Tipy a triky

Itaen
20.11.2008 16:17
Jaké typy hráčů/postav nesnášíte?
Jaké chování vás zaručeně vytočí? U čeho máte vždycky chuť si vyrvat všechny vlasy v těle? A proč?

Přihoďte klidně historky z hraní :-)
Autorská citace #41
26.11.2008 16:25 - karel
Jerson to vystihl dobře.Mě nevadí když hraješ jedno a to samí povolání(když tě to baví tak to hraj).Mě vadí,že ta postava je furt stejná,stejný zbraně,stejný názory,stejný věci,stejný všechno.já se divim že na všechny hry nepouživá stejnou postavu.ušetřil by nám všem plno času.
Já taky většinou hraju válečníky,ale každá postava je jiná(nebo se o to aspon snažim).Má jinou historii,výbavu,názory,jiný chování.
Autorská citace #42
26.11.2008 16:26 - karel
QuentinW:navíc mam pocit,že tu postavu hraje čím dál tím hůř
Autorská citace #43
26.11.2008 16:59 - Lotrando
Karel: Bob I., BoB II. ? To má tu výhodu ýe se pak můžeš schovat za hradbu z mrtvých Bobů, tedy bardů :)
Autorská citace #44
26.11.2008 17:01 - Tzara
Mne spis vadi, kdyz se hraci pri hre nesoustredi, odvadeji rec jinam, chodi pozde, nebo neprijdou vubec, jsou agresivni vuci ostatnim hracum ci DM, pokud jejich postava dostane v ramci hry "spravedlive zavyucenou".

Zkousela jsem hrat ruzne charaktery, ale zjistila, ze postavu s jinym presvedcenim, charakterem nez je mi blizky, jsem schopna a vlastne i ochotna vicemene presvedcive hrat jen v jednorazovkach. V nekolikamesicnich kampanich vzdycky sklouzavam k jednomu a temuz charakteru, ktery mi ale nejvic sedi a bavi me. Vycerpavalo by me ziti se zjistenim, ze postava-experiment, kterou si chci piplat delsi dobu, vlastne vubec neni podle meho gusta. Ac jsem si to zpocatku dozajista myslela.

Wraiths: Svetlovlasa se zelenyma ocima, rikas? Ne, to vubec neni vada, naopak ;o)
Autorská citace #45
26.11.2008 17:44 - sirien
Hm. To já mám za sebou docela dost rozdílných charakterů a docela mě baví zkoušet co všechno dokážu zahrát...
Autorská citace #46
26.11.2008 20:05 - Jerson
Wraithsi, asi takto - po deset let se všechny moje postavy jmenovaly buď Jerson Dewerex (když to byl spíše válečník) nebo Edward Talbot (když mělo jít spíše o vyjednavače). Taky jsem je hrál dost podobně, ale spíše proto, že jsem to bral jako jednu a tu samou psotavu v jiných světech.

Podobnost v tolika směrech, že ty dvě postavy nedokážeš odlišit.
Autorská citace #47
27.11.2008 08:08 - wraiths
karel: me napadla jedna vec, treba se s tou postavouý chce dostat na dalsi level. treba jsi mu ji zabil a on chtel vedet jaky to je dal... to jen premyslim,proc hraje porad identickou postavu :-/. a vi to ze se ti zda ze to hraje blbe? pokud mu reknes po hre co se ti zda spatny a je soudny tak se napravi. :) priznam,ale ze ja nekdy soudnej nejsem(Umbarani jsou hodni,Boromir je velkej hrdina a Arag je maslo,hejsek....doufam,ze to tu Rytir neobjevi. muhehe).
Jerson: co je to tolik? 60,70 charakterovych a telesnych... Za to ze ma nekdo mensi predstavivost,prece nemusi byt spatny hrac. ja si pamatuji kamarada co hral v DrD jen Krolly a hral je suprove. a taky se mi zdalo,ze je jeden jako druhej. a moc jsme se pobavili.dokonce dostal zkusenosti za to,ze otevrel dvere jinak nez ramenem(botou).
Autorská citace #48
27.11.2008 11:13 - Jerson
Wraithsi, však jsem taky nenapsal, že pokud někdo hraje jednu a tu samou postavu, tak je to špatný hráč, nebo že by to mě osobně nějak extra vadilo - jen že chápu, když to vadí někomu jinému.

