Střípky

Alwaern
22.8.2013 23:48
Battle mapy
Primárně to píši pro Maxe a Yashamaru-a, ale nechtěl jsem zahlcovat thread pro DnD Next, tak jsem z toho raději udělal vlastní diskuzi.

Původní otázka zněla - jak to vypadá, když na hraní, resp. taktické souboje použijeme VTT (= virtual tabletop). Je to v podstatě jenom taková malá exkurze do světa sdíleného hraní po internetu nebo live přes videochat.

Základem sdílení map pro hráče via DM je software, který bude umožňovat sdílet mapy, obrázky, tokeny pro bestie a spoustu dalších věcí. Na trhu a světě jich je celkem dost, dost se liší jeden od druhého a porovnávat je není mým cílem. Pro ukázku byl použit Fantasy Grounds II (který je licencován).

Po založení serveru se musí klient hráčů připojit ke klientu DMa, na kterém jsou uloženy i portréty jednotlivých postav.

DM Selection

To je začátek, teď jsou všichni pohromadě, připraveni k totálnímu zničení nebo-li TPK.
V DM klientovi si otevřu mapku, kterou chci použít (tady použiji klasickou mapku - defenziva mirabarské milice před předním vojem smíšené armády).

Odbočka k mapám - dají se samozřejmě použít různé mapy, nejlépe se osvědčí vlastní rukou dělané, je zde pouze časový problém. Tato mapa není dělaná ručně a chybí jí osvětlení, mlha a pád dalších věcí, které se dodělají v GIMPu nebo Photoshopem.
Smyboly pro potvůrky jsou ve formátu png (pro flexibilitu) a není nutné, aby člověk listoval cca 45000 různými tokeny, které má na PC (stačí ty, které používat bude, umístit do speciální složky, aby byly přístupné hned).

Zde vytvořím pouze mrňavou a nanicovatou skupinku goblinů, s orčí skvadronou jim za zadkem a několik pavouků, jenž zde slouží jako přerostlí pejskové + někde se tam připletl i gobr.
Jakýkoliv vyextrahovaný kus z pdf se dá použít jako token po správném scalingu.

Deployment

Pak je mapka připravená (nutno dodat, že tohle se může udělat kdykoliv předem, stačí mapu s tokeny uložit a pak jen vyvolat kliknutím)

Mapa připravena

A pak už jen sdílení s mrtvo...tedy, hráči, kteří vidí již hotovou věc.Samozřejmě, tokeny se dají normálně přidávat a odebírat, horší je to s alterací terénu, protože real-time to nelze. Co ale lze a velmi dobré, je možnost vytvářet efety (kužele, kruhy, čtvrce, AoE atd dle libovole přímo na mapě), takže pak není problém vidět, kde že to vlastně ten blbej mág zakouzlil Grease (Sádlo) nebo omotávací kouzlo.

Tak, asi nějak takhle to vypadá.

Edit 1: Opraveny obrazy.

Všechny mapky jsou ke stažení zde
Autorská citace #81
7.3.2015 15:48 - Alwaern
Autorská citace #82
11.3.2015 21:29 - Alwaern
Autorská citace #83
15.3.2015 22:25 - Alwaern
Autorská citace #84
22.4.2016 12:07 - ShadoWWW
Je na čase začít kreslit mapy v iso 3D pohledu. :)






Autorská citace #85
22.4.2016 12:30 - MarkyParky
A to se po nich pak chodí ISO figurkama?
Autorská citace #86
22.4.2016 12:50 - York
To jsem právě chtěl říct - vypadá to určitě suprově, ale nedovedu si moc představit, jak se pak po tom bude hejbat figurkama. Možná když to celé poběží na počítači, ale pak není důvod, aby to nebylo rovnou full-3d.
Autorská citace #87
22.4.2016 13:41 - MarkyParky
York: Ale ten můj dotaz byl myšlen vážně.. ;o)

Já si to totiž dovedu představit - prostě máš placatou figurku nakreslenou taky v isometrickém pohledu a hýbeš s ní po papíře...

.. akorád tam, kde by se postava schovávala třeba "za skříní" nebo "za dveřmi", by holt v některých pohledech skříň překryla. Ale jinak by to fungovat mělo...

