Tipy a triky

Count
4.11.2013 22:33
Jak vytvořit při živém hraní fog of war
Jaké věci používáte pro vytvoření "Fog of war" při živém hraní?

související diskuse: Rozkrývání mapy hráčům
Autorská citace #21
28.7.2014 11:44 - Quentin
To mám doma taky a je to grandiózní. Doporučuju. Na stránkách černýho rytíře se to dá vyhledat pod hesly battemat a megamat (megamat je větší). Nevim, jestli to mají i v mephitu. A jsou fakt populární, protože přesně ten stejnej model mají snad všichni DMové na youtube.

Akorát na to nesmíš kupovat suchý fixy na white board, ale takový ty dětský s heslem "vypratelné", které lze úplně snadno setřít hadrem/houbičkou.
Autorská citace #22
28.7.2014 12:21 - Nachtrose
Mám doma obě a obě z Mephita. Jsou béžové, na jedné straně palcové čtverce, na druhé palcové hexy. A hojne je užíváme :-)

Ta menší
Ta větší
Autorská citace #23
28.7.2014 12:21 - Count
Já měl před lety velkou, sololitovou desku s hnedým povrchem a vrstvou laku, tak 1x1,5m s gridem. Psali jsme na ni křídou a dalo se to smýt houbičkou. Ale byla hodně neskladná. Teď když hrajeme pokaždé někde jinde, je role samolepící nástěnky výhra.
Autorská citace #24
28.7.2014 12:25 - Count
Je ta podložka opravdu tak dobrá? Že bych zahodil čtverečkované papíry a kousky kartonu pro akce mimo připravenou mapu a použil tohle. Nemaže se fix při posunování figurek?
Autorská citace #25
28.7.2014 12:31 - Nachtrose
Jak psal Quentin, nesmíš na to použít fix, co se používá na tabule a maže se nasucho. Na tyto podložky se používají vodou stíratelné fixy, chce to pak jen nejakou houbičku nebo ubrousky a trochy vody ( třeba v rozpraovači ). Jediné nebezpečí hrozí, když máte poblíž toho skleničky a už je trochu popito... Fixy má Mephit v nabídce taky.
Autorská citace #26
28.7.2014 12:47 - Quentin
Trošku se to maže, ale spíš když na to pokládáš skleničky nebo na to hmatáš spocenejma rukama. Samotný figurky jsou ok. A když to pak sklízíš, tak tu snadnou omyvatelnost oceníš. Navíc se to místy i hodí; když někdo vyrazí dveře, tak akorát volízněš prst a smažeš je.

Tady je to v akci
https://www.youtube.com/watch?v=wpcRJ6EDaGU&list=UUWSugqsoAdTQumuRVGdXz7w

Připadám si teď trošku jako v teleshoppingu, ale fakt je to kvalitní výrobek.
Autorská citace #27
28.7.2014 12:57 - York
Před strašnou spoustou let jsem si něco hodně podobného udělal z archu balícího papíru a čtyř průhledných kancelářských desek na papíry - takových těch, co měly spojené dvě rohové strany, takže do těch dvou otevřených se krásně vešel roh archu ;-)

Jedinej rozdíl byl, že jsem tam měl hexy a čtverce současně - tedy místo hexů jen jejich středy (tečky), takže to tolik nerušilo, ale dala se měřit délka v hexech ;-)
Autorská citace #28
28.7.2014 13:01 - Nachtrose
Tak na tom vidieu používali i papír, i ten battle mat, ale teda ten mi přišel neskutečně obrovskej o.O
Autorská citace #29
28.7.2014 17:18 - Almi
sirien píše:
White board je fajn, ale Dalcor, šmejd jeden, měl něco lepšího: pseudokoženkovou roli cca metr něco na něco přes metr a půl (co se pamatuju) s čtvercovým gridem... A stejnou vlastností co má white board: přepisovatelná water fixama. Dodneska mu to závidím.


je to něco takovéhleho? Pokud jo, tak mám jak malou verzi, tak velkou verzi. A je to úžasný. Na GC i jinde to budí docela obdiv a přitom je to praktický, skladný. BUdu je mí i na Dálavě, namísto tilesů..
Autorská citace #30
28.7.2014 23:03 - Count
Přemýšlím, že si jednu objednám. Který rozměr je vhodnější k čemu?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.24819397926331 secREMOTE_IP: 3.229.123.80