Tipy a triky

Alnag
5.6.2009 19:56
Inspirace pro vaše vlastní postavy i příležitostná RPGčka v analýze tradičních charakterových vzorů - archetypů.
Autorská citace #1
5.6.2009 19:56 - Alnag
Pokud jste se divili, proč jsem dlouhou dobou nic kloudného nenapsal, tak tohle je jeden z důvodů. Na začátku mi to přišlo jako straně dobrý nápad, ale postupně jsem nějak začal ztrácet energii a zároveň nejsem schopný to prostě zrušit v polovině (a ani pořádně psát něco jiného).

Zajímalo by mne proto, jestli to někomu něco dává a mám pokračovat dál (postupně bych přidával další archetypy - mám teď napsané ještě dva) nebo jestli se na to mám vykašlat.
Autorská citace #2
5.6.2009 20:09 - andtom
Je to výborné, čtivé a podnětné. Jelikož to není vázáno na pravidla, je to opravdu pro každého. Určitě je to mnohem vděčnější než dohadování se o plíživém upgrade 4. edice :)

Dodám: jelikož jsi psycholog, tak to má bonusovou výpovědní hodnotu. A zajímavé je to nejenom pro RPG, ale i do života.
Autorská citace #3
5.6.2009 20:13 - Geralt
Velice povedené! Stejně jako andtomovi se mi líbí všestranné využití. Proto se přimlouvám za další díly a doufám, že se rozšíří i na mužské archetypy. Spojení s psychologií je zkrátka velice inspirativní a zajímavé.
Autorská citace #4
5.6.2009 20:24 - sirien
Velice hezké, ale obávám se že pokud to nedoděláš tak to nevynikne tak jak by mělo :)
Autorská citace #5
6.6.2009 00:08 - Nerhinn
Nevadí, aspoň se máme na co těšit - a ty si můžeš užít ovací po každém dalším "dílu seriálu" :) Tenhle byl skvělý a určitě se k němu vrátím.
Autorská citace #6
6.6.2009 10:11 - Goran
Souhlas se Sirienem, jedinou velkou chybou článku je nedokončenost.
Autorská citace #7
6.6.2009 11:13 - Chrochta
Vynikající, pokračuj prosím. A dotaz na tělo: protože ne všichni sledují "úchylné" seriály a na Flauberta ještě nesebrali odvahu, nemohly by se mezi příklady objevit i nějaké "známější"? Například Cersei Lannister je vynikajícím exemplářem femme fatale ("Lidi kolem sebe dělí do dvou skupin: na nepřátele, které je třeba zničit, a na služebnictvo, které je od toho, aby sloužilo. Nemiluje nikoho a nic vyjma svých dětí, svého bratra Jaimeho a moci - nikoli nutně v tomto pořadi..." :) ).
Autorská citace #8
6.6.2009 11:15 - Lotrando
já bych si rád přečetl pokračování.
Autorská citace #9
8.6.2009 16:17 - Merlin
vykašli se na to :D
Autorská citace #10
8.6.2009 17:52 - sirien
Merlin touží být ukamenovám davem :)
Autorská citace #11
10.6.2009 08:04 - Malfin
Opravdu povedené. Přimlouvám se za pokračování.
Autorská citace #12
15.6.2009 18:34 - Goran
Tak kde jsou další? :)
Autorská citace #13
23.6.2009 10:35 - Quentin
No teda; minimalne musim ocenit tu praci s tim.
Autorská citace #14
23.6.2009 11:54 - Nerhinn
Vida, nějak jsem zaspala - šest nových postav. Ale zhltla jsem to hned, čte se to skvěle. Jen škoda, že jsem sama sebe poznala asi dvakrát a vždycky v té druhé variantě :D
Autorská citace #15
23.6.2009 13:52 - Bajo
Po dlouhe dobe clanek na d20, na ktery jsem se podival. Ta symbolika archetypu v mytologickych bozstev my prijde skvela (jako by to bylo psane presne pro me :)) a ty ukazky z konkretnich del (klidne bych jich dal vice), velmi prikladne. A zadne dlouhe a zbytecne vykecavani. Rozhodne doufam ze dojde i na muze ;-) (a obecne deleni typu pribehu podobnym schematem by take nebylo marne)
Jinak tohle je presne ten jedinej typ clanku o RPG, co jsem jeste ochotny cist :-P
Autorská citace #16
23.6.2009 14:00 - Merlin
sakra Alnag už na mě vůbec nedá...já mu tady dobře radím ať se na to vykašle a on sem přidá dalších osm kousků....no je tohle normální?
Autorská citace #17
23.6.2009 15:36 - Goran
Dobře dělá :)

Skvělý článek. Je toho tak akorát a moc dobře se to čte. Navíc jsem to už využil v přípravě hry (některé postavy byly o trošku lepší, když jsem je ohnul směrem k jednomu z archetypů).
Autorská citace #18
23.6.2009 16:00 - sirien
Super článek... teď mi to docela pomohlo si ujasnit pár postav v rozepsané povídce :)
Autorská citace #19
23.6.2009 17:24 - Sethi
tukan píše:
teď mi to docela pomohlo si ujasnit pár postav v rozepsané povídce

já už myslela, že ti to pomohlo ujasnit si vztahy se svými kamarádkami...

"z tebe se vyklube svině... z tebe taky... ty jsi potenciální psychouš... ty bys byla nebezpečná mým dětem..."
Autorská citace #20
23.6.2009 17:44 - Sethi
je docela zábavné přistupovat k tomu jako k testu pro ženy v týdeníku Květy.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092839956283569 secREMOTE_IP: 18.213.110.162