Tipy a triky

Itaen
20.11.2008 16:17
Jaké typy hráčů/postav nesnášíte?
Jaké chování vás zaručeně vytočí? U čeho máte vždycky chuť si vyrvat všechny vlasy v těle? A proč?

Přihoďte klidně historky z hraní :-)
Autorská citace #61
28.11.2008 10:02 - Itaen
Jerson: Jasný, chápu, jak to myslíš. Já tam prostě jenom vidím to, že ty knižní postavy by logicky nemohly fungovat ve hře nikoho z nás tak, jak jsou nalinkované teď.

Ale jinak jenom jako pozorování jejich chování v družině to beru :-)
Autorská citace #62
28.11.2008 10:17 - Jerson
Aragorn moc chyb mít nemůže už z postaty věci - žije příliš dlouho a většinu života strávil v nepřívětivých krajích, takže kdyby měl nějaké větší chyby, byl by mrtvý.

Spíše než vybroušený diamant mi přijde jako velký oblázek ze dna horské řeky. Z vnější strany ohlazený do hladka, takže nemá žádnou hranu, která by řezala. Pokud má chyby, tak buď jen v barvě na povrchu, nebo skryté uvnitř.
Autorská citace #63
28.11.2008 10:26 - wraiths
Jerson: takze myslis,pokud udela nejakou chybu tak se z ni za svou delku zivota poucil a mnohokrate ji napravil? alespon nejaky naznak zakolisani. ja beru spise jako ten oblazek Elronda...ten se mi zda mnohokrate vic clovekem nez Arag.
Autorská citace #64
28.11.2008 11:30 - Jerson
A nejsme trochu OT? Pokud to budeme rozebírat (nejsem proti), tak raději v nějaké vhodné diskusi.
Autorská citace #65
28.11.2008 11:30 - sirien
Náhodou, Potter neni až tak zlá PC. Pokaždý když udělá nějakej děsivej průser kvůli svý stupiditě tak maj ostatní krásnou zápletku kterou musej řešit. Stačí když se za premisu hry dá "Hrajeme skupinu schopnejch týpků, který pořád tahaj z průseru nemožnýho blba, protože ho velký čaroděj Brumbál potřebuje živého a zdravého jako klíčovou součást své vítězné intriky proti Zlu" :))
Autorská citace #66
28.11.2008 11:34 - Jerson
Siriene, pokud by hra byla takto postavená, tak proč ne. Ale řekni upřímně, jak dlouho by tě bavilo tahat blba hraného jiným hráčem z průserů, kdyby dotyčný tvrdil, že hraje normálně a žádné průsery nedělá?
Autorská citace #67
28.11.2008 11:36 - Rytíř
Araga bych raději rozebíral na Ardě.. ;)
Autorská citace #68
28.11.2008 11:39 - sirien
Jerson: Ve hře kterou bych bral odlehčeně, v rámci FATE kde bych mu mohl metaherně dělat průsery jako důsledky jeho jednání bych to myslim vydržel docela dlouho... :))
Autorská citace #69
28.11.2008 11:40 - thief
Rytíř: Málokdo se dokáže do hraní role položit tak, že vydrží celou dlouhou kampaň. Většina hráčů má svůj styl hraní, který většinou odráží i jeho vlastní přístup. Mám kámošku, která nikdy nedokázala udělat nic špatnýho (stejně jako v reálným životě). Když jednou hrála "evil" bojovnici, rozdávala část majetku chudým, nasazovala život pro členy party, apod.
Podobně tak Tzara vždycky hrála mrchy, který drží opratě družiny pevně v rukou a nezdráhají se skrytě obohatit na úkor ostatních, když je obratně vyargumentují. Její nejslavnější postava byla barbarská válečnice/šamanka s příležitostným kanibalismem. Kde se u této krásné, mladé, slušné a vlídné ženy stala chyba nevím. :-)))
Já osobně mám rád RP na různá přesvědčení, ale jsem jednoznačně v menšině. Ale i s různými přesvědčeními bych některé společné rysy neutajil. Vůdcovské vystupování, jít za svým "přes mrtvoly" nebo záliba v drahých špercích jsou příkladem.
Autorská citace #70
28.11.2008 11:42 - sirien
Musim říct, že partě se kterou sem hrál Pavučinu to nedělalo problém... Sathel, sama nijak nemilující demokracii, zvládla až do konce hrát prodemokratickou zarytou odpůrkyni Proganského magio-aristokratického absolutistického a zcela neetického a neférového zřízení :)
Autorská citace #71
28.11.2008 12:59 - Rytíř
Siriene, já taky zvládnu hrát mladýho naivního rytíře, kterej ctí starší a obdivuje je, i když jsem spíš realistickej cynik a nesnáším, když na mě někdo ve hře machruje.. :)))
A přesto všechno mám pocit, že je Erik hodně podobnej jinejm mejm postavám.

