Tipy a triky

Kodlicek
15.1.2008 20:43
"Když jsem ještě byla mladá a spravedlivá, zdálo se mi, že svět je místem oplývajícím dobrem, a ptala jsem se: "Proč lidé páchají zlo?" Ale nyní už jsem stará a nemám čas se tomu divit. Teď již vím, že zlo je všudypřítomné a je tak nebezpečně lehké vydat se jeho cestou. Ve svém věku se divím, že lidé vůbec dělají dobré skutky, neboť jakých odměn se jim za to dostane? Takových odměn je málo, a trvá mnoho let, než jsou doručeny. Ne, nechám na mladých, ať po ulicích pokřikují o podivnostech, kterých se lidé dopouštějí. Na spravedlivých nechám setřásání zla z duší lidí, ať už silnými slovy či silnější ocelí. Mou volbou je strávit zbytek dní mých péčí o srdce, která jsou spolehlivě pro Dobro; neboť dobro není lehce k nalezení a těžší je přijmout je za své."

- poslední zamyšlení nejvyšší matriarchy Any Codhwyn


Kniha Spravedlivých, str. 75
Autorská citace #21
16.1.2008 20:42 - Gurney
Nedávno jsem si tak prohlížel příručky k Planescape a kdo chce být opravdu hardcore kněz pro toho jsou sféry jasná voba :)
Autorská citace #22
16.1.2008 22:18 - Kodlicek
Nedokáži posoudit, jak moc hardcore to je, DnD hrajeme chvilinku. Ale náš kněz je chodící koncentrovaný M*A*S*H. =D)
Autorská citace #23
17.1.2008 08:01 - Rytíř
Trpaslík polní nemocnice? :) Tak to mě překvapuje, čekal bych u něj spíš něco ve stylu: "Co kňučíš? Dyk je to jen škrábnutí, to sroste samo. Hlavně to nesmíš drbat." :) A když nejhůř a lezou ven střeva, vytáhne z torny strašně smradlavou mast na rány podle receptu jeho prabáby..
Nicméně je pravda, že pokud vyznává Pelora, tak holt asi je kapku Jinej ;) Nic ve zlém, Theo :)) Pelor je skvělej, já do něj šel taky, a to sem hrál elfího paladina, co vyznával toho jejich Corelona.. a ve hře pak prostě konvertoval :)
Ad ty pozice kouzel a příprava - z doby kdy sme na to hráli si pamatuju, že tenhle způsob hraní knězů a kouzelníků měl za následek dost jednoznačné osudovosti :) Neboli bylo dáno, kam se pude, co se bude dělat. Pokud čekali sesilatelé souboj ve tmě s mnoha potvorama, na obra vyzývajícího v hlásce u cesty se v poledne prostě nešlo, i kdyby na tom záviselo já nevim co :))
Ne že by to leckdy nebyla sranda a podporovalo to kreativitu ve využitelnosti kouzel "nevhodných" pro danou situaci. Ale všichni jsme si oddechli, když jsme přešli na obecná povolání a jednotný systém sesílání kouzel pro všechny - systém ala čaroděj/bard.
Autorská citace #24
17.1.2008 08:45 - Lotrando
Rytíř: pak ale musíš zmenšit repertoár
Autorská citace #25
17.1.2008 10:15 - Rytíř
Hmmm... ano. Pokud zachováš stejný počet kouzel a způsob seslání, tak tím vlastně jen přesuneš rozhodování hráče z taktické na strategickou rovinu, abych tak jako vznosně řekl :) Což je otázka, zda je opravdu lepší...
