Tipy a triky

pipux
16.10.2009 17:15
A zase tu máme archetypy postav. Tentokrát podle Freuda.
Autorská citace #41
19.10.2009 12:48 - Max
Soudruh Sirien prostě uvažuje v doživotním 2+0 světě ... pak jsou úvahy a preference jednoduché.
Autorská citace #42
19.10.2009 12:50 - wraiths
sirien: A ono je neco spatneho na "stare skole"? Myslim jako, kdyz umi varit. je sobestacna a umi si poradit.
jinak Feloun se muze setkat s nekym na kom ji bude zalezet a ten by treba byl rad kdyby mu uvarila( ale jiste ji to rad odpusti). Ale pokud to prani bude chtit splnit tak ji nic jineho nezbude(bud se zacit ucit nebo koupit). nebo zbude "mileho zlateho" pusti k vode. Vse je otazka priorit a je to velice subjektivni. Sice je to takova jakasi diskuse o nicem a muzeme se prit dlouho,ale me to nejak bavi. :)


btw. Budes radej jist chleba a nebo sezeres nejakou flakotu od Ebona? Tohle je jen takove male popichnuti. Tusim ze radej budes jist ten chleba :)
Autorská citace #43
19.10.2009 13:00 - pipux
Dopis z Dálavy píše:
atleticky zeny jsou atleticky prave proto, ze se nekde s nekym rvou

Polonahé holky v želatině?

Felouen píše:
Pokud jsi ještě pamatuješ z čeho ta debata původně vznikla ...

Časy se mění, buď flexibilní :)

Felouen píše:

V tomto případě ano, je submisivní, v tvém příkladě, kde to fňuká proto, aby jí ho přinesl, není. Protože pak používá manipulaci a ví přesně, co chce, což, podle tvé škály, kde průbojnost a rozhodování splývá, je dominantní. Konečně už ti to dochází? Už máme ten výsledek?

To, že přeneseš aktivitu na někoho jiného není důkazem tvé aktivity.
Je to vypočítavost.

sirien píše:
Princeznička je částečně proaktivní

To je to správné slovo!

Felouen píše:
Ano, to jsou různé osy a ty druhé dvě jsou v tom článku vlastně zakomponované do té první (akt/pa + intro/extr do sub/do)

Tak nějak utilisticky jsem říkal, že dvě osy jsou pro naše potřeby více než dost. Analogie: funkce vyššího řádu taky lépe aproximuje určitý půběh ... a hůř se počítá.

Felouen píše:

ty se svojí praktičností, jenž přímo zářila u tvých naprosto nesmyslných zbraní v těch dvou článcích máš co říkat. Všichni se na tom shodli a ty jsi navíc v některých částí ani nepochopil, o co jde - například, když si si myslel, že tím, že zbraň zkrátíš, najednou bude fuknční. Haha, vážně vtipná odpověď to byla tehdá na můj post

A kdo nechyboval? Jasně, mám svoje momenty ;)

Felouen píše:
až se setkáme na Dálavě, tak dáme soutěž v dřevorubectví - kdo rychleji a přesně naseká více dříví. Uvidíme, jestli vůbec dokážeš spravně držet v rukou sekeru a mít správný postoj

Teď to ale už vůbec nemůžeš myslet vážně :) . Opatrně s manikůrou, vtipálečko.

sirien píše:
co máte všichni s tim vařenim furt?

Lituji, že mi dálava nevyšla. Ale pro příště: přijímá Ebon miniony (tj. poskoky) do kuchyně?

If You Smmmmmmeeeeeeeeeeeeeeeelllllllllllllllll…
What The Rock Is Cookin!

