Tipy a triky

pipux
16.10.2009 17:15
A zase tu máme archetypy postav. Tentokrát podle Freuda.
22.10.2009 07:44 - Lotrando
co takhle morálka třídní
22.10.2009 19:04 - Felouen
OMFG NE! Já jsem omylem překlikla na další stránku diskuze a zapomněla jsem si zactrlcéčkovat mojí menší wallu...sakra! Kdyby to jen Mozilla zvládala jako Opera saveovat...Gah, tak teď musím sebrat sílu a jít to přepisovat znovu. >.> ARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
22.10.2009 19:21 - Colombo
Mi to Mozzila zvládá, tedy v závislosti na redakčním systému.
22.10.2009 19:24 - Felouen
Gah, jak to děláš? Já jsem kvůli tomu jak mě to naštvalo teď zrovna stáhla a naistalovala Operu. Fňuk, můj výžblept z liščí nory, waah!!
22.10.2009 20:04 - Colombo
Neříkám, že mi to jde tady. Prostě na některých fórech mi to jde, na některých ne.
22.10.2009 20:09 - Felouen
Gah, mě to nejde na žádných. Tak pro dnešek to odkládám na zítřek. :D A Opera stejně nepomohla až tak moc, pořád při listování stránkami text mizí...
23.10.2009 11:51 - sirien
Felouen píše:
Kdyby to jen Mozilla zvládala jako Opera saveovat

kyš, kyš... zrovna sem chtěl prohodit, že když se mi tohle v Opeře stane, tak prostě hodim Zpět a jakoby nic :P
Liškofilové tady sou občas zábavný se svýma stížnostma :)
23.10.2009 16:02 - Felouen
Juch, tak konečně po všech těch mailech a jiných věcech se mohu s čistým svědomím opět vrhnout na mojí wallu. Mwahaha. I když asi moc smyslu už mít nebude, ale což, aspoň bude s ní sranda. :D
pipux píše:
Rozhodnost chápaná navenek. Ne myšlenky, ne slova, ale činy.
Mluvím o "odvaze činit rozhodnutí". Odvaha nastupuje tam, kde děláme něco, co nám není příjemné a známé. Nastavujeme svůj krk; submisivní si zase si své tepny kryjí.

Rozhodnutí dominatního člověka není ohřát si palačinky v mikrovlnce.
Hotovo. Víc k tomu nemám co říct.

No, tak tohle mi to opět moc nepomohlo, ale naštěstí mi to to vysvětlil sirien o pár postů dole pod tebou, kdéž kdyby jsi to takhle ty předtím rozvedl. :D Takže už to chápu a tím pádem už mi to sedí a taky už nepotřebuji se v tom dále hrabat. :)

pipux píše:
To nejsou předsudky, to ses chytla na špek :)
Narozdíl si nech na jiný rozdíl; nevíš. Jestli si skutečně chceš něco dokazovat, já vybírám poleno.

(hohoho, natře mi to holka. to by teda pěkně uzavíralo obrázek grandiózního fiaska)

Já mám totiž špek moc ráda, takže se s oblibou na něj chytám, obzvláště je-li s krajícem chleba a solí. Poleno si klidně vybírej ty, ale není alegorické, ale pěkně materiální a ze dřeva. :D

(hohoho, přesně tak! takže s tebou na dálavě počítám) :)

pipux píše:
Mluvím tu o podstatě ženství a mužství, z biologického hlediska. Můži rádi produkují hodnoty a ženy si je berou / podporují své muže :) . A to platí pro nějakých 80% populace; feministky a hnutí mužů (ti, co se plácají po ramenech a pláčou) jsou menšiny.

Jestli se muž nedokáže v něčem uplatnit, být v nečem dobrý, je k ničemu. A žádná ho nechce. A v "západní kultuře" nám vyrůstá druhá/třetí generace měkkých mužů. Od druhé světové chlapi změkli, jsou z nich bábovičky.

