Tipy a triky

sirien
5.6.2014 06:10
Autorská citace #21
27.6.2014 13:14 - sirien
Tak až po měsíci nebo jaké době po zveřejnění (přirozeně, že...) mě napadlo, že nosná myšlenka článku by šla taky podtrhnout a ujasnit převedením na jednoduchý pčepis rovnice:

Běžné vnímání obtížnosti: Mechanický základ + situační modifikátory

Mnou navrhovaná obtížnost: Mechanický základ + modifikátory za koncept v situaci

tj. např. u WoD je Mechanický základ = Atribut + Skill + Zbraň, situační modifikátory jsou "vzdálenost, nervozita a stresovost, přehlednost situace, kryt..." - jenže tyhle všechny je potřeba porovnávat nikoliv staticky, ale vůči konceptu postavy.
Takže např. ona situace s rukojmím: obecné situační postihy: -4 (cover). Jenže postava policisty v dané situaci na střelbu dostane (pokud se vůbec ke střelbě odhodlá)klidně vesele další -2 nebo i -3 kvůli nervozitě, stresu, obavám i život a zdraví rukojmí..., zatímco hunter může klidně dostat jen -3 celkem, resp. dodatečné +1 za to, že mu je rukojmí alespoň co do dílčích zranění ukradené - pokud rukojmímu "jen" ustřelí ucho za cenu toho, že teroristu headshotne, je mu to volné - což mu a) dodává na klidu, b) mu to dává poměrně širší "bezpečnou" palebnou výseč (podstatné zde je to že nejde o deklaraci hráče stylem "mě je rukojmí ukradené" - jde o koncept té postavy jako takové - o to že její background skutečně ospravedlňuje, aby jí - nejen vědomě, ale i podvědomě, reflexivně, drilem - rukojmí skutečně ukradené být mohlo)
Autorská citace #22
27.6.2014 13:19 - Shako
Sirien: Tak todle je jasné vysvětlení, přepiš ten článek v tomhle duchu a bude to k nečemu. ;-)
Autorská citace #23
27.6.2014 14:11 - Naoki
+1
Autorská citace #24
5.2.2019 13:05 - Jerson
Další článek, který mi před lety úplně utekl, a líbí se mi.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.061969041824341 secREMOTE_IP: 3.15.221.136