Tipy a triky

pipux
16.10.2009 17:15
A zase tu máme archetypy postav. Tentokrát podle Freuda.
Autorská citace #21
18.10.2009 20:42 - Sosáček
Felouen píše:
'That's what he said.'

Yeah, I can't say I blame him.

Felouen píše:
inak řečeno, ty vidíš slovo rozhodnost ne jako vybírání, ale jako odhodlanost. No, částečně by to sedělo

Asi jo, ale spis jsem polemizoval nad tim, jak moc uzitecne je vedet jak rychle se nekdo rozhodne a jestli je to pro archetypy o kterych tady kolega mluvi potreba.

Felouen píše:
Oni nejsou nepřesné, ale obecné. A ano, dává to smysl, právě kvůli této definici.

Takze sis stezovala ze jeho archetypy by byly spatne kdyby byly obecny, ja te upozornil ze maji byt obecny a ty ted rikas ze jsou obecny. Takze je vsechno v poradku?

EDIT: jinak myslim ze submisitiva/dominance, aktivita/pasivita a introverze/extraverze jsou ruzny osy a ten clanek co pipux preklada se proste snazi je nejak sloucit pro ejdnoduchost.
Autorská citace #22
18.10.2009 22:31 - pipux
Felouen píše:
Proč reaguješ tak podrážděně?

Protože moc mluvíš. Složitě a "sofistikovaně". Ale praktický výstup tato diskuze nějak moc nepobrala.

Felouen píše:
Dopis: Cože? Jsi až moc v abstraktích výšinách, vyzkoušej se vrátit do reality konkrétnosti.

Poštákovi rozumím docela dobře :)

Felouen píše:
... Rozmazlená princezna popírá submisivitu a tím pádem svůj "archetyp".

(+ tvůj předchozí odstavec)

K tomu, aby naše se myšlenky přeměnily v rozhodnutí potřebujeme prostředí. V prostředí uskutečňujeme své myšlenky. Nekonečný točák myšlenek v hlavě je k ničemu.

Příklad rozmazlené princezny je vpořádku.
Přístup A: fňukám před poskokem, že chci vidět zadání testu.
Přístup B: vloupu se do školní budovy, vypáčím profesorovi zámek, očóruji test a utíkám zpět ke své princezně.

Felouen píše:
Když už jsou příklady, tak by měly být čisté a ne mišmaš.

Určitě. Ty jsi ale pedant :)
V konečném důsledku je to jenom hra. A v ještě konečnějším důsledku budeme všichni mrtví a internet se obrátí v prach i s námi :)

Felouen píše:
Byla mířená totiž na Dopis, který přesně to samé řekl už v jiném threadu, přičemž při obou instancích věděl, že jsem holka.

Podle způsobu tvého myšlení se Poštákovi opravdu nedivím.
Jsi --opravdu-- holka?

Nepříliš praktická, že? To jídlo na plotně se nepřipálilo; touhle dobou bude už na popel :))

Magus píše:
*YAHOO* tys mu to natrela!!!xD

Moc si nemysli, jooo? :)

Dopis z Dálavy píše:
Ne, mluvim o tom, ze kdyz chces zjistit kam nekdo patri, muzes to udelat treba dotaznikem nebo tim ze ho budes pozorovat.

Ještě se vraťme k metodám, a k jejich užitku.

Minimalistická myšlenka: na co ty kategorie potřebujeme? Na hraní, na spontánní splácání zajímavé postavy.

"Ahoj, chtěl bych tě líp poznat. Tady máš osobnostní dotazník Velká pětka, vyplň prosím všech 240 položek." Ne, to opravdu ne.

K hodnocení lidí zpatra a v reálném čase používám osekaný MBTI (dvě škály: introverze-extraverze, emocionalita-racionalita). To vydá na čtyři kategorie, a i to je hodně.

Navíc to teda určitě není dokonalé :)
Autorská citace #23
18.10.2009 23:04 - Sosáček
pipux píše:
Podle způsobu tvého myšlení se Poštákovi opravdu nedivím.
Jsi --opravdu-- holka?

Postak pochopitelne vi ze Fel vypada zvenku zensky, ale kdo vi co se skryva uvnitr?

pipux píše:
Ještě se vraťme k metodám, a k jejich užitku.