A to je ten problém :P

Hele, ale záleží na tom, co bereš jako tu měkkost - třeba někteří berou měkkost v tom, že kluci jsou už otevřenější, citlivější a nejsou až tak plní předsudků a "drsnosti". Typu Texasané a jejich hostilita vůči gayům a podobně. A jak je ta první měkkost, to, že prý se nemají v čem uplatnit a vyniknout, tak to mnozí pořád mají, jen musejí najít svůj obor. Jinak k těm drsným hochům mě napadá úžasná scéna z včerejšího amerického filmu z 1997 (In and Out), kde hlavní hrdina se ujišťuje, jestli není náhodou gay. Pustí si kazetu a poslouchá:
Tak ty chceš být drsný? Jsi drsný chlap? Tak se tedy postav! (chlap se postaví, ruka v bok)
Ale tak ne! Dej tu ruku dolů z boku!
A vyndej si košili z kalhot! (chlap si začne vyndavat celou). Ale ne celou! Jenom pravý cíp! (chlap se znechuceně šklebí).
Vadí ti to, co? Chceš být upravený, ne? Tak se uprav! (chlap si pročísne vlasy).
Ale tam ne, límec! (chlap nadává jak naletěl). A teď, slyšíš tu hudbu? Cítíš ten rytmus? Cítíš, jak ti začíná tancovat celé tělo? (muž se začne svíjet do tance a kývá hlavou ano). Tak to si ŠPATNĚ! Opravdový muži totiž NIKDY netancují! (Sakra! Zase jsem naletěl!)
....lol.

sirien píše:
ono pozor - princeznička ve své podstatě nedokáže říct, co chce, protože ona to pořádně neví. Její jednání se odvíjí od momentálního rozmaru, chybí v něm onen racionální prvek dlouhodobé cílevědomosti.

Jop, díky moc, už to chápu.

sirien píše:
Felouen, #61, #62: Ty, Fel, teprve teď mi došlo... hezká práce ten sedmiobrazovkovej wall of text.

Mwahahaha. Podle jak velké obrazovky to vlastně počítáš, mě to vyšlo jen tak tak na pět se 19kou.?

Blaine píše:
Felouen, #61, #62: Wall of text critically strikes Blaine!
*mrmla a sviji se po zemi*
Gaaaah, too much, tooooooo much, no more!
*znovu pohledne na obrazovku*
CRIIIITIIIICAAAAAAL HIIIIIIIT!!!
*vybuch mozkovny, pripojte barvite popisy nove tapety mistnosti*

Wait! Rewind the time! Ješte to zvládneš, hoď death save roll! Ty na to máš, ty to dokážeš, ty to dokážeš Lassie!! (nebo to byla ta kosatka? :D)

Fakta ohledně sociální evoluce atd.: Mám pocit, že o tom, kam a jak spějí typy rodin a jaké budou či ne, se tu může diskutovat do nekonečna, protože každá rešerše/survey neobsahuje vše a nepočítá se vším, takže se nedá přesně říci jak to bude, a i když je o trochu lehčí určit jak to je nyní a bylo v minulosti, tak to pořád bude nepřesné - třeba tady po sobě hazíte různými fakty, a podle každých těch "fakt" to ale bylo naopak.

Nietzche: Já jsem kdysi uvažovala, že si něco od něj pročtu, ale nakonec mě právě jeho hlášky, které mi připadají tak trochu negativnější a depresivní odradily. To si radši přečtu díla Kierkegaarda, nebo jak se jmenoval ten severský filozof, který říkal něco o intuici a vnitřních pocitech a tak. :D Ale u Nietzcheho se mi strašně moc líbí jeho analogie, která je v úvodním videu Baldur's Gate, jenom kvůli tomuhle úryvku by to stálo si ho někdy přečíst ("If you gaze into the Abyss, the Abyss also gazes into you. He who hunts monsters should look to it, that he does not become a monster himself.").

sirien píše:
árijská rasa, nordický typ, cimmerijská krev, lantianské geny. Normálně se tim nechvástám, ale tak když už je o tom řeč, tak ať víme na čem jsme...