Sám jsem měl averzi pouze k třetí verzi polského válečníka toho samého hráče, protože se ta postava vůbec nezapojila do hry. aLe i tak mi mnohem víc vadil přístup, kdy hráč "kvůli charakteru postavy" odmítá spolupracovat s ostatními a táhne se kus a nimi.

Čím se dostávám k hráčům, kteří toto dělají často - vytovří si postavu naprosto nevhodnou do daného světa a skupiny a pak ji hrají bez ohledu na cokoliv a při pokusu o přizpůsobení ublíženě říkají "Ale všechno chování odpovídá backgroudnu postavy tak jak jsem ho vytvořil, to je jeho charakter, hraju přesně tak jak by se zachoval."

Ne že by se mi to nestlalo také z opačné strany, ale pak jsem nezapadal do skupiny proto, že vypraněč nechal hráče, ať si vytvoří jakákoliv individua a s tak podivnými existencemi jsem nedokázal srovnat krok a styl, ani kdybych chtěl. Jenže když všichni ostatní mají vcelku normální postavy a jeden hraje exota, kterého odmítá pozměnit, je to opravdu těžké.
Autorská citace #49
27.11.2008 11:17 - wraiths
Jerson:ja to taky chapu, vytvorit s exota za kazdou cenu je hloupost. a dost tezky pro DM ho zapojit do hry.
Autorská citace #50
27.11.2008 11:19 - sirien
Je to hloupost ST že to rovnou nezatrhl, co si budem povídat
Autorská citace #51
27.11.2008 16:06 - pipux
Dovolím si shrnutí: kolektivní hra o kolektivních prožitcích si nezaslouží individualistu, který staví jen na svém blahu, na ostatní neohlíží :O

Malé zamyšlení: nějakou záhadou je tu jistá zatrvrzelost v těchto hráčícíh ... skupina jej napomíná, až jej vyčlení. On po celou dobu odporuje :O ...... proč?

wraiths píše:
Boromir je velkej hrdina

Skutečně, je ten nejlepší! :)
Autorská citace #52
27.11.2008 18:48 - Karel
Je fakt,že na konci se z Boromira stal Hrdina.Asi protože umřel.Ti kdo se nespojují se skupinou a jedou spíš za sebe jsou bud opravdoví samotáři nebo čekají že e jim stane podobna situace jako Boromirovi.Ale pochybuju,že by to Dm viděl stejně a dovolil jim v puli tažení stejnou hrdinskou smrt
Autorská citace #53
27.11.2008 20:32 - Jerson
Boromir je zlatá postava. Interaguje s ostatními, rozvíjí charakter, scény s ním jsou zajímavé a ačkoliv na sebe strávává pozornost postava, její hráč (tedy herec) má přiměřeně prostoru.

Naproti tomu takový Harry Potter je jednou nohou v této přihrádce.
Autorská citace #54
27.11.2008 20:42 - Itaen
No Boromir (a potažmo i Harry Potter) jsou docela mimo diskuzi, jelikož oni jako fixně dané a popsané postavy/herci jednají podle předem napsaného příběhu/scénáře, kterýžto u hraní PnP RPG není...
Teda v rámci srovnání jednání postav hráčů a postav filmu jo...Ale jenom lehce. Přeci jenom živé hraní je právě zajímavé tím, že se nejede podle scénáře :-)) Tudiž to asi nikdy nebude ideální, jako u pečlivě připraveného scénáře pro film...
Autorská citace #55
28.11.2008 07:57 - wraiths
Karel: ne protoze umrel,ale protoze je lidskej,uveritelnej a jak pise Jerson... zlata postava.

zkuste najit nejaky chyby na Aragovi,Potterovi? neco cim jsou tihle postavy slabi,nejaky kaz na jinak skvele vybrousenem diamantu(nejakou vlastnost).
Autorská citace #56
28.11.2008 09:47 - Itaen
wraiths: Chyby na Aragornovi a Potterovi bych snad ani nehledal. Podle mě jsou takoví, jaké si jejich knihy vyžadují, a jak je autor zapracoval do příběhu, aby tam seděli a plnili roli.
Autorská citace #57
28.11.2008 09:51 - Rytíř
Tzara mi mluví z duše:

