Střípky

Vojtěch
3.4.2013 16:52
Autorská citace #21
14.4.2013 17:32 - sirien
...asi si budu muset znovu prostudovat materiály BADD, začínám mít obavu, jestli ta hra skutečně nakonec nemá nějaké trvalé následky...
Autorská citace #22
14.4.2013 19:30 - York
sirien píše:
...asi si budu muset znovu prostudovat materiály BADD, začínám mít obavu, jestli ta hra skutečně nakonec nemá nějaké trvalé následky...


To máš docela odvahu. Určitě přece víš, že zatím každý, kdo vedl tuto organizaci, zemřel na rakovinu.
Autorská citace #23
14.4.2013 21:20 - Vojtěch
Přidal jsem překlad Backstory Update for Dark Ascension, ale nějak se to nechce oddělit od kapitoly pro Vampýry...
Autorská citace #24
15.4.2013 09:07 - A15
Siriena, nesmíš být takový egoista, třeba to s tebou a tvou hrou nemá nic společného.
Je třeba vycházet z premisy, že všechny církve musí být špatné a záporácké. Jinak by to byla jen partička bodrých staříků. Něco jako organizovanější druidi.
A že všichni andělé jsou mrchy, které si nezaslouží nic dobrého? Esli ono to nemá něco společného s tím, že hraji s černou manou proti bílé...
Autorská citace #25
15.4.2013 09:48 - sirien
Já snad pro vás napříště připravim nějakou hru za záporáky, kde vám klaďácká bad-ass církev hrozně nakope zadnice jen abych Ti ukázal jak hrozně stylová taková církev může být...
Autorská citace #26
15.4.2013 11:24 - A15
Hmm, my záporáci, proti nám drsňácká církev.. to mi také připomíná jistou hru, že Ebone?
Výsledek: půlka města v troskách, církevní honorace ohořelá, třetina družiny se pobila navzájem, dvě třetiny sežrány jimi vyvolaným démonem (přežil pouze nejinteligentnější člen skupiny, který prásknul do bot hned z kraje).
Problém je v tom, znáš nějakou církev, která by byla "dobrá" a nevypadala jako Wicca? A také aby ji někdo byl ochoten brát vážně? To odporuje standardnímu světonázoru.
Autorská citace #27
15.4.2013 13:28 - Ebon Hand
hmm... Napadá mě použít mírně upravené křižacké řčení: "Bozi si je přeberou" a k tomu dodat: "Když se kácí les..." :D
Autorská citace #28
15.4.2013 13:59 - sirien
Mongol: Drsňácká dobro hájící církev. A představit si ji umím dost dobře, neboj... Wicca by před ní utíkali hrůzou.
Tyvole já ten scénář už skoro živě vidim, jen počkejte na dalšim srazu... :D
Autorská citace #29
15.4.2013 13:59 - sirien
Autorská citace #30
15.4.2013 17:00 - Merlin
Mongol: vy tam se Sirienem něco hulíte :) drsňácká církev zastupovaná nejdrsnějším vyšetřovatelem vlastně nic dělat nemusela...pobili jste se sami :)
Autorská citace #31
15.4.2013 17:03 - Merlin
Sirien: není nic čím bys mne mohl zaskočit...mysloblbující prášky už mám, sluchátka taky :)
Autorská citace #32
15.4.2013 19:42 - sirien
Merlin: není problém, před nějakou dobou jsem přemýšlel o využití audiovizuálních technik při RPG... a i kdyby, vidět Tě jak zkoušíš hrát v tlumících sluchátkách a ještě k tomu v černých brýlých bude stát za to samo o sobě :P
Autorská citace #33
16.4.2013 08:59 - A15
Merlin píše:
nic dělat nemusela
- vy na té Moravě strašlivě przníte češtinu. Správně to má znít "nic udělat nedokázala".
Jediné co ta banda flanďáků dokázala, bylo hasit svého šéfa a bezúspěšně se pokoušet zvládnout panikařící dav. Vysílání komand do míst, kde zmíněná tlupa profesionálů už dávno nebyla netřeba komentovat. Vždyť to vypadalo jako policejní akce!

