Tipy a triky

Rytíř
12.7.2007 07:52
Vracíte hru?
Narazili jsme na to ve Věku hráčů - totiž, že po odehrání scény, se kterou nebyla spokojena, vyžadovala hráčka nové odehrání toho samého. Mě to přijde zvláštní, děláte to, setkal jste se s tím ještě někdo?


My kdysi, ale vždy kvůli pravidlům. Když jsme třeba v dalším kole souboje zjistili, že jsme špatně pochopili pravidla a mělo to minulý kolo dopadnout jinak, tak jsem to několikrát vrátili.. nicméně nakonec jsme se shodli, že je to divný a prostě co je jednou odehráno je v podstatě tabu, to se prostě událo a je třeba s tím počítat, na tom stavět.
Autorská citace #1
12.7.2007 08:42 - Corvus
nevraciam.. maximalne ked sa zabudne na nieco, tak to dodatocne priznam ked to nejak moc nezatrasie s 'realitou'.
Autorská citace #2
12.7.2007 09:13 - wraiths
no to snad ani normalne nejde vracet hru, pokud to neni zapletka prihu( pan casu atd.). mne by to teda moc roladilo kdyby mi pak nekdo rekl po hre ze zetra zahrajemo co dnes ale jinak.
Autorská citace #3
12.7.2007 09:35 - Dalcor
Ne - Roll back jde když prostě se něco udělá a pak se zjsití že to je pravidlové nebo roleplayovací blbost - ale to pouze vracím scénu.
Autorská citace #4
12.7.2007 09:42 - Alnag
Nevidím žádný důvod k vracení scén zpět. Není to sport, aby měl člověk tři pokusy, počítá se nejlepší. Není to PC hra se Save/Load možnostmi. Je to performační umění, které se děje teď a tady a žádné braní zpět se nekoná. Nebo si představte, že by na divadle vylezl na scénu uprostřed představení režisér a řekl... "tak ne, to se nepovedlo, sjedeme to ještě jednou od té věty - útočím mečem na toho skřeta nalevo". :-))
Autorská citace #5
12.7.2007 10:08 - wraiths
presne tak jak pise Alnag. ja si vzpominam na jedno dobrodrustvi kde ze supliku(klasicky mezinohovy suple od stolu) vylezla krysa s velkema zubama( je v AD&D...si uz nepmatuji jakse ta potvora jmenuje) a napadla nas az pak odstupen casu co jsme ji zabili tak zas od nekud na nas vylezla popis DM je asi 2metry velika. nejdrive jsme nejak debatovala jak mohla vylezt ze supliku, ale pak jsme to uzavreli proste se tam vesla. nejak jsme nemeli potrebu to scenu se suplekme vracet.proste se stalo... asi nejsme hnidopisi. aprp. Dalcora ja myslil ze ty si taky na ne nepotrpis...
Autorská citace #6
12.7.2007 10:10 - Alnag
Jak nacpat 2 metrovou krysu do šuplíku?
Nakrájíte ji na jemné plátky a složíte jako puzzle. ;-)
Autorská citace #7
12.7.2007 10:17 - Dalcor
Ono jde o to co - si představ že psotava zemře na následky nějakého rozhodnutí, která ale vychází ze špatné informace/údaje. V takovém příapdě dělám rollback.
Pamatuji si člověka který se pokoušel s Engelem, který má rozpětí křídel 10m vyletět do 100m výšky pak se střemhlav spustit dolů, nabrat 5m obra na meč a pak mu podletět pod nohama - v Exaltet ano - v Engelovi instatn death. Odehrál sjem mu to a pak jsem scénu vrátil - je jasné že postava by to neudělala, vždyť má mozek. Hráč vycházel ze špatné úvahy.
Jo tak to dopadne když hlodavcům nebrousíte zuby... rostou a rostou a nakonec si v šuplíku vyžerou kapesní dimenzi ;)
Autorská citace #8
12.7.2007 10:51 - Vannax
Když udělám chybu já nebo hráči, tak se o tom jsme schopný hodinu dohadovat, ale nikdy jsme nic nevraceli.
Se mi líbilo, jak Alnag napsal, že je to vlastně umění. Ono skutečně je a nejenom performační. Jenom na to nevysej plakáty a většinou na to nechoděj diváci. Je to takový skrytý umění skrytých talentů :)
Autorská citace #9
12.7.2007 14:09 - Jerson
Kromě toho případu, který jsem popsal v diskusi o věku hráčů hru nikdy nevracím, ani v případě, že bych udělal chybu v pravidlech nebo v popisu - prostě co se jednou stalo, to se stalo. Případné chyby retušuju dodatečně.
Autorská citace #10
13.7.2007 07:17 - kuba
Jelikož jsem zlej, tak se nikdy nevracím.
Autorská citace #11
13.7.2007 07:50 - wraiths
Dalcor : a co ho to napadlo..? ja ybch to osobne etda nevratil takovou hovadinu. mozna to asi chce pouzivat figurky pro predstavivost.
Autorská citace #12
17.7.2007 02:55 - Merlin
