Tipy a triky

Itaen
20.11.2008 16:17
Jaké typy hráčů/postav nesnášíte?
Jaké chování vás zaručeně vytočí? U čeho máte vždycky chuť si vyrvat všechny vlasy v těle? A proč?

Přihoďte klidně historky z hraní :-)
Autorská citace #21
24.11.2008 19:29 - Malfin
To u nás po otevření lahvinky ztrácí zábrany hráči a vypijí GM všechno...
Autorská citace #22
24.11.2008 21:05 - Count
Nikdy jsem němel rád podivíny, co si na hraní donesou zbraně a jiné rekvizity kterými se obloží, pak porůznu máchají a když se nudí tak dloubají do ostatních, protože se to následně zvrhne v bitku. Případně chytrolíny, kteří začnou rozebírat co že jim ta současná zápletka připomíná a ve kterém že filmu/knize to už viděli. Na fakt, že si partička se kterou hrajeme posledních 12 let okamžitě překřtí každé NPC co potkají jsem si už zvyknul. :-)

V jedné hře, kdy družina dost neúspěšně vyjednávala s místním zemanem, nakreslili na papír šibenici a pod to "Zeman je prase!" a když zeman (já)mluvil, máchali tou cedulí nad hlavou. Ale vrátil jsem jim to. Jeden z nich povýšil, stal se zemanem a v tu chvíli jsem tu již zapomenutou ceduli vytáhl zase já.

A co se týče alkoholu a hraní, uchytilo se u nás pěkné rčení - "Pojďte, opijeme gamemastera." Po pár pivech se pak celý večer třeba jen rabuje nevěstinec a všichni si užívají. :-)
Autorská citace #23
24.11.2008 21:11 - Malfin
V nevěstinci se dá rabovat? zajímavé.....:)

Já nemám přiliš rád, když hráči mluví do hraní druhým. "Teď by si měl zakouzlit to či ono.", "Jsi blázen? Použíj tohle." Toto má význam jen pokud hraje hráč nezkušený a sám si řekne aby mu někdo občas poradil. Máte s tímhle zkušenosti?
Autorská citace #24
24.11.2008 21:19 - Count
Kubulinek píše:
V nevěstinci se dá rabovat? zajímavé.....:)

Původně se tam jde za počestnou zábavou, ale když nějaká Mařka nechce dát a někdo se vztekne, pak lítají dveře oknem, sekery štípají nábytek i najatou ochranku a lepé děvy jsou vřeštící vlečeny na ramenou či za vlasy do sklepení a tam hromadně "ignorovány". Máme tu výhodu, že hrajeme samí chlapi a tak se žádná žena nemůže cítit ukřivděná naším občasným sexistickým řáděním.

Kecání do hry ostatním hráčům taky nesnáším. Nejčastěji když koná jedna postava a ostatní jsou na druhém konci města. Snažím se ho utnout hned v zárodku a nejlépe odtáhnout daného člověka bokem a ty ostatní poslat na kuřpauzu nebo načepovat další pivo. Separace zabírá nejvíc. Hráč je hned vnímavější a dokáže se nad problémem víc zamyslet, než když mu do toho kibicují ostatní.
Autorská citace #25
24.11.2008 21:24 - Itaen
Kubulinek píše:
Já nemám přiliš rád, když hráči mluví do hraní druhým. "Teď by si měl zakouzlit to či ono.", "Jsi blázen? Použíj tohle." Toto má význam jen pokud hraje hráč nezkušený a sám si řekne aby mu někdo občas poradil. Máte s tímhle zkušenosti?


No jasný...taky mě to štve. Ale zase občas je to veselý. Pamatuju na bodrého trpaslíka-válečníka, který ve velkých bitkách řval mezi sekáním na kouzelníka "Tak něco kouzli kurvaaa!!! Na co sebou taháš tu bychli?!"
Autorská citace #26
24.11.2008 21:27 - Malfin
Count: Tohle řeším přeseně tak: SEPARACE. Výhodou jsou pak dialogy mezi postavami, když se snaží vysvětlit to či ono co se odehrálo.

Minule se nám stala zajímavá situace, která tohle nepřími popisuje jak pak postavy reagují, pokud neví vše. V hostinci družina čekala až jim z mnišského řádu pošlou depeši o průběhu pátrání po zrádci. Do hostince přišla postava s depeší a předala ji ve dveřích mágovi. Ten ho poslal do výčepu čekat než napíše odpověď. V depeši stálo v ní: "Toto je ten špion. Snad by se jeho odhalení dalo využít." Mág ve spodkách popadl hůl a vyletěl ze dveří do výčepu. Za ním bojovník s mečem, také ve spodkách....takhle se družina seřadila na schodech...a začala zmateně přesvědčovat kluka, aby šel s nima nahoru...

