Tipy a triky

sirien
10.9.2009 18:38
Zřízení naší zákaznické karty v OBI je jedním z prvních kroků kariéry každého chytrého psychopata, případně jiné divné existence, kterou by společnost za psychopata beztak označila (např. lovce příšer nebo tajného agenta bez zázemí). Zde najdete katalog slev pro tuto sezonu.
Autorská citace #1
10.9.2009 18:38 - pipux
Téměř vyčerpávající přehled, krása. Chybí mi tam jen ostnaný drát.

A pro pokročilé by se hodily ještě nějaké kombinace, kutilské triky. Např. minibomba v plechovce, Probíjející zvonek, Vodní pistole s žíravinou, atp.
Autorská citace #2
10.9.2009 18:53 - Pety
chybi ostnaty drat a rukavice.MUHEHEHE

velmi inspirativni mimochodem
Autorská citace #3
10.9.2009 18:59 - Vaeranias
Pipux:
Ale zajisté, máme i propan-butanové bomby. Skvělé do hořících domů, stanů, táborových ohňů (nezapomenutelný kanadský žertík!).

Kyselina sírová je dostupná i v praktických plastových lahvích, stačí udělat ve víčku dírku hřebíkem a dostřik při stlačení je až pět metrů, s trochou cviku trefíte na tři až čtyři metry od boku plochu velikosti lidského obličeje.

Probíjející zvonek si snadno upravíte z našich běžných.

A jako fajnšmekr nesmíte zapomenout na řetězy. Bez řetězů je práce maniaka polovičatá. Maniak bez řetězu je jak Cthulhu bez chapadel!
Autorská citace #4
10.9.2009 20:20 - Jerson
Tohle je článek, který jsem přestal číst po prvním odstavci. Jako jo, je to RPG, není to realita - nicméně vaše reakce tady skoro naznačují něco jiného.
Asi nejsem dost sadistický na takové věci.
Autorská citace #5
10.9.2009 22:16 - Spize
Přijde mi, že článek tak úplně nevyždímal svůj potenciál naplno. Od autolékárničky tam je spousta který jsou sice popsaný jako že se vždycky hoděj nebo něco, ale o výhodách pro psychopaty tam neni půl slova. Prostě místy obyčejná reklama.
Autorská citace #6
10.9.2009 22:54 - Vaeranias
Jerson: Neber to tak vážně. Není v tom myslím žádná psychologie. Klíčová slova:

Píše:
případně jiné divné existence, kterou by společnost za psychopata beztak označila (např. lovce příšer nebo tajného agenta bez zázemí).


Z pohledu takového orka nebo emzáka je parta PC skutečně bandou psychopatických maniaků (a občas i z pohledu ne-hráče :-). Co dělají? Naběhnou nezváni, ječí nesrozumitelné kletby, zabíjejí a mrzačí na koho narazí, zapalují obydlí, občas někdo z tvých bližních padne zasažen nějakým odporným žíravým kouzlem... Proč? To jako jen kvůli tomu, že si tvůj kmen našel nové loviště, do kterého se přesunul, protože z původního byl vytlačen? Můžeme tu zase sklouznout do debaty "orcké dítě a paladin".

Nicméně to můžeš brát pozitivně - je to pěkný soupis zdánlivě prostých věcí, které se dobrodruhům často nesmírně hodí, ale hráči na ně zapomínají nebo je ignorují, protože mají plné oči krásné nové zbroje či zbraně nebo cool kouzla...
A přitom kolikrát mít provaz nebo obyčejnou sekyrku by vyřešilo jinak komplikovaný problém. Občas quetu, když slyším o kopání hrobu mečem (rapírem v kamenité půdě nejlépe) nebo o prosekávání dubových dveří...
Autorská citace #7
10.9.2009 23:53 - Jerson
Vaeranias píše:
Z pohledu takového orka nebo emzáka je parta PC skutečně bandou psychopatických maniaků (a občas i z pohledu ne-hráče :-).

Takové postavy nehraju - jedině když to v daném světě nejde jinak.

Ale "trochu cvičit" zasahování kyselinou obličej na pět metrů mi přijde už opravdu moc.
Autorská citace #8
11.9.2009 08:37 - Lotrando
taky mi přijde, že je to jen o likvidaci těl, což je škoda. samozřejmě chápu jak moc je taková činnost součástí každodenní práce psychopata (lovce).
Autorská citace #9
11.9.2009 10:27 - Element_Lead
Mejte trochu odstup a nadhled :-) Ja bych byl pro to clanek dokonce postupne rozsirovat. Pro zacinajici lovce (hunter the vigil), kteri nemaji budged na poloautomaticke zbrane a pristup k armadnim ci policejnim vecem jsou to neocenitelne pomucky za rozumno cenu.

Pred chvili jsem koupil darek pro otce. Fiskars sekeru, stala neco prez litr a docela se tesim az si s ni zkusim nastipat nejaky drivi.

Myslim si ze ta by v kufru kazdyho spravnyho lovce chybet nemela. Hodi se zejmena v pripade necekaneho prichodu zombie apokalypsy, kdy mate lehkou, ale smrtici zbran, ktera nepotrebuje naboje a nedela zvuk, tedy nelaka k vam dalsi kusy.

