Střípky

Lotrando
6.11.2009 13:49
Aion Online
Hrajete to někdo?
Autorská citace #81
3.9.2014 19:04 - wlkeR
Nó, mam jeden, a sice strašně slabé množství EU hráčů. Když chci něco stihnout do půlnoci, musim doufat, že si amíci přivstanou. Jako jasně, ti hráči odjinud tam jsou, a jsou dobrý, ale 1) jich není dost v rámci jedný legie (na grp instance ještě jo, ale half-alli+ jsou tragický) a 2) jich není dost obecně.
Autorská citace #82
3.9.2014 19:05 - Vojtěch
wlkeR píše:
Slovo Katalamize mi vzalo chuť vyzkoušet EU verzi :D


Zaměň za Kamikaze. Třeba to pak bude sympatičtější ;)
Autorská citace #83
8.9.2014 12:07 - Vrabcak
Jak jsem psal, ze jsem se vetrel do toho TF pug runu, tak si me borci oblibili a tedka me berou kazdej den jako stalyho tanka :) Postupne jak padaj dropy se ty runy zlepsuji, takze super. Budu se jich drzet, eventuelne jak se vsichni nafeedime, tak me treba vezmou na dalsi veci.

Uz jsem pochopil, proc nemuzu tankovat v BM gearu, zezacatku mi to nebylo moc jasny. Tak tedkom musim sehnat nejakej eternal 60 set. Nejsnazsi bude asi pouzivat dropy z TF a chybejici kousky doplnit Kahrunem a eventuelne poskladat oba dva sety. (?)

Ale jinak teda na PVE je stejne lepsi Strife accessories (BM opasek, helma, ringy, neck, earrings) nez Kahrun accessories right?

V legiie mame sice porad 240/240 lidi a problemy s mistem, ale stejne porad chybi dobry dpska, coz nechapu, protoze vetsinou chybeli clerici a tanci. Tak jsem si rozjel rangera na druhym uctu a powerlevelim ho s gladiatorem. To je hrozny trololo nabrat pulku Fire Temple a slozit to na par AoEcek :)
Autorská citace #84
8.9.2014 12:49 - shari
lol, tak už jsem si zjistila, co je to Strife gear. NA to má jako Fierce/Fearless Skirmisher's (aka Bloodmark). :D

Gratuluji. :)

Jo, accessories jsou lepší BM. No, buď stejný nebo lepší. Na těch stejně nikdy neni enmity, takže můžeš použít cokoli, co dává lepší bonus. :D

Já jsem teď o víkendu DPSila s gladem Dark Poetu. wlkeR tam byl jako AT, takže jsem se ani nesnažila tankovat. Ale poté, co jsme třikrát wajpli u Telepathy Controllera - všichni jsme byli tak 50-51, tak jsem relogla na tempy a ta už to se svými 16k HP (a Iron Skin!!!) ustála. :D

Co se nedostatku DPS týče, jestli to nebude tim, že každej hraje klerika, aby si mohl sólovat instance a nemusel se dělit o drop. ~_~ Navíc když teď 1 -> 65 trvá dva týdny (nebo kolik tam u vás) tak se nikdo moc nenaučí hrát, bo nemaj kdy. Klerici a tanci to v tomhle maj jiný - ti se musí naučit hrát, jinak je nikdo nikam nevezme. A i tak občas stačí jedna jediná chyba a už ti zbytek družiny řekne "tak si to nejdřív zkus jako off-heal, než budeš healovat sama"... hm... no, víš, já už tuhle instanci healuju bez problémů od lvl 61, holt mam blbej den... :(

Už mi připadá, že čím déle hraju, tím jsem horší. :(
Autorská citace #85
8.9.2014 12:58 - shari
Vrabcak píše:
To je hrozny trololo nabrat pulku Fire Temple a slozit to na par AoEcek :)

