Střípky

Sparkle
1.8.2013 15:49
DnD Day 18. 8. 2013
Datum konání: neděle, 18. srpen 2013, od 12:30

Místo konání: Klub Mephit, Arbesovo náměstí 14, Praha 5 www.mephit.cz

Co se bude dít: různá dobrodružství pro DnD Next i starší edice. Oficiální materiály Murder in Baldur's Gate, případně něco jiného.

Večer se půjde do hospody. Kdo si chce večer zahrát Dungeon Command, vemte si ho.

Vstup na akci je tentokrát zdarma.

GMy si pořeší Almi, prosím pište sem kdo plánuje dorazit. Kapacita akce je cca 30 lidí.

Přijdou určitě:
Almi
Sparkle
Vojtěch
Hunter
Kin
Meldin
2x Shakovi známí
Shako
2 lidi z Mephitu
Nerhinn + 1

Přijdou možná:
Sethi
2 lidi z Mephitu
Autorská citace #21
4.8.2013 13:44 - captain66
Měl bych se dostavit.
Autorská citace #22
6.8.2013 11:56 - Almi
ALL: Vím, že je to trochu nešťastné datum, ale vzhledem k tomu, že promo akce teď dělají samotní wizardi a ne Blackfire, musíme se držet jimi požadovaného data.. :(

Nicméně, udělám vše proto, aby se to všem příchozím líbilo. Vstup bude zdarma, bude možnost vyzkoušet si zahrát (překvapivě zajímavý) Dungeon Command, a to až v 5ti lidech.

A já samozřejmě i DMové budeme mít také něco nachystaného.. :)
Autorská citace #23
6.8.2013 13:14 - Beltar
Almi, jen takový dotaz, chceš mě, nebo máš dost lidí?
Autorská citace #24
6.8.2013 23:06 - Vojtěch
Kdyžtak můžu DMovat taky, ale asi bude víc DMů než hráčů :-)
Autorská citace #25
7.8.2013 11:13 - Sparkle
Píšu pozvánku na akci - zvládnou podle vás pod vedením zkušených GMů tu hru i osmiletá děcka? nebo mám dát doporučený věk pro účast od 10 let?
Autorská citace #26
7.8.2013 11:47 - Shako
DnD je tak 12+, ne?
Autorská citace #27
7.8.2013 12:14 - ShadoWWW
Oficiálně je D&D 12+. Ale...
- První edice D&D byly 10+.
- První verze DrD byly 7+, později (a včetně dneška) 9+.

A teď babo raď... :)
Autorská citace #28
7.8.2013 12:36 - Shako
Hodne zalezi na konkretnich detech. Kazdopadne pro jistotu bych radeji psal vic nez min. Pokud to nema byt babysitting od DM nebo spoluhracu.

A pokud se nepletu, tak DnD day ma materialy v anglictine a neni jich zrovna malo.
Autorská citace #29
7.8.2013 12:47 - Sparkle
Shako píše:
DnD je tak 12+, ne?


12+ je doporučení pro družinku nováčků, tedy to že GM by měl mít aspoň 12 je vcelku jasný. Jde o to, že jakmile je GM velmi zkušený, můžou být ti hráči mladší.

Dám tam teda 10+.

Mimochodem, daří se někomu z vás najít tento DnD Day (obecně) na stránkách Wizardů? Když zadám DnD Day 2013, vyskočí na mě Vault of the Dracolich Game Day: June 15, 2013. O tom novým ani ťuk. Mám pocit, že tam všichni dělaj na DnD Next nebo maj dovolenou.
Autorská citace #30
7.8.2013 13:42 - Almi
Momentálně uvažuji 3-4 DMy, protože více jak 20 lidí nečekám. Ale dovedu si poradit i s tím, bude-li jich více.

Nejnovější projekt wizardů se jmenuje Vražda v Baldurs Gate. Poběží stejnojmenné Encounters a na DnD Day se bude hrát vlastně úvod celého příběhu, který může vyústit různými konci..

Hrát se bude s postavami na 1. úrovni, přičemž záleží na hráčích, zda chtějí hrát v DnD 3,5e, ve 4e či v Nextu.

Zároveň není problém, abych přinesl a odehrál jakýkoli Lair Assault, budou-li na něj lidi. Stejně tak i dřívější DnD Day dobrodružství.

Budu mít sebou krabice s Dungeon Commandem, takže i ti, kteří by se nevešli nebo si nechtěli zahrát, tak se nudit nebudou.

Navečer v hospůdce (přepokládám opět nekuřácký salonek ve Vidličkách a nožích - Sparkle - zajistíš rezervačku?) se dá skvěle najíst, mají tam super limonády za normální ceny. Dá se tam pokecat i zahrát právě třeba Dungeon Command.

ALL: Potřebuji vědět, jestli někdo z vás preferujete nějaký herní systém z výše uvedených nebo budete mít nějaké zvláštní přání/preferenci.

Postavy budou generické, předpřivené, nicméně - přineste si cokoli vlastního, na 1. úrovni. Pokud ve 4e, tak klidně včetně character themat. Hrát se bude ve městě, postavy budou nováčci ve městě, kteří dorazili na Founders Day (což je svátek na počest zakladetele města, hrdiny Baldurana).