Tak jasne, ja jsem se znazil tady dikobrazce vysvetlit, ze to, ze nevis ke kteremu archetypu je nekdo bliz je normalni, a neznamena to "selhani lidskeho faktoru" jak pise. Chtel jsem ji vyvest z miskoncepci (to neni cesky slovo, co?) o svete, ale uvedomuji si, ze pro postavy ve hre to neni prilis uzitecne.

Teda, ne ze bych nezazil GM kteri chteji, aby hraci vyplnovali za postavy dostazniky a tak, ale mam zkusenost, ze to je casto na skodu.
Autorská citace #24
19.10.2009 00:29 - pipux
Dopis z Dálavy píše:
Teda, ne ze bych nezazil GM kteri chteji, aby hraci vyplnovali za postavy dostazniky a tak, ale mam zkusenost, ze to je casto na skodu.

Dotazníky taky znám. DrD mělo svého času písemný dotazník na 4 A4 (jo, mohl jsi to sepisovat třeba hodinu).

Dneska si každý hráč vytípne ze seznamu aspektů/cností/neřestí +- 4 položky a postavu jako individuum vytáhne v průběhu hry, improvizačky.
Autorská citace #25
19.10.2009 07:44 - Sosáček
Tak, dostazniky samy o sobe spatny nejsou, treba tenhle dotaznik na StarWars mi prisel moc dobrej:Píše:
1. What do you love about Star Wars? Include something here and it is guaranteed to be in the game.
2. What do you hate about Star Wars? Include something here, and it cannot be included in the game.
3. List four planets that the game will be set on, and a specific object of conflict on each one.
4. Why is the Republic weak?
5. List two important figures in the Republic.
6. What is the agenda of the Exchange Syndicate (big criminal organisation) in the conflict?
7. List two important figures in the Exchange
8. What makes the Sith so terrifying?
9. List two important figures working for the Sith.

ale to je jina kategorie nez "napis jaky ma tvoje postava postoj k <100 veci>".
Autorská citace #26
19.10.2009 10:01 - sirien
Felouen píše:
Fanfiction je podlě mě vždycky strašné prznění originálního světa stvořeným autorem/kolektivem, ať už jde o cokoliv

V případě Harryho Pottera můžeme možná mluvit o jediné kvalitní tvorbě z toho světa... :)

Felouen píše:
Obojí končí na -n a jsou to elfové (muži).

jsou to elfové. Tam bych v té větě dal projistotu tečku, u těhle špičatouchejch grázlíků nikdy nevíš...

pipux píše:
Jsi --opravdu-- holka?

Nejspíš je, a navíc docela hezká. Skoro plýtvání, takový vzhled napasovat na takového nerda :)

pipux píše:
"Ahoj, chtěl bych tě líp poznat. Tady máš osobnostní dotazník Velká pětka, vyplň prosím všech 240 položek." Ne, to opravdu ne.

Pro The big five model (OCEAN/NOAPS) existuje i malá varianta s asi 80ti otázkama. Samozřejmě, je tam o něco větší odchylka...
Autorská citace #27
19.10.2009 10:58 - Felouen
Dopis z Dálavy píše:
Ne, mluvim o tom, ze kdyz chces zjistit kam nekdo patri, muzes to udelat treba dotaznikem nebo tim ze ho budes pozorovat. Kazda metoda ma ale nejakou nepresnost. To je vlastnost toho mereni a neni to chyba, protoze casto to mereni presneji udelat nejde, proste se s nim pocita. To je u mereni proste normalni. Nemuzes zmerit neco na desetiny milimetru presne s krejcovskym metrem, a nemuzes dokonale zjistit jakou ma nekdo osobnost dotaznikem, toe to samy.


Ano, a ty první dvě věci vlastně spadají to kategorie b). Ano, samozřejmě že nemůžeš zjistit něčí osobnost na přesné milimetry, protože to ani nejde, to ti řekne každý psycholog - každý test osobnosti zkoumá jen určitou část a odpověď ti dá jen na určitou část z určitého hlediska, takže si myslet, že změřit jde vše a navíc k tomu přesně není pravda. Tady se bavíme o tom, že dají se změřit věci v daném modelu, a pokud se někdo splete tím, že místo toho, aby vlastnost patřící do kategorie A dal do kategorie A, a dá jí do kategorie B, tak to je normální chyba a ne nějaká blbost s milimetry.