... takže dotaz je, zda je to tak opravdu i zamýšleno...
Autorská citace #88
22.4.2016 14:14 - ShadoWWW
Tento druh mapy je určen pro nabuzení hráčské představivosti a navození atmosféry, ne pro hraní s figurkami.

V publikovaném dobrodružství se takový druh mapy objevil třeba v dobrodružství I6: Ravenloft nebo třeba nově v Curse of Strahd. Ale taky jsem to viděl v několika one-page-dungeonech.
Autorská citace #89
23.4.2016 11:59 - Jarik
Asi dotaz jak od blba, přesto... :-)

V čem mi doporučíte malovat mapy pro souboje ve SW? Systém FATE.
Zjednodušuji to momentálně na fólií na palcovým plánu.
Autorská citace #90
24.4.2016 18:47 - ShadoWWW
Jarik: Zlatý standard je Campaign Cartographer 3+ spolu s addonem Cosmographer 3. Dělali v něm i mapy pro Ashen Stars.
Autorská citace #91
30.6.2016 20:40 - Dukolm
NA G+ jsem narazil na tohle www.2minutetabletop.com.



Pár zajímavých videií jak kreslit zde.

Zde jejich g+
Autorská citace #92
14.12.2016 21:10 - Dukolm
Tak další věc na kterou jsem narazil



http://nogarung.com/hexomorfo/en/#descargas
Autorská citace #93
3.1.2017 23:07 - Dukolm
Autorská citace #94
21.12.2018 22:10 - krytah
Ten Hexomorfo jsem si stáhnul a budu ho asi hojně využívat.
Vypadá to fakt hodně univerzálně.
Autorská citace #95
10.2.2020 23:05 - Dukolm
Jsem si tak říkal že by se mi hodil určitě někdy vlak do Příběhů Imperia nebo jiného steam punku
fotka


Je to od 2minutetabletop.com
Autorská citace #96
10.2.2020 23:13 - Corny
To je hodně pěkný, za to díky. Až budu zas v Blades dělat nějaký train heist, určitě to využiju :D
Autorská citace #97
11.2.2020 09:05 - mrkew
Sayuri (Dungeon máma z Klanu Zephyra) má v plánu kreslit custom mapy. Uvidíme jak nám to půjde. Teď si zkusila připravit něco černobílého na oneshot a zkusí to postupně vylepšovat :). Hodím zde potom první verzi až bude veřejná :)
Autorská citace #98
11.2.2020 11:25 - York
mrkew: To rád slyším, grafická rpgčková tvorba mi tady fakt chybí - noví ilustrátoři nemají s kým si tady o své tvorbě promluvit. Tykev se teď ale fakt pěkně rozjel, takže první vlaštovka už je na světě ;-)

Taky není od věci pak poprosit o konzultaci Ecthelliony na RPG fóru. Jeden z nich (čet ví kterej) je jeden z mála aktivních RPGčkových ilustrátorů za posledních několik let a jsou celkem ochotni poradit, když je pingnete osobně. Super by taky bylo, kdyby sem začal víc chodit Sammael a jeho banda - a toho se nejspíš i dočkáme, pokud budou dál pracovat na JaD. Taky bych tu rád aspoň občas viděl ilustrátory a grafiky Taurilu (zkusím si o to říct, třeba to pomůže).
Autorská citace #99
11.2.2020 12:25 - mrkew
Zkusíme pak rozhodit sítě a uvidíme :)
15.2.2020 10:33 - mrkew
Ahojte v našem posledním vlastním oneshotu v sérii Klan Zephyra se Sayuri (DM) pokusila nakreslit vlastní mapu pro dobrodružství. Jedna mapa dungeonu a jedna battle/přírodní mapa.

Berte to jako úplně první pokus a první veřejný prototyp. Není to vůbec hotové a výsledný styl jsme chtěli úplně jiný, ale bylo to v šibeničním času :)

Piště vaše feedbacky jak se vám libí a nebo jestli máte nějaké doporučení a tipy na kresby.

V přiloženém odkazu naleznete i styl ke kterému bychom se aktuálně chtěli dostat :) http://bit.ly/klan-zephyra-mapa

Díky :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10335278511047 secREMOTE_IP: 3.87.209.162