Střípky

York
4.2.2019 20:52
MCDM production DnD 5e stream
Stream hraní DnD 5e pod vedením Matthewa Colvilla.

The Chain, Episode One: Red Sky At Morning
Autorská citace #21
5.2.2019 19:03 - York
SPOILER WARNING


Přemýšlím nad tím úvodem kampaně a musím říct, že se mi zatím vlastně docela líbí. On o tom Matt mluvil v jednom ze svých videí a tady to předvádí v praxi - hned z kraje představí hráčům, proti komu jejich postavy stojej a jak moc jsou (zatím) pod jeho úroveň. To, že při tom rovnou zabil postavu, je docela drsný, ale zas na druhou stranu udělat to hned na začátku je asi nelepší možný místo (pokud to teda hráče neodradí úplně). Hráč sice může zahodit vymyšlenou postavu (nejspíš, uvidíme), ale teď tím ještě nepřichází o žádný zásadní zážitky a character development, takže to nebolí tak moc jako pozdějš v rozjetý kampani. Zároveň to posouvá vážnost situace na úplně jinou úroveň - hráči teď budou od začátku hrát s tím, že nebezpečí je reálné.
Autorská citace #22
5.2.2019 20:04 - York
Tohle je ovšem awesome (rekvizita). Nechte to chvilku běžet, je to rozkládací.
Autorská citace #23
5.2.2019 23:30 - LokiB
Hele a sledujete tedy hlavně DnD videa?
Koukal jsem chvilku třeba na Wildcards, co hrají Savage Worlds na twitchi. primárně tedy Deadlands.
Co se nálady při hře týče, přišlo mi to snad i zábavnější než MCDM stream.
Viděl jsem i kousek jednoho Critical Role one-shotu, kde hráli právě SW: Deadlands.

To MCDM s custom postavama mi přišlo ... obtížněji uchopitelný na sledování.
Autorská citace #24
5.2.2019 23:33 - York
Na Critial Role jsem koukat nevydržel, tohle jsem teď doposlouchal celý (první epizodu).
Autorská citace #25
6.2.2019 00:37 - York
Přijde mi úžasný, že tohle může na full-time dělat parta lidí nezávislá na Wizzardech a Hasbru.
Autorská citace #26
6.2.2019 07:25 - shari
LokiB píše:
Hele a sledujete tedy hlavně DnD videa?

Já sleduju Save or Dice, což ano, je hlavně D&D. Ale už dvakrát tam měli paralelní hru s jiným systémem, to první si nepamatuju, to druhé to byl Torg Eternity, který mě teda hodně bavil.
Autorská citace #27
6.2.2019 07:26 - Ugy
York píše:
Přemýšlím nad tím úvodem kampaně a musím říct, že se mi zatím vlastně docela líbí. On o tom Matt mluvil v jednom ze svých videí a tady to předvádí v praxi - hned z kraje představí hráčům, proti komu jejich postavy stojej a jak moc jsou (zatím) pod jeho úroveň.....


S celým tím příspěvkem asi ve finále souhlasím. Když jsem se nad tím později zamyslel tak musím uznat, že k tomu všemu asi Matt má svoje důvody, plus podle nějakýho jeho vyjádření na který jsem narazil tvrdil, že věděl že tenhle hráč snese zabití postavy na první hře. Což teda nic moc nemění na tom, že mě osobně takovejhle postup úplně nevyhovuje, ale dokážu ho pochopit.
Než prostě natvrdo připravit souboj, kde umře postava, která tam umře za každou cenu bez ohledu na kostky a jejich akce (tohle přiznal v dalším videu) jen aby on si udělal cool cutscene, tak to radši budu mít trochu miň cool scénu, ale nebudu rozhodovat za hráče a brát jim agendu bez ohledu na to jestli vím že to hráč zvládne nebo ne.
TLDR: Jeho postup chápu. Osobně se mi nelíbí ale vím že někomu může vyhovovat.
Autorská citace #28
6.2.2019 07:59 - Jerson
sirien píše:
Tam kde jiní sledují telenovely nebo dokumenty na National Geographic a Discovery. Pouštěj si to k žehlení, vaření, úklidu...

Asi jsem měl napsat "vůli ke sledování" - každou chvíli jich mluví několik najednou, že jim těžko rozumím, množství poznámek mimo hru mi přijde fakt hodně velké, a když to srovnám se statistikou, když je průměrná doba sledování videa nějakých 5 - 8 minut, a je doporučení dělat videa taková, která udrží divákovu pozornost od začátku do konce, tak by mě fakt zajímalo, jak to zrovna u takových záznamů ze hry může fungovat.

Gurney píše:
v těch nejoblíbenějších obvykle účinkují profi dabéři a herci a mluví spolu in character. Hlavně to druhé dělá hrozně moc a pak si to není problém pustit třeba k vaření.