Brýle + sluchadla je dobrý nápad. Pokud se družině nebude líbit hra nějakého jedince, mohou odejít a dotyčného nechat hrát pár hodin samotného.
Chata ukrytá v lesích, kde u stolu osvětleného svící sedí osamocená postava. Na hlavě sluchátka, černé brýle a pronáší (pro nezasvěceného) nesmyslné věty.
Zcela jasný případ šíleného vědce či alchymisty. Pokud bude sežrán obyvateli Kessigu, bude to jen pro obecné dobro.
Autorská citace #34
21.4.2013 18:24 - Dalcor
tak já zrovna hraju černý upíří funny jednokartový balík se Sorinem v čele (tím černým předtím než... a modří už vědí) a proti mě dost často stojí Avacyn v čele andělského řádu. Děkuji za tento článek, pravděpodobně do tohoto prostředí zařadím nějakou one shotovku pro můj magicko-rpg kroužek.

Ty mechaniky pro Pathfinders jsou:
flip cards - tak to asi zpracovat nepůjde, kdyý pominu ty lykantropické karty

Morbid: featy či talenty jednotlivých povolání navázané na to, že se něco stane a svázané z přesvědčením - typicky Morbid pro klerika Avacyn je, že když umře nemrtví, dobije se mu jeden channel - například.

Flashback: můžeš spustit kouzlo či nadpřirozenous schopnost, mimo svůj maximální limit, ovšem zaplatíš za to řekněme d8HP za lvl kouzla, nebo jsi fatigued nebo něco takového...

Curses už ve hře máme, ale můžeme je dát jako supernatural ability

Fight - no tak tam napad nemam
Autorská citace #35
21.4.2013 18:25 - Dalcor
Jo a ještě jedna věc - šlo by to dát k downloadu v pdf?
Autorská citace #36
21.4.2013 23:13 - Vojtěch
Já to v takové formě nemám, nicméně Ctr+C a Ctrl+V do Wordu a následná konverze by mohl být mocný spojenec.
Autorská citace #37
24.4.2013 12:47 - Dalcor
No tak to by slo samozrejme, jenze je tu trochu problem s formatem, obrazky a pod - tudiz - mas zdrojak ve Wordu?
Autorská citace #38
24.4.2013 13:23 - sirien
Zdroják vypadá na místní WSW :/

Tohle mě pořád žere - uvažovali jsme o vytvoření defaul PDF exportu celého článku kliknutím na tlačítko a uvažovali jsme o něčem, co by umělo PDF vytvořit alespoň snadným přenesením, že by se to ke článkům dalo aspoň manuálně nahrávat (udělaly by se aktuální a pak by se systematicky a on-demand dogenerovával zbytek retrospektivně), ale několik málo formátovacích prvků které tu používáme a které se naneštěstí relativně i vyskytují docela často bohužel způsobilo, že se to celé ukázalo být technicky příliš obtížným :/
Autorská citace #39
24.4.2013 17:17 - pipux
@sirien: příliš obtížné? Tady máš protiargument, systematicky:

1. PDF tisk je tisk (jako každý jiný tisk).
2A. Tisk webové stránky lze snadno ostylovat (@media print, display: none - odstranit nežádoucí elementy jako hlavičku, patičku, postranní lištu; vycentrovat zbytek, nastavit zalomování obrázků, atd.); úpravy lze dosáhnout i ve stejném css souboru současného designu; tato jednoduchá úprava d20.cz schází
2B. Pokud je 2A jakkoliv nemožné, lze dodat upravené rozhraní (např. print.d20.cz, s upraveným parserem)
3. Tisknout pomocí některé volně dostupné server-sided html to pdf implementace, anebo toto nechat na uživateli (PDF Creator) - ptže tady jde už jen o koncový krok
Autorská citace #40
24.4.2013 20:40 - Dukolm
Problém je že to rozhodně není tisk jako každý jiný už o začátku co jsme o tom uvažovaly byly podmínkou určité typografické standarty. Které css pokud vím zatím neumí.

Dale což je ten horší problém se tu vyskytují články se styly v HTML atributu style což ti zvládne dost znepříjemnit život a jakou cokoliv práci s nimi. A jejich odstranění naruší obvykle strukturu článku. (To k technologiím TCpdf a dalším PHP řešením zamítnuta později budoucí absenci php, XSLT - transformace opravdu moc pracná). Více už se rozepisovat nebudu to už tohle by patřilo do jiného tématu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.060320854187012 secREMOTE_IP: 18.191.240.243