Střípky

sirien
24.3.2020 19:57
Autorská citace #1
24.3.2020 19:57 - sirien
Vzhledem ke karanténě která vede k rozmáhajícímu se virtuálnímu hraní jsem se kvůli vám teda šel naučit dělat i interaktivní PDFka (nebo aspoň základy věci), abyste měli karty postav co budou fungovat i na počítači (výhledově asi udělám totéž i pro Fate - btw. nebyl by problém to udělat i pro DnD...)

Bohužel, možnosti interaktivity tvořitelné v InDesign jsou dost omezené (jakože mě až překvapilo jak strašně moc omezené, v podstatě sotva základy věci) a abych se s těma souborama po vyexportování ještě patlal dál v Acrobatu - tak rád vás zas nemám :)

Graficky to myslim vcelku funguje, jen při ukládání musíte skutečně dát "uložit jako" - prosté ctrl+s nic neudělá (doslova, ani vás to nevaruje, že ot nic neudělalo), takže bacha při vypínání, jinak ty vypuntíkovaný a vepsaný věci zas ztratíte. Jo, a asi na to navíc potřebujete poměrně novou verzi Adobe Readeru, tak si možná nejdřív vyzkoušejte, že vám to vůbec funguje a kdyžtak si stáhněte novou.

Btw. prošel sem si ty originální materiály ke stažení a přišlo mi, že nejsou uspořádané úplně nejlíp, takže v těch českých sice najdete totéž (plus něco víc), ale je to uspořádané trošku jinak.
Autorská citace #2
25.4.2020 16:38 - sirien
Přidán překlad rozšiřující příručky Symbionta (vč. interaktivní karty).

...až Dukolm někdy zas refreshne SRD, tak se objeví i tam.
...pokud někdy najdu motivaci udělat další verzi PDFka (...případně dodané korekce tuto šanci zásadně zvyšují), tak bude i tam.

Do ostatních materiálů (přehledy, komplet příručky) přidaný není, protože sem línej a nechce se mi to všechno exportovat znovu.
Autorská citace #3
26.4.2020 21:58 - Shako
sirien píše:
Přidán překlad rozšiřující příručky Symbionta (v


+1

Ještě koukám na toho kontaminovaného/infikovaného nebo jak mu tedy říkáš (THE CONTAMINATED) - vidím jen zmínky, ale ne překlad. Taky zajímavá příručka (zatím jsem ji nepotkal) - podle toho, že s kým je v jednom packu, tak soudím, že je to z první edice. Těžko říct, proč se pak ve druhé edici neobjevuje mezi rozšířenými (stejně jako symbiont a mariňák).
Autorská citace #4
26.4.2020 22:27 - sirien
Mám u sebe na disku ještě The No One, The Patron, Burnedown sample a Extended ref book sample (obsahující Contaminated).

Nikdo je docela zajímavá příručka a nejspíš jí časem i přeložim.

Patron je taková weirdo věc co vznikla k nějakýmu kickstarter či co a za překlad mi nestojí.

Burndown sample je ukázka AW verze pro citlivky a namáhat se s ní taky určitě nebudu.

Ext. ref. book. sample je nějaká kickstarter ukázka co předcházela rozšířenejm příručkám, který sem už přeložil z finálních verzí - konkrétně tam je výsadkář, rozmraženec a zdroják - a ano, i Infikovanej.

Infikovanýho sem nakonec nepřeložil, protože sem usoudil, že když neni ve finální verzi rozšířenejch příruček, tak nejspíš neprošel finálnim řezem?

Na druhou stranu on v tom je takovej bordel, že dost možná prostě jen skončil v nějakym jinym dokumentu (stejně jako ten výsadkář a symbiont)? Protože teď co googlim tak ho má vincent na AW webu hostovanýho.

...za předpokladu teda, že to co mám je 2. edice - podle čeho to vůbec poznám?

Jako... technicky infikovanýho můžu přeložit taky, je pravda že když už k němu ten symbiont odkazuje, tak by to nebylo od věci. Jen nevim jestli mám správnej dokument.
Autorská citace #5
27.4.2020 10:37 - Shako
V těch příručkách je dobrý guláš, když dáš dohromady i jen odkazy na ty eng originály, tak to bude super i bez překladu.

sirien píše:
...za předpokladu teda, že to co mám je 2. edice - podle čeho to vůbec poznám?


Nevím, žádný tag jsem nenašel. Ale některé char sheety se prostě dají najít ve dvou verzích - z čehož o té jedné soudím, že ta jedna je novější. U některých postav se dají najít, že jsou některé schopnosti změnené. Ale nemůžu ani vyloučit, že jsou to errata v rámci jedné edice.

Ale ofiko pack má jen ty základní a rozšířené, což už máš hotové. Ty ostatní (symbiont, mariňák...) v balíčku nejsou. Ale nevím, proč. Některé postavy z první edice jsou zjevně v druhé edici, některé nejsou (jak ukazuje ten kontaminovaný). A nebo jestli některé povolání vznikly až potom? Netuším, nedohledával jsem.
Autorská citace #6
27.4.2020 14:03 - PanOndrej
sirien píše:
...za předpokladu teda, že to co mám je 2. edice - podle čeho to vůbec poznám?


1e playbooky budou mít v okénku s Harmem stavy (broken, shattered...), které už v 2e vůbec nejsou.
Autorská citace #7
27.4.2020 14:12 - Shako
PanOndrej píše:
1e playbooky budou mít v okénku s Harmem stavy (broken, shattered...), které už v 2e vůbec nejsou.


Super, díky za info.

V tom případě je v tom bordel v rámci druhé edice. Protože má různé playbooky v různých uspořádáních a verzích, ale už není nikde uvedeno, která byla dřív a která později tj. co je aktuálně platná.
Autorská citace #8
27.4.2020 14:48 - sirien
Aha, díky. V tom případě budu předpokládat, že to co jsou jednotlivé soubory sou poslední verze.
Autorská citace #9
28.4.2020 13:06 - sirien
Shako: jo ještě k těm odkazům na en originály - všechny sou od začátku přiložené k tomuhle článku (úplně dole).

Tomislav někde ještě posháněl interaktivní en sheety, ale to už asi nechám případně každému soudruhovi na vlastní dohledání, jen tu zmiňuju že ano, existujou.
Autorská citace #10
5.12.2020 18:19 - sirien
Doplnil sem materiály vyexportované ve spreadech (pro pohodlnější tisk na A4, zejména ale nejen oboustranný).

Zároveň s tím jsem doplnil i mojí verzi mapy hrozeb (výpis jmen a zdrojů nahrazený prostorem pro vlastní poznámky) a karet hrozeb (6 na 1 A4, trochu praktičtější grafické rozložení - aspoň pro mě)
Autorská citace #11
10.5.2023 23:32 - sirien
pro záznam - z příruček nezahrnutých v překladovém pdf existuje kromě symbionta (přeložený, v tomto článku PDF zvlášť), "No-one" a "Contaminated" ještě nějakej Skiller. Našel sem ho v přehledu obsahu, PDF teď poruce nemám.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095521926879883 secREMOTE_IP: 34.227.191.136