Střípky

Dalcor
7.5.2007 15:30
Upír, nebo Vlkodlak co je více super?
Upír, nebo Vlkodlak co je podle vás více super?
Autorská citace #21
9.5.2007 09:38 - Vannax
Co je více super? To hodně záleží na tom, jak která z obou potvor zapadá do příběhu, jak jí DM umí připravit, podbarvit a naservírovat. Jak napsal elwemage, tak se i z výtečného protivníka dá udělat ubožák, na kterého si člověk pak sotva vzpomene. Ale jde to udělat samozřejmě i naopak.
Koneckonců nemusí až tolik záležet na tom, jakého protivníka hráčům nabídnu, jako na situaci, ve které se objeví. Před pár dny jsem se bavil se svými hráči o průběhu kampaně, kterou hrajeme a překvapilo mně, jaké momenty jim uvízly v paměti. Něco z toho pro mně byla naprosto druhořadá setkání a pro ně zážitek, na který doteď vzpomínají....byť to bylo setkání "jen" s přirozeným lesním (vyhladovělým) zvířetem.

Ale to jsem trochu odbočil od tématu. Upír nebo vlkodlak? Kupodivu, přestože hrajeme v RL, kde by se tyhle potvory daly čekat za každým druhým rohem, do hry jsem zatím nenasadil ani jednoho z nich. Přeci jen mi inspirativnější připadají spíš jiné, běžnější bytosti - a jak jsem už napsal, hlavně situace, ve který se postavy hráčů ocitají.
Autorská citace #22
9.5.2007 11:31 - Rytíř
Vannax: ale no tak, neboj se toho a řekni, co se líbí TOBĚ. :) Oboje znáš, o obojím máš nějakou představu.. takže? Však o nic nejde - teda aspoň já chápal tenhle dotaz jako míněnou na osobní preferenci, nikoli až tak přímo na herní zkušenost nebo tak...
Argonantus: Že se upírky ženám líbí nepochybuji, protože obecný pohled na vlkodlaky je právě spjatý s tou primitivností, divočejšími pudy a hrubou silou. Kdežto upír, to je samozřejmě jiná sorta.. i když vynecháme eroticko/smyslné představy spjaté s odevzdáním se oběti a sáním krve ;) Obecně se má za to, že ženy nás muže civilizují. A kdykoli se v příběhu objeví střet vlkodlaků s upírem (stejně je zvláštní, jak často spolu vystupují, žejo), vždy je tam kontrast mezi primitivní divokostí a nespoutaností a uhlazeným, maximálně civilizovaným (i když samozřejmě povětšině zlým) chováním.
Autorská citace #23
9.5.2007 11:51 - Vannax
Rycerz: Dobře tedy. Abys neřekl, že neumím hlasovat, tak mě spíš berou dlaci. A nejenom vlko-.
Přestože jsou jak upíři tak i dlaci dost zprofanovaní, oba to jsou a budou impozantní protivníci. Ovšem v případě upírů mi hrozba, kterou představují, připadá daleko míň očividná než v případě dlaků. A bohužel tím, jak jsou upíři podávaní po vzoru Drákuly, tak jsou obecně vnímaní jako takoví nažehlenci, kteří (když to hodně přeženu) přijdou, a řeknou: "Dobrý den, paní, můžu si od vás trochu cucnout?". Upíra je ale možné pojmout i mnoha jinými způsoby.
Ale když se mám volit mezi jedním a druhým, tak se rozhoduju jen podle toho, jak je která z potvor "profláklá".
Autorská citace #24
9.5.2007 14:00 - Spize
Upíři, samozřejmě. Ale spíš upír a lá barbar - vysokej, svalnatej chlápek beze stopy opálení, dlouhý černý vlasy, pořádnej meč u ruky... "Vampires appear just as they did in life, although their features are often hardened and feral, with the predatory look of wolves." Tvrdší a ruřivé rysy a lovecký vzhled vlků - to je ta část, co mě fascinuje. EDIT: Mimochodem, všimli jste si, že pokud pokud na něco aplikuju šablonu (Template)Upír, tak to nedostane Darkvision?
Autorská citace #25
9.5.2007 15:02 - Vannax
Tak koukám, že tady Dalcor nadhodil dotaz, ale že by sám napsal jestli radši tráví čas s vlkodlakama nebo s upírama, to ne... Dalcore, přiznej se.
Autorská citace #26
9.5.2007 15:11 - Rytíř
Vannax: ha, dobrý postřeh! :) tak šup Dalcore, ukaž nám co v tobě vězí ;)
Spize: fakt nemá vidění ve tmě?? no toto.. možná předpokládají, že to získá prostě díky tomu, že je to nemrtvý. Každopádně by to tam mohlo být, to je teda pravda.. no, u mě ho dycky měli, kluci ;)
Autorská citace #27
9.5.2007 16:37 - Spize
Rytíř: *krátké ověření v pravidlech* Aha, to asi bude kvůli tomu. Díky za upozornění.
Autorská citace #28
13.12.2007 07:50 - unknown
Půl upír a půl vlkodlak §:-)
Autorská citace #29
13.12.2007 11:36 - karel
Jednoznačne Vlkodlaci.Upiři jsou moc povyšeny a moc politikaří.Kdežto vlkodlak je prostě mašina na zabijeni.Netvrdim že upir neni ale vlkodlak se mi pro boj zda lepší
Autorská citace #30
13.12.2007 11:48 - wraiths
nevíce super je lovec obojího :-))
Autorská citace #31
13.12.2007 19:38 - Gurney
Určitě vlkodlaci, nenápadnej prošedivělej chlápek co se promění v obrovskýho prošedivělýho vlka a proskočí cihlovou zdí je prostě hrubost :-)