Dopis z Dálavy píše:
Asi jo, ale spis jsem polemizoval nad tim, jak moc uzitecne je vedet jak rychle se nekdo rozhodne a jestli je to pro archetypy o kterych tady kolega mluvi potreba.

Pokud jsi ještě pamatuješ z čeho ta debata původně vznikla, tak to bylo ohledně popisků označení té škály Rozhodnost. A ano, v tomto smyslu to je důležité pro archytypy, protože v samotných definicích pak tam máš, že ty a ty archetypy se například vůbec nechtějí rozhodovat, zatímco ostatní naopak by se na výsost neradi vzdaly toho, aby se mohly o nečem nějak rozhodnout (není to úplně o rychlosti, ale spíše o tom, jestli se vůbec rozhodne. Což se dá popsat rychlostí).

Dopis z Dálavy píše:
Takze sis stezovala ze jeho archetypy by byly spatne kdyby byly obecny, ja te upozornil ze maji byt obecny a ty ted rikas ze jsou obecny. Takze je vsechno v poradku?

Já jsem NIKDY si nestěžovala - navíc já si tady nemám co stěžovat, tohle nejsou nějaké služby, ale článek, takže když už, tak jen poznamenávám či upozorňuji - že by byly obecné. Naopak, pokud se vrátíš zpátky k textu, tak si si všimneš, že já NAOPAK říkám, že jsou obecné už původně - ta věta, na kterou si reagoval, říká, že pokud by je každý vnímal jinak, tak by nebyly obecné a tudíž by nemohly vlastně existovat, protože obecnost vzniká tím, že to každý vidí stejně, či alespoň dost podobně. Já jsem říkala, že jsou obecné, ty jsi mne upozornil, že jsou nepřesné a já jsem pak řekla, že jsou obecné. Ano, vše je v pořádku. Takže předtím, než se budeš snažit ze mě opět dělat blbce, si zvyš buď svoji schopnost porozumnění textu nebo paměť, podle toho, z jakého důvodu si se zmýlil.

Dopis z Dálavy píše:
EDIT: jinak myslim ze submisitiva/dominance, aktivita/pasivita a introverze/extraverze jsou ruzny osy a ten clanek co pipux preklada se proste snazi je nejak sloucit pro ejdnoduchost.

Ano, to jsou různé osy a ty druhé dvě jsou v tom článku vlastně zakomponované do té první (akt/pa + intro/extr do sub/do). Ale částečně to je tím komplikovanější, kvůli pozdějším nesrovnalostem mezi osami v ose. :D

pipux píše:
Protože moc mluvíš. Složitě a "sofistikovaně". Ale praktický výstup tato diskuze nějak moc nepobrala

Tak hele. To TY jsi se chytnul těch rozporů a začal se o nich bavit (plus ta škála) v postu jenž vyjadřoval můj názor, a nepotřeboval další rozpitvávání, takže mé posty pak už byly jen reakce, takže to o tom mluvení si hezky odpusť. Pokud nechceš debatu, tak nereaguj in the first place. A ano, praktický výstup by to mělo, kdyby jsi chtěl něco s tím udělat - viz tvá věta v prvním postu na mě, že jsi moc líný s tím něco dělat. Tak proč se teda o tom bavíš? Navíc už se konečně k nějakým výsledkům dostáváme, jen ty pořád jaksi nechápeš ty rozpory mezi definicemi sub/dom a pak danými příklady těch archetypů.

pipux píše:
Příklad rozmazlené princezny je vpořádku.
Přístup A: fňukám před poskokem, že chci vidět zadání testu.
Přístup B: vloupu se do školní budovy, vypáčím profesorovi zámek, očóruji test a utíkám zpět ke své princezně.

