Střípky

Autorská citace #21
5.10.2019 14:09 - ben222
Skvělé RPG, a ještě lepší překlad
Autorská citace #22
5.10.2019 21:10 - CzechWin
Určitě budu rád, když by se uskutečnil i další překlad Cyberpunk Red..:)
Autorská citace #23
10.10.2019 13:13 - exi
Krabice jsou opět naskladněny a jdou do prodeje.
Autorská citace #24
16.10.2019 12:43 - exi
Řekl bych, že už je vhodná doba se zeptat, jak se vám tahle pravidla jeví?
Jsou životaschopná, případně dodržují nějaké současné trendy? Jak si stojí například oproti novému Shadowrunovi? Zkoušíte to někdo hrát?

Zajímá mě to, protože do nějaké experta na systémy mám opravdu daleko, a taky to bude mít vliv na případný další překlad kompletních pravidel.
Autorská citace #25
16.10.2019 13:04 - York
Exi: Udivuje mě to podobně, jako Skavenovo rozhodnutí vydat Zapomenuté země - čekal bych, že lidi budou překládat své oblíbené hry, které znají a jsou přesvědčeni, že za překlad stojí...

edit: Coby dlouholetý hráč Shadowrunu nevidím důvod, proč zkoušet jiný rpgčko na podobný téma. Shadowrun je úžasnej hlavně svým propracovaným světem, to mi žádný jiný rpgčko nedá.
Autorská citace #26
16.10.2019 13:11 - exi
York Totální offtopic, ale já se rozhodl na základě kladných recenzí a možné poptávce po vyjití videohry. Nepřijde mi to málo.
EDIT: Kdybych měl překládat svoje oblíbený hry, který znám, tak nepřekládám nic :) Ani to DnD už nehraju.
Autorská citace #27
16.10.2019 13:29 - York
exi píše:
já se rozhodl na základě kladných recenzí a možné poptávce po vyjití videohry


Tak pokud jsi měl tuhle motivaci u téhle hry a máš z toho dobrej pocit, tak prostě stejně postupuj i u případné další ;p
Autorská citace #28
16.10.2019 13:40 - Šaman
Imho se uvidí až se přeloží SR 6e. V českém jazykovém rybníčku si tyhle budou asi přímo konkurovat. Ale to znamená že první reálné výsledky budou někdy za rok.
Autorská citace #29
16.10.2019 15:38 - Brkoslav
Co je na Shadowrunu úžasného? Cyberpunková část je derivativní se sklony k sebekanibalizaci (kolikátý crash, kolikátá šílená superAI?) a obecně nestojí za moc, fantasy část je podstatně lepší, ale jenom proto, že má opravdu dobře udělanou magii (nepřekvapující, když si uvědomíme že to zpracovali praktikanti chaos magick), zbytek je taky nuda. Dobrý GM z toho pořád vykřeše dost, ale to je díky dobré premise celé hry, ne kvůli světu.
Autorská citace #30
8.1.2020 23:47 - Jezus
Tak co? Máte někdo nějaké ty ohlasy po zahrání/přečtení, co se pravidel (mechanik) týká? :-)

Mě třeba čistý kyberpunk bez magie docela láká. A co se týká Shadowrunu, tak pravidla nejsou svět, imho by se v tomhle dal hrát i Shadowrun, jen ne za magická povolání. Co by teda bylo dost okleštěný, na druhé straně je to pojatý trochu jinak, dá se hrát i jinak než "klasický run", víc za postavy typu fixer nebo nějaká ta celebrita = trochu o něčem jiném.