Takové scény si jako GM užívám, proto pokud se něco děje a ostatní o tom nemají páru tak to hraju odděleně. Tohle není typický příklad, ale teď se mi tak vybavil.
Autorská citace #27
24.11.2008 21:58 - sirien
Píše:
Pamatuju na bodrého trpaslíka-válečníka, který ve velkých bitkách řval mezi sekáním na kouzelníka "Tak něco kouzli kurvaaa!!! Na co sebou taháš tu bychli?!"

To je kapku něco jinýho, ale je to docela cool :)

Jinak alkohol na hře fakt nemám rád. jedna dvě lahvinky vína za celej večer, ok, ale pivo nebo něco jinýho fakt nesnášim, buď se hraje nebo chlastá.

Ohledně překřtívání - tak přestaň tvořit jména, jen řikej "no, ten ten..." a nech hráče ať NPC pojmenují sami :) . Pokud budou pojmenovávat debilně, tak se toho chytni a řekl bych že po dvou sešnách kdy král říká "a lord Kokot vám zajisté pomůže s..." je to omrzí. (na druhou stranu je to vabank, pokud ne, tak potěš...)

Autorská citace #28
25.11.2008 08:20 - Quentin
Nemam rad tajnustkare, rad hraju otevrenou hru.

Konkrete nemam rad hrace, kteri hraji svine, ale nepriznaji to. Mnohem radsi se s nim domluvim, co a jak se bude dit, jake budou mit jeho svinarny nasledky apod. nez kdyz me nekde podrazi az za chodu. (myslim, ze tohle mam spolecne s pietou)
Autorská citace #29
25.11.2008 09:20 - Jerson
Konečně jsem si vzpomněl, jaké hráče nesnáším asi nejvíc - ty, kteří hrají "zajímavé postavy", přičemž zajímavost oné postavy je v tom, že má nějaké omezení, které vyžaduje pozornost ostatních a přidělává starosti, které nikdo nechce řešit. Schizofrenie a paranoia, nezvladatelné stavy, fobie z měst ... Zejména, když se tato podivnost objevuje v každé scéně, ve které je daná postava přítomna, nebo hůře když na základě této podivnosti bych měl vytvářet scény speciálně pro daného hráče.

Navíc většinou takhle hrají lidé, které nemám moc v oblibě a pak mi vysloveně kazí hru, kromě jiné i proto, že užírají čas pro sebe.

Kecání do hry se v mých hrách nevyskytuje, protože hráči netuší co ostatní postavy umí, takže když něco navrhují, tak jen jako postavy
"Tak ho ošetři, jsi přeci doktor, ne? - Ano, doktor práv."

Podrazáky taky nemám rád, i když v poslední době jsem se s žádným nesetkal, kromě Starcraftu, kde se mnou pěkně vyběhla Sathel, ale o tom ta hra byla.

A alkohol u hry nemám rád - zejména když si dva kluci přinesou lahváče, přičemž my ostatní nemáme potřebu ani chuť něco pít.
Autorská citace #30
25.11.2008 09:26 - Quentin
Na hre se nechlasta, ale kdyz si vsichni dame na zacatku panaka s pripitkem "At to krituje!", nebo si nekdo pritahne dva tri lahvace, tak se nikdo nezlobi
Autorská citace #31
25.11.2008 12:28 - Corvus
na vyhadzovanie hracov z izby aby nepoculi co sa v hre deje som uz davno prestal hrat. pride mi to blbe aby prisli o nejaku potencialne zaujimavu cast hry.
a kibicovanie mam rad ked je konstruktivne a s umyslom pomoct hracovi co nevie co dalej.
Autorská citace #32
25.11.2008 12:39 - sirien
Corvus: Já sem tam něco řešim odděleně, pokud mám dojem, že bude lepší když to do hry vstoupí pro ostatní jako překvapení, nicméně poslední roky to je spíš výjimečně
Autorská citace #33
25.11.2008 19:23 - karel
nemam rád hráče kteří se snaží hrt postavy ktere mají nějakou osudovou ránu(tenmý hodný elf,tajemný hraničář) a neumí to.Navíc na první hře všem vyzradí kdo jsou a tim si to sami kazí.
taky mi vadí "tajemňáci" tipu:-kámo,co to tam je?
-nechtěj to vedet
nebo: -kamo,kdo je ten týpek v rohu
-nechtěj to vedet
takovýho blbce bych nejradši kopnul.když to vim tak to řeknu a nehraju si na temnáho drsnáka.Prostě to řeknu a ušetřim ostatním pátrání

