jak to vyjádřit teď.


...jen tak pár poznámek s trochou odstupu plus nějaké zkušenosti z reálnější aplikace (resp. pokusu o ní).
Autorská citace #6
3.1.2023 18:30 - shari
sirien píše:
aby tu bylo nějaké použitelné prokreslení, tak by bylo potřeba vytvořit nějakou pomocnou strukturu (návody, příklady...) toho jak ty barvy živelně kombinovat

Takže to chce přidat víc článků na různé aspekty tohoto tématu? OK, několik už jich mám v plánu. :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084404230117798 secREMOTE_IP: 3.230.128.106