Dobrý příkad, ale jen s jedním rozdílem - ona by doopravdy fňukala, že co bude dělat, když ten test neudělá, že to neumí atd. a ne s tou intencí, aby její poskok jí ho ukradl, ale jen s tím, že si vyleje své srdéčko a vůbec netuší, že ten její poskok jí ho opravdu přinese. V tomto případě ano, je submisivní, v tvém příkladě, kde to fňuká proto, aby jí ho přinesl, není. Protože pak používá manipulaci a ví přesně, co chce, což, podle tvé škály, kde průbojnost a rozhodování splývá, je dominantní. Konečně už ti to dochází? Už máme ten výsledek?

pipux píše:
V konečném důsledku je to jenom hra. A v ještě konečnějším důsledku budeme všichni mrtví a internet se obrátí v prach i s námi :)

Ano, je to jenom hra, a když už si se toho tak chytnul, tak proč to nedotáhnout do konce? A není to pedantství, protože tohle je něco, na čem pak celý archetyp padá. A to už není jen drobný detail (a pedantství je o drobných, nedůležitých detailech).

pipux píše:
Podle způsobu tvého myšlení se Poštákovi opravdu nedivím.
Jsi --opravdu-- holka?

Samo o sobě by to mohla být lichotka, nebo neutrální výrok.
pipux píše:
Nepříliš praktická, že? To jídlo na plotně se nepřipálilo; touhle dobou bude už na popel :))

Ale tohle již je hostilní a vyvrací jakékoliv neutrální či pozitivní konotace tvého předchozího výroku. Praktická? Ba naopak, já jsem velice praktická, a co si myslíš, že jsem nějaká hospodiňka, že budu vysedávat u plotny? Pokud si budu něco chtít uvařit, tak si to uvařím hned a nebudu mezitím odbíhat k PC, nejsem takové trdlo. Nejspíše to soudíš sám podle sebe a svých zkušeností, co? Navíc ty se svojí praktičností, jenž přímo zářila u tvých naprosto nesmyslných zbraní v těch dvou článcích máš co říkat. Všichni se na tom shodli a ty jsi navíc v některých částí ani nepochopil, o co jde - například, když si si myslel, že tím, že zbraň zkrátíš, najednou bude fuknční. Haha, vážně vtipná odpověď to byla tehdá na můj post. Pokud na tom ale trváš, že si více praktický než já, tak dobrá, až se setkáme na Dálavě, tak dáme soutěž v dřevorubectví - kdo rychleji a přesně naseká více dříví. Uvidíme, jestli vůbec dokážeš spravně držet v rukou sekeru a mít správný postoj.
Do mé praktičnosti se nenavážej.

Dopis z Dálavy píše:
Tak jasne, ja jsem se znazil tady dikobrazce vysvetlit, ze to, ze nevis ke kteremu archetypu je nekdo bliz je normalni, a neznamena to "selhani lidskeho faktoru" jak pise. Chtel jsem ji vyvest z miskoncepci (to neni cesky slovo, co?) o svete, ale uvedomuji si, ze pro postavy ve hre to neni prilis uzitecne.

Tak hele, je vidět, že jsi to zcela (míněné jako částečně) nepochopil. Viz první citace a odpověď, osobnost nejde změřit celá a komplet, to jsem ani nikdy netrvdila. Takže žádnou miskoncepci mi ani nevyvracíš. Navíc, v rámci jednoduchých testů, kde je vše přesně definováno, by mělo jít věci zařadit, protože o tom archetypy jsou - o obecnosti.

ŠKÁLA ROZHODNOSTI: Tak, aby to Pipux nepřehlédl. Jak jsme se začali bavit o těch rozporech, tak jsem úplně zapomněla, že mě původně šlo o ty popisky v té škále, které naznačovaly dvě různé věci. Dobrá, takže ty vidíš ty dvě různé kvality jako spojené, tak to v tom případě sedí, a nemusíš to měnit, ale pak některé příklady tu škálu vyvracejí, protože mají kvality, jenž podle té obojetné škály by mít neměly. O to mi jde. Nic více, nic méně. :)

sirien píše:
V případě Harryho Pottera můžeme možná mluvit o jediné kvalitní tvorbě z toho světa... :)

*protočí očima*. Oh well, proti gustu žádný dišputát. Když je ti milostná fikce "Světlejší a tmavší - kdo je seme a kdo uke?" milejší....:D

sirien píše:
jsou to elfové. Tam bych v té větě dal projistotu tečku, u těhle špičatouchejch grázlíků nikdy nevíš...

