Tipy a triky

jurex
17.4.2013 12:27
RPG Tracker
Ahojte,

som zacinajuci DM a po prvych D&D hrach som mal trocha problem najst dobru (a free) aplikaciu na trackovanie statistik priser a iniciativity hracov.

Po dlhsom hladani som sa rozhodol, ze si ju vyrobim sam a podelim sa o nu s ostatnymi DM ktori maju podobny problem.

http://www.rpgtracker.net

Ide zatial iba o prvu beta verziu, preto sa mozno este par chyb najde. Neviem ci sa aplikacia uchyti a preto by som zatial rad vedel nazory od skusenych DM.

Dakujem
Autorská citace #1
17.4.2013 13:04 - Almi
Po koupi tabletu jsem si nakoupil/pořídil dost androidích aplikací. Ale nakonec jsem zjistil, že jako DMa mne to zdržuje víc, než chci. Takže v mých hrách iniciativu trackují hráči.

V průběhu desítek session se vykrystalizovali dva směry - normální tužka a papír, případně (což je fajn a přehledné) - systém papírových či jiných kostek s hranou cca. 3-4 cm, jejichž stěna se popíše jménem postavy či zkratou DM1, DM2 atd., otočí příslušným nápisem nahoru a kostky se seřadí za sebou do řady.

Je to viditelné, přehledné a super se s tím manipuluje. Když někdo vystoupí z iniciativy atd., prostě se kostka vyšoupne z řady o trochu či zcela a je to.

Jinak, co se programů týče - jsem prakticky založený DM, hraju dost her. Pomůcky, kdy musím program nakrmit daty, a pak to z toho čerpat mne zdržuje a dokážu si to tak představit spíš u speciálních one-shotů, kde přípravou na hru zabiju víc času, než samotnou hrou.
Maximum, co používám, je online přístup při hře do dropboxu na Stříbrný podnos pro rychlý přístup k potřebné potvoře, kterou nemám z nějakého důvodu připravenou na papíru dopředu.

Nicméně - jak/kde se dá Tvoje aplikace stáhnout a vyzkoušet? Na tom odkazu jsem to nějak nenašel (asi můj problém, vím).
Autorská citace #2
17.4.2013 16:10 - Merlin
osvědčilo se mi a několik let používám: malou plechovou desku A4, z jedné strany přelepenou číselnou stupnicí od 30 po 0. z magnetické folie mám malé obdélníčky se jmény hráčů, a přepisovatelné se jménem potvory...no a pak jen jednoduše šibuju tím jak kdo hraje...mám ji vedle sebe a když někdo přeskočí někoho jiného, tak ho normálně posunu před něj atd.
Autorská citace #3
17.4.2013 17:26 - Nachtrose
Ja pouzivam Masterplan na DnD 4E mi prijde skvely. Na ostatni hry asi dost nepouzitelny...
Autorská citace #4
17.4.2013 19:34 - jurex
Almi píše:
Nicméně - jak/kde se dá Tvoje aplikace stáhnout a vyzkoušet? Na tom odkazu jsem to nějak nenašel (asi můj problém, vím).


Nemusis nic stahovat, cele som to spravil ako web aplikaciu, ktora sa automaticky prisposobi velkosti prehliadaca. Staci sa zaregistrovat a mozes testovat.

Ja si vzdy pred hranim pripravim encountery na destkope, a potom uz hram iba s tabletom alebo telefonom.

Inak to preskakovanie musim este dorobit, len zatial este neviem ako to presne funguje :)
Autorská citace #5
17.4.2013 20:27 - pipux
jurex píše:
http://www.rpgtracker.net

To vypadá dosti profesionálně zpracované. Ach ta grafická úprava! Řekl bych, že to je až podezřelé :)

Ad RPG tracker: myslím, že než patlat prstíčkem po nějakém lesklém sklu, tady bude člověku přece jenom bližší plně mechanické, trojrozměrné řešení -- např. konstrukce posouvátka s odjímatelnou stupnicí, ze dřeva ... anebo pak to, co navrhoval Merlin.
Jinak, každému po jeho chuti.
Autorská citace #6
17.4.2013 20:29 - Vojtěch
Ty popisovatelné placky na magnetkách, co prodává paizo jsou taky celkem fajn.
Autorská citace #7
17.4.2013 20:43 - jurex
Píše:
To vypadá dosti profesionálně zpracované. Ach ta grafická úprava! Řekl bych, že to je až podezřelé :)


Dik. No na grafike musim este zapracovat. Mam tam dost vela obrazkov na ktore urcite nemam copyright, cize to budem musiet trocha osekat :D

Ja som hned po prvej hre zistil, ze neviem po sebe poriadne ani citat, nieto este dohladavat statistky priser alebo trackovat conditions, takze som hladal nejake ine riesenie.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.05998706817627 secREMOTE_IP: 34.227.112.145