Nejlepší podání upírů je pro mě Vampire: The masquerade, kde po staletích postupně ztrácejí lidskost a čím dám víc se přibližují Bestii - stavu kdy se z nich stanou nemyslící vražedná monstra. Přesto že se musí krmit se každej z nich snaží se tomu za každou cenu vyhnout. Vlkodlaky jsem bohužel nečetl, kromě hodně zjednodušené verze, která mě moc nevzala.
Autorská citace #32
6.1.2008 00:38 - StorMCrusher
Já osobně bych asi hlasoval pro vlkodlaka, ale je to těžké rozhodování, protože záleží hlavně na světě... Třeba upíři z Warhammeru mají něco do sebe, vydávají se za nesmrtelnou šlechtu a lidi berou jen, jako kořist. Stále žijí ve válce, čímž usilují o vládu nad světem :-) sice poměrně ohraná pohádka, ale na upíry mi to celkem sedí. Daší druh sou ti, kteří mají dlouhatánský rodokmeny, žijí nenápadně, díky čemuž se dožívají požehnanýho věku.
Pravej důvod, proč sem teď píšu je, že sem právě došel od tv, kde dávali film Interview s upírem, je to celkem slavnej horor. V tom filmu de o to, že upír se zpovídá jednomu redaktorovi a vzpomíná na ten svůj 500 letej "život", ale hlavní poenta je, co vlastně má takovej upír s tak dlouhým životem dělat... To je věc, nad kterou se chci pozastavit, upíři se snaží přežt, nad vším moc uvažujou a pokud se nesnaží převzít vládu nad světem :-) musí to bejt strašná nuda.
Důvod proč teda hlasuju pro dlaka je, že ten si aspoň užívá, páč je mu clekem jedno, jak dlouhej život může mít, on si nezakládá na budoucnosti, on žije pro okamžik, dělá si co chce, což mu jen tak někdo nezabrání. Vlkan se sice nedožije tak vysokýho věku, protože on se nějakej ten dobrodruh, kterej ho nakonec vyřídí najde (když vezmeme v úvahu, že po vlkodlakovi půjde víc lidí a snáze ho najdou), ale přece je to pořád lepší, než hnít v nějaké zatuchlé rakvi a čekat až příjde moje chvíle...
Autorská citace #33
6.1.2008 00:40 - StorMCrusher
PS ten unknown 6.1.2008 00:38 sem já, akorát sem se asi omylem odhlásil
Autorská citace #34
6.1.2008 00:42 - Gurney
unknown(?): Přesně tak :)
Autorská citace #35
6.1.2008 00:47 - Gurney
StorMCrusher: Napadlo mě že bys to byl ty, ale říkal sem si že je to blbost :))) a rozhodně bych nečekal že koukáš na takový filmy :)
Autorská citace #36
6.1.2008 03:12 - Malabar
Interview s upírem , muj oblibenej upiri film, i kdyz ho vetsina lidi odsuzuje.
Autorská citace #37
6.1.2008 09:29 - Malfin
Já ten film viděl včera poprvé. Přišlo mi to jako zajímavá myšlenka. Nebylo to špatné a doknce jsem se chvílema i zasmál. To StorMCrusher: myslím, že ono i toho upíra si nějaký ten dobrodruh může najít :) Ale co na takového upíra teda vlastně platí? Krucifix? svěcená voda? Osikový kůl? Oheň?
Já osobně bych asi hlasoval pro upíra. I když je to asi těžké rozhodování. Ale snad právě proto, že upír se může stát "mašinou na zabíjení" a zároveň to může být vzdělanec. Viz. například Regis ze Zaklínče :)
Ale co třeba film kde jsou oba druhy "po kupě"? Underworld?....
Autorská citace #38
7.2.2008 21:21 - StorMCrusher
Vzdělaná mašina na zabíjení, to zní zajímavě :-D Underworld je celkem dobrej film, nejlešpí na něm ale byla Kate Beckinsale.
A tak mě napadá, že nejvíc bych si chtěl zkusit postavit se upírovi, nebo vlkodlakovi, protože největší borci sou přece "obyčejní" humani, kteří zvládnou i bestie s tolika výhodama. Pěkně v ruce svůj jedenapůlručák, pochmurný počasí, mlžnej opar nad vzdáleným paloukem a já stojící tváří v tvář obrovskýmu chlupatýmu lykanovi. Možná bych byl za pár úderů srdce trhán na kusy, ale prostě bych si to chtěl vyzkoušet :-)
Autorská citace #39
8.2.2008 10:07 - Malfin
StorMCruser: Pěkně vykreslená bojůvka...."opar na vzdáleným paloukem, město se ještě neprobudilo ze své noční můry. Vítr si pohrává s plášti obou postav...
Autorská citace #40
8.2.2008 10:39 - LZJ
A najednou ležíš odzbrojený na zemi a na krku cítíš ostré tesáky. Co děláš?
B-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090297937393188 secREMOTE_IP: 3.90.187.11