Nicméně, pokud ti to nevyhovuje a trochu zacloumáš i systémem magie (maně mě napadá např. dát mu vždy komplet celou jednu školu dle jeho výběru; anebo komplexně, tak jak sme to udělali na Allmiru), tak se té nutnosti pročítání každého kouzla a zvažování jeho síly můžeš zbavit a přitom zachovat diverzitu a osobitost sesilatelů.. ale to už jsme hodně mimo, nechci tu plevelit oslavou našich supr pravidel.. :)
Autorská citace #26
17.1.2008 13:03 - Lotrando
Rytir: nevypada to zle, jen je tam par nejasnosti ohledne poctu kouzel. odbornosti je malo :)
Autorská citace #27
17.1.2008 14:20 - Beny
Kodlicek aby si se neozval, příště ti to tvoje bebí sešiju režnou nití.
RytířJe jinej :) já si udělal nejdřív pozadí postavy, jak by jsem si ho představoval a pak jsem postavil postavu, a vyšel Theodor :) No já si taky kouzla vetšinou připravuju podle toho, kam jdem, pokud je danej úkol tak si kouzla připravim podle toho, ale spíš se snažim nemít ty kouzla specializovaný, spíš obecně, protože nikdo neví co nám DM pošle ještě do cesty. Jít do podzemí na duchy, paráda, hafo kouzel proti nemrtvejm a pak bum a odpoledne ti umře někdo v rukách, protože to pitomý základní kouzlo který si považoval za zbytečný na duchy nemáš. :) A hlavně jsem se naučil nemít na ruce žádný léčivý, zbytečně to zabere sloty a stějně je můžeš spontálně kástit.
Teď jsem někde četl, nevim kde asi nějakej grimoár, že lze taky udělat, aby kněz s doménou léčení mohl sesílat denně nějaký počet léčících kouzel co zná , aniž by si vyčerpával slot na kouzla. Něco jako spontální léčení a dar od boha, což mě přišlo taky zajímavý.
Autorská citace #28
17.1.2008 20:35 - Gurney
Allmirský pravidla jsou opravdu dobrý, ale stejně přemýšlím nad nějakým systémem kde by magie byla stejná jako v 3.5 (a nikdo si nestěžoval co zas zkouším za podivnosti :-), ale bez pofidérního memorovacího systému. Dělení na školy má tu chybu, že třeba chudáci nekromanti umí těch kouzel pár, naproti tomu proměnáři jich mají pětkrát tolik.
Autorská citace #29
17.1.2008 20:42 - Alnag
Gurney - možná by pomohl systém magie z Monte Cook's World of Darkness, kde je v podstatě "manová", tzn. za seslání kouzla zaplatíš určité množství "komponent". Cena různých prvků kouzel je tam rozepsaná, takže by se to dalo rozpočítat na klasická 3.5e kouzla, ale zároveň by se odstranilo memorování.
Autorská citace #30
17.1.2008 21:34 - Rytíř
Lotrando: počet kouzel je snadnej - 1 na úroveň :) Plus bonusy za případné odbornosti... Bonmot o odbornostech považuji za vtipnou ironii ;)
Gurney: systémů magie je opravu strašně moc. Je jich tolik, že je lepší si říct co chceš - a pak se zeptat Alnaga, po který knížce sáhnout a opsat to :))
Jinak k těm školám. Ano, počty kouzel v nich se liší. Ale každá škola umí něco jiného a je jen na hráči, po čem touží přece.. ;) V tom je půvab i sloučení kněze, kouzelníka, čaroděje a vlastně i barda do jednoho povolání sesilatele; necháš pa hráče vybrat kouzla, které mu vyhovují a všichni by měli být spokojeni.. Nicméně likvidace klasických povolání je poměrně zásadní krok (z hlediska pravidel, svět to kupodivu přežije bez problémů).
Autorská citace #31
18.1.2008 12:47 - Beny
Měl bych ješte takovej malej dotaz. Jako kněz Pelora mám automaticky Martial weapon proficiency na jeho zbraň, teda na mace, lze si pak stejnej feat vzít i na poddruh? Třeba na heavy mace?
Autorská citace #32
18.1.2008 12:59 - Alnag
Theodor: No... tvůj dotaz mne poněkud zmátl. Pouze kněží, kteří si vezmou doménu War (Válka) dostávají volně Martial Weapon Proficiency (a Weapon Focus) na zbraň jejich boha. Pelor tuhle doménu defaultně vůbec nemá.
