Tipy a triky

Alnag
22.10.2007 12:56
Takřka všechna populární RPG jsou dobrodružné hry - únikové, přání plnící fantazie o moci. Hrajeme hrdiny projevující různé stupně přemáhání zlosynů a jiných překážek, zachraňujících situaci a jinak ukazujících své úžasné mistrovství. Fantasy žánr je dobrodružství v pseudo-středověké zbroji. SF? Dobrodružství s paprskomety.
Autorská citace #1
22.10.2007 12:56 - sirien
ááno. Výborný úvod do problematiky... dále doporučuji nastudovat Bifiho článek o pěti úrovních strachu ve hře článek díl I a článek díl II a také proslavený klip youtube
Autorská citace #2
17.7.2008 00:08 - Nachtrose
Nevis, kde se daji najit i zbyvajici clanky? Tak na rychlo jsem nejak nemel stesti zatim :-(
Autorská citace #3
17.7.2008 16:59 - Alnag
Nachtrose: Která další články máš na mysli? Pokud další Bifiho články, tak mám pocit, že nic dalšího k hororu už nenapsal (nebo o ničem dalším nevím). Pokud se ptáš, kde se dají najít další části Vypravěčova deníku (k němuž patří tto diskuse), pak vzhůru do sekce Vypravěčských tipů a triků.
Autorská citace #4
17.7.2008 17:15 - sirien
(nebo na FF Speciál kde si nejspíš zopakuju svojí povedenou přednášku o Strachu a hranici děsu v RPG)
Autorská citace #5
17.7.2008 21:25 - unknown
Alnag: Měl jsem na mysli ty Bifiho články. Na konci toho druhého ještě sliboval hory-doly a pro mne momentálně velmi zajímavé části. Vypravečské tipy a triky a hlavně pak denníky pomalinku prolejzám :-)
Sirien: Kamže to?
Autorská citace #6
17.7.2008 21:26 - Nachtrose
Ups... omlouvám se. Byl jsem v mylném přesvědčení, že mám autologin :-(
Autorská citace #7
17.7.2008 23:05 - sirien
Festival fantazie Speciál. Festival normální si už prošvih, ale na FFS se opakujou nejlepší programy z FF, takže moje přednáška o strachu tam nejspíš bude :)
Autorská citace #8
17.7.2008 23:37 - Nachtrose
No... na cony moc nejezdim. Teda zatim jsem byl na jedinem. Duvudu proc nejezdim je povicero. Krom tech klasickych ( cas, rodina, penize ) k tomu pridam asi jeste to, ze se az za tak veliekho fandu nepovazuju a taky si nevim predstavit dost dobre, co bych tam celych 5 dni delal a o cem bych se tam pripadne s lidma bavil. Jakozto DM mam prachmizerne zkusenosti a jako hrac jeste mensi ( nikdo jiny nechce DM delat :-( ) Pokousim se ted opet po par letech nakopnout DrD particku, ale jeste sme se nesesli ani na prvni sezeni. :-( Ale casem bych rad zakomponoval do hry i neco malo ( mezna vic ;-) ) hororu. Mam v parte kluka, co strasidelne filmy radeji sam nekouka. Minimalne s pritelkyni :D
Radsi nic ohledne FF neslibuji a jak se znam, tak spis ne, ale kdo vi, cesty DM jsou nevyspitatelne...
Autorská citace #9
18.7.2008 10:41 - Malfin
článek perfektní...ještě to tak umět...ale je třeba zkoušet že :)
Autorská citace #10
20.7.2008 21:37 - Alnag
Kubulinek píše:
ještě to tak umět...
Z toho si nic nedělej. Hororový žánr mi taky nikdy přiliš nešel. Vždycky se to nějak zvrhlo. Mám pocit, že horor by se mi lépe hrál s lidmi, ke kterým nemám vztah, aby člověk mohl být brutálnější a nemusel si to tak vyčítat...
Autorská citace #11
20.7.2008 22:38 - unknown
Horror se nejlip hraje s lidmi, kteri se chteji bat. Pokud se na tebe hraci koukaji s vyrazem tak me teda vystras tak je to pak tezky.
Autorská citace #12
21.7.2008 01:59 - sirien
Alnag: Ty nejsi moc hororovej hráč, co jsem si taky tak všiml :)
jinak horor de i s lidmi co přijdou s tím "tak mě teda vystraš", pokud umí roleplayovat. Bohužel, s nimi je problém v tom že občas nevěří že to jde a pokud se Ti to podaří, tak je můžeš dostat do stavu, kde být ve skutečnosti nechtějí...
Autorská citace #13
27.7.2008 16:41 - Malfin
Opakem jsou lidé, se kterými se znáte roky a dlouho jste se neviděli. To se prostě bát nedá, když jste rádi, že je vidíte.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.15091514587402 secREMOTE_IP: 3.209.80.87