Střípky

brundibar
15.2.2012 17:00
Crowdfunding (kickstarter etc.)
Zajímá mě jestli máte někdo zkušenost s Kickstarterem.

Jde o způsob jak získat publicitu a prostředky pro svůj kreativní počin.

Prostředník si sice vezme 5-10%, ale na druhou stranu je to cesta jak získat sponzorský příspěvek nemalé výše na který by jinak takový kreativec nedosáhl.

více tady Kickstarter.com

U nás se chystá podobný projekt Starthead
(díky crowenovi za info)
13.7.2017 13:29 - captain66
The Yellow king, epicky vypadajici RPG od Robina D. Lawse v GUMSHOE enginu. Je zalozeno na knize povidek Roberta W. Chamberse The King in Yellow a kampan se odehrava najednou ve 4 realitach, Pariz 1895, Velka valka v Evrope 1947, Amerika po uspesnem povstani proti pro-Carcoskemu rezimu 2017 a soucasnost, kde neco neni spravne.
14.7.2017 06:43 - Colombo
Anyone got some info about this?
https://www.gamingonlinux.com/articles/pathfinder-kingmaker-an-isometric-single-player-rpg-has-reached-the-goal-for-a-linux-version.9963
14.7.2017 06:54 - Vojtěch
Zkus se zeptat Dalcora, jestli na něj máš kontakt. On to nějak sleduje.
23.7.2017 20:42 - Nachtrose
Něco pro všechny fanoušky Star Realm ( není to RPG, ale na srazech to celkem fičí ):

https://www.kickstarter.com/projects/1172937197/star-realms-frontiers
25.7.2017 02:11 - Colombo
About kickstarters and board games from Plague Inc: The Board game:
here
2.8.2017 08:00 - Demonica
2.8.2017 12:24 - Nachtrose
Mne nejak minula i 1st Ed... Ale libi se mi, ze si chlapik dava realisticke cile ve Stretch goals :-)
12.9.2017 20:09 - Nachtrose
Tak kdo by měl zájem, na startovači začla kampaň na lokalizaci Twilight Imperium 4e

https://www.startovac.cz/projekty/twilight-imperium-cz/
3.10.2017 10:00 - Vojtěch
Co myslíte? Bude to k užitku? Orbis Mundi 2
3.10.2017 10:07 - LokiB
Vypadá to jako podobná představa toho, co nám tu ze svého pohledu předkládá chrochta ve svých článcích.

Pro mě, protože GMuju hodně historickou kampaň, to nějaký užitek případně má. Do běžných fantasy her to asi není tolik třeba, tam se na věrnost reálií tolik nehraje.
3.10.2017 10:37 - Vojtěch
Já právě spíš myslel z toho pohledu tvůrce settingu. Pokud by se jim povedlo dosáhnout chrochtovy kvality, tak by to bylo fajn.
13.10.2017 19:59 - Naoki
Na Humble Bundle jsou teď k mání knížky pro Pathfinder (+ příslušenství + komiksy) za směšné ceny
https://www.humblebundle.com/books/pathfinder-worldscape-ultimate-book-bundle
18.11.2017 20:21 - sirien
Space command

YT intro

Podporuju to. Neplatěj mě za to abych to říkal. / Neil Gaiman

Podporují i tvůrci Farscape, Babylon 5, Star treku a dalších...

Jde o projekt samotného scénáristy.

Kickstarter
18.11.2017 21:32 - LokiB
Pane ju, tam hraje i Lo Pan ... to bude velký.
Teda rozsah možných levelů příspěvků je fatk velký. A možnost v tom hrát není ani tak drahá.
8.12.2017 15:53 - Maugir
ShadoWWW v jiné diskuzi píše:
Turncloaks
D&D5E Dark Fantasy
Low-magic, low-fantasy svět
Svět přímo inspirovaný středověkou Evropou (dle autorových slov)
Autor má pravdu. Nicméně čekal jsem něco jako Quentinův svět, ale ve skutečnosti je to fakt psycho. V první řadě velmi drsný svět, který se s nikým nemazlí.

Na Kickstarteru je dobrodružství ze světa Penumbry pro 3. až 5. úroveň - The Blood Plague.
13.12.2017 14:18 - Pjotr
Dneska dorazil balik s Trudvang Chronicles :) ale otevrit ho zvladnu asi nejdriv o Vanocich
13.12.2017 17:29 - Vojtěch
Jako PDFko vypadá příjemně.
4.1.2018 08:40 - Skenderax
Už mám prečítané pravidlá pre hráčov i GM. Zatiaľ, ak sa na to pozriem z nadhľadu, sú samotné pravidlá vcelku jednoduché. Súboj však vyriešili zaujímavo. Je to celkom ... iné ... riešiť cieľové číslo pre zasiahnutie a vykrytie cez akcie v kole. A tie akcie sa na prvé prečítanie nepočítajú práve najlepšie. Idem ešte pozrieť na ich stránku, kde možno bude tool na to.

Celkovo si ale myslím, že keď sa dostane súboj hráčom do krvi, tak je to zaujímavé riešenie .-).
4.1.2018 09:05 - kin
Já jsem potom co jsem si zjistil že máš různá cílová čísla pro levou/pravou ruku, musíš si hlídat durabilitu vybavení, mění se ti iniciativa v souboji dle toho co máš za zbraň v ruce (a to i mezi koly pokud ti ji třeba někdo vyrazí) a v neposlední řadě že se 1 na d20 je kritika a 20 fatál neúspěch mě od pravidel hrozně odradili. Setting a art je boží, proto jsem to kupoval. Pravidla děsivý, nikdy podle nich hrát nebudu :D

Takže mi sice je polovina knih naprd, ale v únoru vydají další KS kampaň kde už budou settingové knihy :)
4.1.2018 10:24 - Gurney
Skenderax píše:
Je to celkom ... iné ... riešiť cieľové číslo pre zasiahnutie a vykrytie cez akcie v kole. A tie akcie sa na prvé prečítanie nepočítajú práve najlepšie.

Co to přesně znamená? Nějak si pod tím nedokážu představit, jak to vlastně funguje.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.05826997756958 secREMOTE_IP: 44.197.113.64