Tipy a triky

Kodlicek
9.12.2007 18:53
Tichý stín, kterého si jeho oběť nevšimne, dokud není pozdě. Podpis na dně obchodníkovy (prázdné) pokladny. Diplomat s vytříbenou mluvou. Tulák může být kýmkoliv z nich. Nebo cokoliv mezi tím. A ještě víc. Pár rad do začátku od Skipa Williamse
Autorská citace #1
9.12.2007 18:53 - Lotrando
Zdarec Kodlíčku, jsem rád že jsi se tu ukázal :)
Autorská citace #2
9.12.2007 23:22 - sirien
Tulák... kolik těhle variací jednoho článku existuje? Neberte si to zle, nejsem DnDčkař - je ke každému povolání jedno? Jestli jo tak kolik těch povolání DnD má? A k prestižkám?
Autorská citace #3
9.12.2007 23:42 - Kodlicek
2 sirien: jo, ke každému povolání Williams napsal takové pojednáníčko. A nejenom k základnim, ale i k povoláním z ostatních knih a taky k prestižkám. Je jich tam dohromady asi 50 =D). www.wizards.com/default.asp?x=dnd/arch/cwc
Autorská citace #4
10.12.2007 00:37 - Yoltan
Chválím ... už jen to přeložit da nějakou práci, a tohle je dobře čitelné.
Jen tak dál, některé kity jsou opravdu dobré a toto by mohlo mnohým poradit, jak udělat svou postavu opravdu realistickou.
Autorská citace #5
10.12.2007 03:12 - bigbythewise
sirien: Kdyby bylo ke kazdemu povolani jedno, tak by se Williams upsal k smrti. :)
Autorská citace #6
10.12.2007 09:27 - Lotrando
Je jich asi 9, jako základních povolání, ale nepočítal jsem to :)
Autorská citace #7
10.12.2007 13:41 - unknown
Základních povolání je jedenáct.
Autorská citace #8
10.12.2007 16:22 - LZJ
Unknown, Lotrando, Bigby: Vy nectete Kodlicka (9.12.2007 23:42) ani stranky Wizardu, ze? Tahle serie vychazi i pro PrC a zakladni povolani z rozsirujicich knih.
Autorská citace #9
10.12.2007 16:26 - Lotrando
L.Z.J. máš pravdu nečtu :)
Autorská citace #10
10.12.2007 16:45 - Kodlicek
Lotrando: dík... =D)
Autorská citace #11
10.12.2007 18:17 - Rytíř
Kodlicek: ježto jsi obsah vlastně netvořil, budu komentovat styl a formu - výborné! :) Nevidím tu často články, kde bych nenašel vůbec nic, co bych opravoval nebo upravoval.. Kéž by jich bylo víc a víc :)
A protože to vypadá, že si rád pohraješ s formátováním, a navíc doufám, že článků budeš mít víc, :) doporučuji zkusit velmi efektní tlačítko "List", které vloží bodkový seznam.. za málo práce udělá hodně muziky.
Autorská citace #12
10.12.2007 19:56 - Lotrando
Rytíř: jj, psát umí, drobné technické problémy zmizí časem :) Ostatně, formátování je tady trochu sparťánské. Co takhle donutit maxe aby implementoval nějaký wysiwyg editor?
Autorská citace #13
10.12.2007 20:08 - bigbythewise
L.Z.J.: To ano, ale nepokryva vsechna povolani, coz jsem ironicky naznacil v predchozim postu.
Autorská citace #14
10.12.2007 20:22 - Kodlicek
bigbythewise: Pokud jsem si na wizardovských stránkách všiml správně, tak pokrývá všechny základní povolání a i několik povolání z ostatních knih plus prestižky. V sekci Character with class je (odhadem) 50 článků...
Autorská citace #15
10.12.2007 20:51 - bigbythewise
Kodlicek: Jasne, to uz pises podruhe, ale i kdyby jich bylo 100, tak porad plati to co jsem napsal predtim, protoze tech povolani je mnohem vic.
Autorská citace #16
10.12.2007 20:58 - Kodlicek
=D Podle wizardů by měl Williams do této sekce připsat jeden článek dvakrát do měsíce, vždy ve čtvrtek. Takže když budeš dost trpělivý... ;) Ale podle dat uvedených vedle článků se toho moc nedrží :-)
Autorská citace #17
10.12.2007 21:02 - Alnag
Mám takový nejasný pocit, že Skip Williams už pro WotC nepracuje (resp. možná jen jako občasný externista) a s tím, jak si všechen byznys stahují k sobě a s příchodem 4e bych už pokračování nečekal.
Autorská citace #18
10.12.2007 21:05 - Kodlicek
Hm, chudák bigbythewise, nedočká se všech povolání... =D))
Autorská citace #19
11.12.2007 02:36 - bigbythewise
To je v poradku. Ja Skipa zase tolik nezeru. Vzdyt ty clanky jsou vlastne jen copypastovane prirucky plus par strategickych triku. Nic, co by ses nedozvedel z ruznych diskuzi na WotC nebo jinde. Na druhou stranu "Rules of the game" jsou fajn, ty se obcas hodi.
Autorská citace #20
9.9.2021 17:45 - daniel nowecki
Trochu to tu oživím: V xanatharově průvodci má specializace Švihák schopnost "Fantastická práce nohou", která mu poskytuje

