Tipy a triky

Alnag
22.10.2007 11:30
V prvním sloupku jsem zmínil železné pravidlo divadelní improvizace: "nikdy nepopírat." Smysl je tento: když spolupracujete na tvorbě scény za pochodu, musíte přijmout a budovat na jakémkoliv příspěvku, který dostanete od dalšího herce. Nemůžete říct, že to tak není a spláchnout to, neboť vzít scénku zpět je mrhání času. A výsledky jsou prostě nudné. Toto pravidlo vyžaduje přepustit účastníkům určitou míru osobní kontroly nad příběhem a přijmout spontaneitu a pohyb vpřed.
Autorská citace #61
17.12.2018 16:06 - Gurney
Nemám dostatečnou zkušenost s PbA hrama, ale s Blades in the Dark mi přijde ten článek stoprocentně kompatibilní (a schválně jsem se koukal na záznamy z Harperova hraní, a styl jeho skupiny byl dost podobný).
Autorská citace #62
17.12.2018 17:03 - sirien
jenže BitD nejsou narozdíl od AW takovej klenot, chápeš. To vůbec nejde srovnávat s tak geniální - co geniální, prorockou - a nepřeložitelnou hrou jako je AW, ve kterém ostatní hráči můžou hippiekovi ozářit šukatelnost...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.061393022537231 secREMOTE_IP: 44.213.80.174