Střípky

Max
22.10.2009 20:47
Základní souhrn formátovacích možností, které v článcích lze využít. Pamatujte ale že méně je někdy více, více je někdy méně ... stejně jako více je někdy více a méně je někdy méně. Zkrátka co je navíc, to překáží.
Autorská citace #21
31.1.2010 22:57 - Alek
No to jsem se právě snažil vysvětlit, že spíš nepoužívání nadpisů prudí :-) Ale ty jsi autor, takže jak je libo...
Autorská citace #22
31.1.2010 23:07 - Sethi
Nepoužívání nadpisů může prudit u článků, které mají mít nějakou kostru a pokud možno nesou jakési sdělení. Nemyslím, že by to byl případ volně plynoucího příběhu.
Autorská citace #23
31.1.2010 23:23 - Max
Pokud se nadpis nezadá, tak se v obsahu objeví pouze "Strana X", kde X je celé kladné číslo od dvou (první strana má název dle názvu článku) do N, kde N je celé číslo větší jak jedna a menší jak počet stránek článku.

Pokud nevyhovuje h2, mohl by se název brát i z něčeho jiného ... pouze mi přišlo logické, že pokud nadpis celého článku je h1, tak nadpisy stránek by měly být H2. Není to tedy spíš pouze o méně decetním nastylováním h2 ve článcích?

Nebyl problém udělat, aby se jako nadpis vzal text na další řádce za koncem stránky. Ale i to bude mít svoje nevýhody.
Autorská citace #24
31.1.2010 23:31 - Sethi
Já nechci brát ostatním právo na tučné a výrazné nadpisy. Nešlo by nastavit, aby se jako jméno stránky bral první nadpis na té stránce, nehledě na to, zda by byl h2 nebo h8? Pak by jeden takový styl mohl mít třeba vzhled běžného textu, stránka by měla svůj název a Sethi by šťastně seděla v koutku a držela tlamku (celých pět minut, přesně do okamžiku, kdy by si vymyslela další pitomost ke stěžování si).

Pokud mám mluvit jen za sebe (a za své stylování), první řádka za koncem stránky by podle mě nebyla úplně šťastnou volbou.
Autorská citace #25
31.1.2010 23:42 - Max
staniž se
Autorská citace #26
1.2.2010 03:24 - sirien
Max: Tak osobně mi představa že se stránka musí menovat podle nadpisu kapánek vadí - dlouhé povídky i některé články to prostě chtějí jinak. Kdyby se nadpis bral z nějakého <name=""> a ne ze zobrazeného textu, tak by to bylo docela milé...
Autorská citace #27
1.2.2010 13:59 - Ebon Hand
Koukám, že mi byl text zápisu rovnou přeformátován, to jsem moc rád velké díky.
Přeci jen jsem trochu zhrozil, že po tom co jsem se popasoval s tím současným (za vydatné pomoci Alnagových PM) můžu všechno zapomoenout a rovnou mě čeká plození v novém formátu. :-)
Ale beru zpět, protože s tímto formátováním pracuji u svých stránek a ovládám ho.
Díky :-)
Autorská citace #28
1.2.2010 15:26 - Jerson
:-O Vypadly mi oči z důlků.

Mám pár potíží - nejdou mi vložit obrázky tak, že je prostě zkopíruju z jiného místa na stránce. A protože ani nevidím adresy, nemůžu je vkládat ručně, nehledě na to, že předtím to opravdu šlo přes Ctrl+C a Ctrl+V.
Nevidím taky konec stránky. Když ho přidám, tak se mi zobrazí, ale jinak ne. Takže mám část textu na původní stránce a část na další.
Jo, a taky se mi nedaří dát dvě řádky těsně pod sebe, když nejde o souvislý text.
A velikost nadpisů mi skáče, jak se jí zlíbí, a nikde nevidím jak ji nastavit.

Edit - tak s tím zápasím, obrázky se už ukazují, ale stránky jsou na pytel, fakt nevím podle čeho to zalamuje. A ty mezery mezi řádky, které se mi tam objevují proti mé vůli jsou skutečně nepříjemné.
Autorská citace #29
1.2.2010 15:42 - Alek
Jerson píše:
nejdou mi vložit obrázky tak, že je prostě zkopíruju z jiného místa na stránce. A protože ani nevidím adresy, nemůžu je vkládat ručně, nehledě na to, že předtím to opravdu šlo přes Ctrl+C a Ctrl+V.

A teď to nejde copy-paste? V režimu Zdroj je to přeci stejný jako dřív. Adresu obrázku a další vlastnosti uvidíš, když označíš daný obrázek a klikneš na tlačítko Obrázek v té nástrojové liště.
Jerson píše:
Nevidím taky konec stránky. Když ho přidám, tak se mi zobrazí, ale jinak ne. Takže mám část textu na původní stránce a část na další.

Tady se asi jedná o problém s původně vytvořeným stránkováním článku. Pokud zedituješ postaru dělaný článek, tak musíš stránkování opravit, tedy zaměnit tagy page za ten nový tag Konec stránky.
Jerson píše:
Jo, a taky se mi nedaří dát dvě řádky těsně pod sebe, když nejde o souvislý text.

Taky jen odhaduju, asi jde o to, že když odentruješ vytvoří se nový odstavec (tag P) a přitom chceš tag BR a zůstat v rámci jednoho odstavce. Todle by se dalo asi řeišt přidáním tlačítka BR, abys nemusel dělat úpravy ve Zdroji.
Jerson píše:
A velikost nadpisů mi skáče, jak se jí zlíbí, a nikde nevidím jak ji nastavit.

