Střípky

Vannax
5.6.2007 01:00
V jakém věku přestat hrát DnD?
1. Kolem 18-20 let. Koneckonců je to hra pro týnejdžry.

2. Kolem 25. Když se oženíte, seženete si slušnou práci a vůbec máte jiné věci na starost.

3. Kolem 30-35. Máte děti a měli byste přestat lovit beholdery a zombie. Jaký pohádky jim budete vyprávět, když s tím nepřestanete?

4. Kolem 45-50. Nemůžete si přece hrát, když si váš syn vodí domů přítelkyni.

5. Kolem 60. Musíte svým dětem pomáhat vychovávat vnoučata. To už si přece nemůžete hrát!

6. Kolem 70. To už skutečně nevidím důvod, proč by měl člověk přestat hrát, když se dostal tak daleko.

7. Nikdy. Budete házet kostkama, dokud váš mozek tak nezestárne, že si nebudete vzpomenout, proč sedíte u stolu s kostkama v ruce.
Autorská citace #1
5.6.2007 07:02 - Rytíř
Pěkně se ptáš, pěkně si sám odpovídáš.. :)
Věk s přestáváním nemá co dělat, od toho jsou tu jiné okolnosti. Pravda je, že v jistém věku je větší šance, že se ty pro hru nepříznivé okolnosti objeví... poprvé se to láme, když se rozejde školní parta (nebo jiná zájmovka), kde se hrálo. Zdá se mi, že nejčastěji to může být přelom střední/vysoká/nástavby/práce.
Jinak děti, tj. dnes věk kolem 30, hraní poněkud zobtížní, ale pokud je vůle, tak rozhodně neznemožní... jak jistě dosvědčí řada zde přítomných otců :)
Na hru s vnoučatama se já osobně vyloženě těšim :))) takže jestli vydržim hrát do tý doby, tak pak už mě zastaví jen ta senilita, nebo ta zubatá potvora s kosou... a i tu budu myslim ukecávat "aby mě nechala ještě jednou, naposledy hodit!" :))
Autorská citace #2
5.6.2007 07:41 - wraiths
Rytíř : pockej snad nechces umrit s pytlikem kostek v ruce...:-)
Autorská citace #3
5.6.2007 08:45 - Fibriso
Asi bude si zkoušet házet na fortitude Vs Death effectu
(nebo flákne Smrtku pytlíkem po lebce)
Autorská citace #4
5.6.2007 09:25 - Alnag
S DnD je hlavně lepší v první řadě vůbec nezačínat. Jednak to strašně leze do peněz, neskutečně to žere čas, člověk se pořád s někým hádá (pardon odborně a na úrovni diskutuje) o úrovni zábavnosti a tak. ;-D
Autorská citace #5
5.6.2007 09:26 - Vannax
Sám si neodpovídám. Je to taková anketní otázka, kterou jsem sprotě okopíroval z jednoho fóra, protože se mi hrozně líbila. Tam k tomu bylo ještě i hlasování a kupodivu 99% odpovědí bylo "Nikdy". :) Navíc mě tam zaujala odpověď jednoho chlápka, kterýmu je přes padesát, začal hrát v roce 1979 a tehdy v těch začátcích k nim jednou dokonce přijel Skip Williams, aby jim předvedl, jak že se to DnD hraje. Pak na nějakou dobu přestal a po letech se teď znovu vrací k hraní...
To je slušný ne?
Koneckonců jedním z nejstarších hráčů bude asi E.G.Gygax. Tomu může bejt touhle dobou takovejch dobrejch....no, tak kolem 55?
Autorská citace #6
5.6.2007 09:30 - Alnag
Vannax: Přidej... Gygax je ročník 1938.
Autorská citace #7
5.6.2007 09:51 - Vannax
Hm. Tak to už už je ve věku, kdy se už ani nevyplatí přestat hrát :)
Autorská citace #8
5.6.2007 09:52 - Jerson
Kdyby byla otázka postavena obecněji, tak s klidem prohlásím, že nejlepší je přestat hrát ve věku, kdy člověk umře. Pak se už může dohadovat se Stvořitelem o tom, jak nerealistická pravidla má ve svém světě a jakou postavu by chtěl hrát příště.
Autorská citace #9
5.6.2007 10:18 - Corvus
najlepsie je prestat ked to uz cloveka nebavi.
Autorská citace #10
5.6.2007 11:32 - Argonantus
No, kdyby se to rozšířilo na RPG všeobecně, tak vám jednou dám vědět, až přestanu.
Jinak zda je třeba přestat ve věku, kdy člověk umře, je otázka přímo kardinální.
Autorská citace #11
10.1.2008 08:52 - Quentin
my jsme dycka rikali, ze v domove duchodcu bude mit hrani vyhodu v tom, ze napnes ruku s kostkama v hrsti a bude se sama trast :D
Autorská citace #12
10.1.2008 12:11 - Max
A navíc to bude ideální pro roleplayery, protže čísla na kostkách už stejně nikdo nepřečte ;)
Autorská citace #13
10.1.2008 12:21 - Joe
Jerson (Argo), jediný problém so Stvoriteľom a hádaním sa s ním je, že "Bůh nehraje v kostky"...
Autorská citace #14
10.1.2008 12:49 - Bajo
Vsak Life RPG je diceless ;-)
Autorská citace #15
10.1.2008 12:51 - Joe
Ale či je diceless aj Afterlife?
Autorská citace #16
10.1.2008 13:36 - Jerson
Joeyeti, není pravda, vědci jasně ukázali, že bůh nejen že hraje v kostky, ale dokonce háže za zástěnou a mnoho z nás má některé hody už předházené dopředu.
Jinak RPG přestanete hrát nejpozději ve chvíli, kdy tomu skutečně uvěříte. Přestanete to hrát a začnete v tom žít. (Bohužel je preferován DI a hráči dostávají jen velmi málo vypravěčských pravomocí, jejich postava v životě je jediný nástroj, který mají.)
Autorská citace #17
10.1.2008 13:39 - Quentin
jerson: hm, to mi pripomina otazku :-D
Jste si skutečně jisti, že svět okolo není jen další RPG hra?
Autorská citace #18
10.1.2008 13:40 - Joe
Ano, ano, vazeni priatelia. Cize "His Big Model..."
Autorská citace #19
10.1.2008 14:21 - Jerson
Quentine, pracuju na tom, abych si byl skutečně jistý - jen nevím kterou možností (: )
Autorská citace #20
10.1.2008 14:32 - Alnag
A já zas pracuji na přesvědčivých důkazech, že Life RPG ve skutečnosti běží na systému d20 a že bůh porušil OGL :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080060005187988 secREMOTE_IP: 44.211.91.23