Tohle bych už pochopil víc. Asi se na něco budu muset podívat ... jen sledování hry jiných lidí mi přijde stejné jako sledování hry na počítači.

York píše:
Je ovšem otázka, jestli na to, že si to někdo bude chtít sám vyzkoušet, mají větší vliv profesionální herci a dabéři, nebo to, že je hra cíleně připravená a hraná tak, aby se dobře poslouchala*.

Jenže ono to není to samé. Když se běžné hry účastníš, tak působí jinak, než když na ní koukáš. Viděl jsem mnohokrát lidi, kteří přišli něčí hru sledovat, a sám jsem to několikrát udělal, ale případy, kdy vydrželi a zajímalo je to po delší dobu bych spočítal snad na prstech jedné ruky. Navíc když jsi na místě, slyšíš prostorový zvuk a nedělá ti problém rozumět více lidem, zatímco při snímání jedním mikrofonem a přes jeden zvukový kanál je to strašný rozdíl.
Autorská citace #29
6.2.2019 09:38 - kin
Já třeba pravidelně sleduji Acqusitions Inc (ale ty vychází dvakrát do roka), pak pár dalších menších sérií (Force Grey) a pak poslouchám nějaké shadowrun podcasty (arcology a neoanarchist). A baví mě to moc.
Když to má video, tak je to prakticky to samé jako sledovat stand-up komiky (což je mou nejoblíbenější kratochvílí v televizi), ti lidé jsou zábavní, hláškují a vypravěč srší nápady. Podcast se naopak suprově poslouchá naopak když venčím, nebo když dělám nějakou manuální práci, při které nemusím přemýšlet.
Autorská citace #30
6.2.2019 11:00 - sirien
Jerson píše:
každou chvíli jich mluví několik najednou...

Jak moc jim rozumíš ovlivňuje úroveň angličtiny. Pro rodilé mluvčí to až takový problém neni.

Každopádně ty ostatní "pořady" sou v tomhle... víc profi? disciplinovanější? Třeba co sem proklikával tak u Mercera (Critical Role) funguje vcelku striktně dodržovaná distribuce slova a když tam začne mluvit víc lidí naráz tak se obvykle obratem zarazej a nějak si "daj slovo". Ale zas to sou profi voice actors který věděj jak něco nahrát...

Jerson píše:
jen sledování hry jiných lidí mi přijde stejné jako sledování hry na počítači.

Tak třeba progaming má docela dost diváků. A za mě pořád lepší než sledovat fotbal.


Ohledně Corvilleova zabití postavy: Neviděl sem, ale z toho co píšete: Mě to přijde jako naprosto brutální bagr a vojebání hráče do ucha. S tim co Corville říkal k tomu jak sou podobné věci na začátek super a s tim jak se hlásí k podvádění mi je jasný, že to rozhodně nebyla "přirozená" scéna ale prostě tam tomu hráči tu postavu odpravil protože "I'm mutherfucking GM, that's why bitch"

Jak řikám, já ho nemám rád a přesně tohle je důvod proč ho nemám rád a představa že tohle budou brát díky jeho kanálu hráči jako standard mi přijde jako kdyby někdo kdo má lidi tlačit dopředu je místo toho chytal za límec a strhával do středověku.
Autorská citace #31
6.2.2019 11:31 - York
sirien píše:
Mě to přijde jako naprosto brutální bagr a vojebání hráče do ucha.


Je to tak. Včera Matt uploadnul campaign diary, kde to detailně rozebírá včetně toho, kde fudgoval hody a jak byl s kým dohodnutej (explicitně ne, ale Lars s tím více méně počítal).


sirien píše:
představa že tohle budou brát díky jeho kanálu hráči jako standard mi přijde jako kdyby někdo kdo má lidi tlačit dopředu je místo toho chytal za límec a strhával do středověku.


Jo, to mě taky dost štve. Zvlášť vzhledem k tomu, že Matt tohle umí podat zatraceně přesvědčivě.

Na druhou stranu musím přiznat, že taky nehraju úplně fér a nahrávám hráčům, kde můžu.
Autorská citace #32
6.2.2019 11:38 - LokiB
Xixi :)
Nemůžu si pomoc, jak očividně si v návaznosti na zdejší plamennou diskusi s celým tématem fudgeování kostek Matt namazal daný segment na chleba. Prostě část hráčů, kteří to nenávidí, odignoroval a jede si svoje.

Chápu, že to vzbudí velkou vlnu nevole u těch, kterým tyhle postupy bytostně vadí.
Svým způsobem ale oceňuju, že se nesnaží zavděčit všem, propaguje to, o čem je přesvědčen, že je ok.
Že si tím zařízne část publika a bude hejtován, je asi logický důsledek u takto polarizujícího tématu.