AoE a animace jsou jediný důvod proč hrát glada. :D
Autorská citace #86
8.9.2014 14:42 - Vrabcak
No to ne, glad je naprosto awesome class :) Hraju ho uz od bety a hrozne mi prirostl k srdci. Neni to class pro lidi s pvp 1v1 mindsetem, ale pro me, cloveka co je alergickej na magy a magii ve vsech hrach je pecka. V dredgionu to byl vzdycky hrozny vrazdic, ty uzavreny prostory, enemy team na jednom miste, glad jako nejnizsi priority target s volnou rukou... to byla vzdycky sklizen :)

Ale tedkom uz zadny pvp ani nechodim, vubec me to nebere a kdybych chtel pvp hru, tak by to ani nebylo mmorpg. Ale proc by mel byt spatnej na pve? :) Vzdyt ma vsechno, je to plechovka, ma hp, ma enmity boost, hate, kral aoe damage a s endgame gearem a dualama i single target :)

Jinak obcas si preju byt jen dpsko, protoze to maj strasne jednoduchy. Muze byt pul fightu afk a stejne to pomalu ani neni poznat. Dps, kdyz posere skill rotaci, tak se nic nestane. Kdyz urve agro tak rekne omg tank noob. Kdyz ma debilni positioning a chcipne tak rekne omg cleric noob. Tanci a clerici to maj tezky, musi vsechno umet a za vsechno muzou. A kdyz udelaji chybu tak team chcipne. To je trochu rozdil. Dps akorad slizne smetanu a honi epeen :)

U vas to musi bejt tak tyden ne, na tom +100% xp serveru.
Autorská citace #87
8.9.2014 14:51 - Vrabcak
Paradoxne jsem bral vzdycky healy za samozrejmost, ale jak jsem chvili hral chantera, tak jsem se naucil pokore :D Tedkom pokazde podekuju za healing, i kdyz cleric je na pikacu. Na druhou stranu ac si vazim vsech clericu, tak ty skill rozdily mezi nema jsou velky a mit ve friendlistu fakt dobryho clerica, na kteryho je spoleh, ze te udrzi pri zivote je velkej asset.

Me osobne nejvic vadej lidi co chodi instance a nenahazujou si buffy, nepouzivaj lahve, scrolly atd. Nedavno tak s nama sel assassin a pul runu machroval, jakej je pvp zabijak, pritom tam byl jen do poctu a nemel snad nahozeny ani svoje poisony, jaka to byla socka. A nebo ranger, co mu bylo lito pouzivat mana lahve a jidlo na HP/MP regen, ale furt rval na barda, aby mu daval manu. Brr.
Autorská citace #88
8.9.2014 14:59 - shari
Vrabcak píše:
Jinak obcas si preju byt jen dpsko, protoze to maj strasne jednoduchy. Muze byt pul fightu afk a stejne to pomalu ani neni poznat.

Věř mi, že když DPS afkuje v časovaném fightu, (upper abyss, Sauro, Infinity Shard) tak to je sakra poznat. :D Skoro všichni tam používaj Aion Rainmeter, tak vidí, kdo kolik dal damage, takže si málokdo dovolí afkovat.
Jako... jednou jsem tankovala aliance bosse v Tiamarantě (quest pro 40 Kahrun symbolů) a byl tam jeden (bez prominutí) debil, co měl ten meter zapmutej a vytahoval se, že má největší dmg ze všech templů. Nějak mu nedošlo, že tank, tedy osoba, co je hlavním targetem bosse, je půlku času ve stunu. U druhýho bosse, který nestunoval, jsem v celkové dmg byla asi pátá nebo šestá z tý aliance 20 lidí a to už držel hubu. :D

Vrabcak píše:
U vas to musi bejt tak tyden ne, na tom +100% xp serveru.

Rekord je nějakých 16 a půl hodiny. :D Ale to nedá nikdo příčetnej, kdo si nekoupí tunu Tea of Repose a +200%XP amuletů.

Ale jo, můžeš být jen DPS, když máš s sebou tempa nebo AT. (v tom případě je pak lepší mít na sobě BM set, bo nebudeš krást aggro) Když jsem na tempy, tak mě dost štvou gladi, co si honí triko a snaží se urvat aggro za každou cenu.

