Střípky

Sparkle
8.2.2013 15:39
České RPG ceny
Po PragoFFestu jsme seděli v čajovně a v debatě vyvstal nápad, že u nás chybí něco jako Hra roku, prostě RPG ceny.

Jakkoli se to může zdát nesmyslné, když produktů je zoufale málo a dalších počinů jakbysmet, důvod proč nás to napadlo byl čistě pragmatický: aby se daly lépe propagovat české RPG produkty nerozhodným a konzervativním zákazníkům. Celé to začlo tak, že jsem se zmínila, že se mi nedaří v našem krámu lidem nabízet Příběhy Impéria. Že oni na to koukají, ale když jim povím co to je, tak mají jakoby strach, je to něco neznámýho, bojí se do toho jít. A že možná, kdyby ta hra dostala nějaký štempl "hra roku blabla", že by to mohl být právě ten argument, který by mohl ty lidi přesvědčit "jo, toto asi stojí za to, pojďme do toho".

Takže: myšlenka je taková, vymyslet něco jako "RPG ceny" (nebo pokud by se vítězové vybírali čistě na Kostce tak "Ceny d20" nebo něco takovýho), kde by se vybíral nějaký zajímavý počin a ten by dostal štempl. Štempl má sloužit k tomu, aby počin šel lépe propagovat u lidí, kteří do toho "až tak nevidí". Aby se o tom dala napsat zajímavá tisková zpráva a narvat do Fantasyplanetů, Pevností (či jak se to bude jmenovat, až to vzkřísej), Zatrolených her apod. Aby měl vydavatel argument, jak přesvědčit koncový krám, že má hru dát do regálu na lepší místo. Aby anotace k opengamingu dotyčného systému vypadala líp a přitáhla více lidí... tedy čistě pragmatické důvody.
Nemělo by být cílem mít tady elitistickou onanii, kde se poplácáváme po zádech, jací jsme "odborní".

Nápad, jak by to mohlo třeba fungovat:
Cena se uděluje 1x ročně.
1) Kategorie Psaný počin (hotová hra, setting, článek, rozbor, teorie, dobrodružství apod.)
2) Kategorie Ostatní (herní akce, con, sraz, propagační počin, happening...)
3) Průšvih roku :)
4) speciální cena, která by mohla, ale taky nemusela být pro daný rok udělena. Něco jako "Lifetime award" za již hotové a časem prověřené dílo, kde se na to autoři ani po pár letech nevyflákli, dlouhodobě fungující web apod.

Vaše nápady?
19.3.2013 07:00 - crowen
Dalsia dobra cielova skupina su magaziny o pocitacovych hrach, XB-1, mozno vseobecne pocitacove magaziny, ak obcas prinesu nejaku recenziu na hry a podobne. Este mozno historicke magaziny? V slovenskej Historickej Revue pravidelne vychadzaju recenzie na Cervenakove knihy :-)
19.3.2013 09:45 - Sparkle
Dobrá, máte tam někdo nějaký kontakt na novináře, aby se to dalo domluvit? Chtělo by to aspoň jedno periodikum přislíbený dopředu, do dalších se pak můžou zkoušet poslat ty články který by byly dobrý ale nevyhrály by.
21.3.2013 15:25 - OnGe
Sparkle píše:
Nápad je to super, osobně bych tam ráda viděla i bezsystémovou kategorii, protože v číslech plavu :) Co z toho pak udělat nějaký pdf sborník a prodávat stažení řekněme za 40 korun, s tím že výtěžek by šel na rozvoj webu d20.cz?

Nechci tu působit nějak pesimisticky, ale výtěžek z takového prodeje bude nejvýš tříciferný (spíš ale dvoj) a s tím se toho moc rozvíjet nedá :)
21.3.2013 17:01 - sirien
to server zaplatí :)

nicméně co vím tak nikdy nebyl zájem Kostku jakkoliv monetarizovat. Jeden reklamní banner by s místnim traffic taky server a doménu asi zaplatil (možná i s klidem, nevím, ty ceny neznám), ale proč si to tu kurvit.
Místní sborníky které se udělaly jsou volně ke stažení pro kohokoliv kdo si je chce přečíst a osobně jsem silně proti tomu aby se to jakkoliv měnilo. Tohle je obsahově komunitní fan-web, ne výdělečnej projekt
21.3.2013 17:15 - OnGe
O výdělek tu snad ani nešlo, spíš o amortizaci ztrát. Fan-nefan, někdo to platit musí. Což by v tomhle případě moc nepomohlo. A reklama (s místním trafikem) možná ještě míň :)
21.3.2013 17:42 - sirien
Vidíš. A mě jako platba bohatě stačí, když vidím, že se moje články někomu líbí nebo dokonce hodí k jeho hře.
Ale jestli mi za ně chceš zaplatit finančně, klidně Ti pošlu číslo účtu ;)
21.3.2013 19:16 - OnGe
Počkej, ty sám vyrábíš elektřinu, zajišťuješ konektivitu a vůbec děláš všechny ty věci, co jsou potřeba, aby na těch internetech bylo něco vidět? :)
21.3.2013 22:17 - Sparkle
sirien píše:
nicméně co vím tak nikdy nebyl zájem Kostku jakkoliv monetarizovat. Jeden reklamní banner by s místnim traffic taky server a doménu asi zaplatil (možná i s klidem, nevím, ty ceny neznám), ale proč si to tu kurvit.
Místní sborníky které se udělaly jsou volně ke stažení pro kohokoliv kdo si je chce přečíst a osobně jsem silně proti tomu aby se to jakkoliv měnilo. Tohle je obsahově komunitní fan-web, ne výdělečnej projekt


Já jsem měla na mysli hlavně zaplacení ajťáka, který by tu vyřešil problémy typu téměř nefunkční vyhledávání. Upřímně řečeno, z Kostkového vyhledávače jsem opravdu zoufalá a je to imho ostuda.
21.3.2013 22:32 - crowen
Sparkle píše:
... search sucks ...


Tak to staci jednoducha finta - zadaj do google.com co hladas a na koniec pridaj site:d20.cz

to ti prehlada iba Kostku a hodi ti do ovela lepsie vysledky :-) A tych par drobnych zo zbornikov vy na zaplatenie specialistu na vyhladavacie algoritmy nezaplatilo ani nahodou :-) (a ver mi, ze v tomto ohlade velmi dobre viem, o com hovorim)
21.3.2013 23:05 - Vojtěch
A nešlo by na tohle rovnou udělat okénko jako mají na wizardech, kde už to site:d20.cz bylo předzadané? :)
22.3.2013 01:56 - sirien
Sparkle píše:
Já jsem měla na mysli hlavně zaplacení ajťáka, který by tu vyřešil problémy typu téměř nefunkční vyhledávání. Upřímně řečeno, z Kostkového vyhledávače jsem opravdu zoufalá a je to imho ostuda.

Google:
Píše:
site:http://www.d20.cz vyhledávaná sekvence

případně buď trpělivá, Velký Rituál se již takřka přiblížil svému kýženému konci...
22.3.2013 11:42 - OnGe
A když vám nejde vyhledávání, najděte si to Googlem. Když to nemůžete najít Googlem, tak se podívejte někde jinde a když to ani pak nemůžete nejít, tak to nehledejte vůbec

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.098680973052979 secREMOTE_IP: 3.238.134.157