Střípky

Jerson
25.12.2013 21:47
RPG Dílna
Nadhodil jsem nápad na tvorbu doplňků k RPG formou veřejné soutěže. Myšlenka je taková, že bych napřed zjistil, jaké doplňiky do RPG - postavu, zápletku, dungeon, atd. - mají hráči zájem, vytvořil bych seznam, k jehož položkám by se mohli zájemci znovu vyjádřit a upřesnit je, a položka s nejvíce zájemci by byla zveřejněna jako zadání soutěže. Zúčastnit by se mohl každý, hlasování o "nejlepší" příspěvek by obstarali opět hráči, kteří o daný doplněk měli zájem.

Zde bych rád zjistil, jestli má něco takového smysl, nejlépe pokusem. Prosím napište mi jednu až pět věcí v RPG, o jejichž vytvoření byste měli zájem. Můžete je psát konkrétně nebo obecně, to nechám na každém.

Pro příklad:

"Zápletka detektivního dobrodružství odehrávajícího se v jediném domě, obsahující paranormální jevy, ale přitom s minimem magie."

Je pro mne snazší tvořit...

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
...na základě velmi konkrétních ingrediencí.kladné body2
...obecnějších zadání.kladné body7
Autorská citace #81
3.1.2014 18:48 - crowen
Dukolm - ak das na zbieranie materialov rok, tak ti cely rok nic nepride, a na konci bez nejakej mohutnej kampane tiez nic, lebo ludia na to zabudnu.

Ak su dva tyzdne + tri vikendy malo na vytvorenie 2xA4 textu, tak mozno by som to predlzil maximalne na mesiac, ale aj tak si myslim, ze ak sa toho niekto bude ucastnit, nebude tie dve strany pisat mesiac, ale posledny vikend - vecer.

Mozno by som zvazil stvrtrocne opakovanie sutaze, aby sa jednak rychlejsie nahromadili herne materialy a druhak ludia, ktorym nejaky termin nevyhovuje, nemuseli cakat cely rok.

Co sa tyka ingrediencii, ano, ciastocne obmedzuju, ale aj inspiruju. Jasne, je tazsie vytvorit nieco, ked mas obmedzenia, ale tam je ten princip sutazenia v Kuchyni, ktora je lokalnou mutaciou Game Chef. Pre RPG dielnu by sa mozno naozaj hodil volnejsi pristup.


Ak zhrniem doterajsiu diskusiu (snad som nic nevynechal a neprekrutil):

RPG DIelna:
- Vyhlasi sa termin konania (dlzka 2-3 tyzdne?)
- Vyhlasi sa tema (fantasy, scifi, okultizmus za druhej svetovej, western, ninja, pirati, zombie, (post)apokalypsa, space opera, cyberpunk...) a typ doplnku (pribeh, (skupina) NPC, lokacia, artefakt...)
- Systemovo nezavysle, bonusom je implementacia nejakych pravidiel
- rozsah 1-2xA4
- autor suhlasi, ze sa to uverejni v nejakom zborniku pripadne v ramci propagacie v nejakych mediach

Hmm?
Autorská citace #82
3.1.2014 18:51 - Jerson
Jde to udělat najednou - "dodejte Dungeon, můžete se inspirovat těmito body: ..."

Vycházím z toho, že když nováčci v RPG neví, co by vlastně chtěli hrát, tak bývá dobrým nápadem nechat je říct nějaké prvky, které by se jim ve hře líbily. Jeden řekne "honička na střeše vlaku", druhý řekne "vzducholoď" a první "hele, honička na vzducholodi by byla cool." A já už v hlavě vidím scénu.
Když mi řeknou "nějakou kulhánkovinu", nic si nepředstavím, a když dodají "scífko, kde se hodně bojuje", není to o nic lepší.

Proto bych ty ingredience chtěl nechat, alespoň jako volitelné, nikoliv nutně povinné.
Autorská citace #83
3.1.2014 19:02 - Dukolm
crowen: klidně by to mohlo být téma známe ale sbírat výsledky jen měsíc před koncem
Autorská citace #84
6.1.2014 17:00 - Ebon Hand
Na mě tedy ingredience působí stejně jako na Siriena a po autorského rozletu je tam musím násilně vpasovávat, protože se mi tam většinou nehodí..
Autorská citace #85
6.1.2014 18:34 - Naoki
zpátky k Dílně: uvítal bych jako doplněk rasy. Genercký trpaslík/elf/hobit je už strašně nudný a rád bych něco neobvyklejšího
Autorská citace #86
22.1.2014 06:06 - Vojtěch
Schválně link na RPG Superstar 2014 - 1. Kolo jsou magic items

