Tipy a triky

Itaen
20.11.2008 16:17
Jaké typy hráčů/postav nesnášíte?
Jaké chování vás zaručeně vytočí? U čeho máte vždycky chuť si vyrvat všechny vlasy v těle? A proč?

Přihoďte klidně historky z hraní :-)
Autorská citace #1
20.11.2008 16:20 - Itaen
Já osobně (hlavně jako DM) nesnáším typ "jdem dál". Tito hráči místo aby řešili questy nebo se snažili aktivně něco tvořit, tak jsou ke všem návnadám a vodítkům pasivní a opakují frázi "jdem dál", dokud na padesátý pokus nenajdou quest, který jim sejde. Jako DM mi to trhá připravené questy a jako hráče mě takoví spoluhráči nutí k prolévání jejich krve ve spánku...
Autorská citace #2
20.11.2008 16:48 - unknown
Itaen: to podla mna nie je chyba hracov ale sposobu spoluprace gm-hraci. co tak sa ich opytat co by radi riesili a potom im to ponuknut? potom ziadne "jdem dál" nebude.
Autorská citace #3
20.11.2008 16:49 - Corvus
to som bol ja. k topicu: ja osobne nemam rad ked niekto na hru ostentativne kasle ked prave reflektor nesvieti na neho. a ano stava sa to obcas aj mne.
Autorská citace #4
20.11.2008 16:50 - Itaen
unknown: Chtějí úkoly "vymlátit 100 skřetů, shrábnout milion zlatých, mít vlastní hrad a umřít"... Však už jsem tu družinu vyměnil po 3 sezeních, protože fakt nebyli pro mě. Bojkotovali cíleně moje připravené questy :(
Autorská citace #5
20.11.2008 16:51 - Itaen
Corvus: Právě... Nerad jako DM dělám moc ústupky a rozmazluju je.
Autorská citace #6
20.11.2008 16:56 - Corvus
Itaen: ja som myslel take tie veci ako citanie si casopisu ked prave iny hrac vyjednava alebo podobne veci.
no ak chceli mlatit skretov tak si im ich mal dat. ak ta take dobrodruzstva nebavia, dobre si urobil ze si s nimi hrat prestal.
Autorská citace #7
20.11.2008 17:23 - Itaen
Corvus: No ono s těmahle jeden koukal při hraní na formule :D To byla poslední kapka...
Autorská citace #8
20.11.2008 19:14 - Jerson
Nesnáším hráče, kteří chtějí mít tu nejsilnější postavu a přitom říkají, že nejsou munchkini. Naštěstí jsem si kvůli nim udělal pravidla, kde žádná nejsilnější postava není, takže jsou mi už volní.
Autorská citace #9
20.11.2008 19:43 - bigbythewise
Jerson píše:
..Naštěstí jsem si kvůli nim udělal pravidla, kde žádná nejsilnější postava není..


Tak to je na metál.
Autorská citace #10
20.11.2008 20:59 - karel
Nenávidim hráče kteří ví že mluví s hráčem a ne s CP.příklad.potkají se va hráči.jeden bohatý rytíř,druhý cgudý válečník.rytíř mu na dobre slovo pujčí 200 zlarých

U DM mi vadí když Dm dava do hry nepřátele ktere nemají hráči žádnou šanci porazit a pak to doslova idiotsky řeší on sám(neznámá síla,tajemná postava v kápi)
Autorská citace #11
20.11.2008 20:59 - karel
Dodatek:taky mi vadí Dm který neumí zabít hráče ani po hrubé chybě
Autorská citace #12
20.11.2008 21:45 - Malfin
To je zajímavé. zabíjíte často své hráče jako GM? Vyhýbáte se tomu?

