Tipy a triky

Lord Gecko
19.2.2012 22:27
Figurky pro DnD 4E
Ahoj, chtel bych se zeptat, zaciname s kamosema hrat DnD 4E a chteli bysme si koupit nejake zakladni figurky pro postavy (ne prisery). Mel byste nekdo nejaky tip, kde by se daly nejake basic sehnat? Nejlepe v Praze.

Neni treba pro zacatek neco extra draheho. Drive kdyz jsme hrali DrD tak bylo plno mist kde se dali koupit jednoduche cinove postavicky (Jednorozec, Cinovy vojacek, Altar...) Ted uz ale neexistuji :(
Autorská citace #1
20.2.2012 00:05 - Sparkle
Ahoj, máš na mysli toto?
Autorská citace #2
20.2.2012 05:51 - Vojtěch
Jestli chceš ty jednoduché cínové, tak na Florenci je ještě má Černý rytíř myslím, ale asi bych taky doporučil ty od Sparkle.
Autorská citace #3
20.2.2012 10:19 - Prcek
Zkus DnD Board game (Castle Ravenloft nebo Wrath of Ashardalon), tam jich za ty peníze je přes 40 a je to pěkná směska. A jako bonus si občas můžete zahrát i deskovku.
Případně občas šlo někde sehnat dnd basic set, tam byla taky směsky figurek, ale tím si nejsem jistý, to nemám.
Autorská citace #4
20.2.2012 10:55 - Beltar
Wizardi prestali s vydáváním náhodných boosterů figurek, takže už je neseženeš tak snadno, ale prý jsou v plánu tématické sety.
Autorská citace #5
20.2.2012 14:35 - Jarik
Pokud jsem to spravne pochopil, tak 17.7. se bude vydavat opet takovy set (resp. dva) 12 figurek. Kazdy set ma planovanou cenu 40$
Coz mne osobne prijde malickato zvracene, ale kdovi - jake to ty figurky budou (zda predlavka starych ci vskutku nove).

Jinak souhlasim s Beltarem, ze CastleR je dobra volba pro zacatek. I obsah figurek je tradicni.
Ty dalsi dily jak WoA (tusim, ze uz jsou celkem 3 baliky techto DnD her) mi uz tak dobre neprijdou.

Doporucuji Castle. Dobrej pomer Cena/Vykon
Autorská citace #6
20.2.2012 16:18 - Merlin
navíc Castle seženeš za dobrou cenu v bazarech
Autorská citace #7
20.2.2012 16:26 - Me-dea
Ty sady o kterých mluvíš Beltare, to myslíš ten Dungeon Command, co má vyjít v červenci? Jestli jo, tak ty budou (jsem kdesi četla) barevné. Jinak ty deskovky taky doporučuji. Je to nejlepší způsob jak jako DM získat široký výběr potvor a je tam myslím že v každé 5 naprosto odlišných hrdinů.
Autorská citace #8
20.2.2012 16:30 - Alnag
Za 40 dolarů budou zcela jistě barevné... ;-)
Autorská citace #9
20.2.2012 16:33 - Me-dea
Alnagu, viděl jsi ceny wargamingu? jako WFB a W40k? Za 40 dolarů nemusí být barevné. Dokonce nemusí být ani poslepované :-)

Ale legraci stranou, jsem ráda, že se vrátí barevné figurky.
Autorská citace #10
20.2.2012 16:56 - sirien
Jenže u wargamingu si nekupuješ figurky, kupuješ si modely a hodiny a hodiny zábavy při jejich slepování a barvení a turnaje jsou dílem skutečné soutěže a dílem umělecko-fanouškovské výstavky
Autorská citace #11
20.2.2012 17:09 - Shako
Nakup board game podporuju - jako zakladni sada je to dostatecne. My hrajeme s figurkama a tilesam z Wrath of Ashardalon.
Jinak krom Castle Ravenloft je jeste The Legend of Drizzt - kterou z nich si koupit je asi vec osobniho vkusu.
Autorská citace #12
20.2.2012 18:07 - wlkeR
Ále v těch deskovkách jsou nebarvený, tož? Mám zas svrbění si ten CR pořídit, už jen kvůli všem těm věcem, co udělal s pravidlama 4E...
Autorská citace #13
20.2.2012 18:13 - Jarik
ne, nejsou barvene,... ale je to v tuto chvili nejdostupnejsi produkt s figurkami, ktere uzijes pri 4e.