Je fakt, že mi to žíly netrhá a ostatním to (snad) taky neva, takže co :)
Autorská citace #72
28.11.2008 13:13 - wraiths
Píše:
Araga bych raději rozebíral na Ardě.. ;)
a ja bych ho radej nerozebiral nikde. :p

a zaver teda z kusu tehle debaty(co jsme rozpoutal) je. Rytir,thief(+nekdo z jeho bandy) + dalsi lidi na ktery jsem zapomel(a stava se mi to posledni dobou casto) hraji podobne postavy a nikomu to nevadi.takze nejsem "sam" a "za vokurku" kdyz to hraji podobne.
Sirien je jako vzdy superhero a zvledne hrat i "bejdzoranskou mouchu" a obklopuje se i podobnejma lidma. tem taky tenhle styl vyhovuje.
takze proc nadavat na to a to.obklopme se lidma s kterma nas to bavi a je. nikoho nic nevytoci :-)) (: "slunce v dusi" :)
Autorská citace #73
28.11.2008 15:51 - sirien
Já na nikoho nenadával, já jen oponoval tvrzení že se většina lidí uchyluje k jednomu typu postavy (a ne, nedohledávej to, nechci se hádat, prostě mi to tak vyznělo).

Kromě toho netajím se nijak tím že na delší hry mám radši postavy které sdílý určité obecnější vlastnosti, nebo spíše typy vlastností. Bylo by asi docela divné, kdybych neměl.
Autorská citace #74
1.3.2010 19:35 - Karel
Nemam rád přehnaní hraní postav.Vlastně mi vadí až moc dobrej roleplaying.Když nekdo natáhne bačkory je to škoda ale nebudu mít z toho doprese a nebudu to poržívat jako by to byla pravda.je to jen hra
Autorská citace #75
1.3.2010 21:43 - ShadoWWW
Přijde mi, že se to s tím RP někdy přehání. Viz jeden můj kámoš. Zapřísáhlý Dračákysta, co nehrál nic jinýho a ani nechce. Přes množství house-rules se dostal až do stavu totálního RP. Bohužel hraje PJ. A jeho hráči mají nejradši klasické vybíjení podzemí. Ukázka z jeho hry (ale průběh znám jen z jeho popisu):

Postavy navštívily věž upíra. Ten si zval jednotlivé postavy na soukromou audienci, aby se je pokoušel zlákat na svou stranu. Gamingově to fungovalo tak, že všichni hráči čekali za dveřmi. A zval si je do pokoje jednotlivě. V pokoji byla tma, jen pár rožnutých svíček a z reprobeden zněla hudba z Draculy. Nechal hráče napochodovat doprostřed. A pak kolem něj pomalu chodil a hrál až řekl bych psychologickou hru než hru na hrdiny. Zvlášť hráčky z toho dostávaly docela strach.

Hráči vůbec nechápali, na co jsou jim u takové hry 3 útoky za dvě kola, modré blesky, životy nebo kostky jako takové. Nejradši by hráli klasického DrDa. Řekl jsem mu: "Jako one-shot možná dobrý, ale jako hraní DrD mi to nepříjde zrovna košér. Nechceš přejít z DrD třeba víc na příběhovou hru - Fate nebo Střepy snů?" Nechtěl. Nechce se učit nová pravidla. Vždyť Dračák hraje už tak dlouho a pravidla má v krvi. (A přitom to není žádný Dračák, že?)

Kdysi jsme spolu hráli DrD, ale já jsem už jinde (u 4E :)). I když se nechce učit nic novýho, často spolu o RPG diskutujeme. Rád poslouchá, co se jak jinde řeší jinak než v DrD. Ale hru by si nezahrál. A už vůbec by si nepřečetl nová pravidla. Bohužel jsem kdysi udělal tu chybu, že jsem mu dal přečíst DrD+, abysme si ho zahráli... To ho totálně odradilo od zkoušení čehokoli jiného. Ani Fate na pár stran už nemá zájem číst. I když říkal, že 4E by možná někdy zkusil, že to zní zajímavě.

Jednou si mě pozval jako arbitra ke sporu s jednou hráčkou. Hrála zlodějku a nelíbilo se jí, že se nemůže naučit dovednost, se kterou by mohla léčit.
Můj kamarád jí oponoval, že léčení je schopnost povolání. A stejně jako nemůže kouzlit, nemůže ani léčit. I v reálu léčí doktor, ne jakýkoliv člověk.
Ona na to, že každý se může naučit první pomoc. Chtěli, abych je rozsoudil.