(wrestlingová narážka :) )

Felouen píše:

říkám, že jsou obecné už původně - ta věta, na kterou si reagoval, říká, že pokud by je každý vnímal jinak, tak by nebyly obecné a tudíž by nemohly vlastně existovat, protože obecnost vzniká tím, že to každý vidí stejně, či alespoň dost podobně. Já jsem říkala, že jsou obecné, ty jsi mne upozornil, že jsou nepřesné a já jsem pak řekla, že jsou obecné

*chrrrrrrrrrrrrr*
Autorská citace #44
19.10.2009 13:10 - noir
Sirien: Na to, abys ocenil dobré jídlo, jsi ještě příliš mladý. To není invektiva, jen pozorování. Já v tvém věku ani to máslo na chleba nepatlal, přišlo mi to šumák. Ale jak člověk dospívá a zraje, tak nějak se mu bystří chutě a smysly obecně. Je to skoro jako se sexem - v raném věku by člověk dal majlant, jen aby si vrznul, a teď už je vybíravější. Stejně jako s muzikou. Dneska už si opravdu rád zajdu na něco moc dobrého, potěší mě jakubské mušle s prejtem, vychutnám si jehněčí svíčkovovou a libuju si nad vínem ze Zahelu.


Colombo:
Já teda mít na to prachy, tak chodím pouze po restauaracích. Interakce se dají provozovat i v hotelích, vinných sklípcích a ještě u toho nemusíš umývat nádobí. V manželství je milostná povaha vaření založená na tom, že na nějaké milostné skopičiny mají oba náladu a sílu především tehdy, když vařit vůbec nemusí...
Autorská citace #45
19.10.2009 14:01 - sirien
Colombo: Vždycky se rád pobavim když vstoupíš do diskuse s něčim takovym... :D

Milostná povaha vaření mě moc pobavila. Jsem zvědavej, která holka bude mít chuť na něco milostnýho potom, co po ní budeš chtít aby nakoupila, uvařila a pak ještě nejspíš hodila nádobí do (v lepším případě) myčky.

Píše:
Nehledě na jistou milostnou povahu vaření (jak se říká, láska prochází žaludkem), kde jeden druhému navaří.

Jednou za čas? Určitě. Každej (druhej, třetí...) den? mwahahaha.

Max píše:
Soudruh Sirien prostě uvažuje v doživotním 2+0 světě ... pak jsou úvahy a preference jednoduché.

No, nevim, naši sou rozvedený, od šesti let jsem vyrůstal s mámou a ta teda vaření nikdy nějak moc nepropadla

wraiths píše:
A ono je neco spatneho na "stare skole"? Myslim jako, kdyz umi varit. je sobestacna a umi si poradit.
...
To by bylo na jinou diskusi do které se mi popravdě až tak moc nechce.

Každopádně jen tak k zamyšlení - proč to má být zrovna ona? Proč na ní nemáš doma čekat Ty, až se vrátí z práce, a vařit jí? Případně ještě líp - proč to nemáš být Ty, kdo se vrátí z vlastní práce a místo compu zapne sporák a de vařit?

wraiths píše:
btw. Budes radej jist chleba a nebo sezeres nejakou flakotu od Ebona? Tohle je jen takove male popichnuti. Tusim ze radej budes jist ten chleba :)

Jak kdy. Velice rád si dám flákotu od Ebona, když mám náladu, chuť, čas. Když mám nabitej den, lítám od rána pořád od něčeho někam, ze školy na schůzku, zpátky do školy, něco zařídit, na další schůzku... tak si dám radši ten chleba - zasytí stejně a stojí o dost míň času. Sice si asi po té flákotě postesknu, ale prostě ten den fakt nebude mít prioritu - a co je podstatné, udělám to tak i když budu mít na práci něco míň důležitého nebo odložitelného - jídlo je prostě jen jídlo.

Na druhou stranu, když ten čas mám, případně když se moje jiná činnost s tímto nevylučuje, tak si určitě rád dám Ebonovu flákotu. Nepreferovat jídlo rozhodně neznamená být asketou nebo si ho neumět vychutnat.

noir píše:
Já v tvém věku ani to máslo na chleba nepatlal, přišlo mi to šumák.