Pozor, připravte se!! Cimmeřan Conan - tedy, oops, Sirien - už se řítí, jen místo namakaných Swarzeneggerovských svalů a dvoubřitou sekyrou se ohání ostrým vtipem a váčkem desetistěnných kostek! :D Lol. Tak doteď jsem myslela, že cimmeřané byly jen v mýtu Howarda, jak to že o téhle zemičce jsme se neučili na historii? Wow, teď si uvědomuji, jak říkal ten indický profesor Tripakti na úterní přednášce, že opravdu jsou na světě jazyky (a tímpádem i země), o kterých jsme nikdy netušili že existují, a tím nemyslí jen nějaké ostrovní země jako jsou Hawai a tak.

... To jsi byl na rozboru DNA, že to víš až tak přesně? A jaký je rozdíl mezi lantiánskými a jinými předky? BTW Teď už se nedivím, proč tak rád prohlašuješ, že máš blond vlasy. (*podívá se znovu*...blond...okay....):D
23.10.2009 16:03 - Felouen
sirien píše:
Liškofilové tady sou občas zábavný se svýma stížnostma :)

No jo, víš, co je lepší než útulná teplá nora...:D
24.10.2009 23:55 - sirien
Felouen píše:
Mwahahaha. Podle jak velké obrazovky to vlastně počítáš, mě to vyšlo jen tak tak na pět se 19kou.?

15 širokoúhlá. Laptop...

Felouen píše:
No jo, víš, co je lepší než útulná teplá nora...:D

No, moje 140tka postel s anatomickou matrací s tvárnou pěnou a pár polštářema přes počet není z nejhorších alternativ...

(pokud chceš vědět v čem jsou lantianské geny lepší než ne-lantianské, musíš si pustit SGA nebo pozdější série SG1. Nebo si to vygooglit :) )
25.10.2009 10:04 - wraiths
Sirie píše:
No, moje 140tka postel s anatomickou matrací s tvárnou pěnou
coze ty pouzivas nejakou penu misto kokosu?! to jsi u me klesl :D
26.10.2009 20:49 - Felouen
sirien píše:

No, moje 140tka postel s anatomickou matrací s tvárnou pěnou a pár polštářema přes počet není z nejhorších alternativ...

Nevím proč, ale "anatomická matrace" ve mne vyvolává dojem nějakého vězení, obzvláště nějakých vyslýchacích a mučících zařízeních, kde jsou takové ty divné židle a postele a jiné věci se straps a tak. T_T Scaary! To je lepší šupky dupky se schovat do pořádného liščího hideoutu. :)

A teeď vás všechny Opeřence hypnostizuje liška! Chcete Ohnivou Lišku, chcete Ohnivou Lišku!! :D

Ad lantiané: No, tak při minulém googlení mi vyšlo, že lantian v reálu poddruh Homo Erectus, tak jsem se tehdy divila, proč by jsi se chlubil geny méně vyvinuté evoluční formy...no a teď, když jsi zmíňil SG -> ehm, aha, tak nějak mi občas uteče ironie a podobný druh humoru, jelikož všechny tři vyjmenované rasy jsou nebo byly reálné. "Antiky" si z SG pamatuji, ale jelikož jsem viděla jen klasickou SG1, tak mi jejich druhý název Lantiané jaksi utekl.

wraiths píše:
kokosu?!

Čokolááááda! Sorry, připomnělo mi to tu úžasnou reklamu na Tribit...

Jinak, vypadá to, že se tento thread nadobro dostal do OT. :D (heh heh. Aspoň že je trochu zábavný).
26.10.2009 20:54 - sirien
Felouen píše:
"Antiky" si z SG pamatuji, ale jelikož jsem viděla jen klasickou SG1, tak mi jejich druhý název Lantiané jaksi utekl.

