Kultura

wlkeR
23.10.2020 13:05
Virtuální Víkendy na Kostce
Inspiroval jsem se u programu D&D Virtual Play Weekends, který nabízí hraní ve stylu Adventurer's League po síti. Budu se držet jejich základních pravidel, ale zároveň omezení, která plynou z toho, že nejsem ofiko členem programu, tedy:


  • nabídka oneshotů v rozsahu 1, 2, nebo 4 hodin (+ až 0, 0,5, nebo 1 hodina na technické záležitosti)
  • všechny hry mají v daný termín dané téma;
  • hraje se, co má kdo zrovna k dispozici a připravené;
  • není žádné zápisné, ani finanční odměny DM;
  • DM rozhoduje o použitých platformách a hráčích, které "bere";
  • chcete-li se přidat, komentujte.

HRY:

1: so 14. listopadu 16-20; DnD 5e, Na konci světa, lvl 1, Cs, Discord / zrušeno

2: pá 13. listopadu 20+; Void: Science Fantasy 2.0, Cs, Discord
Gediman + Lord Eliphas, Nekra, Jezus; zápis

3: ne 29. listopadu; DnD, Noc Goblinů, Cs; sirien
sirien + Jezus, RoVan, Hroch, Nachtrose

4: ne 6. prosince; Fate Star Wars, ?, Cs; sirien
sirien + Log, Ugy, ?, ?

5: so 13. února, BitD, Cs, sirien
sirien + Nacht, Naoki, Demonica, Log, Dukolm


6: so 27 března, 14:00 (4-5h), Cs, DnD, Shari
Shari + Naoki (T-?/K-K), Sirien (T-?/?), Log (T-?/Č), Nachtrose (T-?/Bd), Dukolm (T-?/Dr)
Autorská citace #21
9.11.2020 18:45 - Tarfill
Jezusi,
já osobně bych měl problém připravit oneshot, který odehraje družina neznámých hráčů během pouhých čtyř hodin.
Z mých zkušeností potřebuju alespoň šest hodin, aby to stálo alespoň za snahu do toho jít.

Takže kdybych já navrhoval virtuální akci, bylo by to rovnou s tím, že to bude třeba dvě nebo tři sessions, aby nebyl press...
Autorská citace #22
9.11.2020 19:16 - Gediman
Heh, přihlašte se na Void. Skvělý na oneshoty, co se dají zvládnout i za něco málo pod 3 hodiny :)
Autorská citace #23
9.11.2020 20:19 - Tarfill
Gedimane,
diky, ale mě scifi nebaví. Pokud někdy nabídneš čistý fantasy, tak se třeba přihlásím, když mi to vyjde, ale sci nee.
Autorská citace #24
9.11.2020 22:52 - Jezus
Hmm, v pátek od osmi do cca půlnoci bych to klidně zkusil. Můžu u toho pít? :-D
Autorská citace #25
9.11.2020 22:58 - Gediman
Jezus: Jasně, můžeš. :)

Jinak - postavy budou samozřejmě předpřipravené. Už na nich pracuji.
Autorská citace #26
9.11.2020 23:13 - Jezus
Gediman píše:
Jezus: Jasně, můžeš. :)

Cool :-)

Gediman píše:
Jinak - postavy budou samozřejmě předpřipravené. Už na nich pracuji.

Cool :-)
Autorská citace #27
10.11.2020 10:17 - Necromancer
Dalo by se zkusit třeba CoS po kouskách?

Nebo DiA?
Autorská citace #28
10.11.2020 13:39 - Jezus
Tak jako určitě "dalo". My hráli kampaň on-line od jara a "de" to docela v poho (byť atmosféricy je to prostě slabší než u stolu, ale ne o tolik).

Takže spíš na to ukecat lidi. A taky bych asi doporučil nejdřív zkusit něco kratšího, tak na čtyři sezení, aby se vidělo, zda to nová parta v poho dává...

Tady si myslím, že pointa je jinde. Adventure League mají být krátká otevřená sezení pro ty, co mají zrovna čas... Ale je fakt, že kdybych něco chtěl vést já, ta minimum jsou pro mě dvě, tři, nejlépe čtyři sezení, protože jinak se mi jako GMovi "nevyplatí" do toho vrážet reativitu :-)
Autorská citace #29
10.11.2020 15:29 - Tarfill
Necro,
a Ty bys to chtěl DMovat?
Autorská citace #30
12.11.2020 21:00 - Necromancer
No ne, spíš si to nejdřív jen zahrát. Já to(DiA, CoS) sice znám relativně bezvdně, ale chybí mi praxe
Autorská citace #31
13.11.2020 19:23 - Gediman
Tak za chvíli. Pokud to vyjde, budou tři hráči, ale ještě se můžete přihlásit!
Neváhejte! :)

Odkaz na Discord ZDE.
Aktualizovaná pozvánka.
Autorská citace #32
14.11.2020 20:40 - Gediman
Zápis ze včerejší mise je venku!

Záchrana vicekrále
Autorská citace #33
19.11.2020 20:53 - Gediman
Mimochodem, kdy bude příští Virtuální Víkend?
Autorská citace #34
19.11.2020 21:05 - Jezus
A kdo ho povede? ;-)
Autorská citace #35
19.11.2020 21:19 - Gediman
Já bych určitě zase připravil Void. Možná i ten Fantasy, aby se chytli i lidi, co ostatní žánry (z nějakého důvodu) nemusí.

Hlavně mě zajímá téma, protože to je dobrá inspirace.
Autorská citace #36
20.11.2020 19:55 - arkto
Dobrý den,
mohl bych se zeptat, zda-li je možné se připojit na některý z budoucích "one-shotů"? Jsem úplně nový hráč a chtěl bych si vyzkoušet dnd a pochopit pravidla/průběh hry.
Děkuji za odpověď
Autorská citace #37
23.11.2020 20:17 - Gediman
Klidně se připoj. Já hráče uvítám a nováčky zvlášť - pakliže si chceš ale vyzkoušet RPG jako takové a ne nutně systém DnD.
Autorská citace #38
23.11.2020 20:28 - Necromancer
Ehm, je tu nejaky aktualy dnd virtualy vikend kam bych se mohl propojit?
Autorská citace #39
23.11.2020 22:53 - sirien
Ok, podle všeho to vypadá, že pokud by byl zájem, tak bych mohl udělat něco za 2 týdny v neděli 6. Pokud je zájem o něco konkrétního, tak dejte vědět, jinak to vymyslim nějak v průběhu týdne.

Dopředu říkám že v online módu se mi chce hrát max. "jednodušší" věci ktero jsou víc na jistotu - tj. žádné Mage, Vampire, Ashen Stars aj. - spíš něco jako Fate (třeba Star Warsy...) nebo DnDčko (Noc Goblinů pokud by byli zájemci co jí neznají) atp.
Autorská citace #40
23.11.2020 23:03 - Jezus
Cool, já bych do toho určitě šel.

Myslím, že největší zájem by byl o to DnD a kdyby tam byl i jeden dva nováčci, plnilo by to trochu tu původní funkci - ukázat to novým hráčům. (Noc Goblinů neznám).

Osobně bych rád viděl i ty Star Wars, ale jak píšu víše... navíc na d20 by tak nějak mělo mít DnD přednost :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10245800018311 secREMOTE_IP: 44.203.235.24