De facto to šumák je, ale bez toho másla to je děsně suchý.

noir píše:
Je to skoro jako se sexem - v raném věku by člověk dal majlant, jen aby si vrznul

Fakt? Jako když de jen o sex, tak to je pár stovek za večer strávenej ve správné hospodě mezi správnými lidmi... ale tenhle styl člověka začne relativně brzo nudit (aspoň mě, znám i takové kteří bez něj nemůžou žít...)

Myslim že to je spíš o tom, jestli si udržíš tu schopnost radovat se z drobností, nebo jestli časem otupíš.
Je to podobné jako s těmi filmy - znám lidi co propadli filmografii a už si totálně nedokáží užít film jako normální diváci, hledají něco úplně jiného, líbí se jim něco úplně divného... a znám lidi co propadli filmografii úplně stejně, ale pořád si umí užít tuctové béčko jako kdokoliv jiný.
Autorská citace #46
19.10.2009 14:13 - pipux
sirien píše:
Každopádně jen tak k zamyšlení - proč to má být zrovna ona?

To je zas na jinou, docela drsnou diskuzi, do které se mi tolik nechce :)

sirien píše:
proč to má být zrovna ona? Proč na ní nemáš doma čekat Ty, až se vrátí z práce, a vařit jí?

Protože nehledě na to, co do nás století feminismu vtlouklo, obě pohlaví jsou jiná.

Protože bys třeba skončil jako máslo, jouda, ňouma, podpantoflák ...

sirien píše:
Případně ještě líp - proč to nemáš být Ty, kdo se vrátí z vlastní práce a místo compu zapne sporák a de vařit?

To už jsme zase někde jinde, jo?
Bavíme se zde o tvé roli (ve vztahu/ ve společnosti), nebo o povalečismu?

Je dobré, když si s ní své role nějak rozdělíte (neříkám, že tradičně ... ale taky neříkám tak, abys skončil jako poskok).
Autorská citace #47
19.10.2009 14:33 - Sosáček
pipux píše:
Časy se mění, buď flexibilní :)

Tomu u felouen i verim.
Autorská citace #48
19.10.2009 14:41 - Sosáček
BTW tukane to vareni se pouziva spis jako jednoducha aproximace nejake celkove zivotni pouzitelnosti. Je to zakladni vec podobne jako tanec, zpev, vydelavani penez, rizeni auta, zasivani, zehleni, strelba z borokovnice (pokud jsi v texasu) a podobne, bez kterych nejsi povazovan za dospeleho a/nebo plnohodnotneho cloveka.

Nikdo nerika ze je to spravne, a nikdo nerika ze kazdy ma ten seznam stejny, ale jsou chvile kdyz si pri zjisteni ze neco takoveho nekdo neumi klepes na celo. To je vse, vztahove roviny a sex v tom proted nehledej.
Autorská citace #49
19.10.2009 14:48 - pipux
Dopis z Dálavy píše:
strelba z borokovnice (pokud jsi v texasu)

Yeeehaaaa!! ?

Autorská citace #50
19.10.2009 14:50 - Colombo
Píše:
No, nevim, naši sou rozvedený, od šesti let jsem vyrůstal s mámou a ta teda vaření nikdy nějak moc nepropadla

Takže deviace? No ale to jsi měl zmínit mnohem mnohem dřív! Pak by se s tebou nikdo nehádal (protože s takovými lidmi se dá opravdu jen hádat...)
:)
Autorská citace #51
19.10.2009 14:50 - Sosáček
Ted nevim jestli reagujes na to prohlaseni jako celek nebo na ten preklep. Tak ci tak.
Autorská citace #52
19.10.2009 14:51 - Colombo
No nic, ale zpět k tématu.