paizo.com/paizo/blog/v5748dyo5lfr9?Superstar-2014-Top-32-Revealed

Bohužel kostka odkazuje nějak divně.
Autorská citace #87
22.1.2014 15:19 - sirien
Kostka odkazuje správně, to jen Ty neumíš základní HTML zápis pro tag A HREF="http://...url..." link /A
;)

už jsem Ti to opravil :)
Autorská citace #88
22.1.2014 18:30 - Vojtěch
Nedošlo ke změně někde v kódu? Protože dřív fungovalo bez problémů copy-paste adresy a pak tlaćítko URL tagu na výběr.
Autorská citace #89
22.1.2014 18:44 - York
Vojtěch píše:
Nedošlo ke změně někde v kódu? Protože dřív fungovalo bez problémů copy-paste adresy a pak tlaćítko URL tagu na výběr.


Došlo ke změně u některých browserů (třeba u Opery). Dřív se URL z adress baru kopírovalo s http://, v novějších verzích se to vynechává.
Autorská citace #90
22.1.2014 19:05 - Vojtěch
To by to vysvětlovalo...
Autorská citace #91
22.1.2014 19:43 - sirien
ono co si budeme povídat, Opera 18 je fakt výhra... udělat novou versi Opery a očesat jí o půlku friendly funkcí, kvůli kterým ji lidé používají, to chce fakt kokota... osobně jí sice mám, ale normálně používám dál 12tku s nadějí, že tu 18tku do roka kapku vychytaj
Autorská citace #92
22.1.2014 19:45 - York
Jo, to jsem taky těžce nepochopil. A skončil jsem úplně stejně.
Autorská citace #93
22.1.2014 19:46 - Vojtěch
Já ji mám na androidu a upgrade automaticky proběhl aniž bych se všiml, co se zas podělalo :D
Autorská citace #94
22.1.2014 19:54 - sirien
mobilní verse funguje kapánek jinak než desktopová a je docela vpohodě, taky jí používám v klídku (i když teda ta synchronizace... ehm ehm)

k tématu: koukám na RPG Fórum... a teda RPG Kuchyně, RPG Dílna, RPG Alchymista (haha lol, porotcovaný Gedimanem, kvalita zaručena) - fakt naprosto nechápu, co na těch soutěžích všichni viděj, že je to tak láká a dělá se kolem toho takovej brajgl...
...kdyby se totéž úsilí investovalo do toho, že se pár zaběhlejších autorů dohodne že spolu vytvoří nějaký sborník nebo nějakou věc, myslím, že by to bylo všestranně x-krát přínosnější.
Autorská citace #95
22.1.2014 20:06 - ShadoWWW
No já nejvíc čekám na překlad Fate Core. :-)
Autorská citace #96
22.1.2014 20:23 - sirien
poslyš kolego, dělám na tom jak jen to jde, ale zázraky neumim. Jestli to chceš rychlejc, tak mi sežeň cyberjack a pořiď mi interface - když budu moct překládat stylem kombinování vědomostí v mé hlavě s výpočetní kapacitou počítače, přeložim Ti to přes den - do té doby... :P
Autorská citace #97
22.1.2014 23:46 - crowen
Sirien - este si zabudol na Doskovu Kuchynu, neviem, ako to chcu nazvat, tvorila by sa doskova hra. Moj sukromny tip je, ze 50% sutazi sa neuskutocni, alebo len s minimalnou ucastou a v 2015 proste vyhlasime osmy rocnik RPG Kuchyne a ziadne dalsie sutaze uz nebudu :-)
Autorská citace #98
23.1.2014 07:59 - Jerson
sirien píše:
k tématu: koukám na RPG Fórum... a teda RPG Kuchyně, RPG Dílna, RPG Alchymista (haha lol, porotcovaný Gedimanem, kvalita zaručena) - fakt naprosto nechápu, co na těch soutěžích všichni viděj, že je to tak láká a dělá se kolem toho takovej brajgl...


Bohužel to je výsledek přístupu "udělej si vlastní soutěž a nesahej na tu naší" - úsilí se rozmělňuje, čas v průběhu roku a vhodná pracovní okna nejsou nafukovací, protože zkoušky, dovolené, svátky, jiné akce, a tak dál. Už takhle musím s RPG dílnou čekat než skončí RPG Kuchyně, jinak riskuju že se přihlásí polovina lidí.

