Střípky

Dalcor
7.5.2007 15:30
Upír, nebo Vlkodlak co je více super?
Upír, nebo Vlkodlak co je podle vás více super?
Autorská citace #41
9.2.2008 10:05 - Malfin
V tento moment už asi nic krom toho že tiše krvácím...:)
Autorská citace #42
10.2.2008 06:46 - Jerson
Kopnout do rozkroku ... No, to byla jen taková poznámka.
Jinak v pátek jsem si uvědomil, že upír v moderním světě je téměř úplně ztracen, v americe obzvlášť - ani jedny automatické dveře se mu neotevřou (: )
Autorská citace #43
10.2.2008 10:05 - Malfin
Jerson: Tak to je ovšem úplně nahraný...má štěstí že nemusí do Kauflandu pro slevněné rohlíky :D
Autorská citace #44
10.2.2008 10:07 - Alnag
Tak to vysvětluje, proč mají krevní banky dveře na kliku...
Autorská citace #45
10.2.2008 11:58 - Rest
Já jsem do hry zapojil vlkodlaky a přizpůsobil jsem je podle svého, protože mi přišli mnohem tvárnější než upíři. Jedna z postav, které masteruji, se stala vlkodlakem, což jí přináší následující: - při úplňku se mění automaticky, proměna je bolestivá a způsobuje zranění, zatím má velmi malou pravděpodobnost že proměnu vyvolá vlastní vůlí, je VELMI alergická na stříbro, při proměně má šanci že nad sebou ztratí kontrolu, proměna může přijít v krizových bojových situacích neplánovaně (jako berserk), stříbrné zbraně způsobují postavě výrazně větší zranění + o fous zrychlená regenerace, běžné zbraně mají o fous menší účinek, zvýšená síla při proměně
Ano, zatím tím dost trpí, ale až se naučí svoji novou schopnost ovládat, regenerace se zvýší a účinek běžných zbraní sníží, proměna bude přivolatelná vůlí a nebude tolik zraňovat, zvýší se i sebekontrola. Každopádně to přináší velmi zajímavé situace do hry (jak svému hostiteli vysvětlíte, že se vám u něj sice celý týden líbilo, ale nějak zrovna dnes byste se přece jen radši vyspali někde v lesích :))
Teď nastíním svoji představu upírů: upír má nelidskou sílu, je nezranitelný obyčejnými zbraněmi a jeho regenerace je pomalá. Má ale tu výhodu, že se může regenerovat celé měsíce, aniž by se musel živit, jen se někam zahrabe na skryté místo a hibernuje. Česnek mu nevadí ani v nejmenším, dubový kolík v srdci mu zabraňuje regenerovat. Nemá krev a tudíž je jeho tělo vyschlé, ale nepotí se a proto se ani nemyje. Na tom, že upíři nedokážou překročit tekoucí vodu je jen zlomek pravdy. Upírům je kontakt s vodou nepříjemný a vodu vážně nemají rádi, asi jako kočky, někteří z nich proto neumějí plavat. že by ale nedokázali přejít most přes řeku, to je kravina. Někteří dokážou létat, ale sluneční světlo je zraňuje (silný letní žár je může spálit do minuty).
Možná jsem upíry trochu znevýhodnil, ale postava s lykantropií je podle mě mnohem zajímavější a hratelnější.
Autorská citace #46
10.2.2008 12:06 - Alnag
Rest: Jen pro upřesnění kontextu... hraješ D&D?
Souhlasil bych, že postava s lykantropií je zajímější tím, že nad sebou tak trochu ztrácí kontrolu, zatímco upír je jen víc "nadupaný".
Autorská citace #47
10.2.2008 22:53 - Jerson
Tak nevím, jestli je ve hře výhoda, že se upír může pár měsíců léčit někde zahrabaný - co z toho? A stejtě tak když nad sebou lykantrop ztratí kontrolu, znamená to, že jeho postavu přebírá Vypravěč?
Autorská citace #48
11.2.2008 09:36 - Argonantus
Nejvíc super je drak. Jen tak mimochodem.
Autorská citace #49
11.2.2008 10:53 - Jerson
Za draky se špatně hraje jako za postavy. Možná tak malá dráčata, ale co s velkým drakem. To už jsou upíři i vlkodlaci o něco lepší.
Autorská citace #50
11.2.2008 17:02 - Malfin
Tak hrát za draka mě nikdy nenapadlo...
Autorská citace #51
12.2.2008 12:48 - Rest
alnag: hraju, leč pravidla na upíry ani vlkodlaky jsem nikde nesháněl. Radši jsem si vymyslel vlastní, jako na leccos :)
Autorská citace #52
23.6.2009 14:33 - Mistaya
hm... za draky hraju, ale jen v onlinových hrách :o)
Jinak film Interview s upírem je fajn. Ona Riceová-autorka toho příběhu, i mnoha dalších-je velice čtivá.
Já nevím, jestli to jde jen tak vybrat. Asi jde o typ příběhu. Jestli se tam bude víc hodit upír, či dlak.
Poslední dobou ale hraju spíš dlaky, než upíry.
Autorská citace #53
29.6.2009 12:31 - j.
No upíři mají rozhodně něco do sebe, ale já mám radši vlkodlaky.
Autorská citace #54
29.6.2009 14:57 - Sethi
pro mě to jsou upíři - od okamžiku, kdy jsem se oprostila panické hrůzy, která způsobovala, že jsem se nedokázala ani dívat na obrázek netopýra, se upíři hbitě vyšplhali na vrchol žebříčku oblíbenosti.