"Když si na 3. úrovni zvolíš tento archetyp, naučíš se, jak
provést útok a pak vyklouznout bez odvety. Pokud během
svého tahu provedeš útok na blízko proti tvorovi, tento
tvor na tebe po celý zbytek tvého tahu nemůže příležitostně
zaútočit."

Není to to samé jako bonusová akce Odpoutání, kterou má v rámci Mazané akce od druhé úrovně? Nebo jde o možnost dvojitého odpoutání? vůbec tomu nerozumím :)
Autorská citace #21
9.9.2021 17:51 - sirien
Akce Odpoutání: neguješ všechny Příležitostné útoky v daném Tahu

Mazaná akce: můžeš provést Odpoutání za Bonusovku.

Footwork: právě ten jeden na koho zaútočíš na Tebe nemá opportunitku. Pokud jde jen o něj, Bonusovku můžeš použít na cokoliv jinýho.


...samo o sobě to v kontextu té Mazané akce není zrovna terno (na tenhle problém jsme narazili při tvorbě Vykradače hrobek pro JaD, škodolibě mě těší vidět, že Wizardi se do vlastní pasti chytli i sami), ale může to mít nějaké občasné situační upotřebení, když tu Bonusovku chceš na něco jinýho, popř. se to může hodit do multiclassu, kde pak pro tu Bonusovku jde najít i lepší použití.
Autorská citace #22
9.9.2021 17:52 - Pan Bača
no já když to čtu, tak od něj můžeš odstoupit vez vyvolání příležitostného útoku a pak v rámci mazané akce ještě podniknout Sprint. Což kdybys chtěl udělat v rámci mazané akce, vyvoláš příležitostný útok.
Autorská citace #23
9.9.2021 18:16 - Necromancer
Nebo můžeš použít tu bonusovku k útoku druhou rukou a tak získat víc útoků = více nepřátelům sebrat možnost na tebe zaútočit a pak zdrhnout. V podstatě ti to umožňuje přijít blíž, praštit co nejvíc cílů a pak jim zdrhnout bez šance na vlastní zranění.
Autorská citace #24
9.9.2021 19:00 - Chyba
Bača a Necromancer mají pravdu, buď ti to umožňuje díky sprintu se držet dál, nebo zaútočit dvakrát, což když většinu zranění dáváš ze zákeřného útoku (Sneak Attack) tak je to slušné zvýšení pravděpodobnosti že trefíš právě v tomto kole. Dost tuláků si proto bere odbornost Rychlík (Mobile feat, viz)
Autorská citace #25
9.9.2021 19:22 - krytah
Další možností je zaútočit, odběhnout a schovat se za něčím. Pokud se mi povede se schovat, nepřítel na mě nemůže/může jenom těžko zaútočit. (a nebo musí vyvinout nějaké úsilí, aby mě odhalil) Taky to docela slušně chrání před ranged útoky.
Autorská citace #26
10.9.2021 21:57 - daniel nowecki
Super, díky moc, už tomu rozumím, nějak mi nedošel jednoduchý fakt, že bonusovka je jen jedna. Nerozumím ale tu ochranu před ranged útoky u krytaha , to je špatná interpretace příležitostného útoku, nebo je to myšleno jinak?
Autorská citace #27
10.9.2021 23:46 - sirien
krytah má namysli to že použiješ Footwork pro automatické odpoutání, pohneš se pryč a pak použiješ Bonusovku na ukrytí se Mazanou akcí. A když seš ukrytej a nikdo Tě nevidí, tak se na Tebe blbě střílí.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092826843261719 secREMOTE_IP: 44.201.24.171