Tipy a triky

Vannax
5.12.2006 09:49
Když se DM dobere neutrality u sebe (nebo si je alespoň vědom svých nedostatků), měl by začít pracovat na tom, aby si byl také vědom stylu hraní svých hráčů a třeba se podle toho rozhodl, jaký styl použije.
Autorská citace #1
5.12.2006 09:49 - andtom
Moc hezký článek, asi se v něm najde každý, k čemu tíhne více, k čemu méně.
Autorská citace #2
5.12.2006 10:29 - Pizin
Článek se mi opravdu líbil. Netušil jsem, že existuje tolik různých stylů.
Autorská citace #3
5.12.2006 12:24 - Alnag
Dějmistrův notýsek je vůbec klasa, škoda že ho Vannax nepíše častěji :-)
Autorská citace #4
5.12.2006 13:35 - thief
Tyhle články mám rád. Tady jsem ale měl pocit, že každej přece hraje ten eklektický styl hry. Přece nikdo nehraje určitý styl výlučně. Teda kromě hráčů DrD. (prostě si musím rejpnout) U mě třeba převažuje na celé čáře románový styl, ale s velkými příměsemi hack and slash, detektivních příběhů a čistého RPG. Jestli něco nesnáším, tak hrabošení a čistý hack and slash. Ten komediantskej styl považuju tak trochu za úchylku.
Autorská citace #5
5.12.2006 13:56 - Rytíř
Já mam pocit, že docela sedí to, že každý hráč má ten svůj vlasní, preferovaný styl. Je tam samozřejmě příměs, ale to hlavní vždy vyčnívá a určuje celý styl.
A jde o to, jak moc se liší preferované styly hráčů v družině.. když se dobře doplňují, je to pak paráda hra. Některý ty styly mi taky přišly už malinko překombinovaný, ale článek je to dobrej, jj :)
Autorská citace #6
5.12.2006 17:22 - Vannax
Ten eklektický styl je v podstatě takový nutný kompromis, pokud ovšem není DM diktátor. Jen když vezmu v úvahu mojí skupinu hráčů, každý z té šestice, mi shodou okolností zapadá do jiného stylu (kromě dvou, kteří nejvíc tíhnou k H´n´S - i když by sami o sobě nepřiznali) - já pak jako DM bych se sám zařadil taky více či méně do Románového stylu jako Thief. Aby měli všichni hráči z hraní aspoň trochu, tak je spíš nutností jednotlivé styly zkoubit a vytvořit dobrodružství, které osloví všechny. Aspoň čas od času.
Jen bych snad doplnil jeden styl, který sám občas používám - nazval bych ho "Přežití". Spočívá v tom, že postavy hráčů jsou permanentně "v loji", zachraňují si holý život a pak nemají čas přemýšlet nad kravinama :). Pak jsou vděční za jakoukoli změnu k lepšímu a rádi si zahrají třeba i Politickou hru, přestože jim třeba dříve příliš nevoněla.
Autorská citace #7
5.12.2006 17:24 - Vannax
Mimochodem díky za kladné ohlasy k Notýsku. Dodává to chuť k dalšímu tvoření :)
Autorská citace #8
22.10.2007 15:03 - sirien
Velice dobrý článek, je v něm vidět práce... nicméně zdaleka ne se všemi myšlenkami souhlasím, nejvíce mi mlátí do očí úvodní teze, že zodpovědnost za hru leží zcela na GM

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.064043045043945 secREMOTE_IP: 3.230.76.153