Každopádně můžeš si vzít odbornost Marital Weapon Proficienci na libovolné další množství zbraní s tím, že na každý typ zbraně tě to stojí ten jeden feat.
Autorská citace #33
18.1.2008 14:58 - Gurney
Alnag: Recenzi jsem četl, nechat mága aby si sám určil efekt, dosah formu a podobně je si nejlepší co může být ale zase mi to připadá docela složité a nikdy mi vlastně tak moc nevadilo že efekty kouzel jsou pevně dané, co mě nejvíc baví na kouzlících povolání je vymýšlet jak nějaký efekt zrovna ce nejlíp využít (občas to ústí v šílenosti typu teleport + okované boty => týpek omráčený padajícím mágem :)

Spíš mě napadla možnost že každý mág dostane na začátek jednu školu podle svého výběru, z které může sesílat kolik kouzel chce (pokud na to má lvl) a za featy si pak může školy přidávat + každá škola má požadavky podle jakéhosi článku co jsem kdysi na d20 četl (kdo ví, určitě si vzpomene na "Zaklínání - nesmí být panna/panic" :)
Autorská citace #34
18.1.2008 15:16 - Alnag
Gurney: No myslel jsem to tak, že by se prostě bodově spočítaly kouzla, co jsou v PHB a bylo by....
Autorská citace #35
18.1.2008 15:19 - Lotrando
Theo: zvolená deity musí mét povolenou doménu war, jinak žádný weapon focus, obávm se.
Autorská citace #36
18.1.2008 17:23 - Beny
Tak to sme se asi nepochopili, možná sem to blbě podal,ale pokud má Pelor jako svoji favorizovanou zbraň Mace, tak jí jako jeho kněz můžu používat bez postihu -4. Tak jsem to pochopil z pravidel. War domána je neco jinýho, o tý vim. Ale z PHB jsem pochopil, že kazdej bůh má svojí zbraň a tu má jeho kněz jako free bez postihu. Prostě jí umí. No a mě šlo o to, jestli si na tu samou zbraň můžu vzít níže uvedený feat.
Autorská citace #37
18.1.2008 17:34 - Alnag
Theodor: To jsme se opravdu nepochopili. Je tam několik problematickým věcí.
a) Light mace ani heavy mace nejsou martial weapons (jsou simple), tudíž s nimi umí zacházet každý kněz a žádný kněz (bez ohledu na boha) nemá k nim postih -4
b) Kdyby se nicméně jednalo o jinou martial zbraň, pak bez ohledu na to, že by to byla vyvolená zbraň tvého boha, bys postih měl (pokud bys neměl doménu War).
c) Weapon Focus na tuto zbraň (mace) vzíti lze, neb jsi s ní proficient (stejně jako ostatní kněží). Bude tě to standardně stát jeden feat.
d) Už mne nic nenapadá.
Autorská citace #38
18.1.2008 18:04 - LZJ
Gurney: Prostě použít pravidla pro rutinní kouzla z MCWoD, ale vzít normální kouzla z DnD a dopočítat k nim cenu v komponentách. Na tom mě odrazuje jen to dopočítávání, ale některá kouzla jsou už popsaná jako rutiny i přímo v MCWoD.
Ale kdybys to náhodou dopočetl, tak dej vědět výsledky - ono pak zbývá ještě určit počty komponent, aby ti vycházely rozumně denní počty kouzel.
Autorská citace #39
18.1.2008 18:38 - Beny
Alnag dík za vysvětlení, teď to chápu už i já :)) Holt to nehrajem dlouho a některý věci mě ještě dost matou, a na spoust věcí okolo pravidel máme dva maniaky, Lotranda a Kodlicka.
Autorská citace #40
18.1.2008 19:46 - Alnag
Theodor: Nemáš zač. Od toho jsme tady... :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074239015579224 secREMOTE_IP: 18.221.165.246