Samo, ze Warhammer se da taky uzit (zvaste, kdyz misto square WHF podstavce pouzijes ten kruhovy z WH40 nebo LOTR war).
LOTR ma take pouzitelne figurky.
Autorská citace #14
20.2.2012 19:09 - Vojtěch
Tak pokud by jste chtěli objednávat mimo ČR, tak Paizo s Wiz-Kids dělají taky barvené plastové figurky v D&D rozměrech.
Autorská citace #15
20.2.2012 19:52 - Alnag
Vojtěch: Je to osobní dojem, ale ty se mi moc nelíbily a taky vypadaly docela drahé, ale těžko říct jak je to k přepočtu k těm novým Wizardím...
Autorská citace #16
20.2.2012 19:54 - Jarik
ty nove jsou v pomeru 40$ = 12 figurek => 3.33$ / 1 ks :D
Autorská citace #17
20.2.2012 20:19 - Vojtěch
Popravdě je to různé. Některé jsou boží, jiné nic moc, ale to bylo stejné u D&D.

Máme v družince ty 4 figury k beginner boxu. Cleric a wizard jsou absolutně úžasní IMO, rogue průměr a fighter nic moc.

Pokud by do toho někdo chtěl jít a rozhodil jsme se pro tu velkou sadu (case), tak by to vycházelo na nějakých 5 USD na figurku (včetně DPH a poštovného), při čemž by to bylo 64 medium a 12 large (1 medium může také být také 2 small) náhodných figut. Osobně si myslím, že by mohly být pěkné ty k Rise of the Runelords(1)(2)(3)(4)(5), co chystají.

EDIT: Možno také brát jako 3 USD na medium a 15,33 USD na large třeba.
EDIT2: Samo by se u hodně velké objednávky dalo dost škudlit na poštovném. 3 case by srazily průměrnou cenu figurky na 4 USD, případně pokud by bylo předplatné na case, tak byl by jeden s 15% slevou.
Autorská citace #18
20.2.2012 20:39 - Sparkle
Vojtěch píše:
Pokud by do toho někdo chtěl jít a rozhodil jsme se pro tu velkou sadu (case), tak by to vycházelo na nějakých 5 USD na figurku (včetně DPH a poštovného), při čemž by to bylo 64 medium a 12 large (1 medium může také být také 2 small) náhodných figut. Osobně si myslím, že by mohly být pěkné ty k Rise of the Runelords(1)(2)(3)(4)(5), co chystají.


To bych snad zvládla dovézt i levnějc... když mi napíšete přesně kolik toho chcete, zkusím udělat nabídku.
Autorská citace #19
20.2.2012 20:50 - Vojtěch
Já to počítal pro řadového maloodběratele. Nepochybuji o tom, že kdyby se zapojilo někdo s patřičnými kontakty, tak by to tu bylo za lepší cenu.

Jestli je u D&D 40 USD za 12 figurek bez dopravy a DPH tady, tak při porovnání s brick mi to přijde jako cca podobný poměr 75 USD za 16 + 3 velké. Přece jen plastový barvený paňáca made in PRC zas takový rozdíl v cenách mít nemůže, pokud by někoho nenapadlo si zvlášť cenit své značky :)
Autorská citace #20
2.3.2012 11:01 - Lord Gecko
Ahoj diky za inspiraci. Ravenloft me vubec nenapadl. Urcite to je do budoucna velmi dobra varianta k zamysleni.

Jelikoz DnD teprve zaciname a ani nevime jestli nas to tolik chytne (doufam ze ano:-), chtel jsem do zacatku investovat do 2-3 jednoduchych levnych figurek. Mozna se jeste jednou mrknu do Cerneho Rytire, jestli zde neco nemaji. Jinak si holt musi hraci vystacit s mymi 3 figurkami jeste z dob DrD. Bohuzel zrovna hranicare nemam :-(

Ale uz pomalu zjistuju, ze tech hezkych veci k D&D je vice nez dost. To zase bude vitr do penezenky...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10176801681519 secREMOTE_IP: 54.87.90.21