Střípky

ShadoWWW
8.12.2014 15:10
Easter Eggy v D&D
V core příručkách D&D 5e (PHB, MM, DMG) se objevilo několik tzv. easter eggů, neboli skytých vtípků. Nejznámější jsou disclaimery na začátku příruček. Ale jsou tam i další. Např.:

- Rejstřík v PHB odkazuje na THAC0.
- Tabulka cetek je jeden easter egg vedle druhého. 93 je 9V baterie, 31 je šerifská hvězda, 35 je nejspíš narážka na rukavici Michaela Jacksona, 53, 73 a 93 je narážkou na dobrodružství B7 Rahasia (Basic D&D).
- Runy na str. 73 (PHB) jsou lorem ipsum z PhotoShopu
- MM - text u spinned devil: "Fly, my pretties, fly! FLY! --Fierna, Archduchess of Phlegethos, commanding her spined devil legions." je citací z Čaroděje ze země Oz
- Trocha erotiky v MM, str 351 - obrázek hrdinky inflagranti s nestvůrou ;)

Našli jste ještě nějaké další easter eggy, třeba i v jiné core příručce D&D jiné edice? Či nějaké jiné významné easter eggy v jiné hře?

Například v DrDo jsou známé easter eggy Lektvar chodce Jana jako whisky Johny Walker nebo nestvůra Mong jako palindrom gnóma.
Autorská citace #1
12.12.2014 01:19 - Gurney
PHB s. 163 má dole v rámečku příklad multiclassu s hráči Garym a Davem (což je samozřejmě odkaz na Garyho Gygaxe a Dave Arnesona).

Co se týká easter eggů v jiných hrách, existuje retroklon BECMI (jedna z několika variant OD&D, mimochodem ta podle které evidetně vznikalo DrD) nazvaný Dark Duneons. V příkladech s tvořením postav je pak hráčka Debie, která pojmenuje svého elfa "Black Leaf".
Autorská citace #2
12.12.2014 02:10 - sirien
a starší je hra nebo film? :)

EDIT: komiks co byl předloha toho filmu jsem měl samozřejmě namysli
Autorská citace #3
12.12.2014 02:16 - Gurney
Myslím že hra.
Autorská citace #4
12.12.2014 02:18 - sirien
hm, to je svym způsobem ještě vtipnější :)
Autorská citace #5
13.12.2014 00:35 - Maugir
DMG str. 135:
...That said, rarity shouldn´t get in way of your campaign story. If you want a ring of invisibility to fall into the hands of a 1st-level character, so be it. No doubt a great story will arise from that event.
Autorská citace #6
13.12.2014 13:02 - Alnag
Maugir píše:
If you want a ring of invisibility to fall into the hands of a 1st-level character, so be it. No doubt a great story will arise from that event.


Jo. Ten příběh se jmenuje Hobbit. A zrovna běží v kině. :)
Autorská citace #7
13.12.2014 22:15 - chrochta
V Dračím doupěti je při vysvětlování pohybu uveden příklad s trojicí obrů a barbarem Hrunem. Stejnojmenný barbar se vyskytuje i na Zeměploše (fyzicky v Lehkém fantastičnu nebo Barvě kouzel, zmínka o něm padne i v Zajímavých časech), kde patří mezi nejmladší z barbarských hrdinů.
Autorská citace #8
14.12.2014 13:40 - alefo
v originale je to Barbar Cohen...
..a ked uz sme pri zidovskych narazkach, tak "jarak barak" je v hebrejcine "zeleny blesk" (ci je ale "artak barak" modry blesk, som sa nedopatral)
Autorská citace #9
14.12.2014 13:48 - Nachtrose
alef0: v zemeplose jsou Hrun i Cohen.
Autorská citace #10
14.12.2014 14:11 - alefo
dik, to je tym, ze som necital tie spravne diely
Autorská citace #11
14.12.2014 20:06 - sirien
Hrun to pak stejně zabalil, aby se stal kapitánem stráří (za plat)
Autorská citace #12
16.7.2016 17:21 - Aegnor
ShadoWWW píše:
- Tabulka cetek je jeden easter egg vedle druhého. 93 je 9V baterie

Není to náhodou 34?
Autorská citace #13
16.7.2016 18:16 - sirien
jo, je to 34. Ale 93 má vepsanej ten číselnej kód, což může bejt totéž :)

07 je zase naše GameCon kostka z roku 2013 :)

...jinak koukám, 12 je voodoo panenka (ani ne moc tajená)... popravdě celej ten seznam mi přijde ve stylu "rozhlédl jsem se po svém pokoji a popsal 100 věcí, co se mi tu válej" - ty DnD figurky tam sou docela zjevný, stejně jako jiné běžné vybavení pokoje typického gamera. Vsadil bych se, že 24 je CDčko od Rolling Stones. 29 ani netřeba komentovat... :D 31 je šerifská hvězda, 32 je nejspíš něco, co autor zapomněl vrátit (a ten minulej čas tam neznamená "zemřel, ale "a už ani neplánuju"), 46 připomíná lahev drahý tequily...
Autorská citace #14
18.7.2016 09:40 - Jerson
K tomuto tématu mám otázku - co se dát nějaké obrázky nebo zdrojové texty nebo cokoliv, z čeho by i čtenář nevlastnící DnD mohl tyhle vtípky ocenit?
Autorská citace #15
18.7.2016 12:22 - sirien
Stáhni si ShadoWWWův překlad :)

Ale že to si Ty, tak sem Ti ty dvě relevantní stránky z toho PDFka vytáhnul bokem: tabulka cetek


Note: ShadoWWW/Gurney - přihodil sem to jako přílohu k článku s překladama 5e. Trochu mě překvapuje, že k 5e nemáme tyhle věci (tabulky, deníky, seznamy...) vytahané bokem už teď, pro Fate sem to udělal, nula práce a lidi to docela chtěj
Autorská citace #16
18.7.2016 12:58 - Jerson
No vidíš, že to jde. Díky.

A co obrázky k tomuto?
Píše:
- Trocha erotiky v MM, str 351 - obrázek hrdinky inflagranti s nestvůrou ;)


(Fakt nemůžu všechno stahovat, z mobilu nebo v práci jsem rád, že vidím alespoň některé obrázky.)
Autorská citace #17
18.7.2016 13:48 - sirien
To jako že kvůli Tobě mám ještě stahovat Monster Manual? :D

...a ještě navíc pátrat po tom, kde je 351 originálu v cz překladu?

tady

Ale bojim se, že budeš zklamanej, moc inflagranti mi to nepřijde, spíš moc představivosti na ShadoWWWově straně (nestvůra sedí na hrdince z boku, hrdinka je oblečená a nohy má u sebe... a pod ní je něco rozlitý, dost možná její krev - přijde mi to spíš jako Nestvůra si užívá své vítězství než jako Nestvůra si to rozdává s hrdinkou. I když... který slavný kapitán kdysi prohlásil, že ženu neporazíš, dokud ji nesvedeš? :D
Autorská citace #18
18.7.2016 15:07 - Jerson
Zklamaný ani ne, nečekal jsem žádné extra orgie, spíše jsem chtěl vidět, co měl ShadoWWW namysli :-)
Autorská citace #19
18.7.2016 15:41 - ShadoWWW
sirien: Třeba tam má zip. ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095545053482056 secREMOTE_IP: 34.204.3.195