Tak co Felouen, kdy zajdem do toho kina?:)
Autorská citace #53
19.10.2009 16:18 - sirien
Colombo, na tohle téma bych ze Tvého místa radši moc neprovokoval... mám z toho dojem asi jako z malého dítěte co mi vyhrožuje násilím...
Autorská citace #54
19.10.2009 17:17 - Colombo
Siriene...
Pokud jsi opravdu z rozpadlé rodiny, tak to je něco, s čím tradiční dogma o ženě nepočítá. V tomto připadě se jedná o společensky neustálené téma, které je možná i trochu zatlačováno do pozadí, protože vzorem a zejména základní jednotkou naší společnosti je rodina.

Ty jsi v tradičních dogmatech, v tradiční rodině nevyrůstal, takže máš jiný vzorec myšlení, alspoň co se tradičních rodin a názoru na věci kolem nich týče, v tobě třeba představa rodinné večeře, nebo vánoční večeře, nevyvolává natolik jasné a spokojené myšlenky, aby jsi se snažil toto nalézt i ve své budoucí rodině (a tudíž hledání této věci u partnerky). Žádná výhružka, žádná provokace, pouha fakta.
Fakta
Autorská citace #55
19.10.2009 17:53 - Nerhinn
Colombo: Proboha, proč jsme museli přetrpět skoro osm minut ve společnosti Jany Bobošíkové, když to nijak nesouviselo s tématem?
Autorská citace #56
19.10.2009 18:16 - Colombo
a Brambora Telecí ti nevadila?
Autorská citace #57
19.10.2009 18:27 - Nerhinn
Colombo: Opět: jak to souvisí s tématem?
Autorská citace #58
19.10.2009 20:15 - noir
Colombo: Názor jedním slovem: "Prdlajs". Zase mluvíš o věcech, o nichž nemáš tušení. Jsem si jistý, že Sirienovi do hlavy nevidíš, jeho život neznáš a z jedné věty o rozpadlém manželství opravdu jeho pojetí rodiny rekonstruovat nedokážeš.

A vydávat tyhle stupidní dohady za fakta, to už pokládám ani tak za drzost, jako spíš za morální kýč.
Autorská citace #59
19.10.2009 20:35 - Packa
Nedá mi to. Většinou se nezapojuju do diskuzí, ale z téhle debaty fakt nemůžu.
Nestává se to často, že bezvýhradně souhlasím se Sirienem.
A Colombovi vzkazuju: WTF? A btw., ne nejsem z rozpadlé rodiny.
Autorská citace #60
19.10.2009 21:02 - pipux
Z rozpadlé rodiny je kolik ... 30% dětí? Taky se hlásím :)

Colombo, díváš se na něco, na co dobře nevidíš.
Snatěk je dán bohem, takže jej člověk nerozdělí. Ještě v první polovině minulého století to platilo (podívej se na statistiky). A tehdy se ještě v této otázce o nějakých tradičních modelech bavit dalo.

Moderní doba (od 18. stol. dále) s mnoha zažitými standardy hýbe (v 19. stol. to byl třeba pohled na výrobu, 20. stol přineslo nové pohledy na sexualitu, morálku a rasovou otázku). Doba skáče a zkouší nové, takže pojetí nějakého tématu může v průběhu několika desetiletí oscilovat od extrému k extému. Generace není jako generace. A ty víš, že ... tradiční hodnoty odplavil nános bahna :)

Takže nemluv o rodině jako o balíčku tradičních hodnot. Společnost je individualizovaná; dříve nebyla. Dříve jsi šel do nějaké společenské role a očekávalo se od tebe, abys hrál svoji roli. Dneska si píšeš scénář sám a svou pravou si vybíráš podle svých preferencí (stačí, když lidé mají něco společného - nemusí to být zrovna vaření).

Když to shrnu, tak ten pokřivený chlapeček, jak Siriena vykresluješ, je vpořádku. Víš kolik po světě běhá stejně pokřivených holčiček?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086400985717773 secREMOTE_IP: 3.81.165.210