Vrabcak píše:
Kdyz ma debilni positioning a chcipne tak rekne omg cleric noob.

Na tohle mam makro: "My healing range is 22 meters. Stay close." :)
Už jsem ho párkrát použila a dokonce se mi pak jedno DPSko omluvilo. :)
Autorská citace #89
8.9.2014 18:08 - wlkeR
shari píše:
Na tohle mam makro: "My healing range is 22 meters. Stay close." :)

Můj klerik to má rovnou v popisu.
Na chantera bych mohl rovnou nahodit "It's a touch spell." XD
Autorská citace #90
19.9.2014 11:10 - Yashamaru
Vracim se s updatem, jak se hraje na EU :)

V te nasi noob legii si vsimli, ze me bravaji do tech TF runu a chteli, abych prestal outsourcovat sve tanking sluzby a zacal brat legii :D

Jelikoz bylo zajemcu hodne, tak jsem mohl delat dulezityho a diktovat kdo pujde a kdo ne (lol) a pak jsem je to musel jeste naucit vevnitr. No ale ted to chodime jako legie pravidelne, takze success.

Co si myslite ze je dalsi step? O trochu tezsi instance, kam bych se mel snazit vecpat a pak, az se to naucim je tam bravat?

Jinak teda konecne je strife (bm) gear hotovej vsechno, ale hned jsem ho zase odlozil, protoze na to pve je stejne ten TF/Kahrun lepsi. Aspon pokud ctu spravne staty. (Nejen co se tyce enmity, ale i ostatni veci mi prijdou lepsi).

Momentalne se soustredim na farmeni kahrunu a tf kousky rozbijim na sutry, pokud to nejsou 6tislotovy+parry (misto blocku).

Jinak myslite, ze na pve ma smysl poridit si dual wield blood mark zbrane pro pve? Stale gladiator tanking.
Autorská citace #91
19.9.2014 11:19 - shari
Yashamaru píše:
Co si myslite ze je dalsi step? O trochu tezsi instance, kam bych se mel snazit vecpat a pak, az se to naucim je tam bravat?

Sauro Supply Base, obtížnost 1-key. (pak je ještě 2-key, ale ta je prý o dooost težší) Nevím, jak se to jmenuje u vás, ale je to ta instance v Danarii (South Katalam?) v... hm... ani nevim, kde je to pro Elyos, ale tak těch instancí tam stejně moc neni, takže na mapě to najdeš.

Yashamaru píše:
Jinak myslite, ze na pve ma smysl poridit si dual wield blood mark zbrane pro pve? Stale gladiator tanking.

no, to se raději poptej u vás na fóru zkušených gladů. Co jsem odpozorovala, tak samotný DW je prakticky nepoužitelný, ti úspěšní gladi používají DW na single-target bossy a polearm na skupiny mobů. Prý se z DW dá vytáhnout větší damage než s PA, (single-target boss) ale já osobně s tím zkušenosti nemám.
Autorská citace #92
19.9.2014 11:24 - Yashamaru
Diky za tip. Mrknu na to.
Autorská citace #93
19.9.2014 17:54 - shari
Ještě mě napadla taková drobnost... Čteš The GodStone Tales? O:)
Autorská citace #94
19.9.2014 18:17 - yashamaru
Nee co to je :D
Autorská citace #95
19.9.2014 18:24 - shari
Tak až budeš mít někdy čas... :)
1. Zikel's Pride
2. Yustiel's Heart
3. Nezekan's Judgement
4. Beritra's Plot
5. Kaisinel's Fantasy
(a doporučuju číst v tomto pořadí)
Autorská citace #96
29.9.2014 08:14 - Yashamaru
Tak konecne i k nam do EU dosel 4.7 :D Slava. (Meli jsme doted 4.6, takze chybelo par veci, jako napriklad automaticke uceni skillu apod.)

Event byl hroznej fail, protoze jsme nemohli farmit pericka z mobu jako vy, takze vicemene nikdo nic nedostal, ale neva. :D

Omylem jsem si smazal nejaky itemy, tak jsem napsal na support, aby mi je vratili a vratili, coz jsem uplne necekal, takze tady maji nejaky + body.

