Střípky

brundibar
15.2.2012 17:00
Crowdfunding (kickstarter etc.)
Zajímá mě jestli máte někdo zkušenost s Kickstarterem.

Jde o způsob jak získat publicitu a prostředky pro svůj kreativní počin.

Prostředník si sice vezme 5-10%, ale na druhou stranu je to cesta jak získat sponzorský příspěvek nemalé výše na který by jinak takový kreativec nedosáhl.

více tady Kickstarter.com

U nás se chystá podobný projekt Starthead
(díky crowenovi za info)
5.1.2018 09:55 - kin
Můžu ti "půjčit" pdfka pokud se chceš kounout :)
(nevím jak to funguje, po chvíli čtení jsem se rozhodl že pravidla mi vůbec nesedí a už jsem je přeskakoval)
5.1.2018 13:20 - Maugir
Skenderax píše:
Zatiaľ, ak sa na to pozriem z nadhľadu, sú samotné pravidlá vcelku jednoduché.

Já měl naopak pocit, že pravidla trochu zaspala dobu. Působila na mě jak GURPS, kde místo 3d6 podhazuješ pomocí 1d20.
Postavu tvoříš tak, že si za body nakoupíš základní atributy a skilly. Atributy moc neovlivňují hody, spíš cenu navazujících skillů a další věci (charisma třeba určuje počet fate pointů apod.)
Skill check je udělaný tak, že na základě svých skillů, disciplín (které jsou zaměřením uvnitř skillu) a specialit (které jsou zaměřením uvnitř disciplín) získáš DC (tady zvané SV), které podhazuješ (každá úroveň skillu zvyšuje DC o 1, každá úroveň disciplíny a speciality o 2). V základu máš každý skill na jedničce, takže pokud jsi třeba do Shadow Arts neinvestoval ani bod, podhazuješ při plížení jedničku.
Boj je trochu složitější, protože úroveň skillu a jeho zaměření nedávají DC, ale počet bodů, které můžeš rozdělit do svých útoků (jejichž počet za kolo se liší podle vybavení) a kolik bodů do útoku dáš, takové DC pohazuješ. Body z disciplín a specialit jsou vázané na konkrétní způsob boje, takže ve výsledku mohou tvoje bojové staty vypadat (zjednodušeně) třeba takhle:
Combat points: Free 8/ Armed 1 (One-Handed Light Weapons 4)/ Unarmed 1 (Brawling 4)
2 actions per 1 round

Což dává dohromady 18 bodů, ale nemůžeš udělat jeden útok dýkou s DC 18, protože 5 bodů z toho je vázáno na boj beze zbraně. Ale můžeš udělat například dva útoky dýkou, jeden s DC 8 a druhý s DC 5 (přičemž jsi utratil všechny volné, všechny zbraňové a všechny lehké jednoruční body). Akce jsou ale i obrana, takže pokud podhodíte svůj útok, může se pořád stát, že soupeř podhodí obranu. Další body a pravidla do toho přidává pohyb, jízda na koni atd. Na zranění se obvykle hází 1d10. Slabší potvory/zbraně mívají 1d5, silnější potvory/zbraně mohou mít 1d10 (OR 10), což je to samé jako "10 again" ve WoD, tedy že na hod 10 házíte dál (a házíte tak dlouho dokud padají desítky), nebo 1d10 (OR 9-10), čili na 9 a 10 házíte znovu, atd. (OR je zkratka pro open roll.)
Je celkem pět stupňů zranění, které se podílově určí z počtu vašich HPček (tady zvaných BP - body points) a dávají pak různé modifikátory k DC.
Je taky pět stupňů strachu, na které se hází stejně jako na zranění - od méně děsivých s Fear Factor: 1d5 (goblin), po velmi děsivé s Fear Factor: 1d10 (OR 6-10), což jsou draci a démoni. Stupně strachu se ale počítají lépe než zranění, protože jsou po deseti bodech. Čili po 50 bodech strachu postava zešílí a i konkrétní následky u jednotlivých stupňů strachu jsou fajn.

Je tam samozřejmě mnoho dalších pravidel, ale to už nemám čas rozebírat. Pro mě je to opravdu zbytečně složité a těžkopádné, ale stejně pochybuji, že si někdo kupoval Trudvang kvůli pravidlům.
5.1.2018 14:30 - Skenderax
Gurney píše:
Skenderax píše:
Je to celkom ... iné ... riešiť cieľové číslo pre zasiahnutie a vykrytie cez akcie v kole. A tie akcie sa na prvé prečítanie nepočítajú práve najlepšie.

Co to přesně znamená? Nějak si pod tím nedokážu představit, jak to vlastně funguje.


Tiež som si to musel prečítať 2x, aby som to pochopil :-D. Ale ide v jednoduchosti o toto. Skrz skilly a špecializované skilly dostávaš určitý počet Combat Pointov. Povedzme ako príklad 15. Tu sa môžeš rozhodnúť, že raz zaútočíš a minieš všetky. V takom prípade, aby si protivníka trafil, máš vyrovnať alebo podhodiť 15 na k20. Ale môžeš to rozdeliť i inak. Napríklad dva útoky, jeden po 8 a druhý po 7. Alebo si zaútočiť napríklad s 10 a 5 si nechať na krytie.

Uznávam (ako písal Kin), že je to na prvý pohľad ... iné :-D. Ale ak sa to tak zoberie, pravidlá sú pri druhom čítaní veľmi jednoduché a priamočiare.