Řekl jsem, že na jeho místě bych povolil dovednost první pomoc, kterou by se mohl naučit každý a přidávala by 1k6 životů. Řekl: "Tak díky. Už tak si pořád na něco v pravidlech stěžuje. Ted bude ještě víc. Co s tím mám dělat?"
"Zkusit jiná pravidla," odpověděl jsem: "Třeba DnD 4E. Tví hráči mají rádi klasické dungeony, a přejítím na 4E byste mnohé vyřešili.
Autorská citace #76
2.3.2010 09:36 - sirien
Píše:
(A přitom to není žádný Dračák, že?)

Proč ne? Popravdě s nim souhlasim - proč by měl přecházet na FATE když mu to v DrD funguje vpohodě? (nebo na SS, který by pro podobnou hru byly naprosto nahovno, bez ohledu na to jak příběhově se tváří). Z toho co si popsal mi přijde, že se to s těma pravidlama trochu moc hrotí. Osobně mám momentálně víc problém s hráči, co jsou tak zažití v jednom stylu hry, že neumí už ani uvažovat o vyzkoušení něčeho nového ve chvíli, kdy věci moc nefungují, než s lidmi fixovanými na jeden systém.
Autorská citace #77
2.3.2010 20:02 - wlkeR
Myslím, že než se vrhnete na ostatní lidi, co vam lezou na nervy, je nutný zamést před vlastním prahem, takže:
- Nesnáším, jak jsem občas dělal naschvály spoluhráčům a bojkotoval jejich hru. Je to dětinské, vážně. Nejspíš toho bylo véíc, než si v téhle chvíli uvědomuju, ale příroda mě obdařila extra děravou hlavou.
- Nesnáším, jak jsem v "zájmu zachování rovnoměrného rozdělení síly" měl k družině na lv 6 NPCčka od lv 4 do 28. A bohy.
- Nesnáším, jak jsem nebyl schopen rozumného dialogu s hráčem, když se začal prát s hrou samotnou prakticky stejným způsobem, jako já předtím s jinou.

Toliko moje prohřešky. Není jich mnoho, ale jsou rozsáhlé a dosti vážné, řekl bych. A teď věci, co jsem potkal u jiných lidí:
- Nesnáším, když někdo lpí na nějaké zásadě, která brzdí hru.
- Nesnáším lidi, kteří mi vyhrožují, že pokud neudělám tohle nebo tamto, opustí hru (tož to já jim vyhovím, je-li požadavek rozumný, ale ty podmínky)

Tak, toliko zlostník. Musím říct, že po těch X letech jsme se s mojí bandou srovnali natolik, že tohle všechno probíhá v pohodě. Nakonec přidám jen jednu kuriozitu: Nemám rád DMy, co si své dobrodružství hrajou sami...
Autorská citace #78
5.3.2010 18:27 - C.E
Popravdě jsem býval Munchkin (a ten kdo tvrdí že jim nikdy nebyl, je jím dodnes), ale z tohohle neduhu jsem vyrostl a začal jsem používat nějak tak RP (ovšem z neurčitého duševního bloku nejsem schopen hrát hodné postavy). A z vlastní zkušenosti vím, že neexistuje dokonalej hráč či GM a proto jsem v celku tolerantní (teda až na výjimky).
Jako GM mne štve jediná věc: mimoherní (hloupé) vtipy které naprosto eliminují RP (a to znamená že nemam rád při hře jakékoliv zlepšováky nálady(lahváče, hyperaktivní RP typu pokud má postava někam jde já chodím taky, průpovídky, atd..)).
A jako hráče mám averzi vůči GM typu "vyber si co chceš všechno za výbavu a jaký máš level/rasu/povolání. Mne je to fuk, jelikož mí borci vždy budou lépe vybavený a na výším levlu.". To je lepší hrát z tuctem munchkinu kampaň(je celkem sranda je pozorovat, jak se chtěj pozabíjet kvůli magickému meči, který polovina ani nemůže použít) ,než jednou s tímhle GM.
Autorská citace #79
5.3.2010 21:26 - Martin Danielík
ja nesnasim rangeri ktery kdyz je nekdo u nich tak utikaj misto toho aby tasyli zbrane
Autorská citace #80
5.3.2010 23:13 - wlkeR
Já nesnášim lidi, co si neuměj ohlídat pravopis v takhle zrůdném měřítku...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086105823516846 secREMOTE_IP: 54.226.226.30