jednou jsem vrátil hru, ale to bylo umyslně...postavy vyšly z podsvětí a "žili" nějaký čas, když v jednom boji zemřely..zamrkaly a stály na stejném místě než vyšly z podsvětí..prostě viděly alternativní budoucnost...a protože provadly věci jinak prožily i život jinak..a zemřely jinde :o)))
ale jinak je to dle mě zhovadilost...jaký vracet hru...i když nastane chyba...to je osud...mají s postavou život žít, né chtít vyhrát
Autorská citace #13
17.7.2007 12:16 - Dalcor
Jak chces udelat s figurku predstavu stremhlaveho padu ze 100m. Pak zabrzdeni - proste fyziku nenahradim ukazkou.
Nevidim duvod proc se nevracet. Jestlize chybu udelal hrac z neznalosti, je naopak chybou ho za to persekuovat. nejsem arognatni vypravec, hraci i ja se musime bavit a zkazit sobe, stizenemu i ostatnim hracum session kvuli nesmyslu je blbost. To radeji roll back. Samozrejme jen nekdy.
Autorská citace #14
17.7.2007 12:42 - Merlin
život se taky nevrací..a chybu lze kompenzovat "logičtěji" naž návratem
Autorská citace #15
17.7.2007 13:24 - Sosáček
Dalcor: to se da resit taky "jsi si jisty?" pripadne "ale kdyz to udelas tak umres, je ti to doufam jasny?" :)
Autorská citace #16
17.7.2007 13:45 - Rytíř
Jediný, kde bych to úplně neodsuzoval, je u nějakejch nováčků, který ještě nemaj ten správnej cit pro hraní a nemaj ani zmáklý pravidla.. je samo pravda, že by mělo být na DM, aby včas hráče zarazil, když plácá kraviny - třeba jak píše Hrngz :)
A vztahoval bych to jen na akce řešený v pravidlech, když je někdo zle pochopí. Nicméně, jak už jsme psal, i na to už sme rezignovali a když to blbě pochopíme a hrajem podle toho, tak už to prostě nevracíme - holt má DM smůlu a příště se nesmí překouknout, že MO jeho arcidémona není 15 ale 25, takže rozhodně neměl umřít za 2 kola :)) Skoro všechno se dá vysvětlit hodem, tak co si s tim dělat vrásky.
Překvapuje mě Dalcore, že bys kvůli nevracení měl pocit, že jsi arogantní vypravěč.. nejspíš vidíme jinou hru a jiné okolnosti - to už jsme si párkrát ověřili, že hrajem každej jinak :)
Autorská citace #17
17.7.2007 13:50 - Merlin
pokud někdo chce udělat něco nesmyslnýho, tak se ho jako dm zeptám jestli to myslí vážně, a jestli tak jeho postava uvažuje, pokud za tím přece jenom stojí, tak to jeho postava udělala...a nesla následky
Autorská citace #18
17.7.2007 13:58 - Rytíř
Když ono je nesmyslný a nesmyslný.
Kdybych ti řek, že muj žoldnéř se nechá jednou praštit mečem, aby každej viděl, že si ten druhej začal, tak je to nesmysl (protože v reálu bych to asi nepřežil, kdybych neuhýbal). Ale když to řeknu v Dnd a mam postavu na 15. úr... tak je to naprosto v poho. Atd. :)
Autorská citace #19
17.7.2007 13:59 - wraiths
Dalcor: no proste jsi mu to nemel povolit. proset jsi mu mel nejak nazacit ze je to nesmysl a ze je to nemozny. proste ajk si to popustis tak tak hraci hraji.
a neslo o zadnou fyziku. jen uz na prvni pohled je jasny ze 10metrovy rozpeti kridel je dvakrate vetsi nez samotnej "vobr", takze nechapu to podleteni pod nohama...
Autorská citace #20
18.7.2007 10:18 - Dalcor
S tim andelem ja jsem od zacatku planoval ze to udelam timto zpusobem aby jsem hrace prinutil premjeslet - tedy necham ho zabit a pak dam rollback. Kdzy Alnag prirovanval RPG k divadlu jaksi yapomel ye divadelni hra se tisickrat zkousi, RPG ne. Hrac neni andel tj si no neumi predtavit dvojite ujisteni nic neresi. Ano mohl jsem to vzsvetlit dopredu /a lre rekneme si ze lecba sokem funguje lepe na zapamatovani. Klasika dokud se dite nespali muzete mu horem dolem rikat ze ohen pali.
Merline zajimalo by me jak by jsi kompenzoval zlomenej vaz. Mozna by jsi jeho postavu reinkarnoval....
Sosi / vzdyt si u toho byl - bylo to v Antalyi :) A znovu opakuji: dokud se dite nespali muzete mu horem dolem rikat ze ohen pali
Mimochodem za svejch 10let v RPG jsem delal rollback dvakrat.
Nemuzu si pomoci pokud hracovi znicim hru, piplanou postavu what ever vlastni chybou, tak si priznam chybu a udelam rollback. Jinak hrace ztratim nebo naseru. A ja nechci ani jedno

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078305006027222 secREMOTE_IP: 3.15.6.77