Tzara píše:
Zkousela jsem hrat ruzne charaktery, ale zjistila, ze postavu s jinym presvedcenim, charakterem nez je mi blizky, jsem schopna a vlastne i ochotna vicemene presvedcive hrat jen v jednorazovkach. V nekolikamesicnich kampanich vzdycky sklouzavam k jednomu a temuz charakteru, ktery mi ale nejvic sedi a bavi me.


Na jednorázovce to ještě jde, hrát si na někoho jinýho, než sem já sám. Ale dlouhodobě to taky nedokážu. A upřímně řečeno, pochybuju, že někdo jinej jo.. Jen si to namlouvá ;)
Což samozřejmě neznamená, že musíte pořád hrát tu samou postavu! U každý prostě jen zdůrazníte něco jinýho; ale vždy něco z toho, co je vám vlastní. A stejně to při hodně dlouhým haní má tendenci sklouzávat do toho "archetypu", do stylu, který je danýmu člověku prostě vlastní.
Já sem třeba zjistil, že už nedokážu hrát někoho, kdo by se držel ve skupině zpátky a nechával jednat ostatní, když může něco udělat, popohnat sám :) A dává mi velkou práci, teď, nevelet a neúkolovat ty ostatní, když sem se zařek, že tahle postava bude jiná, ta prostě klasickej leader nebude! :)))
Jenže ono mě do toho okolí i nutí, jak hrajem pořád spolu, tak už podvědomě očekáváme nějaký chování od ostatních a není nám ani moc příjemný, když se to změní...

Když se vrátím k tématu, já vlastně ani nevím, jaký typ hráčů nesnáším, protože s cizími lidmi v podstatě nehraju a ty co znám, mi vyhovujou :)
Autorská citace #58
28.11.2008 09:52 - Rytíř
Jestli chceš Wraithsi hledat chyby na HP, máš ideální možnost - právě a jen kuli tomu jsem schválil článek Siriena, který se tomu docela věnuje ;)
Autorská citace #59
28.11.2008 09:57 - Jerson
Itaene, obě tyto postavy používám jako příměr, protože na rozdíl od postav v našich hrách jsme oba - Harryho i Boromira - všichni viděli v akci, takže se máme o co opřít.

Třeba kdyby někdo hrál postavu Harryho Pottera v mé hře, tak ho nakopu do zadnice - primadona, která má cool jizvu spojenou s tragickým osudem, všechno se točí kolem něj, všechno se mu daří, a co se mu nedaří, v tom mu pomůžou dva kamarádi, protektorský profesor, náhoda, on sám ... prostě nebetyčný rozdíl.

Dokonce i když srovnám hlavní postavy obou filmů, tedy Harryho s Frodem, tak Frodo je ještě stále přijatelná postava pro RPG, i když je příběh postaven na jeho cestě. Přesto ostatní dostávají dost prostoru a díky tomu Frodo z příběhu nevyčnívá. Vždycky je součástí skupiny, i kdyby jen dvoučlenné, na rozdíl od Pottera, který je sólista, i když má dva kámoše.

Takže asi takto.
Autorská citace #60
28.11.2008 09:59 - wraiths
Píše:
Vždycky je součástí skupiny, i kdyby jen dvoučlenné, na rozdíl od Pottera, který je sólista, i když má dva kámoše.
a o dost schopnejsi kamose! mozna kdyz se nad tim budu vice zamyslet tak asi nemam rad lidi co si nezaslouzi nic vlastni pili(vtipem), takovy ty 1000% klikare(pisi schvalne protoze 100% snesu),takovy ty vyvoleny z vyvolech.

Rytíř : dekuji zavrel jsi mi usta s Herrym,ale to nic nemeni,ze ho nemam stale rad a ani jeho pomatenou autorku. tak ten Arag. :P

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084694147109985 secREMOTE_IP: 44.212.26.248