Střípky

Mitsurugi
18.5.2011 19:06
Geek dárek pro třídní učitelku
Naše středoškolská třídní RPG skupina (jíž jsem členem) plánujeme dát naší třídní učitelce nějaký dárek, který by jí připomínal nás, tzv. Dračáky. Tudíž by se mnělo jednat o nějaký originální dárek, který se týká RPG.

A jelikož nás nic pořádného nenapadlo tak žádám o pomoc místní znalce :-)
Autorská citace #1
18.5.2011 19:10 - Vojtěch
Jestli je to matikářka,tak sadu kostek, ať má na čem demonstrovat geometrické prostorové útvary.
Autorská citace #2
18.5.2011 19:13 - Mitsurugi
Já jsem spíš myslel něco netradičního, přece jenom sada kostek je taková klasická :-) A je to češtinářka.
Autorská citace #3
18.5.2011 19:14 - Element_Lead
Cestinarce bych koupil nejakou fantasy knihu a anglictinarce taky, ale v originale.

Idealne neco s drakem na coveru.
Autorská citace #4
18.5.2011 19:20 - Mitsurugi
Nás napadlo koupit jí příručky :-)
Autorská citace #5
18.5.2011 19:23 - Alnag
Doufáte, že to bude hrát s Vámi?

Abych byl upřímný, když si čtu Vojtěcha a Yokuzavu, přijde mi, že se necháváte strhnout pocitem, že člověk je determinovaný tím, jaké povolání vykonává (tady dokonce jaký obor učí). Já bych se podle toho neorientoval.

Já bych jí dal poukázku na jedno společné "kosení skřetů" a pokud přijme, pokusil bych se pro ni připravit hezkou hru. Věci jsou jen... věci. Ale to, co člověku zůstává navždy (pomineme-li Alzheimer) jsou vzpomínky.
Autorská citace #6
18.5.2011 19:55 - Vojtěch
Těžko vybírat nějaký dárek, když jediné, co osobě víš je to, co vykonává za povolání...
Autorská citace #7
18.5.2011 19:57 - Jarik
Vojtech>
Vychazejte z toho.. co vi ona o Vas. A co si o Vas mysli.
Autorská citace #8
18.5.2011 19:57 - noir
V Praze je docela solidní geekshop Fanbase.
Autorská citace #9
18.5.2011 20:01 - Vojtěch
Já to kupovat nebudu ;) Co ví učitelka o nich taky nevíme.
Autorská citace #10
18.5.2011 22:42 - sirien
sada vlastních stylových (např. kovových) kostiček s přiloženým dopisem a pozvánkou ke hře, kde může kostičky rovnou uplatnit, by vůbec nemusela být špatná, to je pravda.

S motivem draka se nabízí knížka, nicméně stejně tak může být přívěšek nebo třeba soška (tady v Praze u Míráku je "čarodějnický obchod" a podobných věcí tam mají mraky)

Vytištěné a svázané povídky z her pokud něco takového vedete nemusí být špatný dárek (ale vzhledem k profesi obdarovávané doporučuji provést opravdu pečlivou korekturu)
Autorská citace #11
19.5.2011 07:15 - Jarik
Sirienuv namet na sosku beru jako velmi napadity.
Ucitele jsou 'ulitli' na ruzne blbustky ve vytrynce, na stole, apod.
Takze pro neco jako tezitko se na kantorskem stole vzdy najde misto. Navic to bude mit stale pred sebou.
Jen doporucuji dat prednost kvalite pred velikosti (ci kvantitou). Mene je nekdy vice.
Autorská citace #12
19.5.2011 08:59 - yokuzava
Alnagu, :) to jsem nabyl ja ale Yashamaru. Ohledne volby darku bych s priklanel k nejake sosce. Nasemu uciteli jsme zkouseli predvect hru, ale nejak to nepobral.
Autorská citace #13
19.5.2011 11:06 - skew
Alnag píše:
Já bych jí dal poukázku na jedno společné "kosení skřetů" a pokud přijme, pokusil bych se pro ni připravit hezkou hru. Věci jsou jen... věci. Ale to, co člověku zůstává navždy (pomineme-li Alzheimer) jsou vzpomínky.

Fuckin'-crazy-awesome idea!, podle mě.
Otázka jak moc ulítlá je ta učitelka, ale pokud jí to připadalo zajímavé, tak společná hra by ji mohla zaujmout (pokud naopak měla přístup "už zas hrajou tu usvou podivnost", tak raději něco konzervativnějšího...).
Autorská citace #14
19.5.2011 11:14 - wlkeR
Asi tak; nejdůležitější je otázka postoje učitelky k vaší aktivitě - co/jestli o ní ví, jaký k ní má asi přístup. Když to bude člověk tímto absolutně nedotčený, asi jí jen zbytečně zaskočíte, ona nebude vědět co na ten dárek říct a octne se v nepříjemné situaci, kdy neví, jestli jí chcete rozšířit obzory nebo ztrapnit před zbytkem třídy.
Pokud naopak zasvěcená je, těžítka jsou fajn, kostky jsou fajn, pozvánka na hru je ještě víc fajn (zejména pokud máte po maturitě; učitelé kteří zabředají do aktivit studentů se můžou snadno dostat do drbů ve sborovně, zase, nic příjemnýho) a sbírka povídek vzhledem k zaměření rulz.
Autorská citace #15
20.5.2011 12:35 - colombo
Tak děti, zjistil jsem, že mám podobný problém.

Vedoucí mé bakalářky píše fantasy.

Nemůže mi někdo naskenovat jistou část letošní lednové pevnosti? S tím avatarem na obrázku?
Autorská citace #16
20.5.2011 12:36 - Colombo
Tak ne, ta pevnost je z minulého roku.
Autorská citace #17
24.5.2011 18:00 - Colombo
Tak ji doma nemám. Byl by někdo tak hodný a ochotný mi konkrétní povídku naskenovat?
Autorská citace #18
26.5.2011 07:52 - chrochta
to Colombo: Řekni číslo pevnosti a název povídky a vrhám se na to.
Autorská citace #19
26.5.2011 08:54 - Colombo
2010/01 (s avatarem), Institut forenzní magie

díky moc
Autorská citace #20
26.5.2011 12:28 - chrochta
Oskenováno,zazipováno - kam poslat, prosím?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.048556089401245 secREMOTE_IP: 3.142.144.40