Střípky

Vannax
5.6.2007 01:00
V jakém věku přestat hrát DnD?
1. Kolem 18-20 let. Koneckonců je to hra pro týnejdžry.

2. Kolem 25. Když se oženíte, seženete si slušnou práci a vůbec máte jiné věci na starost.

3. Kolem 30-35. Máte děti a měli byste přestat lovit beholdery a zombie. Jaký pohádky jim budete vyprávět, když s tím nepřestanete?

4. Kolem 45-50. Nemůžete si přece hrát, když si váš syn vodí domů přítelkyni.

5. Kolem 60. Musíte svým dětem pomáhat vychovávat vnoučata. To už si přece nemůžete hrát!

6. Kolem 70. To už skutečně nevidím důvod, proč by měl člověk přestat hrát, když se dostal tak daleko.

7. Nikdy. Budete házet kostkama, dokud váš mozek tak nezestárne, že si nebudete vzpomenout, proč sedíte u stolu s kostkama v ruce.
Autorská citace #21
10.1.2008 14:39 - Quentin
ontopic: mozna jednou prestanu hrat (no jo, co vy vite, co se muze stat :)) ale nikdy se nedostanu na uroven dnesniho "dospeleho", abych tvrdil, ze hraci jsou banda geeku nebo asocialu. Dobri hraci a hlavne dobry vypravec bude u mne vzdy v ucte, i kdybych uz sam davno nehral.
Autorská citace #22
10.1.2008 14:42 - Dalcor
7
Autorská citace #23
10.1.2008 14:46 - Rytíř
Q: Zajímavý :) - přiznám se, že neznám jediného dospělého, který by nehrál RPG a zároveň by tvrdil, že hráči jsou geekové. Neví totiž, že to slovo vůbec existuje.. (i já sám váhám, cože vlastně znamená) :D
Ale netvrdí ani, že jsou hráči asociálové; maxmálně tak, že jsou švihnutý, s čímž obvykle nadšeně souhlasím ;)
Autorská citace #24
10.1.2008 14:47 - Alnag
Heslo Geek ve Wikině.
Autorská citace #25
10.1.2008 14:51 - Quentin
rytir: me vzdycky prisli napr fotbalisti svihnuty mnohem, mnohem vic :)
Autorská citace #26
10.1.2008 14:54 - Rytíř
Fotbalisti? Anebo jejich fanoušci :))
Jinak k té otázce - myslim, že pokud se člověk dokáže prodrat body 2 a 3, už s tím neskončí :)
Autorská citace #27
10.1.2008 17:39 - sirien
Kdy přestat hrát DnD?
No... brzo. Čim dřív, tim líp můžete přejít na nějaký kvalitní RPG systém, nakonec, kdo by chtěl hrát do konce života demo :)
Autorská citace #28
10.1.2008 17:47 - Alnag
Sirien píše:
No... brzo. Čim dřív, tim líp můžete přejít na nějaký kvalitní RPG systém, nakonec, kdo by chtěl hrát do konce života demo :)
Omrzel tě život viď? :-)
Autorská citace #29
10.1.2008 23:20 - Lokken
Hrát budu dokud mě to bude bavit,asi jako všichni.Pokud je tu někdo kdo mi dokáže vysvětlit proč přestat hrát v nějákém konkrétním věku(a tomu nevěřím),bude u mě navždy v úctě.(No možná... :-))
Autorská citace #30
11.1.2008 08:25 - thief
Jo,jo. Takovejch co tvrdili, že dokud budu dělat DM, nikdy nepřestanou hrát už jsem viděl... DM dělám pořád a většina hráčů už to zabalila, většina pro bod č.2. Tak se tak prokousávám bodem č.3 a snažím se najít a udržet další hráče, které to bude aspoň chvilku bavit (tj.aspoň 5 let). Abych skončil mě popravdě neláká, to si radši počkám na next generation hráčů. :-)
Autorská citace #31
11.1.2008 11:03 - vaeranias
Jsa jak vidim vlastne za bodem 3, mohu plne potvrdit uvedeny duvod, proc neprestat i pres potize a nedostatek casu. Vsichni tri prckove poslouchaji, ani nedutaji, kdyz me premluvi, abych vypravel nejakou adventuru misto pohadky pred spanim, nejstarsi ma uz od veku, co dosahl na prislusnou policku (hm, tedy kdyz zacal lezt :-), nesmirnou zalibu v DnD knihach libovolne edice a zejmena v Monster manualu a sahuaginech (Sea Devils) a stale se dozaduje moznosti hrat (ma slibeno, az se nauci cist, psat a trosku pocitat, kdo zkousel hrat s malymi detmi, ten asi vi proc :-).