;-)
Autorská citace #10
11.9.2009 10:55 - pipux
Injekční stříkačky dostaneme v OBI koupit taky? Vybavuji si tu scénu v blázinci z Terminátora 2, kde ředitel dostal stříkačkou do krevního oběhu takové modré ředidlo :)

Jerson píše:
Asi nejsem dost sadistický na takové věci.

Nemusíš být sadistický. Nářadí se dá použít různě.

Ten největší chaotik bude provádět svým obětem velmi ošklivé věci, zaživa. Na to tady asi nemá žaludek nikdo. Nicméně i plíživý likvidátor může využít sortimentu OBI po svém. Třeba takový Mr. Brooks, který si před vraždou obtáhl plastový sáček okolo pistole s tlumičem, aby policajtům nezanechal zbytečné balistické stopy.

Yashamaru píše:
... mate lehkou, ale smrtici zbran, ktera nepotrebuje naboje a nedela zvuk, tedy nelaka k vam dalsi kusy.

Takže další článek: tiché zbraně ?
Autorská citace #11
11.9.2009 11:24 - Jerson
Jo, a motorová pila je na likvidaci těl vyloženě nevhodná, protože se rychle zasviní, není dělaná na řezání měkkých materiálů a navíc se nedá pořádně vyčistit, takže na ní zůstane hromada důkazů.
Autorská citace #12
11.9.2009 11:25 - Alnag
Jerson: Díky, za zkušenosti z praxe... :D
Autorská citace #13
11.9.2009 11:28 - noir
Hm, tak motorovka projde tělem jako nůž máslem - bohužel jsem to viděl jednou při práci v lese na vlastní oči.
Autorská citace #14
11.9.2009 13:20 - Felouen
To musel být zážitek na hodně nočních můr...

Jinak, mě ten článek přišel jako skvělý na pobavení, obzvláště ty začátky. Když jsem viděla na něj upoutávku v novinkách, tak jsem nejdříve myslela, že je to nějaký ad-spam, než jsem si přečetla k tomu ten popisek...Je super si připomenout, že i normální věci mají neobvyklejší použití. :D
Autorská citace #15
11.9.2009 13:45 - Chrochta
Jeden dotaz, prosím. Mají v OBI i sudy, respektive jiné velkoobjemové uzavíratelné nádoby, nebo vedou jenom kyblíčky?

Jinak se zuřivě přimlouvám za rozšiřování článku, protože na některé věci lidé zkrátka zapomínají (třeba na lžíci či nůž :) ).
Autorská citace #16
11.9.2009 13:50 - Merlin
Pochopitelně, že mají sudy i velkoobjemové kontejnery. Doporučuji i plastovou popelnici na kolečkách. Zaručeně nepropustná.
Autorská citace #17
11.9.2009 14:12 - Vaeranias
Jerson: Jednak je rozdíl mezi "cílem velikosti obličeje" a obličejem. A druhak, kdokoli cvičí bojová umění je dle tohoto náhledu tedy nemorální sadista?
Protože upřímně, když na mne půjde někdo nebo něco daleko přesahující mé fyzické schopnosti, pak skutečně nebudu hledět na prostředky, jakými se bráním - jde o přežití a salónní morálka má dovolenou. Rytíř také lil vroucí olej na obléhatele bez výčitek nebo pocitu že je sadista.

Dělal jsi hry z druhé světové války. Nepochybuju, žes viděl i sugestivní záběry například z vylodění (Zachraňte vojína Ryana...). Nepřijde mi, že by kyselina byla nějaká extrémně odporná zbraň per se. Když mi vyrazí oko kus kulkou urvaného ramene mého přítele, nepřijde mi to romantické ani kruté, jen zku*veně nesmyslné jako celá válka.

Pořád to z nějakého důvodu bereš jako "kyselina do obličeje malého nevinného děvčátka", ignorujíce citovanou větu určující smysl toho výběru pro účely RPG.

Kupříkladu klasické DnD kouzlo "Acid Arrow" je co? A kdyby jen na pět metrů. Plamenomet, tak oblíbený za 2. světové? Humánní... Vroucí smůla nebo olej při obléhání? Hm...

Merlin: Pozor, kontejnery mají dole výpusť kvůli vyplachování a dešťové vodě, zkontrolujte si, že nechybí uzávěr.
Autorská citace #18
11.9.2009 14:32 - Jerson
Vaeraniasi, jsou prostě věci, které nemám rád ani v RPG a nejen že si na ně nemusím hrát, ale ani se mi moc nezamlouvá, když se v nich vyžívají jiní lidé, se kterými se setkávám. (A obzvlášť Sirien). Je to taková ... preventivní opatrnost, nic víc.
Autorská citace #19
11.9.2009 14:34 - Sosáček
Vyzivaji?

Jersi ty uz zase zijes v jinym svete nez vsichni kolem.
Autorská citace #20
11.9.2009 14:38 - Colombo
Jerson: potlačování morbidnosti a sadismu není správné, dej tomu ve hrách volný průchod, alespoň se to nedostane do reality!

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.16708087921143 secREMOTE_IP: 3.235.24.113