Tím chceš říct, že jsou teplý/bi a tudíž nejsou pořádní males? Tak hele, v Tolkienovi (z něhož tamta dvě jména pocházejí) byly naprosto normální, skoro jako lidé...:D Například ten, co unesl nějakou princeznu ve svém lese a pak s ní měl dítě a nepouštěl je pryč.

sirien píše:
Nejspíš je, a navíc docela hezká. Skoro plýtvání, takový vzhled napasovat na takového nerda :)

Jsem gamer, nebo RPGčkář. Co pořád máš s tím nerdem? Podle definic nerdovství buď nerd nejsem, nebo tu jsme všichni nerdi...a pokud jsme všichni, tak to není nic špatného nebo ponižujícího nebo degradujícího, jak to například bere Orlop (O: všichni nerdi jsou sociální nuly! Blah blah mumly mumly nuly nicky blah!). Ano, mám rádá rpgéčka a jiné světy. Ale ne až tak, abych se učila jazyky a písma, jenž v životě nepoužiji nebo sbírala nefunkční zbraně, nebo strávila hodiny nad fluffem, který mi k ničemu nebude. :)
Autorská citace #28
19.10.2009 11:18 - Magus
Felouen píše:
Ty jsi tak roztomily. ;)
:D
sirien píše:
...je divka a to velmi pekna...
Fakt Felouenko??Uvidime v kine.
Autorská citace #29
19.10.2009 11:33 - Sosáček
sirien píše:
Nejspíš je, a navíc docela hezká. Skoro plýtvání, takový vzhled napasovat na takového nerda :)

Pokud te vzrusuji samice dikobrazu ...

Ale hlavne, atleticky zeny jsou atleticky prave proto, ze se nekde s nekym rvou a podobne, nejsem si moc jistej jestli tyhle dve veci muzes oddelit. A zenu ktera ma takovyhle telo protoze zere jenom salat fakt nechces, jsou jeste silenejsi nez nerdky a/nebo bojovnice. Ver mi.

Jo a jogynky nebrat, toe vrchol.

(A pipux ma pravdu, neumi varit.)
Autorská citace #30
19.10.2009 11:39 - sirien
:)
Zdá se mi to, nebo se naše flegmatická Fel začíná nervově hroutit a vztekat? :)

Orlopa si nevšímej, Orlop je hnusnej elitář :) .

Každopádně, co se týče té rozmazlené princezny - je submisivní, protože ona sama nejedná v zájmu svých tužeb.
Han Solo je obchodník, pašerák. Sehnal si vlastní loď, cestuje po galaxii, riskuje, neustále někde něco vyvádí.

Jack Sparrow je ještě lepší archetyp - do budoucna nemyslí skoro vůbec, prostě jedná, improvizuje, nicméně kdykoliv když něco chce, tak se za tím vydává sám - sem tam zmanipuluje ostatní aby je dostal tam kde je potřebuje mít. Ale je to on, kdo pronásleduje Černou perlu, on kdo v jeskyni provokuje Barbosu, on kdo uzavřel dohodu s Holanďanem...

Archetyp princezničky dominantní není. Ona samozřejmě chce aby její tužby byly naplněny, ale chce, aby jí je naplnil někdo jiný - ona sama k tomu zkouší ostatní ovládat - prosí je, naznačuje jim, psychicky, emotivně nebo fakticky je vydírá. Ona sama ale nejedná - není to ona kdo by někam šel, něco riskoval, o něco se snažil. Ona touží aby se ostatní snažili o její blaho.

Nedorozumnění může vzniknout z toho, že většina ostatních submisivních archetypů je reaktivních, příjimají impulzy zvenku a nesnaží se jich moc vydávat. Princeznička je částečně proaktivní - sama vysílá impulzy ve snaze něčeho dosáhnout, což může působit dominantně.
Při bližším pohledu však zjistíš, že to dominantní není - ona jen čeká na nějaké další hnutí své mysli (nesleduje cílevědomně svůj zájem - tak jako Solo, Sparrow nebo House) které se pokusí naplnit tím, že někoho přimněje aby jí splnil její nové přání.