I zranenie je zaujímavo vyriešené. Všetky zbrane dávajú rovnaké zranenie 1d10 OR číslo. To "OR číslo" znamená, že ak ti padne to číslo, tak si hádžeš znovu a výsledok sčítavaš. Respektíve hádžeš ďalej. Napríklad 1d10 OR 9-10. Hodím si 9, hádžem si znovu, padne 10, a nakoniec 3. Dokopy som spravil zranenie za 22 bodov. Ak by som mal brnenie 4 so 40 bodmi. Znížil by som si zranenie na 18 a brnenie by prišlo o jeden bod = 39.

Zdá sa mi to ako celkom zaujímavý nápad, ktorému by som dal šancu.
11.3.2018 23:12 - ShadoWWW
Mattův KS Strongholds & Streaming nakonec vydělal 2 121 465$, což je o třetinu víc, než vydělal KS Kingdome Come (po přepočtu z liber na dolary). Dostal se tak do první stovky nejvýdělečnějších KS všech dob ve všech kategoriích (na 94. místo). Původně žádal o 50 tisíc dolarů.
7.11.2018 14:16 - ShadoWWW
Autoři Seeds of Wars chtěli vytvořit novou settingovou knihu pro DnD svět Birthright. Bohužel ani po několika pokusech jim Wizardi nedali licenci, proto teď rozjeli Kickstarter se svým vlastním settingem, který ale více méně kopíruje Birthright.
9.11.2018 10:06 - LokiB
Do konce kickstarteru na Savage Worlds Adventure Edtion zbývá 5 dní a celková částka se blíží k $400.000 (žádáno bylo $15.000)
1.1.2019 19:11 - sirien
Jeden z mých oblíbených YTerů co dělá videa na SF vesmírné lodě (a různá související témata) minulý rok slíbil vlatní originální SF tvorbu. V podstatě má jít o... takový moderní mix mezi komiksem a web-seriálem (lehce animované obrazy, namluvené dialogy).

tady je ukázková minizoda ukazující jak to bude vypadat (v lehkém - je tvořená se zatím minimálním budgetem, ale i tak to IMO vypadá dobře)

tady je kickstarter projektu (první dva cíle to už hitlo)

Více informací (worldbuilding, technologie, design...) viz vide na KS stránce a Spacedok YT channel.
6.4.2019 08:27 - ShadoWWW
Kickstarter Critical Role dosáhl 9 milionů dolarů. Do konce stále zbývá 13 dnů.
15.4.2019 22:23 - Maelik
Eh..náhodou jsem se nějak při brouzdání po internetu proklikal až na kickstarter. Když už jsem tam byl, podíval jsem se co tam mají. Zaujal mě tam tenhle projekt. Ve zkratce: Nové povolání pro d&d5e, které není jen modifikací už existujících, ale přináší svoje vlastní mechaniky. Plus nová kouzla, subclassy, atd.
15.4.2019 22:29 - Šaman
No… jsem na to zvědav. Obávám se ale inflačního kolečka. Zjistilo se, že lidi na tyhle projekty štědře přispívají. Ale to nové povolaní bude muset být cool. A obávám se že bude muset být i silné. A pak bude nová kampaň… s ještě silnějším.
Je to jen moje domněnka, takže ji netřeba vyvracet - uvidíme časem.
15.4.2019 22:51 - sirien
Pokud to nebude uznané jako kánon (což nebude), tak se ten power creep IMO zastaví někde lehce nad standardem, protože ty další classy nebudou porovnávané s těmi ostatními externími, ale s těmi ofiko základními.

Samozřejmě i to je opruz a dlouhodobě to možná zkonverguje zpátky, protože když se ukáže že ty classy sou silově mimo rozsah základních tak to DMové budou buď zkazovat úplně nebo to budou proškrtávat a seškrtávat a to obvykle tak že to z nadprůměru pošlou defenzivně do podprůměru - což se hráčům nebude líbit, takže si na takové classy budou stěžovat.

Trik dobrého designu pak bude trefit se s novou classou na horní hranici power levelu těch základních. Což bude drsná alchymie, zvlášť pokud tam budou vkládat vlastní mechaniky.
15.4.2019 23:30 - Log 1=0
sirien píše:
Trik dobrého designu pak bude trefit se s novou classou na horní hranici power levelu těch základních.

Myslím, že ve skutečnosti bude stačit nebýt pod průměrem a být cool.

Btw. díval jsem se na tu jejich čarodějnici. Černokněžník na stereoidech.
28.4.2019 15:19 - Xeth
29.4.2019 00:46 - Kosťa
Log 1=0 píše:
Btw. díval jsem se na tu jejich čarodějnici. Černokněžník na stereoidech.

spíš wizard a s milionem utilit z jkinejch class myšlenka dobrá ale brutálně silnej
29.4.2019 20:14 - Dukolm
30.4.2019 00:33 - Magus
Vážně uvažuju o koupi Vampire: The Masquerade Heritage ale zbývá mi jen pár hodin. Co myslíte? Jsem velkej fanoušek PC hry a po zhlédnutí kickstarteru mi to přijde jako skvělá věc.

Taky mi konečně přišly rozšíření k Dark Souls: The Board Game, ale neměl jsem se školou čas si pořádně zahrát. Nekoupili jste ji někdo taky?
14.8.2019 16:11 - kin
26.8.2019 20:37 - Xeth
Náhodou jsem narazil na Realms Beyond: Ashes of the Fallen.
29.8.2019 20:44 - ShadoWWW
Tento setting - Grim Hollow - pro DnD 5E vypadá zajímavě.
15.9.2019 20:02 - Xeth
Opět velká náhoda - Solasta: Crown of the Magister. Nevypadá to úplně špatně a k dispozici je i demo.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073981046676636 secREMOTE_IP: 3.95.233.107