Píše:
...kdyby se totéž úsilí investovalo do toho, že se pár zaběhlejších autorů dohodne že spolu vytvoří nějaký sborník nebo nějakou věc, myslím, že by to bylo všestranně x-krát přínosnější.

Vzhledem k předchozím zkušenostem taková dohoda vyžaduje mnohem větší úsilí. Jestli to k něčemu bude nebo ne ukáže pokus.
Autorská citace #99
23.1.2014 09:14 - Jerson
Dal jsem dohromady různé náměty a požadavky lidí z RPG fóra a D20 na RPG dílnu. Pro lepší přehlednost jsem je rozdělil do kategorií podle společného průniku, přičemž představy a náměty jednotlivých lidí jsem dopsal pod „volitelné prvky“ – můžou sloužit jako inspirace tvůrcům a jako indikátor toho, co čtenáři ocení, ale autoři se jich nemusí držet. Na druhou stranu v některých případech lze spojit více aspektů a tím (alespoň teoreticky) zaujmout větší skupinu čtenářů / hodnotitelů.
Za jednotlivé aspekty jsem připsal jména lidí, kteří se k nim tak či onak vyjádřili a od kterých bych následně čekal hodnocení. Lidé, kteří meli obecné požadavky jsou proto napsáni i u specifických kategorií.
Tak či onak se nejedná o konečný seznam, jak námětů, tak hodnotitelů. Budu rád, když mi napíšete, který námět, případně kterou kategorii byste si přečtli a zhodnotili ji, stejně tak můžete navrhovat další náměty nebo jednotlivé prvky, které by vás zajímaly, a já budu seznam průběžně doplňovat. Jména nejsou závazná, nebudu po nikom šlapat, aby dodal hodnocení k nějakému příspěvku jen proto, že se k tomu zde upsal, slouží to hlavně jako indikátor zájmu – čím více bude mít určitá kategorie potenciálních hodnotitelů, tím spíše bude námětem první RPG dílny.
Samozřejmě můžete informaci o přípravě této soutěže vyvěsit i na další stránky, portály a fóra, protože čím více zájemců, tím spíše bude jasné, o jaký typ doplňků má momentálně komunita zájem. Pak budu rád, posbíráte náměty a požadavky a napíšte je sem, včetně jmen zájemců.

Dungeon
popis a/nebo plán budovy, areálu nebo podzemí včetně popisu vnitřního vybavení, tvorů a fungování

Volitelné prvky:
startovní dobrodružství (dungeon zahrnující zápletku pro začínající hráče) – PetrH, Quentin, Jerson, Sparkle
Shadowrunový setting (dungeon zahrnující popis bezpečnostních systémů, ochranky, běžného provozu) – York
fantasy settingQuentin, Sparkle, PetrH
figuríny, sochy – zápletka mysteriózního dobrodružství obsahující figuríny nebo sochy a jednu budovu; 30. – 90. léta / urban fantasy / low magic fantasy setting – Jerson, Sparkle, Quentin, PetrH

Setting
popis (případně mapa) menší fantasy oblasti, města nebo kraje včetně popisu obvyklých obyvatel, důležitých osob, organizací, vztahů; náměty na zápletky a zajímavá setkání - Quentin, Jarxes

Fantasy rasa
Naoki

Bytost do bestiáře
Sparkle
23.1.2014 14:59 - pipux
Jerson píše:
Dal jsem dohromady různé náměty a požadavky lidí z RPG fóra a D20 na RPG dílnu.

...

Za jednotlivé aspekty jsem připsal jména lidí, kteří se k nim tak či onak vyjádřili a od kterých bych následně čekal hodnocení.

Oceňuji snahu, ale ... max. čtyři zájemci k vyjádření se vůči dané návrhové kategorii? Damn. Kvantitativně tu téměř není rozdíl vůči psaní do šuplíku.

Můžu se přihlásit jako zájemce o prostory všeho druhu (dungeony chápajíce jako minimální variantu, settingy jako maximální variantu; přitom bych nejraději bral něco mezi - třeba města, ruiny, kraje -- to ale v nabídce není). Neboli, tady každý musí být jedinečný, eh?

Jerson píše:
Samozřejmě můžete informaci o přípravě této soutěže vyvěsit i na další stránky, portály a fóra, protože čím více zájemců, tím spíše bude jasné, o jaký typ doplňků má momentálně komunita zájem.

Které stránky, portály a fóra? :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088382005691528 secREMOTE_IP: 3.15.219.217