Podobně většina dominantních archetypů je proaktivních, ale můžeme nalézt i takové, které se na první pohled jeví reaktivně - z té sbírky hedonistů například Ron Weasley - většinu času se veze ve stínu Harryho nebo Hermiony, ale ve skutečnosti má vlastní zájmy které dlouhodobě prosazuje.
Autorská citace #31
19.10.2009 11:40 - sirien
Dopis z Dálavy píše:
atleticky zeny jsou atleticky prave proto, ze se nekde s nekym rvou a podobne, nejsem si moc jistej jestli tyhle dve veci muzes oddelit. A zenu ktera ma takovyhle telo protoze zere jenom salat fakt nechces, jsou jeste silenejsi nez nerdky a/nebo bojovnice. Ver mi.

nemusim... popravdě se mi ty holky co sou štíhlý z diety ani moc nelíběj, nepřijde mi to moc přirozený.

Každopádně se nemusej hned rvát, třeba některý tenistky u nás v klubu...
Autorská citace #32
19.10.2009 11:46 - Sosáček
Felouen píše:
*protočí očima*. Oh well, proti gustu žádný dišputát. Když je ti milostná fikce "Světlejší a tmavší - kdo je seme a kdo uke?" milejší....:D

Toe milostna fikce ve ktery on hraje hlavni roli, a jeste s nejvic cool postavou z harryho potra. Komu by se to nelibilo?

(dobre, heterosexualum. ale ty ted neuvazujme.)

Felouen píše:
Například ten, co unesl nějakou princeznu ve svém lese a pak s ní měl dítě a nepouštěl je pryč.

A nebylo to ve sklepe?

Felouen píše:
Jsem gamer, nebo RPGčkář. Co pořád máš s tím nerdem?

Myslis lidi co te slyseli nadsenym hlasem rict "loooool"? Pro ty uz svet nikdy nebude stejny.

Felouen píše:
Ba naopak, já jsem velice praktická, a co si myslíš, že jsem nějaká hospodiňka, že budu vysedávat u plotny?

U plotny se stoji.

Felouen píše:
Takže předtím, než se budeš snažit ze mě opět dělat blbce, si zvyš buď svoji schopnost porozumnění textu nebo paměť, podle toho, z jakého důvodu si se zmýlil.

He? To jsem nedelal, ale tak hodne stesti.

Felouen píše:
(není to úplně o rychlosti, ale spíše o tom, jestli se vůbec rozhodne. Což se dá popsat rychlostí).

Coze? :)

Rychlost v poctu rozhodnuti na den, jo, to muzes merit. Doporucuju delat vazeny prumer podle toho jak moc jsou to dulezita rozhodnuti, rozhodovat o barve ponozek umi kdekdo.
Autorská citace #33
19.10.2009 11:49 - Sosáček
sirien píše:
Zdá se mi to, nebo se naše flegmatická Fel začíná nervově hroutit a vztekat? :)

Rozhodne. <manazersky hlas>Pracovali jsme na tom dlouho a nebylo to jednoduche, ale konecne se podarilo. Dobra prace lidi.</manazersky hlas>

EDIT: Felouenko v klidu, nikdo se z tebe nesnazi delat blbce ani te urazet. Jenom si tak hrajeme.

sirien píše:
Každopádně se nemusej hned rvát, třeba některý tenistky u nás v klubu...

Nemusi, ale je to pak zabavnejsi. (a horolezkyne ... hmm)
Autorská citace #34
19.10.2009 11:54 - sirien
Dopis z Dálavy píše:
Myslis lidi co te slyseli nadsenym hlasem rict "loooool"? Pro ty uz svet nikdy nebude stejny.

lol :)
To neni nic proti tomu když Orlop koukal po Felouen, ta si přisedla, chvíli se o něčem bavili, pak Fel pronesla nějakou hroznou geekovinu, Orlop se zatvářil jakoby dostal pěstí mezi oči, já sem se mu smál a Felouen mu dala poslední hřebíček do rakve když prohodila něco ve stylu "Orlop to dostal za 10d6 psychického zranění", což byla chvíle kdy Orlop dostal takřka mrtvici...

Dopis z Dálavy píše:
U plotny se stoji.

Když dlouhé minuty promíchávám omáčku, tak si tu žili obvykle přitáhnu, je to pohodlnější.

A vůbec, co máte všichni s tim vařenim furt? Možná sem přemodernizovanej, ale rozhodně mi nepřijde že by vaření bylo nějak zvlášť ženská úloha (zejména když nejlepší kuchaři co znám jsou lidé jako Honza, Ebon a tak...) a nějak mi ani nepřijde, že by to byla nějak moc hodnotná dívčí deviza
Autorská citace #35
19.10.2009 11:55 - Sosáček
sirien píše:
A vůbec, co máte všichni s tim vařenim furt?

