Tipy a triky

sirien
12.3.2008 09:33
Tento prvek zde ještě nebyl rozebrán, přesto jeden můj kamarád, poměrně zkušený hráč i Vypravěč, jej považuje za jeden z naprosto klíčových prvků v RPG. Základem RPG je že se jedná o vytváření příběhu hráči a Vypravěčem, nikoliv o jejich soupeření. Důvěra ve Vypravěče pak je důvěrou v člověka, který se spolu se mnou snaží něco vytvořit - příběh, zábavnou session, cokoliv. Pokud nemáte důvěru ve Vypravěče, šance že se budete u hry bavit výrazně klesá.
Autorská citace #1
12.3.2008 09:33 - Alnag
A já zase tvrdím, že zásadní je sebedůvěra Vypravěče. Možná i proto, že Vypravěč, který si sám nevěří nemůže být ani objektem důvěry ostatních... :)
Autorská citace #2
12.3.2008 10:37 - Jerson
Super článek, do písmene souhlasím. Což nevylučuje souhlas s Alnagem, že ještě předtím si musí věřit Vypravěč. Každopádně je špatné, když mají hráči větší důveru v pravdila či autory pravidel, kteří jejich hru nezají a nemohli znát, než v člověka, který na této hře spolupracuje.
Autorská citace #3
12.3.2008 12:07 - sirien
Alnagova poznámka je docela k věci, ST je ve hře přecejen dominantní prvek a dost se to řídí podle něj - později až se tu ukáže článek o akci v RPG (případně když si ho o něco dřívve přečtete v Dechu draka... hehe) tak to tam píšu podobně - pokud chce ST v akci rychlé reakce od hráčů, to nejhorší co může udělat je sám se přehrabovat v poznámkách.
Autorská citace #4
18.3.2008 20:17 - Malfin
Souhlasím...jak se sirienem tak s Alnagem. Nedávno jsme hráli s družinou po dlouhé době...a šlo vidět, že jsem jako vypravěč dost zkostnatěl. DM si musí věřit, ale pokud družina neustále prohledává pravidla jestli to tak jde tak je to na nic....My to řešíme většinou společnou diskuzí. Např. zda by v dané situaci mohl zbraň použít i takovým způsobem a tak....ale rozhodující slovo má stejně DM.
Autorská citace #5
18.3.2008 20:22 - Alnag
Kubulínek: Teda zrovna když jsme u těch pravidel, já jsem jakožto Vypravěč vkládal vždycky důvěru v jednoho hráče (od chvíle co jsme ho zverbovali), který uměl pravidla v podstatě zpaměti. Takže místo listování on řekl jak to je a já to schválil :)).
Ale to záleží grupu od grupy, na co klade důraz. U nás to bylo hodně o tom, že Vypravěč dělá co umí, aby se všichni bavili a přistupuje ke hře co možná spravedlivě. Sebedůvěra spočívá v tom, že si Vypravěč věří, že je v tomto úkolu kompetentní.
Autorská citace #6
18.3.2008 20:27 - Malfin
Alnag: Taky máme takového člena...všechny tabulky umí zpaměti :D To stčí vždycky jen něco jako: Láďo kolik má rychlost dýka?
Problém je, když něktěří členové družiny kladou důraz na něco jiného než ti druzí. To se pak musí kompenzovat... A máte taky hráče, kteří zahrajou jakoukoli postavu? Naše družina ano, bohužel nehraje roli jestli daný člověk hraje krolího válečníka nebo elfího mága :(

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.052312850952148 secREMOTE_IP: 3.238.87.31