Tipy a triky

Dracain
31.7.2009 08:46
Příprava dobrodružství
(nevím, jestli to tu už nebylo)

PJ:Do jaké míry si připravujete dobrodružství a svět, ve kterém se odehrává, předem?

Improvizujete občas při hře?

Děláte si poznámky, ve kterých je napsáno předem, co se stane, když hráči zareagují tak a tak?

Dokážete ze sebe vychrlit větu, která perfektně navodí atmosféru, vše správně popíše a ještě ji řeknete bez zaseknutí? (já teda ne)

A poslední, trochu nesouvisející dotaz: Hráli jste někdy RPG s jedním hráčem, kterému je ještě ke všemu 9 let? :) (vím, že to s bráchou nemá cenu, ale třeba s tím má někdo zkušenosti...?)
Autorská citace #81
4.8.2009 18:39 - sirien
Alnag píše:
Ty jo... znamená to, že můžeme siriena také poškádlit? Pochopitelně čiště přátelsky, že jo... :D

Ne, očividně to znamená, že můžeš přátelsky škádlit Sethi
Autorská citace #82
4.8.2009 18:40 - Sosáček
Oboji nezni spatne ...
Autorská citace #83
4.8.2009 19:08 - ShadoWWW
Správná odpověď je... LEVÝ!

Pokud odseknete levé závaží, začne se to velké kolo točit proti směru hodinových ručiček (zkr. proti SHR).
Menší kolo vlevo se tedy točí po SHR.
To kolečko ještě víc vlevo se točí proti SHR
Kolečko nad ním se točí taky proti SHR (jsou spojeny pásem),
Vodorovné kolečko nad ním tedy po SHR.
Vodorovné kolečko na pravo tedy taky po SHR (jsou spojeny pásem).
Svislé kolečko pod ním proti SHR.
Teď se to rozděluje na 2 větve.
Levá větev:
Velké kolo se otáčí po směru HR a to posunuje zuby s levým křídlem dveří doleva.
Pravá větev:
Pravé mezikolečko se otáčí taky proti SHR (kvůli pásu).
Velké kolo pod ním se pák otáčí taky proti SHR (kvůli pásu).
To posunuje zuby s pravým křídlem dveří doprava.

Dveře se otvírají...
Autorská citace #84
4.8.2009 19:15 - Sosáček
Píše:
Pokud odseknete levé závaží, začne se to velké kolo točit proti směru hodinových ručiček (zkr. proti SHR).

Tos ale nejak predefinoval gravitaci, ne?
Autorská citace #85
4.8.2009 19:17 - Alnag
Já vám říkám, přesekněte všechno. To je na jistotu. :D
Autorská citace #86
4.8.2009 19:20 - Sosáček
Pac to kolo ktere ovlada levy kridlo dveri se bude tocit stejnym smerem jako to na ktery jsou ty zavazi (sudej pocet reverzaci).

Ale priznam se, ze nechapu moc proc by nekdo neco takoveho stavel. Umi si predstavit dvere co se zavrou na preseknuti retezu a pak nepujdou otevrit, treba na unikovou chodbu kterou za sebou chci zavrit, nebo airlock (:D) ale v tomhle nejak nevidim logiku.

Jen tak rikam, kdyz jsme v ty diskusi o priprave.
Autorská citace #87
4.8.2009 19:27 - Nachtrose
Sosáček píše:
Píše:
Pokud odseknete levé závaží, začne se to velké kolo točit proti směru hodinových ručiček (zkr. proti SHR).
Tos ale nejak predefinoval gravitaci, ne?