Je to dobra vec kterou se da provokovat Fel?
Autorská citace #36
19.10.2009 12:05 - wraiths
sirien píše:
a nějak mi ani nepřijde, že by to byla nějak moc hodnotná dívčí deviza
No vsak dospejes. :)
Autorská citace #37
19.10.2009 12:11 - sirien
wraiths píše:
No vsak dospejes. :)

...nebo budu vydělávat dost peněz na to aby mi to bylo ukradený, což mi přijde jako lepší varianta... kromě toho jsem co se týče jídla nebyl nikdy až tak moc náročnej... jako dobrý jídlo je hezká věc, ale co se mě týče, chleba s máslem a solí dokáže zasytit úplně stejně (a ano, odzkoušel jsem si, že timhle způsobem dokážu fungovat relativně dost dlouho... a ano, mám na to svědky)
Autorská citace #38
19.10.2009 12:20 - wraiths
sirien. ted nechapu co maj spolecnyho penize s tim, ze u zen jen dobra deviza kdyz umi varit? nejak michas holinky s hodinkama. :/
A proc na me jdes s nejakym chlebem... to me nezajima.
je to OT, ale urcite,kdyby se udelala anketa jestli je to ci neni dobra vec,umi-li zena varit asi by jsi byl prekvapen. :)
A ze neumi Fel varit. To se urcite nauci a nebo to bude ume maskovat nakupy v pohostinsvi a vydavat za sve. :D
Autorská citace #39
19.10.2009 12:29 - sirien
Aha, tak jasnějc.

To že někdo umí vařit je samo o sobě vždycky kladná deviza.
Já osobně nicméně nepovažuju schopnost ženy vařit za nějak úchvatnou (znám lidi co prohlašujou že by nikdy nechodili s holkou co vařit neumí atp.) - je fajn když to umí, nicméně není to něco co by bylo na seznamu preferovaných vlastností.
K tomu se váže to s tim chlebem - prostě mě nerozptyluje, když dlouhou dobu existuju na jídle které není nějak úchvatné, patřím k lidem co jedí aby žili a ne k lidem co žijí aby jedli, což je možná důvod (a možná taky ne), proč mě schopnost vařit u holky sama o sobě nějak extra moc neosloví - a stejně tak to není něco co by mi přišlo relavantní při nějakém jejím hodnocení.

A co se týče těch peněz - když si můžeš dobré jídlo koupit, nemusíš ho vařit.
Ok, chápu že dobré domácí jídlo má něco do sebe samo o sobě, ale opět - nežiju abych jedl.

Z těhle důvodů mi taky uniká, proč by se Fel měla naučit vařit nebo proč by měla nějak maskovat nějaké nákupy za vlastní jídlo - co je tak podstatného na tom aby měli ostatní dojem že umí vařit?
Jako - fakt sem poslední kdo by se hlásil k feminismu, naopak místy nemám moc daleko k hnusnému sexismu, ale tohle mi přijde hodně old-school pohled na ženu.
Autorská citace #40
19.10.2009 12:43 - Colombo
Siriene siriene. Už paní vychovatelka ve školce by ti dokázala říct, že takový rodinný oběd je nadmíru důležitá sociální interakce mezi rodinou, upevňuje vztahy, je to jedna z věcí, která vytváří pravou rodinnou pohod.
Chodit každý den do reustaurace, "protože na to mám a nechce se mi vařit" je ta neidiočtější věc, kterou jsem za dnešek slyšel/četl (tak, zatím je poledne...). Už si tě představuju, jak se svou manželkou chodíš na oběd, na večeři, v neděli i přes víkend, jak furt žereš mezi ostatními, naprosto neznámými a cizími lidmi...

Nehledě na jistou milostnou povahu vaření (jak se říká, láska prochází žaludkem), kde jeden druhému navaří.
Taky jím pro to, abych jedl. Taky dokážu přežít na jednoduchém jídle, ale to neznamená, že si to jídlo, když ho mám dobré, nemůžu užít a vychutnat.

Felouen: Nevšímej si jich. Někdy si spolu zahrajem;)

(Colombo slintá po pěkné nerdce)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.099853992462158 secREMOTE_IP: 3.238.161.165