Střípky

Autorská citace #21
27.11.2018 09:01 - Fionor
Jak moc jsou jsou otestované NPC? Pokouším se o 5e konverzi pro Fantasy Grounds (z originálu) za pomoci různých střípků po internetu (hlavně fórum GitP) a statistiky tam jsou podstatně víc smrtící. Hlavně Azarr Kul.
Zvlášť v téhle verzi bych měl strach, aby nebyl sestřelitelný jedním dobře hozeným útokem ze zálohy... což postavy na lvl 10 umí.
O NPC jde asi především. Tam je hlavní problém konverze z 3.5 do 5. EL a CR nefungují zdaleka stejně a Cantripy taky zásadně mění možnosti družiny.
Osobně se asi kloním k přístupu, jaký má Matt Colville - tzn. větší výzva znamená větší hrdinství a je na postavách, aby se snažily přežít ve světě, který není fér, ale ideálně bych se chtěl vyhnout loženému TPK.

Začátkem měsíce bych mohl mít hotovo a klidně se podělím o výsledek (případně zkusím vyrobit i českou verzi s místními staty NPC - jakmile mám hotovou strukturu, je to většinu času jen Copy/Paste textu).
Autorská citace #22
27.11.2018 11:14 - exi
Konverze je převzatá od týpka z kickstartru, který ji dělal po večerech (pravděpodobně s pomocí stejných zdrojů jako ty). Tzn. podle mě to není otestované vůbec. DM si to musí uzpůsobit, když vidí, že je to na hráče moc nebo naopak.
Autorská citace #23
3.1.2019 12:54 - Kropy
Ahojte lidi při přípravách pro svoje vyprávění, kde aktuálně Rudou ruku zkázy využívám, jsem narazil na menší nedodělek respektive dva tak posílám sem :D.

Str. 23 tabulka náhodných střetnutí 81-92 je psáno, že dobrodruhy napadne 1k6 8 Strig... takto napsáno to lze pochopit jako 1k6*8 nicméně nepřevedeno v originále to je 1k6+8 což mi přijde reálnější než až 48 strig ;)

Str. 24 u taktiky boje hydry v závorce byla nahrazena informace o místě na mapě - bod C rovnou vzdáleností, je to v pořádku, ale člověka dost mate, že má na mapě bod C a nemá k němu žádnou vysvětlivku.
Autorská citace #24
3.1.2019 13:39 - exi
Opravím, díky.
Autorská citace #25
3.1.2019 13:41 - Kropy
Není za co pokud ještě něco naleznu dám vědět.
Autorská citace #26
4.2.2024 15:54 - Petrnator84cz
Ahoj, vzhledem k tomu, že přestalo fungovat ulozto, bylo by možné někam uložit ty mapy? Jinak klobouk dolů za skvělou práci.
Autorská citace #27
4.2.2024 16:37 - strucky
Petrnator84cz píše:
Ahoj, vzhledem k tomu, že přestalo fungovat ulozto, bylo by možné někam uložit ty mapy? Jinak klobouk dolů za skvělou práci.

Tady prosím, komplet, mapy i pdf.
Autorská citace #28
5.2.2024 13:08 - Petrnator84cz
strucky: děkuju, za superrychlou reakci.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.05266284942627 secREMOTE_IP: 3.239.13.1