Tipy a triky

Alnag
21.1.2011 22:57
Autorská citace #1
21.1.2011 22:58 - pipux
Použitelné; nicméně nasadit své záporňáky na bandu sadistických úchýláčků, praktikujících tyto rady, by mi bylo opravdu líto.

Nadpis je tedy minimálně zavádějící: pod životem v porážce si lze hned představit dlouhodobé procesy, probíhající po porážce (jako např. krize svědomí, přehodnocení hodnot, následné sekání latiny a úžasné vykoupení). Celý článek je ale vlastně o mrzačení těch, kteří se nemohou bránit :(

Píše:
Nicméně ne každý zlosyn, kterého hrdinové překonají, si zaslouží smrt. Někteří - ti nejbídnější - zaslouží něco horšího.

Ale ne! Nejbídnější jsou podle jakého standardu? Zákonu vítěze? Ale fuj!
Dále, co s těmi nejméně bídnými záporňáky?
Autorská citace #2
22.1.2011 09:15 - noir
pipux: Ono to ani není tak sadistické jako historické. Oslepovali se vlastní bratři, zavírali rodiče. Ale na život se jim nesahalo - tohle jen odráží nějakou historickou zkušenost. U mne dobré.
Autorská citace #3
22.1.2011 10:42 - Colombo
Boleslav a Václav?
Autorská citace #4
22.1.2011 12:01 - noir
Colombo: Spíš jsem myslel třeba knížete Jaromíra.
Autorská citace #5
22.1.2011 12:10 - Colombo
Nebo třeba Karla IV nebo dokonce Přemysla Otakara II
Autorská citace #6
22.1.2011 14:06 - Jerson
Hezký seznam možností fantsy světa, i když řadu z těch věcí bych asi nepoužil, protože jsou v závislosti na podmínkách relativně snadno zvátitelné pomocí různé magie či podobných přístupů.
Hlavně mi tam ale chybí základní "trest", který by každý dobrý hrdina měl mít jako první či druhou volbu - totiž zkonvertování protivníka na svou stranu, případně dosažení závazného slibu, že poražený bude po určitý čas poslouchat vítěze.
Autorská citace #7
23.1.2011 20:18 - Almi
Alnag: Moc hezké! Doufám, žes při tom překladu nemyslel na AA... :D
Autorská citace #8
23.1.2011 21:02 - Alnag
Almi píše:
Doufám, žes při tom překladu nemyslel na AA...


Jen občas a jen na některé postavy.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10066699981689 secREMOTE_IP: 44.221.43.88