vlkodlaci můžou být hustí, drsní, obdaření zvířecí přitažlivostí, ale upír bude vždycky stát nad vlkodlakem - ať je zobrazen jako uhlazená břitva v obleku, nebo vraždící monstrum utržené ze řetězu. řekla bych, že je to z části proto, že je to hrozba ne tak očividná, přesto nepopiratelně přítomná, a často velmi dobře kontrolovaná - což dělá z upírů daleko horší partnery k vyjednávání. vlkodlak, hnán zvířetem, se utrhne ze řetězu spíš dříve, než později, a člověk si tak nějak vypozoruje, co by to mohlo způsobit (třeba jako... úplně cokoli =) ); upír, oproti tomu, sám sebe kontroluje, a vy víte, že může kdykoli vybuchnout... a nevíte kdy... jen že to bude až se jemu samotnému bude chtít... což může být... naprosto... kdykoli.
Autorská citace #55
29.6.2009 15:20 - Rytíř
Uši: Vidíme to stejně :) A to navzdory pokusům namluvit mi, že vlkodlaci jsou vlastně moudrý druidové natolik spjatí s přírodou, že jsou skoro svatí a natolik nad věcí a běžnými instinkty, že upíři jsou proti nim jen bestiální nemyslící zvířecí věčně hladová monstra :))

Rest: Pro upíry i dlaky jsou v D&D docela přesná pravidla, zkoušel jsi je? My ano, ve hře, a i když tam bylo dost znát, že jsou prostě silnější, tak pokud s dodržel ten rozdíl úrovní, co v pravidlech doporučujou, ještě to jakžtakž šlo, schopnosti "obyč." postav to dost doháněly..
Pokud si dobře vzpomínám, tak kámoš hrál tygrodlaka a po pár bojích ho to omrzelo, neměl moc bohatý repertoár, co s protivníky dělat, jak taktizovat a to mu chybělo. Jen všecko rozdrápat na kusy omrzí dřív než by jeden čekal.
Autorská citace #56
29.6.2009 15:21 - yokuzava
Ke hrani draku, treba ve DnD 4E muzes hrat drakorozeneho, a podle Dragonlance i jinych informaci v literature se draci umeli menit na humanoidy tak proc by mel byt problem hrat za dospeleho draka? :) Pravidla pro hrani upiru a dlaku jsou myslim bud jako doplnek nebo primo soucast pravidel Shadowrunu. Dokonce jsme v dobach kdy bylo s kym hrat hrali upirsky klan. :)
Autorská citace #57
29.6.2009 15:29 - Merlin
nemůžu si pomoct, ale taky mám raději vampíky :P

ale docela často (v současnosti opět)mám ve světě stát, který je obýván dlaky. Má vlastní politiku, cíle...což je rozdíl od upírů, kteří jsou součástí jiných národů...
Autorská citace #58
29.6.2009 15:37 - Sethi
přiznejme si... upíři jsou prostě sexy...

a vlkodlaci smrdí.
Autorská citace #59
29.6.2009 15:46 - Merlin
a sou chlupatí..nemám rád přírodní typy...když si představím takovou vlkodlačicí..........uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Autorská citace #60
30.6.2009 20:00 - Magus
No záleží jake upiry mate na mysli...lidi se zubama nebo hnusny obludy s kridlama?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087747812271118 secREMOTE_IP: 54.167.52.238