Tipy a triky

sirien
22.10.2007 14:21
Článek určený zejména začínajícím GMům...

Nechci se tu věnovat mnohokrát omletému tématu jak si připravit svět, NPCčka, mapy, příběh, zápletku…

Tento text má být o přípravě prostředí, ve kterém se bude hra odehrávat – stolu, místnosti a tak. Pokusím se vám předat nějaké rady a zkušenosti, jak prostředím, ve kterém hrajete, posílit atmosféru hry.
Autorská citace #21
23.10.2007 10:39 - Joe
Áno! Poďme založiť "Kult plyšovej d20" !!!!!!!!!
Autorská citace #22
23.10.2007 12:37 - Alnag
Popravdě nevím... je to od výrobce plyšového Ctuhlhu.
Autorská citace #23
23.10.2007 12:43 - Rytíř
Plyšová d20... no tak to je fakt drsný :)))
Autorská citace #24
23.10.2007 12:55 - sirien
Plyšová d20 od výrobce plyšových C´tulhu? Bohové, nechcete hrát s něčim takovym, že ne? A doufám že ne v Praze, já bych se nerad vrátil teď z festivalu s tím, že místo do Prahy přijedu k díře se spoustou chapadel
Autorská citace #25
23.10.2007 14:07 - wraiths
Rytíř
píše:
Nicméně podle našich zkušeností bych dodal, že ta podložka musí být ohrazená - protože libovolně velkou prostě v návalu vášní občas přehodíš, kostka se nečekaně kutálí, spadne za hranu podložky.. a včil hledej, šmudlo, kde skončila :)
tohle se da vyresit kelimkem.
Autorská citace #26
28.7.2009 11:01 - Hugo
Siriene tu jest tebou obávané plyšové Cthulhu...

Rytíř & Wraiths: Jo nejlíp od jogurtu (ještě s jogurtem...)
Autorská citace #27
28.7.2009 12:02 - Nachtrose
A nebo tady ;-)
Autorská citace #28
10.9.2009 18:09 - bonhart
Jsou to pěkné rady, až na ty lebky apod.-zjistil jsem že někteří hráči s nimi mají tendenci v psychicky náročnějších scénách různě pohrávat... Chtělo by to přilepit...
Autorská citace #29
14.9.2009 14:23 - sirien
On není problém s tím že si s nimi hrají a odreagovávají se tím, pokud se to využije. Jinak to je samozřejmě nanic. Každopádně to už jsme kapku OT...
Autorská citace #30
14.9.2009 16:19 - Merlin
Takže venku jsem hrával :) na chatě Čtyři a pony s Quasitem a Pjotrem. Házelo se na tácku (měl vyšší hrany) a obecně to bylo super...pak večer u krbu...mnam.

Jinak dodám, že se mi osvědčilo rozestavení stolu: dva stoly delšíma stranama k sobě a na ně kolmo další do takového "T" Já sedím za tím příčným (mám dost místa na poznámky). Na dvojstole je dost místa na tilesety a hráči sedí naproti mě zleva: 1-2-1. Je důležité, aby všichni dosáhli na figurky uprostřed plánu, aniž by museli složitě vstávat a natahovat se po bitevním plánu.
Autorská citace #31
14.9.2009 17:07 - sirien
jj, to neni špatná konstelace. Já jsem si odzkoušel ještě jednu a to tři stoly do rovnoramennýho trojuhelníku s tím že sedím za hranou základny a hráči na hranách ramen. Uprostřed je prostor. Je to spíš na hry kde se víc mluví než běhá po plánku, výhoda je že jsem ke všem hráčům relativně stejně blízko a oni na sebe vpohodě vidí.
Autorská citace #32
14.9.2009 17:49 - kin
Napadlo mě, němáte někdo v počítači nebo nevíte o nějaké stránce kde by se dali stáhnout různé zvuky prostředí?

Něco jako hluk města (auta, sem tam projíždějící sanitka...). bouře, déšť, moře atd. atd.

Dlouho už po něčem podobném pátrám, že už pomálu přemýšlím že si seženu něco na nahrávání a zkusim si to nahrát sám :)
Autorská citace #33
14.9.2009 18:46 - Nachtrose
kin: ja bych potreboval to samy, ale pro fantasy prostredi. vcerne ruzne kapajici vody, vlciho vyti a podobnych veci.
Autorská citace #34
14.9.2009 18:56 - Merlin
osobně se k těmto zvukům nestavím kladně. jsou výborné pro motivační dobrodružství, ale moc se mi nechce věřit, že je družina, která hraje kampaň, kdy hráči nemluví jinak než za postavy, nepadají ooc poznámky a vše se hraje v přísně motivovaném duchu. Pokud ano, gratuluji. Jinak, jsou tyhle věci poněkud navíc, protože každý zná zvuk sanity a vlčího vytí. vyzní tzo pouze, když je k tomu vhodná atmosféra. navíc je k tomu třeba PC...
Autorská citace #35
14.9.2009 18:57 - Bonhart
Nachtrose píše:
ja bych potreboval to samy, ale pro fantasy prostredi. vcerne ruzne kapajici vody, vlciho vyti a podobnych veci.


Můžu ti zkusit něco náhrát, třeba z Baldurs gate, zvuky města a divočiny, pokud máš zájem.
Autorská citace #36
14.9.2009 19:02 - sirien
Merlin: Podle mě je nanic i to. Hodí se to do treilerů, pokud si nějaké na hru děláte, hodí se to možná do ingame sekvencí nějakých videí a tak, ale jinak bych doporučil normálně atmosferickou hudbu.
Autorská citace #37
14.9.2009 19:42 - Nachtrose
Bonhart: treba na baldury a nwn byly i utility na rozebrani jednotlivych archivu. Bych se po nich mohl podivat. Ty hry mam vsechny.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.065932989120483 secREMOTE_IP: 54.225.35.224