Tipy a triky

Alnag
22.10.2007 12:56
Takřka všechna populární RPG jsou dobrodružné hry - únikové, přání plnící fantazie o moci. Hrajeme hrdiny projevující různé stupně přemáhání zlosynů a jiných překážek, zachraňujících situaci a jinak ukazujících své úžasné mistrovství. Fantasy žánr je dobrodružství v pseudo-středověké zbroji. SF? Dobrodružství s paprskomety.
Autorská citace #1
22.10.2007 12:56 - sirien
ááno. Výborný úvod do problematiky... dále doporučuji nastudovat Bifiho článek o pěti úrovních strachu ve hře článek díl I a článek díl II a také proslavený klip youtube
Autorská citace #2
17.7.2008 00:08 - Nachtrose
Nevis, kde se daji najit i zbyvajici clanky? Tak na rychlo jsem nejak nemel stesti zatim :-(
Autorská citace #3
17.7.2008 16:59 - Alnag
Nachtrose: Která další články máš na mysli? Pokud další Bifiho články, tak mám pocit, že nic dalšího k hororu už nenapsal (nebo o ničem dalším nevím). Pokud se ptáš, kde se dají najít další části Vypravěčova deníku (k němuž patří tto diskuse), pak vzhůru do sekce Vypravěčských tipů a triků.
Autorská citace #4
17.7.2008 17:15 - sirien
(nebo na FF Speciál kde si nejspíš zopakuju svojí povedenou přednášku o Strachu a hranici děsu v RPG)
Autorská citace #5
17.7.2008 21:25 - unknown
Alnag: Měl jsem na mysli ty Bifiho články. Na konci toho druhého ještě sliboval hory-doly a pro mne momentálně velmi zajímavé části. Vypravečské tipy a triky a hlavně pak denníky pomalinku prolejzám :-)
Sirien: Kamže to?
Autorská citace #6
17.7.2008 21:26 - Nachtrose
Ups... omlouvám se. Byl jsem v mylném přesvědčení, že mám autologin :-(
Autorská citace #7
17.7.2008 23:05 - sirien
Festival fantazie Speciál. Festival normální si už prošvih, ale na FFS se opakujou nejlepší programy z FF, takže moje přednáška o strachu tam nejspíš bude :)
Autorská citace #8
17.7.2008 23:37 - Nachtrose
No... na cony moc nejezdim. Teda zatim jsem byl na jedinem. Duvudu proc nejezdim je povicero. Krom tech klasickych ( cas, rodina, penize ) k tomu pridam asi jeste to, ze se az za tak veliekho fandu nepovazuju a taky si nevim predstavit dost dobre, co bych tam celych 5 dni delal a o cem bych se tam pripadne s lidma bavil. Jakozto DM mam prachmizerne zkusenosti a jako hrac jeste mensi ( nikdo jiny nechce DM delat :-( ) Pokousim se ted opet po par letech nakopnout DrD particku, ale jeste sme se nesesli ani na prvni sezeni. :-( Ale casem bych rad zakomponoval do hry i neco malo ( mezna vic ;-) ) hororu. Mam v parte kluka, co strasidelne filmy radeji sam nekouka. Minimalne s pritelkyni :D
Radsi nic ohledne FF neslibuji a jak se znam, tak spis ne, ale kdo vi, cesty DM jsou nevyspitatelne...
Autorská citace #9
18.7.2008 10:41 - Malfin
článek perfektní...ještě to tak umět...ale je třeba zkoušet že :)
Autorská citace #10
20.7.2008 21:37 - Alnag
Kubulinek píše:
ještě to tak umět...
Z toho si nic nedělej. Hororový žánr mi taky nikdy přiliš nešel. Vždycky se to nějak zvrhlo. Mám pocit, že horor by se mi lépe hrál s lidmi, ke kterým nemám vztah, aby člověk mohl být brutálnější a nemusel si to tak vyčítat...
Autorská citace #11
20.7.2008 22:38 - unknown
Horror se nejlip hraje s lidmi, kteri se chteji bat. Pokud se na tebe hraci koukaji s vyrazem tak me teda vystras tak je to pak tezky.
Autorská citace #12
21.7.2008 01:59 - sirien
Alnag: Ty nejsi moc hororovej hráč, co jsem si taky tak všiml :)
jinak horor de i s lidmi co přijdou s tím "tak mě teda vystraš", pokud umí roleplayovat. Bohužel, s nimi je problém v tom že občas nevěří že to jde a pokud se Ti to podaří, tak je můžeš dostat do stavu, kde být ve skutečnosti nechtějí...
Autorská citace #13
27.7.2008 16:41 - Malfin
Opakem jsou lidé, se kterými se znáte roky a dlouho jste se neviděli. To se prostě bát nedá, když jste rádi, že je vidíte.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076726913452148 secREMOTE_IP: 35.171.22.220