Sparkle: 8mi leté děti raději fakt ne. Postavy a vše kolem bývá většinou v angličtině. A já se přiznám, že si nejsem úplně jist, zda bych takové děti zvládl já či někdo jiný (ať už jako vypravěč nebo spoluhráč). Takže spíš nějakou rozumnou verzi, optimálně tak 12 let a víc..
Autorská citace #31
7.8.2013 15:31 - Beltar
Jeden z nejzapálenějších hráčů DrD co jsem potkal měl 6 let. Když mu vypravěč (30+ let) jednou zabil postavu, 3 měsíce se neukázal :D
Autorská citace #32
7.8.2013 15:54 - Shako
Ulovil jsem dva dalsi lidi, kteri prijdou vic jisteji nez ja. :-)
Autorská citace #33
7.8.2013 16:11 - Sparkle
Almi píše:
Nejnovější projekt wizardů se jmenuje Vražda v Baldurs Gate. Poběží stejnojmenné Encounters a na DnD Day se bude hrát vlastně úvod celého příběhu, který může vyústit různými konci..


Taky jsem si všimla, že když jsme se zapsali na DnD Day, automaticky nám to zapsalo i sezónu Encounters do konce září. Takže pokud by někdo měl zájem v tom pak pokračovat, dohrávat to po částech, bylo by to super.

Almi píše:
Navečer v hospůdce (přepokládám opět nekuřácký salonek ve Vidličkách a nožích - Sparkle - zajistíš rezervačku?) se dá skvěle najíst, mají tam super limonády za normální ceny. Dá se tam pokecat i zahrát právě třeba Dungeon Command.


Vidličky a nože klidně zarezervuju, ale počítejte s tím, že tam zavírají o 23:00 a minule nás polehoučku vyhazovali už ve 22:30.

Shako píše:
Ulovil jsem dva dalsi lidi, kteri prijdou vic jisteji nez ja. :-)


Super!! Píšu je do seznamu :)
Autorská citace #34
8.8.2013 00:00 - Almi
Beltar: Hmm..říkáš 6 let? :-) Pěkný!

Sparkle: K tomu, abys mohla hrát Encounters, ale potřebuješ tohle dobrodružství. Budete ho mít k prodeji?

ad. vidličky: Ona je to neděle, takže to bude optimální čas skončit..kdo bude chtít, může určitě někde vedle dál pokračovat.. :-)

Shako: Super! :)
Autorská citace #35
8.8.2013 09:19 - Sparkle
Almi píše:
Sparkle: K tomu, abys mohla hrát Encounters, ale potřebuješ tohle dobrodružství. Budete ho mít k prodeji?


Pokud bude zájem to pravidelně hrát, tak to objednám. Domluvíme se na srazu, ono to stejně má vyjít až dvacátýho.
Autorská citace #36
8.8.2013 23:18 - Sparkle
Dneska bylo v krámu dost RPG pozitivních tvorů, čtyři se tvářili, že se pokusí na DnD Day dojít.
Autorská citace #37
9.8.2013 09:29 - Almi
Sparkle: Tvorové, kteří nic netuší, o DnD? Nebo? Každopádně, uvidíme...

Sparkle píše:
Pokud bude zájem to pravidelně hrát, tak to objednám. Domluvíme se na srazu, ono to stejně má vyjít až dvacátýho.


Já si to někde koupím, ať už se to bude hrát, nebo ne. Použiji to vždycky. Je pro mne jen otázkou, kde to koupím. Tuhle otázku nechci řešit až dvacátého..tou dobou bych to rád už měl na cestě, abych nemusel čekat do konce září, než se mi to reálně dostane do rukou.. od wizardů je docela nešťastné, že to vydávají takhle, protože do Evropy se to dostane s docela velkým zpožděním... :/

.ale chápu, mají to navázané na GenCon.
Autorská citace #38
9.8.2013 09:35 - Alnag
Almi: Podle mně to 20. srpna dostane centrála v Belgii, někdy dokonce i sklady vybraných obchodů. Do Evropy se to dostane včas, to jen k nám to drhne.
Autorská citace #39
9.8.2013 10:31 - Sparkle
Almi píše:
Sparkle: Tvorové, kteří nic netuší, o DnD? Nebo? Každopádně, uvidíme...


Minimálně tři z nich už DnD hráli.

Alnag píše:
Almi: Podle mně to 20. srpna dostane centrála v Belgii, někdy dokonce i sklady vybraných obchodů. Do Evropy se to dostane včas, to jen k nám to drhne.


On je průšvih, že Blackfire DnD už nevozí. Bylo nám řečeno, že kvůli nějakému opatření od Wizardů (asi z důvodů cla či daní nebo co, moc jsem to nepochopila) jdou všechny knižní produkty Wizardů přes anglického distributora, od kterého to Blackfire objedná, jen když si o to řekneme a jen když toho bude větší množství.
Autorská citace #40
9.8.2013 10:39 - Alnag
To už to skoro můžete od toho distributora objednávat sami, ne?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080891847610474 secREMOTE_IP: 3.133.149.168