Jinak po tom 4.7 updatu jsme zkusili to predelany Sauro (my jsme doted meli tu starou verzi). Parada. Dokonce mi spadl prvni mythic kousek, belt. Rollnul jsem 98 stejne jako templar v parte, ale ja jsem hodil rychleji, takze jsem ho dostal ja :D.

Konecne budu zas chvili behat neco novyho, nez tam vsechno napada to bude "par" runu. Na druhou stranu mi to prijde, ze je to rychlejsi nez TF. Nejvtipnejsi bylo, kdyz me templar osocoval ze tauntuju, protoze sem mu bral porad agro. Tak sem rikal, ze se omlouvam, ale ze jsem na taunt ani nesahl, ze mam jen tak vysoky dps oproti skupine. On na to "impossible!", tak sem mu rikal at checkne dps meter, podival se a mel jsem 580k jako prvni, tak se omlouval :D.

Momentalne davam dohromady ten full tribe set za Ancient Coiny a max enchant +5 all a ten gladiator je v tom fakt divocina. (Chybi mi jen chest a helma).
Autorská citace #97
29.9.2014 09:02 - shari
Yashamaru píše:
Tak konecne i k nam do EU dosel 4.7 :D Slava. (Meli jsme doted 4.6, takze chybelo par veci, jako napriklad automaticke uceni skillu apod.)

Na NA ještě 4.7 neni... Automatické učení skillů není 4.7, s tím mají přijít mnohem větší updaty - nějaká nová lokace s 'vymakaným' siege systémem, nějaké daily/weekly GP questy a podobně. Zas tak moc to nesleduju. Ale tyhle updaty (AC questy, zlevnění AC armorů, auto-learn skill) se nazývaly, pokud se dobře pamatuji, 'Violet Revolution'.
Ale je možné, že to máte pojmenované jinak.

Jestli ti v Sauru napadá všechno za 'pár' runů, tak gratuluji, máš opravdu velké štěstí. Já si teď dávám od Aionu pauzu, ale co jsem běhala Sauro předtím, tak od tama mám akorát eternal staffku a štít. (a ani jedno není pro klerika úplně ideální - staffka je vyloženě chanterská a štít nemá HP bonus) Mythic staffku nebo mace jsem padnout ani neviděla, armor kousky jo, třikrát, ale dva má wlkeR se svým chanterem a jeden sebral DPS klerik, co tam byl. A ten set navíc snad ani nemá healing boost. :(

Hele, já byla obviněna, že jedu DPS a chanter musí healovat všechno, přitom mi spadla hra, ale gunner neměl na práci nic lepšího, než na toho bosse naběhnout. (nejdřív hra spadla, potom naběhnul, stála jsem na druhé straně mostu, takže to ani nemohlo vypadat, že jsem ready) Protože proč by čekali na klerika, že, když může jet DPS i z offline módu. :D
Autorská citace #98
29.9.2014 09:23 - Yashamaru
Aha, mas pravdu, je to update 4.62. Se mi to nejak pomotalo.

To par bylo mysleno ironicky, proto ty uvozovky, to byla napoveda :D

Ja byl zatim 2x a poprve nespadlo nic (ale nezabili jsme posledniho bosse) a podruhe 2x mythic - spadl belt a canon pro gunnera. (Snad to nebylo jen tim, ze nam ted sedi v sanctumu ten dort, co dava drop boost).

Me momentalne bavi to pve. Ten progress v tech instancich. Uz se znam a vim, ze jakmile pokorim tu nejtezsi co tam je, tak me to ze dne na den pusti.
Autorská citace #99
29.9.2014 09:24 - Yashamaru
A vratim se zas ke cteni rpg sourcebooku :D
29.9.2014 09:41 - shari
Ty si hlavně přečti Godstone Tales. :D
(nebo mi aspoň řekni, žes to zkoušel a nelíbí se ti T-T )

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070211887359619 secREMOTE_IP: 44.215.110.142