Autorská citace #32
11.1.2008 11:05 - LZJ
Sirien je ještě mladej a nezkušenej ;-)
Ale uznávám, že přestat hrát DnD, aby člověk přešel na jiné RPG, které mu víc vyhovuje je ještě jakž takž omluvitelné B-)
My celkem úspěšně překonáváme bod 3 (někdo teprve 2). A je pravda, že máme odpadlíky, někteří se třeba vymlouvají na dojíždění z Prahy nebo odstěhování do Ameriky.
Autorská citace #33
11.1.2008 11:13 - Alnag
L.Z.J.: Neboj, když vydržíš někam do bodu pět, šest, tak se přidají noví kamarádi a spoluhráči - Parkinson, Alzheimer a jiní a to teprve bude švandy...
Autorská citace #34
11.1.2008 12:47 - vaeranias
Myslis toho Anglana, co prekazi a Nemce, co mi vsechno schovava? Jeden hraje kouzelniky, bardy a tak a druhy tulaka, coz vysvetluje, proc starsi hraci musi hrat uz jen knezske nebo bitevni postavy, pripadne skutecne vsemocne magy. Zbyle role jsou totiz obsazeny temi dvema pany.
Rada pro kmety-zacatecniky: Ridte se prikladem Otcu Zakladatelu a ochranujte si na stari jednu ze dvou postav - schopneho fechtlare typu Drizzta nebo nejakeho toho Elminstera. Ten prvni je jednoduchy, protoze muze vsechno bud proste zabit nebo tomu zmizet (to pro pripad, ze si nemuzete vzpomenout na pravidla pro slozitejsi boje). Ten druhy zase neresi takove prkotiny jako jestli ten ci onen efekt muze udelat a ten ci onen predmet vlastnit/vyrobit, takze si nepotrebujete opet nic pamatovat ani v necem listovat a tudiz vam ti dva cizinci nebudou tolik branit ve hre. Sejdeme se v LDN s epickymi postavami, Stribrna Hordo.
Autorská citace #35
11.1.2008 23:56 - thief
Já sám se už někdy cítím jako epická postava. :-))
Autorská citace #36
13.1.2008 12:59 - sirien
vaeranias: No, nevim... přijde mi že když se dětem vypráví epické příběhy místo pohádk, tak to vyjde de facto pro ty děti víceméně nastejno, tak se neni naad čím pozastavovat, ne? (navíc epické příběhy jsou mnohem zajímavější :) )
Autorská citace #37
13.1.2008 18:07 - Argonantus
Sirien: Je to tak. A epického příběhu se dají dělat bezva pohádky. Esli ono to není tím, že pohádka je taky epický příběh.
Autorská citace #38
13.1.2008 19:30 - sirien
Argo: Řekněme specifická podmonožina. Epické příběhy jako takové mají ale mnohem víc cool záporáky, komplikovanější zápletky a netváří se tak debilně správňácky :) Ale o tom se už hádáme jinde, pokud vim...
Autorská citace #39
14.1.2008 10:14 - Vaeranias
Sirien: Tak to jsi asi nečetl původní pohádky Boženy Němcové. To co vycházelo v poválečném období už je měkký čajíček, to mi věř. Ve starých českých pohádkách byla smrt, zoufalství, brutus záporáci, vyčůraní hrdinové, kteří kradou a zabíjejí při každé příležitosti a špatné konce častější než bych řekl, myslel jsem, že to je doména hlavně keltských a severských pohádek. Žena jednu nadšeně přinesla, ovšem když ji otevřela a začala vybírat, tak se orosila a nakonec to vzdala. Ve srovnání s tím je zfilmovaný LotR skutečná pohádka zcela vhodná pro dvouleté děti (to jsem udělal, a měl jsem to na talíři jako příklad svého fatálního nedostatku soudnosti, přesně do doby, než zasáhla Božena Němcová z konce devatenáctého století). Holt, staré pohádky nebyly z dnešního pohledu zrovna pro malé děti :-).
A doporucuji cikánské pohádky. To je taky maso.
Autorská citace #40
14.1.2008 10:25 - Rytíř
Vaeranias: no, ale v tom případě už to vlastně nebyly pohádky, že :) Minimálně ne podle jisté dokonalé definice, kterou jsme vymysleli jinde a pak rozebírali...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.065777063369751 secREMOTE_IP: 3.142.124.252