Tipy a triky

MartinCZ
27.2.2016 21:35
Rozkrývání mapy hráčům
Ahoj,
zajímalo by mne, jakým způsobem řešíte postupné rozkrývání mapy hráčům, během procházení podzemí (domy, paláce, stoky, atd.), pokud jim nechcete pro moment překvapení a samozřejmě zábavě, ukázat celou mapu hned na začátku.
Dlouhodobě jsem to řešil překreslováním předpřipravené mapy, což mi čím dál tím méně vyhovuje.
Neuvažuji případ, kdyby si ji hráči malovali sami z instrukcí.
Díky za vaše zkušenosti a typy.
M.

související diskuse: Jak vytvořit při živém hraní fog of war
Autorská citace #41
2.3.2016 13:58 - MarkyParky
Mildar píše:

To se bezne resi tim ze nad monitorem bude jeste vsazene sklo

To jsem zkoušel a je to naprd.

V první řadě rozdílný index lomu dělá s tím obrazem psí kusy - takže pokud nechci utratit majlant, tak nějaká obyč skleněná tabula je naprd.

V druhé řadě sklo má tloušťku. Tloušťka znamená škvíru mezi podstavcem a obrazem. Při pohledu pod úhlem (a kolem stolu se sedí pod úhlem) to znamená optický posun figurky na ploše - znatelný a naprd.

V třetí řadě sklo bez nějaké (drahé) protiodrazové fólie je lesklé a v poloze kolmo ke stropu je kandidátem na různé odlesky od světel, oken a pod, které dále snižují už tak zhoršenou pozorovatelnost obrazu díky pohledu pod úhlem. Vyřešit problém odlesků na kolmých lesklých plochách se nedaří u nás v práci u monitorů a fólií, jejichž cena leze do statisíců - nedělám si iluze, že bych to zvládl v domácích podmínkách s rozpočtem ve stokorunách/jednotkách tisíc lépe. Takže matný povrch je potřeba.


Problém kafe řeším tak, že čelo monitoru je vysazeno o 1 cm nad desku a kolem dokola je žlábeček - doufám tak, že případné rozlité kafe poteče okolo a ne do něj.
Autorská citace #42
2.3.2016 14:10 - Xyel
Hmmm.... po čtení diskuse si se svými od ruky kreslenými mapami připadám jako naprostý amatér.
Autorská citace #43
2.3.2016 17:03 - sirien
MarkyParky píše:
- Nevýhoda bude, až do toho monitoru někdo zvrhne kafe.

Přetáhni fólií.

Nicméně je to fakt hustý řešení a na ty fotky se skutečně těšim.
Autorská citace #44
3.3.2016 11:19 - MarkyParky
Stůl bude až příští tejden. Nestihnu si ho vyzvednout a jedu na hory.

Fotky upnu pak.
Autorská citace #45
3.3.2016 22:08 - MartinCZ
Jedna z inspirací nalezená na internetu:
Autorská citace #46
4.3.2016 02:17 - sirien
To vypadá...

hm. Překvapivě funkčně, ve skutečnosti.

Vidím tam jediný problém - přenos mapy z konce jedné session na začátek další. I když... v dnešní době, kdy pravidla některých wargaming her řeší položení min natvrdo "pošlete protihráče pryč, položte miny, vyfoťte si je telefonem, skliďte miny, zavolejte protihráče, začněte hru a když vám na nějakou dupne, ukažte mu fotku" to asi nemusí být tak velký problém...
Autorská citace #47
4.3.2016 14:24 - hasonm
Siriene, ano, opravdu, ale my jsme používali takový podnos či co to přesně je, který měl zvednuté okraje a papír se tam vešel, także jsme to měli pěkně ohraničené. Tudíž se to nikde moc nerozsypávalo a celkově se to dalo. Když už, tak jsme to měli uprostřed stolu a pak jsme to jednoduše smetli.
Takže, když to upřesním, jde to, ale musíš mít ten papír nějak ohraničený.
Autorská citace #48
5.3.2016 11:03 - Morfin
Xyel píše:


Amatér? Né. Máš vidět, kam jdou všechny ty vychytávky na chatách/chalupách/ve vlacích atd. :)
I když jsem zastáncem technologií a rád je používám, papír a tužka/pastelka/fixa je pro mě pořád na prvním místě.