Jako o anticích se vzásadě mluví o těch, kteří se ascendli. Původně jich ale bylo víc "národů", ti co stvořili Atlantis si říkali "lantiané", ty co stvořili archu pravdy a různé další super-pokročilé hračky si už nepamatuju. Každopádně lantiané používali tu technologii genového klíče, aby zabránili komukoliv jinému v použití jejich pokročilejších technologií.

Co se té matrace týče - velice příjemná věc, poměrně drahá, ale vzhledem k tomu že od doby co sem si jí pořídil mě přestaly poránu bolet záda tak můžu jedině doporučit.
26.10.2009 20:57 - Alnag
sirien píše:
Co se té matrace týče - velice příjemná věc, poměrně drahá, ale vzhledem k tomu že od doby co sem si jí pořídil mě přestaly poránu bolet záda tak můžu jedině doporučit.


A straps jsou jen volitelná výbava pro fajnšmekry, že? :D
26.10.2009 21:28 - Felouen
Sirien: Tak to musí být pro tebe cony a podobné akce hotová muka, ne? Nebo že by už vymysleli anatomicky tvarovaný spacák (:D)?

Alnag: "Fajnšmekry"? Spíše pro lidi, kterým je lépe se vyhnout velkým obloukem, ne? :D I když u tebe bych se nedivila, kdyby ten oblouk se změnil na nejkratší cestu...:P
26.10.2009 21:36 - sirien
Felouen píše:
Sirien: Tak to musí být pro tebe cony a podobné akce hotová muka, ne? Nebo že by už vymysleli anatomicky tvarovaný spacák (:D)?

Cony a jiné akce jsou naprosto vpohodě - spaní na tvrdé zemi mi vůbec nevadí, spíš právě naopak.
Peklo jsou pro mě mizerné postele, které jsou moc měkké nebo mají pružinové matrace (zlo, zlo, zlo).
26.10.2009 21:56 - Felouen
sirien píše:
Peklo jsou pro mě mizerné postele, které jsou moc měkké nebo mají pružinové matrace (zlo, zlo, zlo).

*podívá se na svojí matraci a šťouchne do ní* Squeeee. *pružinky neslyšně pracují*

Hahaha, ty jsi bílej a já černej, já to mám přesně naopak, tvrdá zem = baaad - i když je pravda, že postele, které jsou extrémně měkké a prohíbají se nesnáším.

Hm, podivné téma. Proto jsem ráda, že můžu konstatovat, že nejkrásnější pokoj a postel má Merton Dingle, ze seriálu The Big Wolf On Campus, který u nás kdysi běžel pod názvem Vlkodlak Tommy na Supermaxu. Ach, kdo nemá rád ten temný pokoj s pirátskou šerpou nad postelí, albino hadem ovíjející se o monitor spočívající na masivním dřevěnným stolem se svícny a dalšími potřebami jako lidská lebka, velká knihovna a tajné compartments se zbraňemi atd. tak není...není...pln imaginace? :D


But I digress.
26.10.2009 22:29 - Sosáček
Pruzinovy postele docela sajou. Teda, moderni pruzinovy moc ne, ale stejne je lepsi latex.

Latex je ostatne lepsi na kdeco.
26.10.2009 22:38 - sirien
Dopis z Marseille píše:
Latex je ostatne lepsi na kdeco.

na ochraný rukavice, třeba. Ale po chvíli začnou prosakovat, což je dost nanic, když se s nima mácháte v silný dezinfekci

Fel: hm. Kdyby došlo na to že bych se s Tebou chtěl vyspat, připomeň mi prosím že určitě ne na Tvé posteli, případně díky předem :)
27.10.2009 07:37 - Sosáček
Snazis se rict ze nemas vkus?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10263204574585 secREMOTE_IP: 34.204.196.206