Nebo se pletu, zatím jsem to viděl jen z rychlíku, zajímá mě, jestli do toho investovat (hlavně čas :-) ).
Autorská citace #31
10.1.2020 11:05 - exi
mrtvo mrtvo :( Uvidíme, třeba se to hne po vydání videohry, ale asi to v ČR holt nemá tradici jako třeba Shadowrun no. Nebo jsou ty pravidla prostě blbý :D
Autorská citace #32
10.1.2020 11:46 - Gurney
Možná taky hlavně na vydání plné verze hry. Ten quickstart mi zatím přijde jako že jsou to docela obstojná zjednodušená devadesátková pravidla, která nenadchnou, ale ani neurazí. Zajímavější bude spíš jestli v plné verzi budou takové ty moderní svět simulující a zároveň obsah generující věci jako nějaké zpracování toho, jak reaguje policie, korpy a různé zájmové skupiny na to, co postavy ve hře vyvádějí. Asi už jsem trochu zmlsaný z Blades in the Dark, ale bez tohoto mi pravidla pro podobný setting přijdou přinejlepším jako polotovar bez ohledu na to, jak dobrá sama o sobě jsou.
Autorská citace #33
10.1.2020 11:52 - exi
Gurney Já bych od toho nečekal víc než přeleštěný původní Cyberpunk 2020, i když to nemusí být nutně špatně. Mike Pondsmith je stará škola a synáček, který s ním na CP RED dělá, se u Witchera zrovna moc nepředvedl, co jsem tak četl.
Autorská citace #34
13.1.2020 11:04 - kin
Mě se docela líbí, ale máme tři roky rozehranou SR kampaň, tak se na ně blbě přechází...ale s tím co CGL vydává, to nebude trvat dlouho :D
Čekám taky hlavně na plná pravidla, ale jumpstart budu zkoušet brzo na jednom otevřeném hraní, tak dám pak vědět :)
Autorská citace #35
13.1.2020 19:16 - Lethrendis
Exi, máš tam opakující se chybu v "Rubačce čtvrteční noci" - ve většině kapitoly je to "Rubačka čtvereční noci".

Jinak musím říct, že mě čtení této rychlé sady poněkud zklamalo. Vyjma odlišné základní mechaniky s K10 (ne lepší, pouze jiné) mi to přijde jako SR vykradený a okleštěný pouze na břitváky a deckery. Nic navíc, pouze přejmenované věci, někdy dokonce pouze přenesené. Chápu, že se jedná pouze o starter, ale i v tom by mělo být něco, co dá hře nějaký tón, odliší ji. Zajímavý mi přišel pouze ten netrunning.
Autorská citace #36
13.1.2020 19:35 - Pan Bača
exi: tahle kapitola je asi zakletá. Špatný název kapitoly byl už u kontroly sazby... a stejně se mu povedlo nabourat i finálku :oD
Autorská citace #37
13.1.2020 19:38 - exi
To si vůbec nepamatuju, což by možná vysvětlovalo, proč jsem to neopravil :) Inu pod svícnem je největší tma.
Autorská citace #38
13.1.2020 19:41 - Pan Bača
já se na to musel podívat, protože bych v noci nespal :oD
v kontrole tam byl název předchozí kapitoly. Ale vytištěné to mám, to zase ne že ne...
Autorská citace #39
14.1.2020 13:29 - Gurney
Jak se tak koukám, tak jediný vážnější update proti Cyberpunku 2020 je v Red zjednodušený hacking bez diagramů (ale kdovíjak to bude v plné verzi), nové obrázky a grafika, a v čase posunutý setting. Dokonce i některé příklady jsou prostě jen přepis z původní knihy. Takže prozatím mi to přijde spíš jako pokus svézt se na blížícím se vydání 2077.
Autorská citace #40
14.1.2020 13:48 - exi
Taky je přepracovaný soubojový systém a ve startovací krabici je i 50stránkový Worldbook, který lehce nastiňuje svět.

Gurney píše:
Takže prozatím mi to přijde spíš jako pokus svézt se na blížícím se vydání 2077.

Takhle příkrý bych asi nebyl. Recenze to obecně docela chválí (a není potřeba ani moc hledat, stačí napsat Cyberpunk Red review a první stránka je pozitivních recenzí plná). Navíc nezapomínejme, kdo se vlastně inspiruje kým. TTRPG Cyberpunk si zasloužilo modernizaci jako sůl a Cyberpunk 2077 spíš vnímám jako pro ně perfektní příležitost než jako záda, po kterých by se svezli. Koneckonců spolu úzce spolupracují na obou projektech přímo v Polsku (nebo to Pondsmith aspoň tvrdí a on toho taky dost nakecá, to je fakt).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072006940841675 secREMOTE_IP: 44.200.249.42