A jsem rád, že někdo takový je, protože to nejhorší, co by hraní mohlo potkat, je uniformita, kde bude jen jeden proud "co se smí a co ne".
Autorská citace #33
6.2.2019 11:45 - York
Loki: Tuhle debatu jsme si nedávno prošli, ale pokud po tom toužíš, můžem v ní pokračovat v příslušném tématu. Není to otázka toho, co se smí a nesmí, ale co je a co není dobrej nápad doporučovat nováčkům. Zápal a dobré úmysly nejsou postačující argument pro techniky, které dříve nebo později někomu dost citelně ublíží.
Autorská citace #34
6.2.2019 11:54 - sirien
Loki: vždycky, když vidim nějaký dítě sekat dřevo jednou rukou tak, že úder vede v linii ve který má taky svojí nohu, nebo tak, že jednou rukou s ohromnym nápřahem seká poleno, který si druhou rukou drží, tak si řikám přesně totéž: Nejhorší, co se může sekání dřeva stát, je nějaká uniformita, kdy bude jen jeden proud říkající jak se to má dělat.

Vždycky sem tou dobou vděčnej za každýho bezhlavě relativizujícího křižáka s potřebou slepě chránit kohokoliv kdo chce dělat věci jinak a pro kterého je jakákoliv kritika konkrétního postupu trigger na "ničení diverzity názorů".

(zajímavé je, že když se pak něco posere, tak tyhle samozvaní ochránci sou vždycky najednou odvážně ti první, kdo... jsou najednou hrozně daleko, dívají se do nebe a pohvizdují si, zatímco pomocnou ruku musí dávat vždycky ti ostatní, které tito křižáci kritizovali...)
Autorská citace #35
6.2.2019 11:59 - Šaman
Tady vidím velký špatný! Už se tu zase srovnává práce se sekerou a hraní her s figurkama. Rozum odchází, emoce a argumentačni fauly přichází.
Autorská citace #36
6.2.2019 12:12 - York
Autorská citace #37
6.2.2019 12:13 - Gurney
Běžte si to řešit do příslušné diskuze, tj tady nebo zde, díky.
Autorská citace #38
6.2.2019 12:22 - Zarahel
York píše:
Zápal a dobré úmysly nejsou postačující argument pro techniky, které dříve nebo později někomu dost citelně ublíží.


Moc to tady hrotíte :) Nikde jsem si nevšiml, že by to Colville prezentoval jako produkt pro začátečníky, nebo přehlídku těch "správných" technik. Ale jak jsi sám připomínal - je to jeho hra vedená tak, jak jsou zvyklí oni - tzn. nic závadného na tom není, protože dle mého proběhla domluva, jak vše bude a nebude probíhat a pokud je to takto - asi jim to funguje a baví je to přesně tímto způsobem. V tomhle se ho musím zastat - i když se mi jeho styl moc nelíbí.

Kdyby to prezentoval jako něco jiného (třeba jako to dělá série hraní se studenty - už si nevzpomenu na jméno :/, je to o něčem jiném, ale zkrátka teď z toho vyplývá jen to, že co skupina, to úplně odlišná hra a styl. Hlavně mi nikdy moc nedávalo smysl označení: Hrát si špatně/dobře nebo získat špatný/dobrý návyk. Kdo kromě skupiny se kterou hraji v určitém čase, může říci, že je něco špatně? Divák? To zní z podstaty vlastně skoro jako nesmysl, dokud se u stolu všichni baví a všichni vědí o co půjde :)

Začátečník, který bezmyšlenkovitě přebírá to co předvádí mnohem zkušenější člověk (v téměř čemkoliv) bez větší vlastní myšlenky a invence (pokud do toho vůbec chce vložit tolik energie), stejně často končí s pokřiveným očekáváním :)
Autorská citace #39
6.2.2019 12:52 - Quentin
Sirien píše:
"I'm mutherfucking GM, that's why bitch"

Jak řikám, já ho nemám rád a přesně tohle je důvod proč ho nemám rád a představa že tohle budou brát díky jeho kanálu hráči jako standard mi přijde jako kdyby někdo kdo má lidi tlačit dopředu je místo toho chytal za límec a strhával do středověku.

+1
Autorská citace #40
6.2.2019 13:25 - Jerson
Mně přijde, že Matt případné hráče z řad diváků opravdu posouvá dopředu. Tím stylem, že jim dá smyčku okolo krku, zahákne za auto a pak s nimi vysokou rychlostí uhání vpřed, takže je posune velmi rychle za krátký čas. A ti, kteří se po takové cestě dokážou postavit pak nabudou dojmu, že by bylo super takový způsob přepravy vyzkoušet na někom dalším, že z pohledu řidiče to musí být super zábava. A úplně nejlepší je se těch hráčů neptat, protože co kdyby náhodou řekli, že se jim to líbit nebude.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081465005874634 secREMOTE_IP: 54.147.0.155