Tady jsem úplně v koncích. Nadpisy jsou dané stylopisem, tam k žádnýmu haprování nemůže docházet, Nadpis je prostě H2, podnadpis H3 a ty maj přesně zadanou velikost. Šlo by to nějak upřesnit?
Autorská citace #30
1.2.2010 16:06 - sirien
Píše:
Taky jen odhaduju, asi jde o to, že když odentruješ vytvoří se nový odstavec (tag P) a přitom chceš tag BR a zůstat v rámci jednoho odstavce. Todle by se dalo asi řeišt přidáním tlačítka BR

to jsme tam, kde jsme už kdysi byli, pokud se nepletu...
Autorská citace #31
1.2.2010 16:12 - Alek
je to možný, já se týhle debaty moc neúčastnil, ale každopádně v novym editoru to asi funguje jinak, než bylo dosavad zvykem, ne?

Jo, velký upozornění pro uživatele Internet Exploreru (asi je jedno jaký verze): před velkými úpravami si radši všechno vyzkoušejte, mám zprávu a i jsem to osobně vyzkoušel, že IE nový editor moc nebere. Strašně dlouho ten modul načítá, práce s ním je zoufale pomalá a prý nejde ani ukládat změny. Máte s tím někdo podobně špatné zkušenosti?
Autorská citace #32
1.2.2010 17:29 - Jerson
Aleku, obrázky jsem nakonec dokázal přetáhnout, ale popravdě když otevřu zdroj stránky, tak se bojím do něj šáhnout, protože je to tak šíleně nepřehledné (protože tam mám tunu obrázků a dlouhých odkazů). Zdroj je o dost nepřehlednější než předtím
Takže ty odřádkování odtamtud nedostanu, aniž bych podělal zbytek, přesněji nechci to zkoušet.
Jen mi vadí, že chci mít text, řádkovou mezeru, řadu obrázků, řádkovou mezeru a další text, a editor mi tam pořád sám přidává další řádky a půlřádky, ať dělám co dělám.

Ty nadpisy snad nějak pořeším - prostě jsem měl prázné mezery před nadpisem i pod ním, a jak jsem je umazával, tak se mi sama od sebe měnila velikost písma. Po odeslání byl nadpis malým písmem a opět byly nad i pod ním další mezery - opakovaně jsem to zkoušel, a prostě se tam pořád přidávaly.
Autorská citace #33
1.2.2010 22:31 - Max
Pokud jde o řádkování, mělo by stačit celý blok označit a ve formátu zvolit Normální(DIV).
Autorská citace #34
2.2.2010 00:28 - Jerson
vyzkouším. Ale pořád, znovu a opakovaně mi to přidává další a další řádky mezi odstavce a na začátek šlánku k nadpisu a na konec. Prosím podívejte se na to.
Autorská citace #35
7.2.2010 21:56 - Sethi
Je nezbytně nutné, aby bylo každé zalomení řádku převedeno na </p>? Nestačilo by obyčejné zalamovací <br />?

Teď jsem tak jako pokusně přihodila další část zápisu a mám tak trochu nutkání se hystericky smát, nebo tak něco...

Předestírám, že rada "můžeš to přece upravovat v source kódu, to máš stejné jako předtím" je irelevantní. Úprava v source kódu znamená, že musím projí každé zalomení v celém článku a ten tag tam vkopírovat. to se na šestnácti normostranách docela protáhne.

Radši bych celý článek převedla na novou úpravu, aby to bylo tak nějak konsistentní, ale ne když mi dělá samostatný odstavec z každé řádky.
Autorská citace #36
7.2.2010 22:25 - sirien
Tohle je nahovno a je to přesně to, co sme tu kdysi řešily a vyřešily a wysiwyg to vrátil jak bumerang.

Proč nepřepsat zdroják wsw, aby to bylo tak jako doposud? Enter=BR. P může být dva entry nebo nemusí být vůbec...
Autorská citace #37
7.2.2010 22:57 - Sethi
Nakonec se celá ta řádkovací záležitost dá docela elegantně obejít trochou rochnění ve Wordu, ale je to trochu za rozsahem běžného uživatelštění, což mi nepřijde jako ideální řešení.

Ale zaujalo mě to, jdu si s tím trochu pohrát.
Autorská citace #38
7.2.2010 23:17 - Max
"Vyřešili". Otázka je, jestli správně. <p> je tag na odstavce. V článku bývají odstavce. Je problém "nemáme rádi <p>" nebo "vypisuje/zobrazuje se špatně"?

V prvním případě nezbude, nežli zapnout volbu v konfiguraci. V druhém lze formátování nastavit stylopisem.
Autorská citace #39
7.2.2010 23:27 - Sethi
Řekla bych, že je to spíš "nemáme rádi <p>, protože ho v textových editorech málokdo vnímá". Když člověk píše tak, jak píše, tak se většinou neunavuje používat to, co word elegantně nazývá "ruční zalamování řádků" ^l (osobně ani nevím, jestli má nějakou klávesovou zkratku) a co článkovač převádí na </br>. Prostě se vesele odklepne enter, kterým wordu říkáme "ukonči nám tu ten odstavec," protože mezery před a za chtěným odstavcem nepoužíváme v rámci formátování, ale pěkně postaru dvojím klepnutím.

Chápete, co se tu snažím zatančit?
Autorská citace #40
7.2.2010 23:40 - Colombo
Ušatá: Nauč se psát v TeXu;)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084673166275024 secREMOTE_IP: 3.215.183.194