ShadoWWWe, vazne tam mas nekde drobnou logickou chybku. Pokud odseknes levy zavazi, tak hnaci kolo pujde PO SHR, ne PROTI.
Autorská citace #88
4.8.2009 19:31 - ShadoWWW
No jo. Omyl v představivosti. Fakt je to PRAVÉ!
(Jinak by byla porušena gravitace :))
Autorská citace #89
4.8.2009 19:33 - ShadoWWW
Jinak to je hlavolam těžce účelový.
Na druhou stranu, pokud by ty dveře byly ve výchozím stavu pootevřené, pak stačí přeseknout opačné závaží a dveře se samy zavřou. (Třeba jako pojistka na hradní bráně.)
Autorská citace #90
4.8.2009 19:53 - Colombo
hů, nejsem blbý!
Autorská citace #91
4.8.2009 20:04 - ShadoWWW
Snad je to takhle jasnější.
Autorská citace #92
4.8.2009 20:07 - Nachtrose
Na kolecka by se spis hodily kulate sipky, ale to uz je jen takova drobna vyrypka ;-)
Autorská citace #93
5.8.2009 03:16 - sirien
Tak zaprvé - počet konverzí je lichý (5).
Zadruhé - je potřeba odseknout PRAVÉ závaží, a to právě z toho důvodu, který uvedl ShadoWWW pro odseknutí levého. Pokud chceme, aby se kolo točilo PROTI směru hodinových ručiček, musíme ho ZATÍŽIT nalevo, tedy odseknout PRAVÉ závaží. (ano ShadoWWW, je to naopak Tvá verse, která porušuje gravitaci ;) )

Každý, kdo odpověděl pravý to měl správně, nenechte se ShadoWWWem zmást.
Každý, kdo odpovídal levý to měl blbě bez ohledu na ShadoWWWova tvrzení.

ShadoWWW by si měl příště raději lépe přečíst zadání otázky, kterou sám klade, tj.:
Píše:
Jaký řetěz přeseknete, abyste prošli dveřmi?

zvýrazněno mnou.

(pro rejpaly, řešili jsme to se Sethi nezávysle ještě předtím než Shadow postnul ten graf)
Autorská citace #94
5.8.2009 08:54 - Sethi
moje prstíčková metoda nelže.
Autorská citace #95
5.8.2009 08:59 - Argonantus
Hm, a proč dveře nemohou jet na druhou stranu? Je něco, co tomu brání?
Mám stále základní problém s definicí dveří, které jsou podle nákresu naprosto nejasné.

(Sethi - jo, přesně tak jsem to taky řešil...)

Stran přípravy dobrodružství - míváte ve hře taky takové věci? Já se přiznám, že moc ne...
Autorská citace #96
5.8.2009 09:01 - Merlin
i já jsem si upatlal služební lcd
Autorská citace #97
5.8.2009 09:05 - Nachtrose
Argonantus píše:
Mám stále základní problém s definicí dveří, které jsou podle nákresu naprosto nejasné.


Dvere se oteviraji linearnim pohybem do stran, nikoli otacenim v pantech.

Argonantus píše:
Stran přípravy dobrodružství - míváte ve hře taky takové věci? Já se přiznám, že moc ne...


Zatim ne, ale urcite casem budou i hadanky a rebusy. Aspon doufam.
Autorská citace #98
5.8.2009 09:06 - Nachtrose
Merlin píše:
i já jsem si upatlal služební lcd


Staci na to kurzor mysky, tim se nic neupatla. Vyskouseno ;-)
Autorská citace #99
5.8.2009 09:15 - Sethi
já se rozhodla drze předpokládat, že samotný mechanismus nad dveřmi v základu gunguje tak, že když se pohybuje jedno křídlo od středu, tak se tak pohybuje i druhé, takže jsem tam řešila jen kratší cestu.

kurzor myšky mi kupodivu nestačí, nějak potřebuju přímý kontakt.
5.8.2009 09:42 - Merlin
rebusy a hádanky moc nedávám....není to o schopnosti postav řešit hádanky, ale o schopnosti hráčů řešit rebusy a hádanky...proto mi to nepřijde vhodné.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082640886306763 secREMOTE_IP: 18.191.21.86