Tipy a triky

brundibar
15.2.2012 17:00
Crowdfunding (kickstarter etc.)
Zajímá mě jestli máte někdo zkušenost s Kickstarterem.

Jde o způsob jak získat publicitu a prostředky pro svůj kreativní počin.

Prostředník si sice vezme 5-10%, ale na druhou stranu je to cesta jak získat sponzorský příspěvek nemalé výše na který by jinak takový kreativec nedosáhl.

více tady Kickstarter.com

U nás se chystá podobný projekt Starthead
(díky crowenovi za info)
5.1.2018 09:55 - kin
Můžu ti "půjčit" pdfka pokud se chceš kounout :)
(nevím jak to funguje, po chvíli čtení jsem se rozhodl že pravidla mi vůbec nesedí a už jsem je přeskakoval)
5.1.2018 13:20 - Maugir
Skenderax píše:
Zatiaľ, ak sa na to pozriem z nadhľadu, sú samotné pravidlá vcelku jednoduché.

Já měl naopak pocit, že pravidla trochu zaspala dobu. Působila na mě jak GURPS, kde místo 3d6 podhazuješ pomocí 1d20.
Postavu tvoříš tak, že si za body nakoupíš základní atributy a skilly. Atributy moc neovlivňují hody, spíš cenu navazujících skillů a další věci (charisma třeba určuje počet fate pointů apod.)
Skill check je udělaný tak, že na základě svých skillů, disciplín (které jsou zaměřením uvnitř skillu) a specialit (které jsou zaměřením uvnitř disciplín) získáš DC (tady zvané SV), které podhazuješ (každá úroveň skillu zvyšuje DC o 1, každá úroveň disciplíny a speciality o 2). V základu máš každý skill na jedničce, takže pokud jsi třeba do Shadow Arts neinvestoval ani bod, podhazuješ při plížení jedničku.
Boj je trochu složitější, protože úroveň skillu a jeho zaměření nedávají DC, ale počet bodů, které můžeš rozdělit do svých útoků (jejichž počet za kolo se liší podle vybavení) a kolik bodů do útoku dáš, takové DC pohazuješ. Body z disciplín a specialit jsou vázané na konkrétní způsob boje, takže ve výsledku mohou tvoje bojové staty vypadat (zjednodušeně) třeba takhle:
Combat points: Free 8/ Armed 1 (One-Handed Light Weapons 4)/ Unarmed 1 (Brawling 4)
2 actions per 1 round

Což dává dohromady 18 bodů, ale nemůžeš udělat jeden útok dýkou s DC 18, protože 5 bodů z toho je vázáno na boj beze zbraně. Ale můžeš udělat například dva útoky dýkou, jeden s DC 8 a druhý s DC 5 (přičemž jsi utratil všechny volné, všechny zbraňové a všechny lehké jednoruční body). Akce jsou ale i obrana, takže pokud podhodíte svůj útok, může se pořád stát, že soupeř podhodí obranu. Další body a pravidla do toho přidává pohyb, jízda na koni atd. Na zranění se obvykle hází 1d10. Slabší potvory/zbraně mívají 1d5, silnější potvory/zbraně mohou mít 1d10 (OR 10), což je to samé jako "10 again" ve WoD, tedy že na hod 10 házíte dál (a házíte tak dlouho dokud padají desítky), nebo 1d10 (OR 9-10), čili na 9 a 10 házíte znovu, atd. (OR je zkratka pro open roll.)
Je celkem pět stupňů zranění, které se podílově určí z počtu vašich HPček (tady zvaných BP - body points) a dávají pak různé modifikátory k DC.
Je taky pět stupňů strachu, na které se hází stejně jako na zranění - od méně děsivých s Fear Factor: 1d5 (goblin), po velmi děsivé s Fear Factor: 1d10 (OR 6-10), což jsou draci a démoni. Stupně strachu se ale počítají lépe než zranění, protože jsou po deseti bodech. Čili po 50 bodech strachu postava zešílí a i konkrétní následky u jednotlivých stupňů strachu jsou fajn.

Je tam samozřejmě mnoho dalších pravidel, ale to už nemám čas rozebírat. Pro mě je to opravdu zbytečně složité a těžkopádné, ale stejně pochybuji, že si někdo kupoval Trudvang kvůli pravidlům.
5.1.2018 14:30 - Skenderax
Gurney píše:
Skenderax píše:
Je to celkom ... iné ... riešiť cieľové číslo pre zasiahnutie a vykrytie cez akcie v kole. A tie akcie sa na prvé prečítanie nepočítajú práve najlepšie.

Co to přesně znamená? Nějak si pod tím nedokážu představit, jak to vlastně funguje.


Tiež som si to musel prečítať 2x, aby som to pochopil :-D. Ale ide v jednoduchosti o toto. Skrz skilly a špecializované skilly dostávaš určitý počet Combat Pointov. Povedzme ako príklad 15. Tu sa môžeš rozhodnúť, že raz zaútočíš a minieš všetky. V takom prípade, aby si protivníka trafil, máš vyrovnať alebo podhodiť 15 na k20. Ale môžeš to rozdeliť i inak. Napríklad dva útoky, jeden po 8 a druhý po 7. Alebo si zaútočiť napríklad s 10 a 5 si nechať na krytie.

Uznávam (ako písal Kin), že je to na prvý pohľad ... iné :-D. Ale ak sa to tak zoberie, pravidlá sú pri druhom čítaní veľmi jednoduché a priamočiare.

I zranenie je zaujímavo vyriešené. Všetky zbrane dávajú rovnaké zranenie 1d10 OR číslo. To "OR číslo" znamená, že ak ti padne to číslo, tak si hádžeš znovu a výsledok sčítavaš. Respektíve hádžeš ďalej. Napríklad 1d10 OR 9-10. Hodím si 9, hádžem si znovu, padne 10, a nakoniec 3. Dokopy som spravil zranenie za 22 bodov. Ak by som mal brnenie 4 so 40 bodmi. Znížil by som si zranenie na 18 a brnenie by prišlo o jeden bod = 39.

Zdá sa mi to ako celkom zaujímavý nápad, ktorému by som dal šancu.
11.3.2018 23:12 - ShadoWWW
Mattův KS Strongholds & Streaming nakonec vydělal 2 121 465$, což je o třetinu víc, než vydělal KS Kingdome Come (po přepočtu z liber na dolary). Dostal se tak do první stovky nejvýdělečnějších KS všech dob ve všech kategoriích (na 94. místo). Původně žádal o 50 tisíc dolarů.
7.11.2018 14:16 - ShadoWWW
Autoři Seeds of Wars chtěli vytvořit novou settingovou knihu pro DnD svět Birthright. Bohužel ani po několika pokusech jim Wizardi nedali licenci, proto teď rozjeli Kickstarter se svým vlastním settingem, který ale více méně kopíruje Birthright.
9.11.2018 10:06 - LokiB
Do konce kickstarteru na Savage Worlds Adventure Edtion zbývá 5 dní a celková částka se blíží k $400.000 (žádáno bylo $15.000)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.18605089187622 secREMOTE_IP: 54.163.42.154