taky nesnášim hráče kteří hrají pořád ty same postavy.Ale pořád.Furt.Nikdy žádná změna.Uáááááááááááá
Autorská citace #34
26.11.2008 07:16 - wraiths
karel:Píše:
taky nesnášim hráče kteří hrají pořád ty same postavy.Ale pořád.Furt.Nikdy žádná změna.Uáááááááááááá
a copak ti na tom vadi? ja hraji porad zlodeje a nikdo si zatim nestezoval... me to bavi a "naplnuje" ;-),jsi prvni kdo od koho tohle slysim,ze to nema rad. vadi ti predvidalenost, nebo co?
Autorská citace #35
26.11.2008 07:56 - Quentin
Píše:
taky nesnášim hráče kteří hrají pořád ty same postavy.Ale pořád.Furt.Nikdy žádná změna.Uáááááááááááá

tihle hraci se podle lawse jmenujou specialisti (myslim) a ja s nima nemam problem. Navic i je casem stve, ze hrajou porad to same, takze se nechaji presvedcit k nejakemu twistnuti (nejaka necekana pribehova role, nebo nejaky ujety multiclass).

Ale kdyz nekoho bavi mag porad a porad dokola, tak budiz; aspon ho casem bude hrat dobre.

edit: tohle tedy plati u dnd. V indie hrach uz je to trochu na obtiz
Autorská citace #36
26.11.2008 11:09 - sirien
Specialista nemusí být nutně typ co hraje jen zloděje, spíš to je typ kterej hraje u každé postavy nějakou archetypální úlohu. Třeba hráč který vždy hraje někoho velmi inteligentního - ať už mága, vědce, hackera... aspoň tak to přišlo mě že to je myšlený
Autorská citace #37
26.11.2008 11:49 - Jerson
Mám dojem, že Karel myslí hráče, kteří přijdou na novou hru a vy už víte ... takže bude hrát vysokého zamyšleného mladíka v černém, který nemuví o své minulosti a má rád kočky. Nebojuje často, ale když musí, tak používá nějaké nenápadné, ale extra účinné zbraně. Ostatní si bude držet od těla a při třetí příležitosti se je pokusí podrazit, ale tak, aby to nikdo nepoznal.

V horším případě (a ve fantasy) to bude válečník s mečem a štítem, na kterém má polské barvy, vrhne se do každého boje, ale jinak nebude schopen se zapojit a tak zemře během tří hodin. (Tuhle postavu jsem měl ve třech různých hrách třikrát za sebou. Nakonec ho zabili hráčské postavy, protože mu dali tři metaherní šance, aby se přidal k družině, a on prostě ne.)

Takže ... tento odpor vcelku chápu.
Autorská citace #38
26.11.2008 12:47 - Lotrando
Mě přijde hodně odvážné tvrdit, že je většina z nás schopná hrát něco výrazně odlišného než obvykle hraje.
Autorská citace #39
26.11.2008 13:35 - Jerson
Mezi "výrazně odlišného" a "úplně stejného" je mnoho prostoru, takže si každý může najít své neoblíbence.
Autorská citace #40
26.11.2008 15:19 - wraiths
no ja se priznam,ze se me tohle tvrzeni Karla docela dotklo. Jersone to mu trosku podsouvas jak a co myslel. ja si pockam jak to okomentuje on.

Píše:
nemam rád hráče kteří se snaží hrt postavy ktere mají nějakou osudovou ránu(tenmý hodný elf,tajemný hraničář) a neumí to
jak poznas ze to hraje spatne? to je subektivni(hrajes to spatne protoze to ma byt tak a tak. cetl jsi prece tu knizku...). treba si to takle predstavuje,ze to tak ma byt. a kdyz mu vylozene das najevo,ze to nee a ze ho nejradej kopnes,mozna pokud jsi das cas a je to tvuj kamarad,tak mu reknes,co zkusit hranicare,takovyho-makovyho...co ty na to.usetris si nastvani ;). ja treba nikdy nechtel hrat na Drizzta(a mohl jsi jmeno klidne napsat a ne na to jit tak obsirne a tajeme),ale je spouta lidi co si to zkusit chce tak proc je hned takhle hendikepovat. Me se treba zrovna libi Enteri a uz parkrate jsem hral postavu mu podobnou(pisi podobnou protoze bych se asi stydel kdyby nekdo poznal co chci hrat za provareny charakter)
Jerson:me se treba cervena a bila nelibi,ale libi se mi zelena ,cerna a zlata. takze kazda moje postava ma kombinaci techto barev, je to spatne? a co je na tom spatneho? a potom kazda ma postava je svetlovlasa s zelenyma ocima, je to vada? a hraju jen lidi,je to spatne? zakazal by jsi mi u tebe hrani a procpak...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091649055480957 secREMOTE_IP: 3.239.6.58