Ale k tématu: Mě vadí hráči, kteří popisují vše co dělají slovy "běžné". Běžné oblečení, běžný les, běžný hospodský...
Na GM mi vadí, když je znechucen tím, když hráči udělají něco jiného než čekal. Nebo když své hráče terorizuje (dávná vzpomínka na jeden one-shot...brrr, chudák ten kluk co to hrál poprvé)
Autorská citace #13
21.11.2008 09:15 - Quentin
Me vadi drama na metaherni urovni. Mam rad, kdyz hraci i vypravec spolupracuji. Uplne potlaceni syndromu hraci versus DM. Takze mi samozrejme vadi paranoidni doupari, kteri si mysli, ze vypravec je proti nim. A taky mam alergii na true and only hardcore vypravece, kteri se vyzivaji v tyranizovani hracu.
Autorská citace #14
21.11.2008 09:53 - Itaen
Kubuline: Kdyz ma smrt prijit, tak prijde :-))) Jasny, ze je nechcu zabijet cilene, ale kdyz se neco fakt posere, tak je klidne podriznu jak podsvince :-)))
Autorská citace #15
21.11.2008 09:58 - Jerson
Kubulinek píše:
To je zajímavé. zabíjíte často své hráče jako GM? Vyhýbáte se tomu?

Hráče jsem ještě nezabil, i několikrát jsem k tomu neměl daleko :-)

Postavy už nezabíjím, dokud opravdu nemusím, a když, tak většinou kvůli příběhu. Tak jak jsou pravidla nastavená teď nemůže postava zemřít, dokud hráč neudělá fakt naprostou pitomost a ještě bude mít smůlu při hodu.
Autorská citace #16
23.11.2008 00:34 - pipux
Zabít (odvetičku za jejich neschopnost), či nezabít, toť má býti otázka tohoto večera ...

Ale to snad ne! Jednak můžeme něco vymyslet (ano, Jersone, jednak pravidla) - viz geniální řešení v Planescape:Torment (vždy v márnici :) ), navíc otázku bych postavil jinač: jak zabránit hráčům k tomu, aby byli zabiti (z odplaty)? ... protoe zabít hráče je to nejhorší, co mu může GM udělat.

Trávím trochu času přípravné hry s hráči o samotě - v diskuzi o jejich postavě popovídáme tak, aby oni měli (a) pocit o jedinečnosti své postavy, (b) představu jak odehrát, aby byl GM spokojen.




Itaen píše:
Chtějí úkoly "vymlátit 100 skřetů, shrábnout milion zlatých, mít vlastní hrad a umřít


stejně tak i

Itaen píše:
typ "jdem dál"


Začátečníci? :)
Autorská citace #17
23.11.2008 01:05 - Itaen
pipux: ano ano, posledni pulrok jsem travil tim, ze jsem zaucoval nove hrace do PnP RPG :) Je to zasluzna, ale docela vysilujici cinnost :) Nervy mivam pravidelne v kyblu...
Autorská citace #18
24.11.2008 13:55 - sirien
Karel: To je otázka social contractu. Třeba já většinou už hraju hry kde smrt postavy je něco s čím se nepočítá, hráči dál hrají jako by tam byla, ale prostě by to rušilo žánr a tak... na druhou stranu v takovém Shadowrunu třeba taková možnost prostě patří k věci.

Jinak se mi líbí Jersonův postup. Srali mě ti a ti a tak sem si udělal pravidla ve kterých mě neserou :D .

Já osobně nemám rád hráče kteří se jen tak vezou a nemají žádný vklad ke hře, takoví ti čistě reaktivní. Nevadí mi hráči kteří třeba čekají co ST vloží do hry a pak s tím nějak pracují v rámci své postavy, to je ok, i když ne ideální, ale hráči kteří se fakt jen vezou na čistém RR mi lezou krkem.
Stejně tak hráči kteří hru nějak ruší, ať už SMSkovánim, čtenim si nebo kecánim o něčem úplně mimo. K tomu se můžeme sejít v hospodě
Autorská citace #19
24.11.2008 16:45 - Jerson
Ještě jedna věc - když mě hráč fakt štve, tak se dá jeho postava zabít a pak nechat hrát dál. Ale to jsem používal spíše jako odměnu, a rozebíral jsem to loni, tak už to počtvrté nemá cenu.
Autorská citace #20
24.11.2008 18:59 - Lotrando
Píše:
Stejně tak hráči kteří hru nějak ruší, ať už SMSkovánim, čtenim si nebo kecánim o něčem úplně mimo. K tomu se můžeme sejít v hospodě


to bych vraždil :), poslední dobou to dělám tak, že si otevřu lahvinku dobrého pití a hráči hned zpozorní. Lehce pod vlivem totiž nějak ztrácím zábrany a umírá se :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077291965484619 secREMOTE_IP: 54.198.45.0