Jo, jen taková odbočka ke kostkám na podlaze. Doporučuji koupit si průhlednou plastovou krabičku s víčkem. Dají se sehnat od cca 20,-. Používám to všude a kostky mi už nikde nepadají (ani na lodi - jo, hrál jsem už i na kánoi)
Autorská citace #49
5.3.2016 17:11 - PetrH
zjistil jsem, ze latkove pleny dcery maji na sobe sit ctverecku asi cm na cm.... jsou mezi sebou oddeleny zvlastnim druhem pleteni a staci vzit cerny fix a obtahnout hranici....
Autorská citace #50
5.3.2016 18:49 - Morfin
:D:D Cože? To nechápu, ale jdu to zkontrolovat. :D
Autorská citace #51
5.3.2016 19:44 - hasonm
Jinak k těm zaclánějícím kostkám... Pokud je nechcete vyloženě cítit v ruce, můžete si třeba na mobil stáhnout na to úplně ideální aplikaci DnDice roller ;)
Tam je to fakt jako v reálu, możná i lepší.
Například si tam jde nastavit zvuk na to, kdyż padne hodně malè nebo velkè číslo... To hahaha je nejlepší ;D
Autorská citace #52
6.3.2016 07:26 - Vojtěch
Toto má jeden problém - my chceme, aby ty kostky zacláněly. DnD roller je sice fajn, ale mapu s ním celou nezakryješ.
Autorská citace #53
6.3.2016 08:22 - PetrH
Morfin píše:
:D:D Cože? To nechápu, ale jdu to zkontrolovat. :D

https://drive.google.com/file/d/0B42UeLqGurHSc1I4dzh1UWJ0ZXc/view?usp=sharing
Autorská citace #54
6.3.2016 10:16 - Morfin
PetrH píše:


Jo tohle! Tak to jo, ale nerozumim tomu, proc nepouzit rovnou ctvereckovany papir. Nebo to myslis na prekresleni z mapy GM? Muzes to prosim rozvest?:-)
Autorská citace #55
6.3.2016 11:16 - hasonm
Vojtěch: Tak jsem to nemyslel, to bylo k tomu jak někteří psali že jim ty kostky zaclání... Tak tímhle se to dá vyřešit.
Autorská citace #56
6.3.2016 12:04 - PetrH
Mám na starých plinach různé mapy všech možných tvaru jeskyni a chodeb solitérně. Osvědčilo se mi to jako skladnejsi pro prevozech různe po vlakach, conech, chatach a většinou nesou již stopy jídel a piti.... Jak jsem na ně mohl zapomenout :( ???
Edit: takže pak souboje atd v horsich podmínkách používám zde a jelikož jich doma je ještě snad 40 tak je to snad ne případně zahodit klnebo zaarxhivovat ksy u je plna a nepotřebná. Mel jsem na poslední tažení v KaM po firemních teambuildingach
Autorská citace #57
7.3.2016 19:15 - Morfin
PetrH píše:

Páni. Tak to máš můj obdiv. Uznávám, že taková srolovaná plína, nebo pořádně zmuchlaná plína je slušně skladná. Asi děckám nějaké zabavím :D Když navíc udělám lineární dugneon, můžu jí prostě postupně rozbalovat. :)
Autorská citace #58
7.3.2016 21:21 - PetrH
jj přesně tak :) obdiv, spíše náhoda, jako malý jsme měli mapy světa fixama na prostšradle....
Autorská citace #59
23.3.2016 01:34 - MarkyParky
Tak už to mám konečně doma.

Phase I. completed.
První dojmy - bude potřeba přisvítit zhora nebo ubrat na jasu, aby figurky nebyly tak tmavé. Už se těším na první hru ;o)
Autorská citace #60
23.3.2016 01:45 - sirien
Cool, fakt že jo :)

Na můj vkus moc velký figurky nebo moc malej monitor, ale já holt na tyhle miniatury moc nejsem a mám radši když můžu jít víc do šířky i za cenu abstrakce... navíc takhle z fotky se mi trochu blbě soudí reálná velikost (kolikátka to je monitor?), ale jako rozhodně hustý.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086539030075073 secREMOTE_IP: 52.55.55.239